Objevte nejlevnější lety

Chorvatsko Lošinj

Dovolená Chorvatsko Lošinj


Pokud hledáte letní dovolenou na krásném a klidném místě, rozhodně byste měli zvážit návštěvu Lošinje. Tento chorvatský ostrov v oblasti Kvarner nabízí křišťálově čisté moře, nádherné pláže a skvělé možnosti pro vodní sporty. Pojďme se podívat na to, co si můžete užít během vaší dovolené na této nádherné chorvatské destinaci.

Pláže na Lošinji jsou plné bílého písku a průzračného moře. Nejbližší a nejvíce navštěvovanou pláží je pláž Veli Žal. Tato písečná pláž se nachází asi 2 km od města Mali Lošinj a je obklopena borovicemi, což ji dělá ideálním místem pro pikniky a opalování. Další oblíbenou pláží je pláž Zabodarski, která se nachází poblíž obce Ćunski. Tato pláž je menší než pláž Veli Žal, ale nabízí klidnější prostředí, které ocení především rodiny s dětmi.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, Lošinj nabízí mnoho možností pro vodní sporty. Můžete si například pronajmout kajak a prozkoumat okolí ostrova z vody, nebo si vyzkoušet windsurfing. Také se zde můžete potápět s potápěčskými centr, kde se budete moci podívat na místní korálové útesy a diverzitu podmořského světa.

Pro milovníky přírody je zde mnoho skvělých možností pro pěší turistiku a cyklistiku. Můžete se vydat do národního parku Lošinj, kde uvidíte delfíny v přírodním prostředí, nebo navštívit malebnou vesnici Osor a prohlédnout si historické památky, jako například Osorský most nebo mezinárodní hudební festival každé léto.

Pokud se rozhodnete navštívit Lošinj, můžete si zvolit z široké nabídky ubytování. Můžete si pronajmout apartmán nebo pokoj v hotelu. Pokud si chcete dopřát pohodlí, můžete si zarezervovat luxusní vily a soukromé apartmány s bazénem.

Celkově je Lošinj ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci během své dovolené a zároveň chtějí mít možnost si vyzkoušet různé aktivní aktivity v přírodě. Tento kouzelný chorvatský ostrov nabízí krásné pláže, kristalické moře, panoramatické výhledy a mnoho historických a kulturních památek. Navštivte Lošinj a užijte si kouzelnou dovolenou, která vám zůstane v paměti navždy!


Počasí Chorvatsko Lošinj


Chorvatsko je země plná krásných pláží a malebných ostrovů, a jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších z nich je Lošinj. Tento ostrov, nacházející se v Jaderském moři, je známý svou jedinečnou atmosférou, bohatou historií a samozřejmě také svým úžasným počasím.

Lošinj, stejně jako většina Chorvatska, má středomořské klima. To znamená, že zde vládne příjemně teplé léto a mírné zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje mezi 25 a 30 stupni Celsiusu, což je ideální pro ty, kteří si chtějí užít slunečné dny a vyhřívat se na plážích. Mořská voda je také velmi teplá, s teplotou kolem 25 stupňů. To znamená, že si můžete plavat, potápět se a hrát si ve vodě celý den, aniž byste museli trpět zimou.

Podzim na Lošinji je mírný s teplotami kolem 20 stupňů. Toto je ideální období pro milovníky přírody, kteří chtějí objevovat krásu ostrova a vychutnat si procházky přírodou. Též je možné vychutnat si výlet na kole a projíždět se po malebných vesnicích, kde můžete ochutnat místní speciality a poznat místní kulturu.

Zima na Lošinji je mírná, ale občas se teploty mohou snížit až na 10 stupňů. I přesto, že zimy jsou zde chladnější, stále je zde hodně slunečných dnů, což umožňuje aktivním lidem, aby se zapojili do různých outdoorových aktivit, jako například turistika, cyklistika či běhání. Kromě toho se během zimy na ostrově konají také různé festivaly a akce, které přitahují turisty z celého světa.

Jaro přináší na Lošinj období obnovy přírody po chladné zimě. Ostrov se začíná probouzet k životu a plný kvetoucích květin a zeleně. Teploty se zvyšují na příjemných 15-20 stupňů, což je ideální pro procházky po pláži a užívání si slunce. Mořská voda je sice stále studená, ale to nebrání místním obyvatelům a turistům v koupání a potápění ve vodě.

Celoroční příjemné podnebí na Lošinji, spolu s jejím nádherným přírodním bohatstvím a malebnými plážemi, činí z tohoto místa ideální destinaci pro relaxaci a odpočinek. Bez ohledu na roční dobu, můžete se těšit na krásné slunečné dny a krásné západy slunce nad mořem.

Ať už plánujete dovolenou na Lošinji během léta, jara, podzimu nebo dokonce zimy, můžete se těšit na krásné počasí a nezapomenutelné zážitky. Kombinace slunce, tepla a nádherné přírody udělá z vaší dovolené na Lošinji opravdový ráj.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Lošinj


1) Jak se dostanu na ostrov Lošinj?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je letadlem do letiště na ostrově Krk a poté trajektem nebo katamaránem na ostrov Lošinj. Alternativně můžete dojet autem nebo autobusem na ostrov Krk a pak pokračovat trajektem.

2) Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Lošinj?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na ostrově Lošinj patří Cikat, Sunčana uvala, Veli žal a Čikat Bay. Každá z těchto pláží nabízí písečné nebo oblázkové dno a čistou mořskou vodu.

3) Kde se nachází nejlepší potápěčská lokalita na ostrově Lošinj?
Odpověď: Nejlepší potápěčská lokalita na ostrově Lošinj je Mjesta, která se nachází v blízkosti města Mali Lošinj. Toto místo je známé svými útesy, jeskyněmi a bohatým podmořským životem.

4) Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Lošinj?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace na ostrově Lošinj patří Restaurant Bocca Vera, Restaurant Dolphin, Restaurant Alfred Keller, Restaurant San Marco a Restaurant Nostromo. Tyto restaurace nabízejí širokou škálu chorvatských specialit a mořských plodů.

5) Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce na ostrově Lošinj?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity a atrakce na ostrově Lošinj patří procházka po historickém centru města Mali Lošinj, návštěva Muzea Apoxyomenos, cyklistika nebo pěší turistika na značených stezkách, vodní sporty, potápění a safari lodí kolem ostrova.

6) Kde se mohu ubytovat na ostrově Lošinj?
Odpověď: Na ostrově Lošinj je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Nejlepší místa pro ubytování jsou město Mali Lošinj, Veli Lošinj a Čikat Bay.

7) Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě ostrova Lošinj?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě ostrova Lošinj je od května do září, kdy je teplota příjemná a mořská voda je dostatečně teplá k plavání. V létě se také koná mnoho kulturních a sportovních akcí.

8) Jaké jsou dopravní spoje na ostrově Lošinj?
Odpověď: Ostrov Lošinj je dobře spojen s pevninským Chorvatskem trajektovými a katamaránovými spoji. Místní autobusová síť také nabízí dopravu po ostrově.

9) Jaké jsou tradiční trhy a obchody na ostrově Lošinj?
Odpověď: Tradiční trhy se konají v městech Mali Lošinj a Veli Lošinj, kde můžete nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, ryby a místní výrobky. V obou městech najdete také různé obchody se suvenýry, oblečením a potravinami.

10) Jaké jsou možnosti výletů z ostrova Lošinj?
Odpověď: Z ostrova Lošinj můžete podniknout výlety na nedaleké ostrovy Cres, Rab a Krk, do národního parku Plitvická jezera nebo na pevninskou část Chorvatska.


Letenka Chorvatsko Lošinj


Chorvatsko, známé svou krásnou pobřežní linií a malebnými ostrovy, je hotovým rájem pro milovníky dovolené u moře. Mezi jedno z nezapomenutelných letovisek v této oblasti patří Lošinj - ostrov, který leží v Kvarnerském zálivu. Díky svému klidnému prostředí, krásné přírodě a bohatým kulturním dědictvím si Lošinj získává srdce turistů z celého světa.

Jednou z nejlepších možností, jak se dostat na ostrov Lošinj, je cestovat letadlem. Díky letenkám do Chorvatska je nyní snadnější než kdy jindy prozkoumat tento malebný ostrov bez stresu spojeného s dlouhými cestami autem nebo trajektem.

Letenky do Chorvatska jsou k dispozici z mnoha evropských měst, a to za rozumné ceny. Ať už se rozhodnete cestovat z Prahy, Vídně nebo Londýna, existuje řada leteckých společností, které nabízejí lety do Chorvatska. Po příletu na letiště v chorvatském městě Rijeka, které je nejblíže ostrovu Lošinj, je zajištěno pohodlné přestupování a pokračování v cestě. Letenka vám tak ušetří čas a umožní vám co nejrychleji se dostat k vašemu cíli.

Po příletu na ostrov Lošinj budete ohromeni jeho přirozenou krásou. Své návštěvníky vítá tyrkysové moře, o němž se říká, že má léčivé účinky na zdraví a pohodu. Lošinj oplývá úchvatnými plážemi, kde si můžete užít slunce a relaxovat pod palmami. Sportovní nadšenci zde také najdou mnoho aktivit, kterými je možné se zabavit, včetně potápění, plachtění nebo jízdy na kole.

Pokud jste zájemci o historii a kulturu, navštívte město Mali Lošinj, které je důležitým centrem umění a architektury na ostrově. Zde si můžete prohlédnout malebné uličky s tradičními domy, obdivovat historické památky a navštívit místní muzeum. Pro milovníky přírody je pak zde k dispozici Národní park Kornati, který nabízí úchvatnou krajinu se skalnatými ostrovy, zátoky a množstvím flóry a fauny.

Lošinj není jen krásným místem pro dovolenou, ale také důležitým střediskem wellness a léčebných kúr. Díky svému specifickému mikroklimatu a blahodárným účinkům mořského vzduchu se zde nachází mnoho specializovaných center zaměřených na zlepšení zdraví a relaxaci. Mimořádným lákadlem jsou delfíni, kteří často plavou kolem ostrova. Můžete si dokonce vyrazit na lodní výlet, kde budete mít možnost sledovat tyto úžasné tvory.

Lošinj je skutečným ráje na zemi, který je díky letenkám do Chorvatska snadno dostupný pro turisty z celého světa. Jestliže hledáte klidné a relaxační místo na dovolenou s překrásnými plážemi, bohatou historií a kulturou, neváhejte a vydejte se na ostrov Lošinj. Vaše vzpomínky z tohoto místa vás budou zahřívat v srdci po mnoho let.


Ubytování Chorvatsko Lošinj


Lošinj, malý ostrov v Chorvatsku, je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v této části Jaderského moře. S bohatou historií, úchvatnou přírodou a krásnými plážemi, přitahuje ročně tisíce návštěvníků. A pokud hledáte ideální ubytování, Lošinj nabízí několik možností, které uspokojí všechny vaše potřeby.

Pro ty, kdo preferují luxusní dovolenou, je na ostrově Lošinj k dispozici mnoho luxusních hotelů a resortů. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, včetně wellness centra, bazénů, plně vybavených pokojů s výhledem na moře a vynikajících restaurací, které nabízejí gastronomická jídla připravená z čerstvých místních surovin. Luxusní hotely jsou perfektní volbou pro ty, kteří hledají relaxaci, klid a komfort během svého pobytu.

Pokud preferujete intimnější atmosféru, můžete si pronajmout soukromou vilu nebo apartmán. Lošinj je plný krásných vil s výhledem na moře, které poskytují maximální soukromí a pohodlí. Tyto vily často nabízejí vlastní bazén, zahradu a prostorné terasy s výhledem na okolní krajinu. S takovým ubytováním můžete zažít autentický život na ostrově a mít pocit domova mimo domov.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je Lošinj také plný cenově dostupných hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí pohodlné pokoje za dostupné ceny a často jsou situovány v centru města, poblíž pláží a nejvýznamnějších turistických atrakcí. Pokud hledáte jednoduché, ale pohodlné ubytování, budete s těmito možnostmi spokojeni.

Další možností ubytování je kempování. Lošinj nabízí několik kempů, které jsou ideální pro ty, kdo si chtějí užít přírodu a moře. Kempy jsou vybaveny veškerými potřebnými zařízeními, včetně sprch, toalet, kuchyňek a elektřiny. Kempování na ostrově vás přiblíží k přírodě a umožní vám strávit čas venku, ať už relaxujete na pláži nebo podnikáte výlety do okolí.

Lošinj je skvělou destinací pro všechny, kteří hledají ideální ubytování během své dovolené v Chorvatsku. Ať už si zvolíte luxusní hotel, soukromou vilu, cenově dostupné ubytování nebo kempování, budete mít možnost vychutnat si krásy ostrova, jeho historii a přírodu. Vaše dovolená na Lošinji bude nezapomenutelným zážitkem.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky