Objevte nejlevnější lety

Zambie Národní park Mpika

Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Mpika


1. Jak se dostanu do Národního parku Mpika?
Odpověď: Národní park Mpika se nachází v severní části Zambie. Nejbližší letiště je letiště v městě Mpika, odkud je možné pokračovat přes silnici do parku.

2. Jaké zvířata mohu vidět v Národním parku Mpika?
Odpověď: V parku žije široká škála zvířat, včetně slonů, nosorožců, žiraf, lva, leoparda, buvolů a mnoho dalších.

3. Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
Odpověď: V Národním parku Mpika můžete podnikat safari, výlety na kole, pěší túry, rybaření a pozorování ptáků.

4. Je možné v parku přenocovat?
Odpověď: Ano, v parku je k dispozici kempování a ubytování v chatách. Je však nutné si rezervovat místo dopředu.

5. Jaké jsou rozpočty za vstup do parku?
Odpověď: Vstupní poplatky se mohou lišit v závislosti na druhu vozidla a počtu osob. Doporučuje se se předem informovat o aktuálních sazbách.

6. Jak dlouho si mám rezervovat na návštěvu parku?
Odpověď: Doporučujeme si rezervovat alespoň 2 až 3 dny na návštěvu parku, abyste mohli v klidu poznat jeho krásy a vidět co nejvíce zvířat.

7. Je v parku možné najmout průvodce?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o zvířatech a zajistit bezpečnou návštěvu.

8. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku je v suchém období od června do října, kdy jsou zvířata často viditelnější.

9. Jaká je politika ohledně bezpečnosti v parku?
Odpověď: Je důležité dodržovat pravidla parku a respektovat zvířata. Je také doporučeno mít po ruce zkušeného průvodce.

10. Jaké další atrakce se nacházejí ve blízkosti parku?
Odpověď: V blízkosti parku se nachází například národní park South Luangwa, který je také známý pro svoji divokou zvěř.


Ubytování Zambie Národní park Mpika


Zambie je země plná národních parků a úchvatných přírodních krás. Jedním z nejvýznamnějších parků v zemi je Národní park Mpika, který se rozkládá na ploše více než 4 600 km². Tento park má bohatou a rozmanitou floru a faunu, což ho činí ideálním místem pro milovníky přírody a zvířat.

Pokud hledáte ubytování v Národním parku Mpika, máte několik možností. Na území parku najdete několik lodžií, které nabízejí ubytování ve stylu safari. Tyto lodžie jsou navrženy tak, aby splňovaly potřeby náročných cestovatelů, kteří v parku hledají klid a relaxaci. Většina lodžií nabízí moderní vybavení jako klimatizaci, privátní koupelnu a výhled na okolní krajinu.

Další variantou ubytování v Národním parku Mpika jsou kempy a chatky. Tyto druhy ubytování jsou vhodné pro cestovatele, kteří hledají levnější a autentičtější způsob, jak prožít dovolenou. Kempy jsou obvykle vybaveny základním vybavením jako toaletami a sprchami. Chatky jsou pak podobné jako kempy, ale mají větší pohodlí, nicméně stále si musíte dávat pozor na zvířata ve vašem okolí.

V Národním parku Mpika se nachází několik míst, která určitě stojí za návštěvu. Kromě rozmanitých divokých zvířat, jako jsou sloni, lvi, leopardi a gepardi, můžete navštívit také neuvěřitelně krásné vodopády a jezera. Toto místo je velice klidné a uklidňující.

Při návštěvě Národního parku Mpika si také můžete vychutnat místní kuchyni, která je velice chutná a zdravá. Místní kuchaři ji připravují tradičním způsobem a používají přitom jen místní ingredience.

Pokud plánujete návštěvu Zambie a Národního parku Mpika, určitě si dopředu zajistěte ubytování. Vzhledem k velkému zájmu o toto místo není vždy snadné sehnat ubytování na poslední chvíli. Proto doporučujeme si ubytování zarezervovat dopředu, abyste si mohli plně vychutnat svou dovolenou v této nádherné zemi.


Letenka Zambie Národní park Mpika


Pokud patříte mezi milovníky konzervace přírody a cestování, pak byste určitě neměli minout návštěvu Zambie a národní park Mpika.

Letenka do této oblasti vás zavede do srdce africké divočiny, kde můžete zažít něco opravdu nezapomenutelného. Národní park Mpika se rozkládá na ploše více než 4 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat. Můžete zde například spatřit slony, levharty, gepardy, nosorožce, hrochy, krokodýly, gazely a mnoho dalších.

Nejlepší dobou pro návštěvu parku je od června do října, kdy je suché počasí a zvířata se shlukují u vodních zdrojů. Pokud máte štěstí, můžete se dokonce účastnit safari a sledovat zvířata ve volné přírodě.

Kromě pozorování zvířat si v národním parku Mpika můžete užít další zajímavé aktivity. Zkusit si můžete například jízdu na slonovi, rafting na řece Luangwa nebo pěší túry v nádherné krajině.

Letenky do Zambie a národního parku Mpika se dají sehnat za velmi přijatelné ceny a jsou k dispozici od několika leteckých společností. Je třeba ale brát v potaz, že ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a dostupnosti letů.

Pro lepší představu o této oblasti si můžete prohlédnout fotografie a videa z této krásné lokality. Zároveň je dobré se před cestou informovat o možnostech ubytování a stravování.

Návštěva národního parku Mpika v Zambii je jedinečný zážitek, který jistě ocení každý cestovatel. Vydejte se na dobrodružný výlet do této oblasti a odhalte krásy afrického kontinentu.


Dovolená Zambie Národní park Mpika


Zambie je stát v jižní Africe, který je pro svou neuvěřitelně rozmanitou přírodu a divokou zvěř velmi oblíbeným turistickým cílem. Mezi nejkrásnější místa patří bezesporu Národní park Mpika, který se nachází v severovýchodní oblasti země, blízko hranice s Tanzanií.

Národní park Mpika je rozlehlým územím, které zahrnuje převážně lesy a trávníky, a který je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat. Mezi nimi jsou například sloni, nosorožci, lvi, gepardi, hyeny, antilopy, buvoli a mnoho dalších.

Nejlepší dobou pro návštěvu parku je mezi červencem a říjnem, kdy jsou nejlepší podmínky pro pozorování zvířat. Můžete se vydávat na safari a pozorovat zvířata přímo v jejich přirozeném prostředí, což je zážitek, který si budete pamatovat celý život.

Pokud nechcete trávit celý den v safari voze, můžete se vydat na výlet pěšky nebo na kole po okolí parku. Navštivte například řeku Luangwa, která protéká celým parkem a kde můžete pozorovat krokodýly, hrochy a mnoho druhů ptáků.

V parku se nachází i několik kempů a ubytování, které vám umožní prožít náročnou a dobrodružnou dovolenou v srdci divočiny. Ubytování v osadě Nsefu je například ideální pro ty, kteří hledají autentický zážitek. Osada se nachází na okraji parku a nabízí ubytování v tradičních chatách, které mají výhled přímo na řeku Luangwa.

Návštěva Národního parku Mpika je bezesporu jedním z nejkrásnějších zážitků, které můžete v této části Afriky zažít. Připravte se na neuvěřitelná dobrodružství a poznejte krásu přírody, která vás naprosto uchvátí.


Počasí Zambie Národní park Mpika


Národní park Mpika v Zambii je jedinečným místem spojujícím ohromující přírodu a bohatou divokou zvěř. Nalézá se nedaleko města Mpika a představuje jednu ze skvostů tohoto afrického národního parku.

Pokud hledáte útočiště před davy turistů a chcete prozkoumat nejautentičtější stránky africké divočiny, pak je Národní park Mpika tou správnou volbou. Vrcholky hor, průzračné jezera a rozmanité lesy zde tvoří jedinečný přírodní ekosystém, který přitahuje nejen nadšence do volné přírody, ale také badatele a vědce.

Pokud jde o počasí v Národním parku Mpika, je zde charakteristické poměrně mírné tropické podnebí. Roční období se dělí na suchou a deštivou sezónu, což je typické pro většinu afrických zemí. Suché období trvá zhruba od května do října a je charakterizováno vysokými teplotami a minimálním množstvím srážek. Průměrné teploty se pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia, ale mohou se dostat i k výši 40°C.

Deštivá sezóna pak začíná od listopadu a trvá až do dubna. V tomto období se množství srážek výrazně zvyšuje a může dosahovat až 1 500 mm ročně. Tyto deště napomáhají oživování zdejší přírody a vzniká zde neskutečná pestrost rostlin a živočichů. Teploty v deštivé sezóně jsou o něco nižší a pohybují se zhruba mezi 20-25 stupni Celsia.

Národní park Mpika je známý svou bohatou říční sítí a při dešti může být některými úseky obtížně dostupný, avšak tato sezóna také otevírá dveře k pozorování množství živočichů. Kamzíci, antilopy, sloni, žirafy a mnoho dalších druhů zvířat se zde předvádí ve svém přirozeném prostředí.

Pokud se chystáte navštívit Národní park Mpika, doporučuje se léto/zima (květen-říjen), kdy je více slunečných dní a srážky jsou minimální. Avšak pokud máte rádi dobrodružství a chcete zažít africkou divočinu v celé své kráse, pak doba deštivé sezóny (listopad-duben) je pro vás tou pravou volbou. V tomto období můžete vidět park v plné rozmanitosti svého života.

Při plánování návštěvy Národního parku Mpika je důležité sledovat předpověď počasí a být připraven na případné změny. Pokud jste připraveni na dobrodružství a nevídané zážitky, pak je návštěva tohoto parku jednoznačně pro vás. Bude to setkání s neskutečnou přírodou, kde se vám otevřou oči a zasáhne vás krása africké divočiny.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky