Objevte nejlevnější lety

Island Hraunfossar

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hraunfossar


Nejčastější dotazy a odpovědi o vodopádech Hraunfossar na Islandu:

1. Jak se dostanu na vodopády Hraunfossar?
Odpověď: Vodopády Hraunfossar se nacházejí v západní části Islandu, přibližně 136 km severozápadně od Reykjavíku. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je půjčení auta a jízda po silnici číslo 1. Je také možné využít autobusovou dopravu.

2. Jsou vstup na vodopády Hraunfossar zdarma?
Odpověď: Ano, vstup na vodopády Hraunfossar je zdarma. Není potřeba žádné vstupné ani povolení.

3. Jaké jsou otevírací hodiny vodopádů Hraunfossar?
Odpověď: Vodopády Hraunfossar jsou přístupné 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Není zde žádný omezený časový interval.

4. Můžu se k vodopádům Hraunfossar dostat i v zimě?
Odpověď: Ano, vodopády Hraunfossar jsou přístupné i v zimě. Nicméně je dobré si uvědomit, že v zimním období mohou být některé trasy zavřené kvůli sněhu a ledovým podmínkám. Doporučuje se mít vhodné výbavu a sledovat aktuální informace o podmínkách na cestách.

5. Existuje nějaké parkoviště u vodopádů Hraunfossar?
Odpověď: Ano, u vodopádů Hraunfossar je k dispozici parkoviště pro návštěvníky. Parkování je zdarma.

6. Můžu se k vodopádům Hraunfossar dostat i bez auta?
Odpověď: Ano, je možné se dostat k vodopádům Hraunfossar i bez auta. Existuje autobusová doprava, která spojuje Reykjavík s touto oblastí.

7. Je možné se k vodopádům Hraunfossar koupat?
Odpověď: Kvůli nepředvídatelným proudům a studenému podzemnímu prameni se nelze k vodopádům Hraunfossar koupat. Je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a nepokoušet se o nebezpečné aktivity.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o vodopádech Hraunfossar. Může se vyskytnout i další dotazy, které se týkají například ubytování, stravování nebo další turistické aktivity v okolí.


Letenka Island Hraunfossar


Island Hraunfossar: Užijte si krásu islandské přírody

Island Hraunfossar je jednou z nádherných přírodních zajímavostí, kterou byste neměli při vaší cestě po Islandu vynechat. Tento krásný vodopád se nachází na řece Hvítá, v blízkosti města Borgarnes. Hraunfossar je způsoben skoro naprosto neobyčejným přírodním jevem, kterým jsou podzemní prameny, které vytékají z lávy. Tyto prameny jsou velice chladné a tak se stékají po kamení do řeky Hvítá, která získává naprosto báječnou modro-zelenou barvu.

Hraunfossar znamená v islandskej řeči "lávové vodopády". Tyto vodopády dosahují výšky až několika metrů a jejich šířka se pohybuje okolo sta metrů. Pohled na tuto přírodní památku je naprosto senzační a nezapomenutelný, můžete se zde užít naprosto malebnou atmosféru. Okolní krajina, kterou tvoří sopky, ledovce, gejzíry a nejen to, zde dokonale připomínají, jak krásná a dokonalá může být příroda v čistotě a divokosti.

Jestliže přijedete autem, můžete zaparkovat zdarma na parkovišti, kde je zřízená i informační kancelář, kde můžete dostat informace o okolí a také o dalších přírodních zajímavostech. Z parkoviště se musíte projít asi deset minut vzhůru po místním slavném turistickém chodníku, který je dobře značený a velice snadno najdete. V létě jsou zde ještě mnoho dalších aktivit a vy si můžete užít například jízdu na koni nebo lanovkou, nebo si posedět v kavárně přímo u řeky. Pokud se rozhodnete navštívit Hraunfossar v zimě, nevynechejte na sebe dobré, teplé oblečení a boty. Celé místo totiž vypadá naprosto magicky po sněhové vánici, kterou zde můžete zažít.

A jak se dostat na Island? Nejlepší možností jsou letecké společnosti, které létají z velké řady evropských i amerických měst, přímé lety pak většinou směřují do hlavního města Reykjavíku. Cena letenky se pohybuje v závislosti na sezóně a předpokládané poptávce.

Můžeme tedy s klidným svědomím říci, že Island Hraunfossar je nádhernou a divokou přírodní památkou, kterou zkrátka musíte při své cestě po Islandu vidět. Snadno dostupná, nabízí zážitky pro každého a jeho kouzlo vás jistě okouzlí jako u mnoha jiných podobných míst na Islandu.


Dovolená Island Hraunfossar


Island je země plná nádherných přírodních krás, a jedním z nezapomenutelných míst, které stojí za návštěvu, je Hraunfossar. Tato jedinečná přírodní atrakce se nachází na západě Islandu a nabízí neuvěřitelné výhledy na vodopády.

Hraunfossar je soubor více než 30 vodopádů, které se rozprostírají na délce přibližně 900 metrů. Co je však unikátní na těchto vodopádech, je jejich zdroj. Voda nevychází z řeky, ale způsobem, který je pro Island charakteristický - vytéká z podzemního lávového pole Hraunfossar. Tento jev dává vodopádům neobyčejně malebný a téměř kouzelný vzhled.

Jeden z největších vodopádů v oblasti je Barnafoss, který se nachází nedaleko Hraunfossar. Barnafoss je známý svými tmavými, téměř černými skalami a silným proudem vody, který teče mezi nimi. Jako by se voda propadala přímo do hlubin země. Okolní krajina je obklopena zelenými travnatými pláními a horskými špičkami, což dává Hraunfossar a Barnafoss neuvěřitelně malebnou atmosféru.

Návštěva Hraunfossar je neopakovatelným zážitkem. Můžete procházet malebnými stezkami a obdivovat vodopády z různých úhlů a perspektiv. Pokud jste milovníci fotografování, budete mít příležitost zachytit neuvěřitelně krásné fotografie přírody. Každý vodopád má svůj vlastní charakter a jedinečnou atmosféru, která jej odlišuje od ostatních.

Navštívit Hraunfossar je také skvělou příležitostí pro milovníky dobrodružství. Můžete si zapůjčit kajak a prozkoumat okolní jezera, nebo se připojit k vodopády a vychutnat si osvěžující sprchu. Nebo si můžete vzít piknikový koš a posedět na okraji vody s výhledem na vodopády.

Kromě Hraunfossar je v okolí mnoho dalších přírodních památek, které si můžete prohlédnout. Patří sem například Jeskyně Vílího království nebo pevnost Borgarfjörður. A pokud nechcete jít na dovolenou bez kultur, můžete navštívit některé historické památky, jako je starobylá vesnice Reykholt, kde žil slavný středověký básník a historik Snorri Sturluson.

Pokud plánujete dovolenou na Islandu, nezapomeňte zařadit Hraunfossar na seznam míst, které chcete navštívit. Budete ohromeni jeho krásou a magickou atmosférou, kterou tato přírodní atrakce nabízí. Ať už jste milovníkem přírody, dobrodruh nebo fotograf, Hraunfossar vám určitě poskytne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Počasí Island Hraunfossar


Hraunfossar je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších přírodních divů na Islandu. Nachází se ve západní části ostrova a je tvořen několika kaskádami, které se svažují dolů z úpatí sopky. Jen několik kilometrů od Hraunfossaru se nachází velké množství dalších turistických atrakcí, jako například lázně Reykholt, západní fjordy nebo národní park Snæfellsnes.

Islandské počasí je velmi nevypočitatelné a může se změnit během pár hodin. I když je Hraunfossar krásné místo kdykoliv v roce, nejlepší doba na návštěvu je v létě, kdy jsou dny nejdelší a teploty příjemné. Během léta může být na Islandu příjemných 10-15 °C, což sice nepřipomíná pláže v Karibiku, ale je velmi příjemné na prohlídky přírodních krás.

V zimě je podívaná na Hraunfossar ještě úchvatnější, když voda v kaskádách zamrzne a vytváří skangli a ledové obrysy. Nicméně byste se měli připravit na teploty pod bodem mrazu a na velmi krátké dny.

Pokud se chystáte na Island na výlet křižovatkou Hraunfossar, měli byste být připraveni na každé počasí. Doporučuje se vzít si s sebou teplé oblečení, nepromokavou bundu a dobré boty. Protože na Islandu může během jednoho dne být slunečno, ale také pršet, sněžit, větrat a mrazit.

Ať už se rozhodnete Island navštívit v létě či v zimě, Hraunfossar vás určitě ohromí svou krásou. A když si po prohlídce připadáte unaveni, odpočiňte si a zahřejte se v některé z okolních termálních lázní. Islandské počasí sice může být velmi chladné, ale dovolená na tomto nádherném ostrově se vám bude určitě líbit!


Ubytování Island Hraunfossar


Island, země ledovců a sopky, skrývá mnoho přírodních krás. Jednou z nich je i vodopád Hraunfossar. A pokud vás sem přivádí zájem o jeho krásy, určitě stojí zato se zde ubytovat.

Většina turistů si vybere ubytování v nejbližším městě Borgarnes. Zde najdete širokou paletu možností od hotelů, až po apartmány a hostely. Pokud si chcete zážitek vyzkoušet v místě samotném, najdete zde kempy a chatky turistického domu, kde můžete přespávat.

Pokud se ale chcete přiblížit k přírodě a zůstat v klidném prostředí, můžete se ubytovat v některém z nedalekých statečkých domů. Tyto domy pocházejí z 19. století a dnes slouží turistům jako ubytování. Jsou plně vybavené a nabízejí pokojný pobyt v srdci přírody. Dům ve vesnici Sælingsdalur stojí přímo na břehu řeky, ve které se vodopád Hraunfossar vlévá. Výhled z okna pak nabízí nádherný pohled na zelené údolí a krásné vodopády.

Pokud se rozhodnete zůstat v okolí, přímo u vodopádu Hraunfossar najdete dvě služby ubytování. První z nich je kemp, který se nachází hned vedle parkoviště. Nabízí naprosté základy pro stanování, vysušení oblečení a snídani z místních potravin. Vedle kempu se pak nachází progresivní turistický komplex, kde si můžete pronajmout chatky a domy. Vše je zde plně vybavené a k dispozici je i sauna, kterou můžete využít po náročném dni stráveném v přírodě.

Návštěva vodopádu Hraunfossar je velice oblíbená a ubytování v jeho okolí vám nabídne jedinečné zážitky a příjemné prostředí. Vybrat si však musíte sami podle svých priorit a požadavků. Pokud máte rádi klid a soukromí, raději se rozhodněte pro statečeký dům, pokud potřebujete vybavení a servis, vyberte si některý z měst v okolí. Pokud si však nevíte rady, neváhejte a zkuste si ubytování v přírodě. Island je totiž země s velice čistým ovzduším, takže pro kvalitní spánek a odpočinek určitě neurazí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky