Objevte nejlevnější lety

Keňa Mombasa

Ubytování Keňa Mombasa


Keňa je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Africe a největším turistickým centrem země je město Mombasa. Tento přístavní a turistický ráj se nachází na východním pobřeží Keňského poloostrova a nabízí návštěvníkům nejen neskutečně krásné pláže, ale i bohatou historii, fascinující kulturu a úchvatnou přírodu.

Mombasa je také známá svou širokou nabídkou ubytování, která odpovídá jak cestovatelům s menším rozpočtem, tak těm náročnějším. Nejčastěji se zde nachází hotely a resorty různých cenových kategorií, které nabízejí skvělé služby a příjemné prostředí.

Pro milovníky luxusu a exkluzivity je v Mombase k dispozici řada luxusních resortů a hotelů. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí často přímo na pláži a nabízejí kompletní servis a prvotřídní vybavení. Hosté si mohou užívat soukromých bazénů, luxusních pokojů s výhledem na oceán, wellness center, soukromých pláží a mnoho dalšího. Mezi nejznámější luxusní ubytování v Mombase patří například Serena Beach Resort & Spa, Sarova Whitesands Beach Resort & Spa nebo Mombasa Continental Resort.

Pokud hledáte přívětivější a cenově dostupnější možnost ubytování, najdete v Mombase také spoustu středně velkých hotelů a penzionů. Tyto zařízení nabízejí čisté pokoje, dobrý servis a často vynikající polopenzi nebo plnou penzi. Některé hotely mají i vlastní bazén, rekreaci pro děti a další vybavení. Pokud hledáte dobrý poměr ceny a kvality, můžete si vybrat například Diani Sea Lodge, Voyager Beach Resort nebo Bamburi Beach Hotel.

Keňa a Mombasa jsou také známé svými safari a nabízí návštěvníkům velmi atraktivní možnost ubytování ve venkovských chatkách a safari lodgech. Tato ubytovací zařízení se nacházejí v přírodě, v blízkosti národních parků a rezervací, a umožňují hostům prožít úžasnou safari zkušenost. Lodge nabízejí pokoje ve formě chat nebo stanů s veškerým potřebným vybavením. Mezi populární safari lodge v Mombase patří například Severin Sea Lodge, Sarova Salt Lick Game Lodge nebo Ashnil Aruba Lodge.

V Mombase je také možné si pronajmout apartmány a vily, což je skvělá možnost pro větší skupiny cestovatelů nebo rodiny s dětmi. Pronájem vám umožní mít větší soukromí, kuchyň pro vlastní stravování a možnost prozkoumat okolí vlastním tempem. Mnoho apartmánových komplexů nabízí i bazény a další rekreační vybavení.

Jak již bylo zmíněno, nabídka ubytování v Mombase je opravdu rozmanitá a odpovídá různým potřebám a rozpočtům cestovatelů. Pro výběr správného ubytování je nejlepší provést si pečlivý průzkum internetu, přečíst si recenze a porovnat nabídky různých zařízení. Ať už se rozhodnete pro luxusní resort, střední hotel, safari lodge nebo pronájem apartmánu, jedno je jisté - Mombasa vás ohromí svým krásným pobřežím, teplým mořem a nezapomenutelnými zážitky.


Letenka Keňa Mombasa


Letenka Keňa Mombasa: exotická dobrodružství a krásy Afriky

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a nevšedních zážitků, letenka Keňa Mombasa by rozhodně neměla chybět na vašem seznamu. Tato exotická destinace na východě Afriky nabízí spoustu krás a překvapení, které vás určitě zcela uchvátí.

Mombasa leží na pobřeží Indického oceánu a patří k největším městům Keňy. Je to také oblíbené letovisko turistů z celého světa, a to díky svému tropickému klimatu, nádherným plážím, korálovým útesům a bohatému kulturnímu dědictví.

Jednou z hlavních atrakcí Mombasy je historické město, které se nachází na ostrově, který je propojen mostem se souší. Toto město bylo v minulosti obchodní křižovatkou, kde se potkávaly různé kultury z celého světa, a proto zde najdete nejen arabské a indické vlivy, ale také mnoho koloniálních staveb z dob britské nadvlády.

Kromě prohlídky města se určitě nevyplatí vynechat ani návštěvu chráněného přírodního parku Hallerův park, který je domovem pro mnoho exotických zvířat, jako jsou želvy, opice či krokodýli. Milovníci přírody by si také neměli nechat ujít výlet do národního parku Tsavo East, kde mohou pozorovat slony, lvy, gepardy a další zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Ovšem největším lákadlem Mombasy jsou určitě její pláže. Město leží na úpatí pohoří a proto mají pláže bílý písek, jemně se svažují do oceánu a v pozadí se vynořuje zelená vegetace. Mnoho pláží nabízí také vynikající podmínky pro potápění a šnorchlování – můžete si tak prohlédnout korálové útesy a množství barevných ryb.

Pokud hledáte romantiku a odpočinek, najdete také mnoho luxusních hotelů a resortů, které nabízejí wellness a spa služby, a zaručeně si užijete krásné chvíle se svým partnerem.

Letenku Keňa Mombasa můžete získat přibližně za 16 000 Kč, avšak v závislosti na období a délce pobytu se ceny mohou lišit. Doporučujeme si proto zkontrolovat aktuální nabídky a slevy na letenky.

Pro cestovatele z Evropy je nutné si připravit vakcíny proti žluté zimnici a doporučuje se mít očkování proti hepatitidě A a B a tzv. Africkou chřipkou. Je také nutností mít platný pas s minimální platností 6 měsíců po plánovaném návratu.

Letenka Keňa Mombasa je tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají nevšední dobrodružství, exotické zážitky a odpočinek na pláži. Určitě si tuto krásnou destinaci na východě Afriky zamilujete a budete na ni rádi vzpomínat po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Mombasa


Otázka: Jak se dostanu na pláže v Mombase?

Odpověď: Z centra města lze jet na pláže různými způsoby - buď místním autobusem (matatu), taxi, nebo dalšími dopravními prostředky. Většina hotelů v Mombase nabízí také dopravu na pláže.

Otázka: Kde najdu nejlepší turistické atrakce v Mombase?

Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce patří Fort Jesus, historická pevnost na pobřeží, Hallerův park s mnoha druhy zvířat a rostlin, a Bamburi Nature Trail s chovem žiraf a dalších zvířat.

Otázka: Je v Mombase bezpečno?

Odpověď: Mombasa má stejné problémy jako jiná velká města, ale většina turistických oblastí je poměrně bezpečná. Je důležité být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například nechodit na temná místa v noci nebo neukazovat cennosti na veřejnosti.

Otázka: Kde se dá v Mombase dobře najíst?

Odpověď: V Mombase lze najít mnoho restaurací nabízejících vynikající místní jídla, včetně ryb a dalších mořských plodů. Mezi oblíbené restaurace patří La Marina Restaurant & Bar, Tamarind Restaurant a Yul's Restaurant.

Otázka: Co si vzít s sebou na dovolenou v Mombase?

Odpověď: Doporučuje se vzít s sebou lehké oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, repelent proti hmyzu, žvýkačky proti mořské nemoci a také drobné v hotovosti.


Počasí Keňa Mombasa


Keňa je známá svými krásnými plážemi a tropickým podnebím, což z ní činí ideální turistickou destinaci. V Keňském pobřežním městě Mombasa, které se nachází na východě země, je počasí celoročně příznivé a stabilní.

Mombasa se nachází na pobřeží Indického oceánu a je omýváno teplými vodami. Díky tomuto umístění má město tropické mořské podnebí, což znamená, že teploty jsou po celý rok vysoké a srážky jsou rovnoměrně rozložené.

Teploty v Mombase se pohybují mezi 24°C a 30°C po většinu roku, přičemž nejteplejší období je od prosince do března. V této době teploty dosahují svých vrcholů a mohou se vyšplhat až na 32°C. Noční teploty zůstávají přijatelné a během těchto měsíců nepadá téměř žádný déšť.

Deštivé období v Mombase přichází od dubna do října. Průměrně během těchto měsíců spadne kolem 100 mm srážek měsíčně. Nejvíce deště připadá na duben a květen. I přes srážky se teploty udržují na příjemných úrovních, časté deště však mohou omezit venkovní aktivity a plážové radovánky.

I v deštivém období však neprší neustále a déšť mívá spíše krátkodobý charakter. Místní obyvatelé a turisté znají tento srážkový režim a přizpůsobují plány podle aktuálních podmínek.

Vzhledem k teplému a vlhkému počasí je vhodné se při návštěvě Mombasy oblékat do lehkých a pohodlných oděvů. Nezapomeňte také na ochranu před sluncem – sluneční brýle, klobouky a opalovací krémy jsou neocenitelné.

Mombasa je jedním z nejteplejších a nejvlhčích míst v Keni a nabízí návštěvníkům skvělé podmínky k odpočinku na slunci a koupání v Indickém oceánu. Díky stabilnímu počasí je tato destinace atraktivní v každém ročním období.


Dovolená Keňa Mombasa


Přemýšlíte o tom, kam byste se mohli vydat na svou další dovolenou? Co takhle zvážit Keni, konkrétně její překrásné město Mombasa? Tato destinace nabízí nádherné pláže, bohatou kulturu a fascinující historii, která vás ohromí.

Mombasa se nachází na východním pobřeží Keni, na břehu Indického oceánu. Je to největší a nejstarší přístav v Keni, který se stal významným městem plným života a energie. Díky své poloze jako brána do východní Afriky se zde míchají vlivy africké, arabské a evropské kultury, což Mombasu dělá nejen krásnou, ale i pestrou destination.

Jedním z hlavních lákadel Mombasy jsou samozřejmě její pláže. Bílý písek, tyrkysové moře a kokosové palmy přímo vybízí k relaxaci. Pláže jsou čisté, krásné a především poměrně neobsazené, což znamená, že si zde vždy najdete své soukromí a klid. Voda je naprosto průzračná a teplá, což z ní dělá ideální místo pro potápění nebo šnorchlování. Mombasa je také známá svými úžasnými korálovými útesy, které jsou jedním z nejlepších místch k potápění na světě.

Historické jádro města, známé jako Staré Mombasa, je dalším důvodem, proč tuto oblast navštívit. Je zde velké množství historických a kulturních památek, včetně pevnosti Fort Jesus, která byla postavena Portugalskými dobyvateli v 16. století. Fort Jesus je dnes považován za světové dědictví UNESCO a nabízí zajímavé expozice a muzea, které vám odkryjí historii Mombasy. V okolí pevnosti se rovněž nachází úzké a malebné uličky, kde můžete objevovat tradiční místní obchody, kavárny a restaurace, které nabízejí autentickou mombaskou kuchyni.

Pokud máte rádi zvířata, je Mombasa také skvělým výchozím bodem k návštěvě národních parků v Keni. Jedním z nejznámějších je Tsavo East National Park, který je domovem pro širokou škálu divokých zvířat včetně slonů, lva, leoparda a nosorožce. Safari v těchto parcích je jedinečným zážitkem, který nesmíte vynechat.

Ať už jste milovníkem dobrodružství, historie, odpočinku nebo přírody, Mombasa v Keni nabízí takový zážitek, který vás přesně trefí do vkusu. Nechte se pohltit exotickou atmosférou a poznávejte jedinečné krásy této africké destinace. Mombasa vás nadchne svými plážemi, historií a kulturou a obstojí i u těch nejnáročnějších cestovatelů. Vydejte se do Keni a objevujte Mombasu, město, které vám nabídne nezapomenutelný zážitek.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky