Objevte nejlevnější lety

Brazílie Paraty

Dovolená Brazílie Paraty


Paraty je malebné město na jihu státu Rio de Janeiro v Brazílii. Nachází se v blízkosti slavného Národního parku Serra da Bocaina a je známé svou bohatou historií, architekturou a nádherným pobřežím. To vše dělá z Paraty vynikající cíl pro dovolenou.

Město bylo založeno v roce 1667 a jeho historické centrum je postaveno ve stylu koloniální architektury. Ulice jsou dlážděné a stavby jsou krásně zachovalé, což vytváří autentickou atmosféru. Procházejte těmito uličkami a objevujte malebná náměstí, kostely a starobylé domy. Pro milovníky historie je zde bohatá nabídka muzeí a galerií.

Paraty leží na pobřeží, a proto je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít pláže a slunečního svitu. Křišťálově čisté moře a písečné pláže jsou magnetem pro turisty. Můžete si užít odpočinek na pláži, opalovat se nebo se ponořit do vody a poznávat podvodní život. Přímo z města také odplouvají lodě na krásné výlety do okolních ostrovů, kde si můžete vychutnat klidné pláže a zkrátit si čas šnorchlováním nebo potápěním.

Národní park Serra da Bocaina leží nedaleko Paraty a nabízí mnoho možností pro turisty a dobrodruhy. Park je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, včetně ohrožených druhů. Lze zde provádět různé aktivity, jako je pěší turistika, horská kola, nebo jízda na koni. Jednou z nejpopulárnějších tras je Caminhada do Ouro, což je 5 km dlouhá pěší stezka, která nás zavede přes staré doly zlatých šperků.

Pro milovníky dobrého jídla a pití je Paraty skutečným rájem. Město je plné útulných restaurací a kaváren, kde můžete ochutnat tamní speciality. Zkuste například tradicionální brazilskou kuchyni, jako je feijoada (sýrová směs rýže, fazolí a masa) nebo acarajé (kari kuličky s fazolemi a krevetami). Existuje také mnoho místních trhů, kde si můžete koupit čerstvé ovoce, zeleninu a další domácí produkty.

Paraty je také známé svými festivaly a kulturními událostmi. Nejznámějším z nich je Festival Paraty International Literary, který se koná každý rok v červenci. Tato událost přitahuje spisovatele, básníky a literární nadšence z celého světa. Během festivalu jsou pořádány přednášky, diskuse a autogramiády.

Pokud hledáte klidné a malebné místo pro dovolenou, Paraty je pro vás ideální volba. S více než dostatečnou nabídkou aktivity, historie a přírody je toto místo skutečným rájem pro každého cestovatele. Ať už se chystáte na dovolenou s rodinou, přáteli nebo partnerem, Paraty vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Letenka Brazílie Paraty


Brazílie je zemí plnou kontrastů a rozmanitosti, která turistům nabízí mnoho zážitků a atrakcí. Jedním z takových míst je i malebné městečko Paraty, které se nachází v jihozápadní části země, na pobřeží Atlantského oceánu. Pokud máte zájem tuto krásnou destinaci navštívit, letenky na Brazílii jsou nyní dostupné za skvělé ceny.

Město Paraty se vyznačuje svou koloniální architekturou, krásnými plážemi a bohatou historií. Zachování původního charakteru města je zajištěno díky přísným stavebním předpisům, které zakazují modernizaci budov a staveb. Paraty bylo založeno již v 17. století a dodnes je plné historických památek a zajímavostí, které si můžete prohlédnout například při procházce ulicemi města.

Nejdůležitější památkou Paraty je však jeho přístav, který byl v minulosti klíčovým místem pro obchod s cukrem a později i zlatem. V okolí města se také nachází národní park Serra da Bocaina, který nabízí krásné přírodní scenérie a možnosti pro výlety a turistiku.

Letenky na Brazílii vám umožní nejen navštívit tuto malebnou destinaci, ale také další významná místa v zemi, jako je například Rio de Janeiro či São Paulo. Pokud se rozhodnete cestovat do Brazílie, nezapomeňte využít nabídky místních restaurací s tradiční brazilskou kuchyní, která je plná exotických chutí.

S prohlídkou města a jeho okolí se určitě nebudete nudit, navíc máte možnost se kochat krásnými plážemi a nádhernou přírodou. Zároveň však musíte být opatrní, protože Brazílie je zemí s vysokou kriminalitou. Mějte vždy na paměti své osobní bezpečí a dbejte na doporučené bezpečnostní opatření.

Letenky na Brazílii jsou nyní dostupné za velmi rozumné ceny, takže si můžete užít nezapomenutelnou dovolenou a přitom ušetřit nějaké peníze. Navštivte Paraty a další zajímavá místa v této brazilské destinaci, které vám určitě přinesou mnoho zážitků a dojmů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Paraty


1. Jaké jsou hlavní atrakce v Paraty?
- Hlavními atrakcemi v Paraty jsou historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a jeho malebné uličky a koloniální stavby. Dalšími atrakcemi jsou krásné pláže, vodopády, přírodní rezervace a možnosti vodních sportů.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Rio de Janeiro do Paraty?
- Nejjednodušším způsobem je jet autem nebo autobusem, cesta trvá zhruba 4 hodiny. Jezdí také lodě, které nabízejí příjemnou a malebnou plavbu, ale jsou poněkud dražší.

3. Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Paraty?
- Nejlepší čas pro návštěvu Paraty je v období od prosince do března, kdy je teplejší a suché počasí. Nicméně město je atraktivní celoročně a můžete si užít příjemného počasí i mimo sezónu.

4. Kde se dá ubytovat v Paraty?
- V Paraty je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně luxusních hotelů, boutique hotelů, penzionů a hostelů. Nejběžnější je ubytování v historickém centru města.

5. Co se může ochutnat v Paraty?
- V Paraty je možné ochutnat mnoho specialit brazilské kuchyně, jako je feijoada (národní pokrm tvořený fazolemi a masem), moqueca (rybí guláš) nebo acai (palmový bobule).

6. Jaké aktivity mohu v Paraty podniknout?
- V Paraty si můžete užívat procházky po historickém centru, výlety do okolních přírodních rezervací, plavby na lodích, potápění, vodní sporty a také festivaly a kulturní akce, které se pravidelně konají.

7. Jaké jsou nejoblíbenější pláže v Paraty?
- Mezi nejoblíbenější pláže v Paraty patří Pláž do Jabaquara, Pláž do Cachadaza a Pláž do Sono. Všechny tyto pláže nabízejí bílý písek, tyrkysovou vodu a ideální podmínky pro opalování a relaxaci.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v rámci Paraty?
- V Paraty je nejlepší způsob dopravy pěšky, protože historické centrum je malé a malebné uličky jsou pro auta neprojezdné. Můžete také využít taxíky nebo mototaxíky pro kratší vzdálenosti a místní autobusy nebo lodě pro delší výlety.

9. Kde se dá nakoupit suvenýry v Paraty?
- V Paraty je množství obchodů a trhů, kde můžete zakoupit suvenýry, včetně místních ručně vyráběných výrobků, umění, šperků, textilu a dalších doplňků.

10. Jaké jsou další zajímavé destinace poblíž Paraty?
- V okolí Paraty jsou další zajímavé destinace, jako je ostrov Ilha Grande s nádhernými plážemi a přírodou, město Angra dos Reis se svými ostrovy a zálivy nebo město Ubatuba, které je oblíbené mezi surfaři.


Počasí Brazílie Paraty


Brazílie je země, která nabízí mnoho přírodních krás a turistických atrakcí. Jedno z nejkrásnějších měst Brazílie se nachází na pobřeží Atlantského oceánu a jmenuje se Paraty.

Paraty se nachází v brazilském státě Rio de Janeiro a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Je to krásné město s historickými budovami, které byly postaveny již v 17. století během koloniálního období.

Kromě své kulturní a historické důležitosti, Paraty je také známá pro své nádherné pláže a přírodní scenérie. Toto město je obklopené horami a pralesy, které okolní krajinu zdobí a přidávají k nádhernému prostředí.

Paraty je známá pro své vlhké a horké klima během celého roku, ale nejvíce deštivý měsíc je prosinec, kdy je průměrná denní teplota 35°C a noční teplota klesá na příjemných 22°C.

Během letních měsíců, zejména v prosinci a lednu, jsou deštivé dny hojné, ale to nedělá z Paraty špatné turistické místo. Oba měsíce jsou také obdobím vrcholné sezóny, kdy turistické atrakce a pláže jsou plné lidí.

Pokud tedy plánujete návštěvu Paraty, nezapomeňte na vybavení pro deštivé počasí. Dobrou volbou jsou vodotěsné boty, deštník a pláštěnka, aby bylo vaše cestování pohodlnější, bez ohledu na počasí.

Celkově lze říct, že Paraty je nádherné a působivé město, které stojí za návštěvu. Přestože počasí může být trochu nepředvídatelné v některých měsících, jeho krása a turistické atrakce to určitě stojí za to.


Ubytování Brazílie Paraty


Paraty je malebné město, které se nachází na pobřeží Brazílie. Jeho historické centrum je dokonce zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je plné krásných koloniálních budov a úzkých uliček. Turisté se sem sjíždějí nejen kvůli této bohaté historii, ale také kvůli krásným plážím a přírodě v okolí. Pokud plánujete navštívit Paraty a hledáte ubytování, máte na výběr z několika možností.

Jeden z nejoblíbenějších typů ubytování ve městě jsou pousady. Pousady jsou tradiční brazilské penziony, které nabízejí ubytování ve stylových budovách s příjemným venkovským atmosférou. Tyto pousady často disponují krásnými zahradami, venkovními bazény a terasami, kde si můžete odpočinout a užít slunce. Většina pousad nabízí i snídani, kterou si můžete vychutnat na svém balkóně či ve společenské místnosti společně s dalšími hosty. Pousady jsou skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít autentickou atmosféru Paraty.

Další možností ubytování jsou hotely. V centru města najdete jak menší rodinné hotely, tak i luxusní rezorty. Rodinné hotely často nabízejí pohodlné a moderní pokoje za rozumné ceny. Na druhou stranu luxusní rezorty vám zaručí prvotřídní služby a komfortní ubytování. Některé z těchto rezortů mají vlastní pláže, wellness centra a restaurace s vyhlášenou brazilskou kuchyní. Pokud se rozhodnete ubytovat v hotelu, doporučuji si rezervovat pokoj s výhledem na moře, abyste si mohli vychutnat nádherný výhled na oceán.

Pokud preferujete větší prostor a samostatnost, můžete zvolit pronájem apartmánu či domu. V Paraty existuje mnoho možností pronájmu soukromého ubytování, ať už se jedná o malé byty ve městě nebo prostorné vily ve venkovském prostředí. Pronájem domu nebo apartmánu vám poskytne větší svobodu při plánování vašeho pobytu a možnost si uvařit vlastní jídlo. Tyto ubytovací možnosti jsou vhodné zejména pro delší pobyty nebo pro rodiny s dětmi.

Všechny tyto možnosti nabízejí své výhody a záleží na vás, jaký typ ubytování si vyberete. Nezapomeňte si však rezervovat své ubytování v dostatečném předstihu, zejména pokud plánujete návštěvu v hlavní turistické sezóně. Paraty je vyhledávaným turistickým cílem a vhodné ubytování může být rychle vyprodáno. Takže si nyní začněte plánovat svou cestu do tohoto krásného města a nechte se očarovat jeho jedinečnou atmosférou.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky