Objevte nejlevnější lety

Bhútán Phobjikha Valley

Ubytování Bhútán Phobjikha Valley


Phobjikha Valley, nacházející se v krásné zemi Bhutánu, je jedním z nejmalebnějších a nejatraktivnějších míst na světě. Toto údolí se nachází na východ od hlavního města Thimphu a je známé svou překrásnou krajinou, bohatou kulturou a unikátními přírodními zajímavostmi, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Jedním z hlavních lákadel Phobjikha Valley je jeho ohromující přírodní scenérie. Údolí je obklopeno nádhernými horami, které tvoří přirozenou kulisu pro toto místo. Navíc je údolí táhlé a rozlehlé, přičemž je protkáno zelenými poli, květinami a rozsáhlými pastvinami. Tento harmonický pohled na krajinu je úžasný zážitek pro každého návštěvníka.

Další neodmyslitelnou součástí Phobjikha Valley je jeho kulturní bohatství. Toto údolí je domovem tradičního bhútánského způsobu života a původních etnických skupin, které stále přijímají své rodinné tradice a rituály. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost poznat bohaté kulturní dědictví Bhutánu prostřednictvím získání hlubšího porozumění jejich tradicím a obyčejům. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní a rádi se podělí o své znalosti s návštěvníky.

Pokud jde o ubytování, Phobjikha Valley nabízí různé možnosti, které jsou přizpůsobeny různým potřebám a preferencím cestovatelů. Ubytovací možnosti zde zahrnují tradiční bhútánská domovní prostředí, nazývaná "guesthouse", která nabízejí autentické a pohodlné prostředí pro hosty. Místní hotely jsou také k dispozici pro ty, kteří preferují modernější a luxusnější ubytování.

Nezáleží na tom, jakou možnost ubytování si vyberete, budete mít v Phobjikha Valley přístup k krásné přírodě, fascinující kultuře a jemnosti bhútánského života. Můžete si užít krátké procházky po údolí, absolvovat trekkingovou trasu, která vás přivede ke středověkému klášteru Gangtey nebo se prostě věnovat meditaci a relaxaci v klidném prostředí.

Je-li někdo milovníkem přírody, dobrodružství a zkoumání nových kultur, Phobjikha Valley je definitivně destinací, kterou by měl zvážit při plánování své následující dovolené. To je místo, kde se můžete zcela ponořit do jedinečného bhútánského způsobu života a objevovat krásu tohoto úžasného místa. Takže přijďte a zažijte kouzlo Bhútánu v Phobjikha Valley!


Letenka Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán, známý jako „země hory draka“, je malý nezávislý stát v jižní Asii. Nachází se východně od Himálaje a je známý svým bohatým kulturním dědictvím a krásným krajem. Mezi jeho mnoha turistickými atrakcemi se nachází údolí Phobjikha, které se nachází na východě země. Pro ty, kteří chtějí vidět toto krásné údolí, je tady možnost zakoupit letenky Bhútán Phobjikha.

Phobjikha je údolí, které se nachází v okrese Wangdue Phodrang v centrálním Bhútánu. Jeho hlavní atrakcí je Chrám Gangtey, jedna z nejstarších buddhistických svatyní v zemi. Pro mnoho turistů se však tato oblast stala populární kvůli mnoha druhům ptáků, které se zde vyskytují, včetně vzácného jeřába bengálského, který se snaží v této oblasti o přežití. Phobjikha také nabízí množství turistických aktivit, jako jsou procházky po lukách, cyklistika a jízda na koni. V zimě se zde mohou turisté také podívat na místní slavnost Losar, která je oslavou nového roku podle tradičního bhútánského kalendáře.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Phobjikhu, je nejlepší cesta po vzduchu. Asijská letecká společnost Druk Air nabízí pravidelné lety z hlavního města Thimphu a dalších destinací v zemi. Na místo se můžete dostat také automobilem, nicméně cesta je poměrně dlouhá a náročná.

Při plánování cesty do Bhútánu je třeba však brát v úvahu několik věcí. Turisté musí mít povolení od bhútánské vlády pro vstup do země a na víza mohou žádat pouze registrované cestovní kanceláře. V Bhútánu také platí mnoho pravidel, která je třeba dodržovat, jako je například omezení na alkohol a tabák. Ale pro ty, kteří do Bhútánu chtějí jet, dá se říci, že právě Phobjikha s jeho krásným výhledem na okolní krajinu a jedinečnými kulturálními zvyky, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v zemi.

Zakoupit si letenky Bhútán Phobjikha není levný zážitek, ale stojí to za to. Pro milovníky přírody a kultury je to ideální destinace, kde lze mít nádherné zážitky, zažít místní kulturu a především se uvolnit od stresu a shonu města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Phobjikha Valley


Např.:

1. Jak se dostat do Phobjikha Valley v Bhútánu?
- Nejjednodušší způsob je z Thimphu, hlavního města Bhútánu, kde je mezinárodní letiště. Cesta trvá přibližně 6 hodin autem nebo autobusem.

2. Kdy je nejlepší čas návštěvy Phobjikha Valley?
- Nejlepší čas pro návštěvu je od listopadu do března, kdy probíhá migrace pošumavých žuravích ptáků.

3. Jaké je počasí v Phobjikha Valley?
- V létě (červen až srpen) je klima mírné a vlhké. Brzy ráno a pozdě odpoledne může být studené. V zimě (listopad až březen) je studeně až mrazivě.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Phobjikha Valley?
- Nejlepší aktivitou je pozorování pošumavých žuravích ptáků, turistické pěší túry, návštěva klášterů a středisek ryzeekologické produkce.

5. Jak si najít ubytování v Phobjikha Valley?
- V Phobjikha Valley je možné si najít ubytování v několika kláštereckých a ekologických zařízeních. Doporučujeme rezervovat předem.


Počasí Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán je malá horská země ležící v jižní Asii. Má jedinečnou topografii a bohatou kulturou, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Jednou z nejoblíbenějších oblastí pro turisty je Phobjikha Valley, které se nachází na středozápadě země. Tato údolí jsou proslulá svým krásným a neuvěřitelně bohatým ekosystémem, který poskytuje domov řadě vzácných zvířat a rostlin. Počasí v této oblasti hraje samozřejmě důležitou roli v této malebné krajině.

Phobjikha Valley se nachází ve výšce přes 3000 metrů nad mořem, což z něj dělá jedno z nejchladnějších míst v Bhútánu. Zdejší klima je vlhké subtropické s mírnými léty a chladnými zimami. V letních měsících, které trvají od května do září, teploty zde dosahují průměrných maximálních hodnot kolem 18-20 °C. Tyto měsíce jsou charakteristické teplejším počasím, avšak srážky jsou také časté a značné. Díky dešťovým lesům v okolí Phobjikha Valley se zde nachází mnoho pramenů a řek, které oblast zavlažují a dávají jí jeho zelený a krásný vzhled.

Na druhou stranu zimní měsíce, které trvají od října do dubna, jsou zde mnohem chladnější a suché. Teploty v této době klesají na průměrné minimum kolem 3-5 °C. V těchto měsících můžete očekávat místy až několik centimetrů sněhu, což vytváří malebnou zasněženou krajinu, která je velmi atraktivní pro turisty. Kromě toho, díky chladným teplotám a suchu, je tato oblast také významným útočištěm pro migrující populace černého královského jeřába, který sem přilétá přes zimu.

Phobjikha Valley je tedy jedinečnou destinací, která nabízí krásnou krajinu a fascinující počasí. Nezáleží na tom, zda preferujete teplejší období s bohatou vegetací a dešti, nebo chladnější období se zasněženou krajinou a migrací jeřábů, Phobjikha Valley vám nabídne přesně to, co hledáte. Je to místo, které zaujme nejen svým přírodním bohatstvím, ale také úžasným kulturním pozadím Bhútánu. Takže, pokud hledáte dobrodružství v nádherné horské oblasti s jedinečným počasím, Phobjikha Valley je tu pro vás.


Dovolená Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán, známý jako "země štěstí", je malebná země ležící v oblasti Himálaje. Jedno z nejkrásnějších míst v Bhútánu je Phobjikha Valley, které se nachází v districtu Wangdue Phodrang. Toto údolí je známé především svou překrásnou přírodou a unikátními zvycích, které jsou zde živé dodnes.

Phobjikha Valley se rozkládá na nadmořské výšce přes dva tisíce metrů a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Zejména je známé jako místo, kde přezimuje vzácný druh ptáka černokrkého žluna, který sem každý rok přilétá z Tibetu. Jeho návštěvu zde můžete zažít mezi listopadem a březnem, kdy je Phobjikha obestřeno tímto vzácným ptákem.

Kromě ptáků je údolí také domovem vzácného endemického druhu laně Bharal. Phobjikha Valley je dokonce vyhlášeno za chráněné území pro tuto ohroženou populaci. Mnoho turistů a přírodovědců sem proto přijíždí s cílem pozorovat tyto vzácné živočichy v jejich přirozeném prostředí.

Navštívit Phobjikha Valley je nejen příležitostí k pozorování vzácných druhů ptáků a zvířat, ale také k prozkoumání tamní kultury a tradic. Region je známý tradičním zemědělstvím, především pěstováním ječmene a zeleniny. Místní obyvatelé jsou přátelští a rádi se podělí o své zkušenosti a předají své znalosti týkající se zpracování potravin a dalších tradičních řemesel.

Jednou z nejvíce fascinujících tradic Phobjikha Valley je festival tříkrálové tance, který se koná každoročně v lednu. Toto slavnostní představení zahrnuje tradiční tance, hudbu a kostýmy, které oslavují místní kulturu a tradice. Tato událost je nejenom pro místní obyvatele, ale i pro turisty unikátním zážitkem.

Pro návštěvníky Phobjikha Valley je k dispozici několik ubytovacích možností, včetně místních turistických resortů a penzionů. Návštěva údolí je během celého roku možná, ale nejlepší období pro pozorování ptáků je mezi listopadem a březnem.

Dovolená v Bhútánu je jedinečný zážitek a návštěva Phobjikha Valley je toho skvělým příkladem. Překrásná příroda, vzácné druhy rostlin a zvířat, bohatá kultura a tradice – to vše může být součástí dovolené v tomto malebném údolí Bhútánu. Nenechte si ujít příležitost zažít jedinečnou kombinaci krásy přírody a místní kultury.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky