Objevte nejlevnější lety

Chorvatsko Pula

Počasí Chorvatsko Pula


Chorvatsko je země s nádhernými plážemi, úchvatnou přírodou a bohatou historií. Jedním z nejvíce oblíbených turistických měst v této zemi je Pula, která se nachází na pobřeží Jaderského moře. Pula je známá svými historickými památkami, jako je antický amfiteátr, a také svým příjemným středomořským podnebím.

Počasí v Pule je typicky středomořské, s mírnými zimami a horkými lety. Nejbližší místní klimatická stanice se nachází na letišti Pula a zaznamenává základní meteorologické údaje. Průměrná teplota se pohybuje od 6 °C v lednu až po 25 °C v červenci a srpnu. Nicméně, teploty se mohou v létě snadno vyšplhat na tropických 30 °C a více. V zimě se teploty obvykle pohybují kolem 10 °C.

Průměrné srážky jsou ve většině měsíců poměrně rozumné. Nejvíce srážek je obvykle zaznamenáno v listopadu a prosinci, kde průměrná hodnota dosahuje téměř 100 mm. Naopak nejméně srážek je v létě, s červnem a červencem, které mají průměrně jen kolem 40 mm srážek. Období od května do září je ideální pro dovolenou v Pule, protože srážky jsou minimální a teploty jsou příjemně teplé.

Pula je také známá svými dlouhými slunečnými dny. V létě se slunce zvedá kolem 5:30 ráno a zapadá až kolem 21:30 večer, což poskytuje dostatek času na prozkoumání města a užít si venkovní aktivity. Díky těmto dlouhým slunečným dnům je Pula oblíbeným cílem pro milovníky pláží, kteří se mohou potápět do teplého Jaderského moře.

Pokud plánujete návštěvu Puly, doporučuje se vzít si s sebou lehké oblečení, sluneční brýle, opalovací krém a klobouk, abyste se ochránili před slunečním zářením. Také byste měli mít s sebou pláštěnku nebo deštník pro případné přeháňky.

Celkově lze říci, že počasí v Pule je velmi příznivé pro turisty, kteří chtějí strávit svou dovolenou u moře. S příjemnými teplotami a minimem srážek, milovníci slunečního počasí si v Pule jistě přijdou na své. Ať už se jedná o prohlídku historických památek, relaxaci na pláži nebo procházku po malebném přístavu, Pula nabízí perfektní prostředí pro dovolenou v každém smyslu.


Letenka Chorvatsko Pula


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších destinací v Evropě pro letní dovolenou a její pobřeží na Jaderském moři nezůstává pozadu. Jedním z nejvyhledávanějších měst na chorvatském pobřeží je Pula, která je známá zejména svými antickými památkami a krásnými plážemi.

Pula se nachází na jihozápadním pobřeží Istrie, malého poloostrova přilehlého k Itálii. Město je také důležitým přístavem, kde kotví mnoho lodí a jachet.

Pokud se chystáte navštívit Pulu, můžete si vybrat letovisko v centru města nebo v blízkosti některé z krásných pláží. Mezi nejznámější pláže v okolí Puly patří kamenitá pláž Verudela nebo oblázková pláž Kamenjak. Vodní aktivity, jako jsou šnorchlování a potápění, jsou v Pule velmi oblíbené.

Pro turisty, kteří chtějí zjistit více o historii města, jsou největšími atrakcemi amfiteátr v římském stylu, chrám Augustovy víly a twierdza Kastel. Pro ty, kteří se chtějí v noci pobavit, nabízí Pula mnoho možností pro zábavu a relaxaci.

Letenky do Puly jsou k dispozici z mnoha evropských měst, včetně Londýna, Paříže a Frankfurtu. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně, a tudíž je dobré hledat výhodné nabídky. Letenky lze rezervovat prostřednictvím cestovních agentur nebo přímo na webových stránkách aerolinek.

Pula je skvělou destinací pro všechny, kteří chtějí strávit dovolenou u moře, zároveň poznávat historii města a užívat si příjemného odpočinku. S dostupností letenek z mnoha evropských měst, je let do Puly snadný a pohodlný. Ať už se chystáte na rodinnou dovolenou nebo romantický pobyt pro dva, Pula má vše, co potřebujete, aby vaše dovolená byla nezapomenutelná.


Dovolená Chorvatsko Pula


Dovolená v Chorvatsku v městě Pula je ideální volbou pro ty, kteří hledají krásné pláže, velkolepé památky a příjemnou atmosféru. Nachází se na jižním pobřeží země, poblíž hranic s Itálií a Slovinskem, a nabízí mnoho aktivit a zábavy pro jednotlivce i rodiny s dětmi.

Pula je město, které má bohatou historii a tradici. Nachází se zde mnoho kulturních památek, jako například římský amfiteátr, který je jednou z největších památek svého druhu na světě. Tento amfiteátr je také domovem mnoha kulturních a uměleckých akcí, jako jsou divadelní představení, koncerty a mnoho dalšího. Dalšími zajímavými památkami jsou Artemidin chrám a Hradby města Pula.

V Pule se nachází mnoho krásných pláží, kde si můžete užít sluneční paprsky a relaxovat u moře. Mezi nejpopulárnější pláže patří Verudela Beach, díky svému čistému pobřeží a velkému počtu vodních sportů, nebo Banjole Beach s jemným pískem a příjemnou atmosférou jejího okolí.

Kromě plážování můžete v Pule vyzkoušet také vodní sporty, jako jsou potápění, šnorchlování, vodní lyžování a windsurfing. Pokud jste mezi lidmi, kteří si rádi prohlížejí horské scenérie, tak zde také existuje vlněná krajina s mnoha cyklostezkami a turistickými trasami.

Pokud se chcete odreagovat a odpočinout si v některém z luxusních hotelů nebo resortů, není problém. Pula nabízí mnoho kvalitních ubytování, kde si můžete užít pohodlí a pohostinnost chorvatských lidí. Najdete tu také mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatské jídlo, jako například mořské plody, různé druhy domácí paštiky a grilované maso.

Celkově lze říct, že dovolená v Chorvatsku v Pule je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásné pláže, kulturní památky, vodní sporty a relaxaci v příjemném prostředí. Pula nabízí mnoho možností pro zábavu a odpočinek, jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi. Je to ideální místo, kde strávit aktivní, ale zároveň odpočinkovou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Pula


1. Jak se dostat z letiště do centra Pulje?
Odpověď: Nejlepší možností je využít městskou autobusovou dopravu nebo využít taxi služby.

2. Jaké jsou nejoblíbenější pláže v okolí Pulje?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější pláže patří Bijeca, Verudela, Kamenjak a Saccorgiana.

3. Kde se nachází největší trh v Pulji?
Odpověď: Největší trh v Pulji se nachází na adrese Giardini b.b.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v okolí Pulje?
Odpověď: V okolí Pulje je k dispozici široká nabídka ubytování včetně hotelů, apartmánů a kempů.

5. Co je nejlepšího k vidění v centru Pulje?
Odpověď: V centru Pulje stojí za návštěvu například římský amfiteátr, kostel sv. Eufemie, zámek Histria a mnoho dalších památek.

6. Je nutné platit vstupné do památek v Pulji?
Odpověď: Ano, do většiny památek v Pulji musíte zaplatit vstupné.

7. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Pulje?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Pulje je od května do září, kdy jsou teploty nejteplejší a turistická sezóna je v plném proudu.

8. Kde lze najít nejlepší restaurace v Pulji?
Odpověď: V centru Pulje se nachází velké množství restaurací s tradiční chorvatskou kuchyní, mezi nejoblíbenější patří například konoba Batelina, konoba Bistro ćakula a Spacio.

9. Je v Pulji možnost výletů lodí?
Odpověď: Ano, v Pulji je možnost výletů lodí, například na ostrovy Brijuni.

10. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Pulji?
Odpověď: V okolí Pulje je možné podniknout výlety na kole, projížďky lodí nebo si užít den v akvaparku Aquacolors.


Ubytování Chorvatsko Pula


Chorvatsko je již desítky let velice oblíbenou turistickou destinací a s množstvím překrásných pláží a historických památek není divu. Jedním z turisticky nejatraktivnějších měst je město Pula, které se nachází na jihozápadě země nedaleko Istrijského poloostrova.

Pula je přístavní město s bohatou historií, která sahá až do starověku. Nejznámější památkou je muzejní komplex Amfiteátr, nazývaný také Pulska arena. Jedná se o jedno z největších a nejlépe zachovaných římských amfiteátrů na světě. Každý rok zde probíhá festival historických her a koncertů, který přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pula je však nejen městem historie, ale i moderní turistickou destinací. Nabízí řadu pláží vhodných pro rodiny s dětmi i milovníky vodních sportů. Mezi nejznámější pláže patří Valkane, zadoura nebo Verudela. Na Verudelském poloostrově se nachází také množství hotelů a resortů pro ty, kteří preferují pobyt v plně vybavených zařízeních.

Mnoho turistů však volí i ubytování v pronajatých apartmánech a letních domech, které jsou v Pule hojně rozšířené. Místní majitelé nabízí široký výběr takovýchto ubytování, které zajišťují dostatek soukromí a možnost strávení dovolené ve vlastním rytmu. Apartmány a letní domy jsou vybaveny veškerými potřebnými zařízeními, jako je například kuchyňka, koupelna, televize a samozřejmě také příjemné venkovní posezení.

Mnoho apartmánů se nachází v bezprostřední blízkosti moře, což zaručuje snadný přístup na pláže a možnost dlouhých večerních procházek podél pobřeží. Pro ty, kteří preferují čistotu a klid, je možnost ubytování v příjemném venkovském prostředí nedaleko Puly, s výhledem na krajinu Istrijského poloostrova.

Kromě pláží a historických památek nabízí Pula také řadu dalších atrakcí. Město je proslulé svými kavárnami, restauracemi a nočním životem. V centru města se nacházejí útulné uličky s tradičními obchody, kde si turisté mohou zakoupit suvenýry a místní produkty.

Není divu, že každoročně tisíce turistů volí Pulu jako svou dovolenkovou destinaci. Nabídka ubytování je široká a vyhovuje všem potřebám a preferencím. Bez ohledu na to, zda vyberete apartmán, letní dům nebo hotelový resort, můžete si být jistí, že máte zajištěný komfortní a příjemný pobyt v jednom z nejkrásnějších regionů Chorvatska.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky