Objevte nejlevnější lety

Brazílie Abrolhos Marine National Park

Dovolená Brazílie Abrolhos Marine National Park


Brazílie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a láká turisty z celého světa. Pokud hledáte unikátní zážitek, navštivte Abrolhos Marine National Park. Nachází se na pobřeží státu Bahia a jeho hlavní atrakcí jsou ostrovy Abrolhos, které proslavila jedinečná příroda.

Ostrovy Abrolhos jsou tvořeny korálovými útesy a jsou domovem mnoha druhů ryb, krevet, krokodýlů a ptáků. Největší atrakcí je ale pozorování středomořských mořských krav, které zde přicházejí rodit svá mláďata. Tento unikátní zážitek si však můžete užít pouze v období od června do října.

Abrolhos Marine National Park je také oblíbeným místem pro potápění. Pod hladinou se skrývají klenoty, jako jsou korálové zahrady, vraky lodí a různé druhy mořských živočichů. Pokud si nevíte rady s potápěčskou výbavou, můžete si najmout průvodce.

Pro ty, kteří nejsou fanoušky potápění, existuje i možnost výletů lodí. Ty vám umožní vidět nádherné panoramata pobřeží a ostrovů. Objevíte zde také staré majáky, které kdysi svítily lodím cestu. Díky nim můžete obdivovat nádherné výhledy na moře.

Kromě krásné přírody nabízí Abrolhos Marine National Park i mnoho kulturních zážitků. Povrch ostrovů ukazuje průběh historie, která sahá až do období objevování Ameriky. Centrem kulturního dědictví v této oblasti je město Salvador, které se nachází v blízkosti parku. Zde můžete ochutnat místní kuchyni, užít si tradiční tance a hudbu, a nezapomenutelné historické prohlídky.

Abrolhos Marine National Park je ideálním místem pro všechny, kdo hledají unikátní zážitky a rádi tráví čas v přírodě. Vzhledem k jeho přírodním darům a obrovskému kulturnímu dědictví rozhodně stojí za to ho navštívit. Zkrátka, Brazílie nabízí nejen krásné pláže, ale také nádherné ostrovy a divokou přírodu, které stojí za to objevovat.


Letenka Brazílie Abrolhos Marine National Park


Brazílie je známá svou bohatou přírodní biodiverzitou a úchvatnými přírodními scenériemi. Jedním z těchto ohromujících míst je Abrolhos Marine National Park, nacházející se v Brazílii. Toto mořské národní park byl založen v roce 1983 a stal se jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi.

Abrolhos Marine National Park se nachází ve vodách Atlantského oceánu, konkrétně ve vzdálenosti přibližně 70 kilometrů od pobřeží státu Bahia. Park je tvořen souborem pěti korálových ostrovů - Siriba, Redonda, Santa Bárbara, Sueste a Guarita. Každý z těchto ostrovů nabízí své vlastní jedinečné přírodní krásy a záznamy.

Park je vyhlášený svou bohatou a různorodostí mořského života. Skrývá se zde jedno z největších soustav korálových útesů ve východní Jižní Americe. Tyto útesy jsou domovem mnoha druhů korálů a ryb, včetně ohrožených druhů a vzácných mořských živočichů.

Jedním z nejznámějších obyvatel parku jsou hřbitovní velryby. Tyto obrovské savce migrují z chladných vod Antarktidy do teplých vod Abrolhos Marine National Park, aby zde rozmnožovaly a žily. Jejich návštěva je jedinečnou příležitostí pro milovníky přírody a zájemce o fotografování.

Park nabízí také jedinečnou možnost potápění a šnorchlování. Návštěvníci se mohou potopit pod hladinu a objevovat fascinující podmořský svět, zahrnující korálové útesy, ryby ve všech barvách duhy a další mořské tvory. Průzračné a čisté vody Atlantského oceánu skýtají ideální podmínky pro pozorování a objevování neuvěřitelných přírodních jevů.

Dalšími aktivitami, které park nabízí, jsou například prohlídky lodí kolem ostrovů a ornitologické výlety. Ostrovy jsou domovem mnoha druhů ptáků, včetně ohrožených druhů, a návštěvníci mají příležitost vidět tyto úžasné tvory ve svém přirozeném prostředí.

Abrolhos Marine National Park se také zapojuje do vědeckého výzkumu a ochrany přírody. Různé projekty jsou prováděny k monitorování a ochraně místního ekosystému a k udržitelnému využívání přírodních zdrojů. Park také spolupracuje s místními společenstvími a zainteresovanými stranami na osvětových a vzdělávacích aktivitách zaměřených na ochranu přírody.

Abrolhos Marine National Park je skutečným pokladem Brazílie. Jeho nádherné podmořské scenérie a bohatství přírodního života ho činí místem, které stojí za návštěvu jak pro milovníky přírody, tak pro zájemce o dobrodružství. Zajímavostí je, že lety do Brazílie, konkrétně do Bahia, jsou oblíbené a cenově dostupné a umožňují turistům snadný přístup k této úchvatné přírodní rezervaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Abrolhos Marine National Park


Nejčastější dotazy a odpovědi o Brazílii a Abrolhos Marine National Park jsou následující:

1. Jaké je hlavní město Brazílie?
Hlavním městem Brazílie je Brasília.

2. Kde se nachází Abrolhos Marine National Park?
Abrolhos Marine National Park se nachází v Brazílii, v Atlantickém oceánu přibližně 70 km od pobřeží státu Bahia.

3. Jaké jsou nejbližší města k Abrolhos Marine National Park?
Nejbližšími městy k Abrolhos Marine National Park jsou Caravelas a Prado.

4. Co dělat v Abrolhos Marine National Park?
V parku Abrolhos je možné se potápět a šnorchlovat, pozorovat korály, ryby a vzácné mořské živočichy, jako jsou želvy a velryby. Park je také oblíbeným místem pro turistiku a pikniky.

5. Jaké druhy mořských živočichů je možné vidět v Abrolhos Marine National Park?
V Abrolhos Marine National Park je možné vidět různé druhy mořských živočichů, včetně korálů, ryb, želv a velryb. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších míst pro rozmnožování velryb v Brazílii.

6. Jak se dostat do Abrolhos Marine National Park?
Nejjednodušším způsobem, jak se dostat do Abrolhos Marine National Park, je letecky do Caravelas, která je nejbližším městem k parku, a poté lodí nebo trajektem do parku.

7. Kdy je nejlepší čas navštívit Abrolhos Marine National Park?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Abrolhos Marine National Park je od listopadu do března, kdy je možné pozorovat velryby, které přicházejí rozmnožovat do této oblasti.

8. Může se v parku kempovat?
Kempování v Abrolhos Marine National Park není povoleno. Návštěvníci mohou využít ubytování v okolních městech nebo rezervovat pobyt na lodích, které nabízejí možnost přenocování.

9. Je v parku možné se stravovat?
V parku nejsou restaurace, ale je možné si přinést vlastní jídlo a stravovat se na piknikových místech. Nutno dodat, že je třeba dodržovat zásady ekologického chování a odvádět odpadky.

10. Je vhodné pro děti navštívit Abrolhos Marine National Park?
Abrolhos Marine National Park je vhodný pro děti, ale je třeba dodržovat pravidla ochrany přírody a dohled nad dětmi, zejména při plavání a potápění.


Počasí Brazílie Abrolhos Marine National Park


Brazílie je země, která je známá svým teplým a slunečným podnebím. To se však může různit v různých oblastech a v různých časech. Jeden z míst, které má pro Brazílii velký význam, je Abrolhos Marine National Park. Tento park leží v blízkosti pobřeží Brazílie, v Atlantském oceánu, a je domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat.

Počasí v Abrolhos Marine National Park je celkově velmi příjemné. Teploty se zde pohybují kolem 25 až 30 stupňů Celsia během celého roku. V období letních měsíců (prosinec až únor) se teploty mohou zvednout až na 35 stupňů Celsia. V zimním období (červenec až srpen) se teploty pohybují kolem 20 stupňů Celsia.

Srpnové období může v místě Abrolhos Marine National Park být poměrně suché, protože se v tomto měsíci vyskytuje méně srážek než v jiných měsících. Nicméně, srpen je stále považován za dobrý čas k návštěvě parku, protože teploty jsou stále příjemné a mnoho zvířat se v této době objevuje v pobřežních vodách.

Nejlepší období pro návštěvu Abrolhos Marine National Park však je září až listopad. V tuto dobu se teploty stále pohybují kolem 25 až 30 stupňů Celsia a srážky jsou mnohem méně pravděpodobné. Toto období také nabízí mnoho příležitostí k pozorování zvířat, jako jsou například velryby nebo delfíni.

Abrolhos Marine National Park se nachází v oblasti, kde mořské proudy a větry nabírají velký vliv na počasí. Proto může být počasí v parku velmi proměnlivé a může dojít k prudkým změnám v krátké době. Navíc, v pátek a sobotu může být více deštivých dnů, protože se v těchto dnech obvykle vytvářejí bouře.

Celkově vzato, počasí v Abrolhos Marine National Park je příjemné téměř po celý rok. Nejlepší období pro návštěvu parku je však září až listopad, kdy teploty jsou stále příjemné a mnoho zvířat se v této době objevuje v pobřežních vodách. Pokud se vám podaří navštívit park v této době, můžete si být jisti, že si jej užijete naplno.


Ubytování Brazílie Abrolhos Marine National Park


Abrolhos Marine National Park je národním parkem nacházejícím se na pobřeží Brazílie. Tento park se nachází v blízkosti ostrovů Abrolhos, které jsou známé svou ohromující biodiverzitou a jedinečným ekosystémem.

Abrolhos Marine National Park je jedním z největších a nejvýznamnějších korálových útesů v Brazílii a jedním z nejbohatších na světě. Množství druhů korálů, ryb a dalších mořských živočichů, které zde najdete, je ojedinělé a láká mnoho turistů a potápěčů.

Park byl vyhlášen jako chráněná oblast v roce 1983 a dnes je to oblíbenou turistickou destinací. Turisté, kteří sem přijíždějí, mají možnost objevovat podvodní svět při potápění nebo šnorchlování. Díky průzračně čisté vodě a pestrosti korálních útesů se mohou návštěvníci těšit na úžasné potápěčské zážitky.

Kromě potápění a šnorchlování nabízí park také možnost pozorování velryb. V Abrolhos Marine National Park se totiž nachází jedno z největších vyrovnávacích území velryb na jižní polokouli. Během migrace velryb sem přicházejí rozmnožovat, což je fascinující přírodní jev a příležitost pro turisty, aby si tento úžasný pohled prohlédli.

Pro turisty, kteří sem přijíždějí, je zde také četné množství ubytování. Na ostrovech Abrolhos je vybudovaná malá turistická infrastruktura, včetně hotelů a letních chat. Turisté mohou si vybrat mezi různými typy ubytování, včetně luxusních hotelů nebo levnějších možností jako jsou kempy.

Abrolhos Marine National Park je skutečným rájem pro milovníky přírody a potápěčů. Tento park nabízí jedinečnou možnost poznat rozmanitost mořského života a prozkoumat korálový útes, který je jedním z nejlepších na světě. S pestrou biosférou a fascinujícím podvodním světem je Abrolhos Marine National Park skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou, plnou dobrodružství a objevování.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky