Objevte nejlevnější lety

Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid

Počasí Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egyptské letovisko Sharm El Sheikh, ležící na poloostrově Sinaj u Rudého moře, je známé svým krásným počasím a slunečnými dny po většinu roku. Ras Om El Sid, jeden z populárních okrsků v Sharm El Sheikh, nabízí návštěvníkům mimořádné počasí a fascinující přírodní kouzlo.

Díky své poloze na jihovýchodě Egypta, Sharm El Sheikh má teplé počasí téměř po celý rok. Tato oblast je ovlivněna pouští a střídáním teplého a suchého počasí v létě a mírnějších teplot v zimě. Průměrná letní teplota stoupá až na 35 °C, což láká na dovolenou na pláži a koupání v moři. V zimě klesá teplota na příjemných 18-24 °C a slunné dny jsou stále hojné, což dělá z Ras Om El Sid ideální destinaci i v mrazivých měsících jinde ve světě.

Návštěvníci Sharm El Sheikh mohou také očekávat malé množství srážek, neboť oblast je známá svou suchou klimatickou povahou. Západní hory, které obklopují Ras Om El Sid, umožňují malé množství srážek, které podporují růst tropické vegetace, včetně palmových stromů a kytiček. Tyto přírodní prvky přispívají k malebnosti oblasti a atraaktivitě pro turisty.

Ras Om El Sid je znám svou jedinečnou korálovou krajinou a Jeruzalémským korálovým útesem, který je považován za jeden z nejkrásnějších korálových útesů na Rudém moři. Tyto útesy jsou domovem pestrobarevných ryb a dalšího podmořského života, a proto jsou hojně navštěvovány potápěči a šnorchlaři. Díky teplému moři a vynikající viditelnosti je Ras Om El Sid jedním z nejlepších míst na světě pro potápění a šnorchlování.

Ras Om El Sid je také výchozím bodem několika výletů, jako je například vyhlídková plavba přes Rudé moře nebo výlet do pouště na čtyřkolkách. Návštěvníci mohou zažít nekonečnou řadu dobrodružství, od objevování podmořského světa po prozkoumání unikátní nehostinné pouště.

Všestrannost a nádherné počasí dělají z Ras Om El Sid v Sharm El Sheikh vhodnou destinaci pro turisty, kteří si přejí užít slunnou dovolenou, výjimečnou přírodu a nezapomenutelné zážitky z potápění. Bez ohledu na to, zda si turisté vyberou návštěvu v létě nebo v zimě, mohou se těšit na nádherné počasí a aktivní dovolenou v této kouzelné části světa.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a Sharm El Sheikh je jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu. Tato přímořská oblast se nachází na jižním pobřeží Sinajského poloostrova a je známá svými křišťálově čistými vodami Rudého moře, bílými písečnými plážemi a nádhernými korálovými útesy.

Pro cestovatele, kteří si chtějí užívat svůj pobyt v této exotické destinaci, je letenka do Sharm El Sheikh Ras Om El Sid ideální volbou. Přistání na místním letišti Sharm El Sheikh umožňuje turistům rychlý přístup k celé řadě atrakcí a památek.

Jedním z největších lákadel Sharm El Sheikh je potápění a šnorchlování. Díky průzračným vodám Rudého moře můžete obdivovat neuvěřitelně bohatý podmořský svět, který je domovem tisíců druhů ryb a korálů. Oblast má také mnoho potopených vraků, které lákají dobrodruhy z celého světa.

Pro ty, kteří preferují spíše usazený pobyt na pláži, nabízí Sharm El Sheikh několik nádherných pláží, kde si můžete užívat slunce a teplého moře. K populárním plážím patří například Ras Um El Sid, která je známá svou úchvatnou podmořskou flórou a faunou. Na pláži si také můžete půjčit potápěčské vybavení nebo si užívat různé vodní aktivity, jako jsou například jízda na vodním skútru nebo paragliding.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, nabízí Sharm El Sheikh také několik zajímavých památek. Jednou z nejznámějších je klášter svaté Kateřiny, který je situován na sever od Sharm El Sheikh a je považován za nejstarší funkční křesťanský klášter na světě. Dalšími zajímavými místy jsou Mamlúcký hrad, který se nachází v historickém centru města, a Sinajská hora, která je důležitým poutním místem pro více náboženství.

Pokud máte rádi adrenalinové sporty, Sharm El Sheikh nabízí možnost parasailingu, potápění s žraloky, windsurfingu a mnoho dalšího. Nezapomínejte navštívit také trh v Old Market, kde si můžete zakoupit tradiční suvenýry, oděvy a kožené výrobky.

Není divu, že Sharm El Sheikh je tak oblíbenou destinací mezi turisty z celého světa. Letenka do Sharm El Sheikh Ras Om El Sid vám umožní objevit kouzlo tohoto místa a zažít opravdu nezapomenutelnou dovolenou. Ať už se chcete kochat podvodním světem, užívat si plážový odpočinek, objevovat historické památky nebo zažít adrenalinové sporty, Sharm El Sheikh má pro každého něco.


Dovolená Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou, a město Sharm El Sheikh v jižní části země je jedním z nejoblíbenějších míst pro turisty. Nachází se na pobřeží Rudého moře a nabízí nádherné pláže, úchvatné koralové útesy a bohatý podmořský život. Jednou z nejkrásnějších částí Sharm El Sheikh je oblast Ras Om El Sid.

Ras Om El Sid je poloostrov nacházející se asi 6 km severně od centra Sharm El Sheikh. Je oblíbeným místem mezi potápěči a milovníky vodních sportů díky svému jedinečnému podmořskému světu. Ponořené korálové útesy a množství pestrobarevných ryb jsou považovány za jedny z nejlepších ve světě. Pokud se zajímáte o potápění, tak tady je dokonalé místo pro vás. Můžete si pronajmout vybavení nebo se přihlásit na potápěčský kurz ve výcvikové škole.

Nejen potápěním se dá v Ras Om El Sid zabavit. Můžete také navštívit některou z místních pláží, které jsou známé svým jemným pískem a krásnou tyrkysovou vodou. Plážové resorty nabízí široký výběr vodních aktivit, jako je šnorchlování, windsurfing nebo vodní lyžování. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete si pronajmout člun a vyrazit na rybaření na moře.

Kromě vodních aktivit nabízí Ras Om El Sid také další zajímavé možnosti zábavy. Můžete se projít po proslulém bulváru na El-Mercatru, který nabízí obchody, restaurace a noční kluby. Tam budete mít příležitost ochutnat tradiční egyptskou kuchyni a zakoupení místních suvenýrů a rukodělných výrobků.

Pokud máte rádi více dobrodružství, můžete vyrazit na výlet do pouště nebo navštívit některou ze starověkých památek v okolí. Přírodní rezervace Ras Mohammed je jen pár kilometrů od Ras Om El Sid a nabízí úchvatné scenérie s písečnými dunami a horskými masivy.

Ať už jste milovníkem potápění, plážových aktivit nebo kultury, Ras Om El Sid v Sharm El Sheikh je skvělým místem pro dovolenou. Je to perfektní destinace pro ty, kteří chtějí strávit čas na slunci, ve vodě a prozkoumat podmořský svět. Zažijte krásy Rudého moře a egyptskou kulturu v této malebné části Egypta.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


1) Jaké jsou nejlepší pláže v Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Pláže Naama Bay, Shark's Bay, Ras Um El-Sid a Ras Mohammed jsou nejlepšími místy pro koupání a potápění.

2) Jaká aktivita je nejoblíbenější v Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Potápění je v této oblasti nejoblíbenější aktivitou, protože nabízí úchvatné korálové útesy a dlouhé řady ryb.

3) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Ras Om El Sid v Sharm El Sheikh v Egyptě?
- Nejlepší doba na návštěvu této oblasti je od října do května, kdy jsou teploty mírnější a méně horké. V létě jsou teploty velmi vysoké.

4) Jaké jsou nejlepší hotely v Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Mezi nejlépe hodnocené hotely v této oblasti patří Royal Savoy Sharm El Sheikh, Rixos Premium Seagate a Baron Resort Sharm El Sheikh.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace v Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Mezi nejlepší restaurace v této oblasti patří El Masrien, Fares Seafood Restaurant a Onions Restaurant.

6) Jaký je nejbližší letiště k Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Nejbližší letiště je Letiště Sharm El Sheikh, které je vzdálené přibližně 15 km.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid je oblíbenou destinací pro milovníky slunce, pláže a šnorchlování. Nachází se na jižním pobřeží Sinajského poloostrova a je známý svými korálovými útesy a bohatým podmořským životem.

V této oblasti naleznete širokou škálu možností ubytování, které splňují různé potřeby a rozpočty. Od luxusních resortů a hotelů až po levnější apartmány a hostely, Sharm El Sheikh nabízí varianty pro každého.

Pro ty, kteří chtějí zažít luxusní a pohodlný pobyt, jsou tu luxusní rezorty a hotely. Tyto ubytovací zařízení nabízejí kvalitní služby, širokou škálu restaurací a barů, bazény, pláže a wellness centra. Mnoho těchto rezortů je situováno přímo na plážích a nabízí nádherný výhled na Rudé moře. Hosté si zde mohou užívat relaxační atmosféru, posilovací centra, golf a další aktivity.

Pro turisty s menším rozpočtem jsou zde k dispozici levnější možnosti ubytování. Apartmány a hostely jsou dostupné po celém městě a nabízejí pořádání pokojů s vlastním sociálním zařízením. Některé z těchto ubytování mají také vlastní kuchyňský kout, což vám umožní ušetřit peníze na jídle. Tyto typy ubytování jsou také dobrou volbou pro ty, kteří chtějí zažít místní kulturu a atmosféru, protože se nacházejí v blízkosti restaurací, obchodů a dalších zařízení.

Samotný Sharm El Sheikh nabízí řadu aktivit a atrakcí pro turisty. Oblíbenou aktivitou je šnorchlování a potápění, díky krásným korálovým útesům a pestrosti mořského života v Rudém moři. Další atrakcí je Napoleonský útes a Zátoka akwarium, kde si můžete prohlédnout unikátní mořský život. Město také nabízí možnosti pro vodní sporty, jako je jízda na vodním skútru, parasailing a windsurfing. Pro ty, kteří se zajímají o historii, je v blízkosti města národní park Ras Mohammed, který nabízí nádherný výhled na poloostrov a možnost procházek po přírodě.

Sharm El Sheikh je ideální destinací pro ty, kteří hledají sluneční dovolenou, výjimečnou přírodu a aktivní dovolenou. Ať už si vyberete luxusní resort nebo levnější ubytování, nebudete zklamáni krásami této egyptské destinace.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky