Objevte nejlevnější lety

Egypt Hurghada Soma Bay

Dovolená Egypt Hurghada Soma Bay


Egypt je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou a mezi mnoha krásnými místy, která tato země nabízí, patří i Hurghada s přilehlou oblastí Soma Bay. Hurghada je jedním z největších turistických center v Egyptě a těší se obrovské oblibě mezi milovníky slunce, pláže a potápění.

Hurghada leží na pobřeží Rudého moře a nabízí svým návštěvníkům nádherné pláže, křišťálově čistou vodu a bohatý podmořský život. Můžete si zde užívat pohodu na pláži, relaxovat pod slunečními paprsky, či se věnovat aktivitám jako je šnorchlování či potápění. Vzhledem k teplému podnebí a příjemným teplotám vody je možné tuto činnost provádět po většinu roku.

Soma Bay je součástí Hurghady a je známá svými luxusními letovisky a kvalitními golfovými hřišti. Můžete si zde užít dokonale upravené trávníky a krásné panoramatické výhledy na Rudé moře. Pokud máte rádi golf, určitě si nenechte ujít možnost zahrát si na některém z místních hřišť.

Pro milovníky vodních sportů je Hurghada skutečným rájem. Můžete si vyzkoušet windsurfing, kitesurfing nebo si pronajmout jachtu a vychutnat si krásy Rudého moře. Pro ty, kteří se chtějí potápět, nabízí Hurghada mnoho potápěčských center a výlety na korálové útesy, které jsou jedním z nejzajímavějších míst na potápění na světě. Podmořský svět v této oblasti je plný pestrosti a barev, můžete spatřit korály, ryby a mořské želvy.

V Hurghadě i Soma Bay je také možnost navštívit historická místa jako jsou starověké egyptské chrámy, pyramidy nebo se vydat na safari do pouště. Díky své geografické poloze je Hurghada ideálním výchozím bodem pro tyto výlety.

Co se týče ubytování, Hurghada nabízí širokou škálu možností. Od příjemných rodinných hotelů, až po luxusní rezorty s nabídkou all inclusive služeb. Na výběr je záležitostí osobních preferencí a rozpočtu.

V případě, že se rozhodnete pro dovolenou v Egyptě v oblasti Hurghady nebo Soma Bay, rozhodně nebudete litovat. Krásné pláže, nádherné podmořské scenérie a široká nabídka aktivit zaručují nezapomenutelný pobyt. Ať už jste aktivní dovolenáři nebo jen hledáte odpočinek a relaxaci, našli jste místo, které vám všechno může nabídnout.


Letenka Egypt Hurghada Soma Bay


Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a nabízí nekonečné možnosti pro dovolenou plnou slunce, pláží a adrenalinových zážitků pod vodou. Pro ty, kteří hledají dokonalou kombinaci relaxace a dobrodružství, je Hurghada v oblasti Soma Bay tím správným místem.

Hurghada se nachází na východním pobřeží Egypta a je přirozeně obklopena Rudým mořem. Soma Bay, ležící přibližně 45 minut jízdy od letiště v Hurghadě, je světově proslulé rekreační středisko, které nabízí úžasné zážitky pro milovníky vody a vodních sportů.

Jedním z hlavních lákadel této oblasti je bezesporu místo zvané Abu Soma, které je známé jako ráj pro milovníky potápění. Podvodní svět okolo Somy Bay je plný koralových útesů a bohaté mořské fauny, což poskytuje neuvěřitelné možnosti pro potápění a šnorchlování. Budete svědky nádherných korálových útesů, barevných ryb a mořských želv, které vytvářejí ohromující podvodní scény.

Pro ty, kteří se chtějí více ponořit do adrenalinu, Soma Bay nabízí také možnosti kitesurfingu a windsurfingu. Díky silným větrům a chráněným plážím je tato oblast ideální pro ty, kteří se chtějí naučit tyto náročné, ale vzrušující sporty. Vynikající podmínky a profesionální instruktoři zajistí, že se každý může naučit tyto sporty a zažít dobrodružství na vodě.

Pro ty, kteří preferují odpočinek a relaxaci, Soma Bay má několik luxusních hotelů a resortů, které nabízejí prvotřídní služby a pláže. Vychutnejte si slunce na písečné pláži Rudého moře a dopřejte svému tělu a duši odpočinek v luxusním prostředí.

Nechte se unést exotickou kuchyní Egypta a ochutnejte tradiční egyptská jídla plná koření a čerstvých surovin. Můžete se také vydat na výlet do města Hurghada a prozkoumat jeho staré části, trhy a mešity, abyste zažili nezapomenutelnou kulturní a historickou atmosféru.

Letenky do Egypta, konkrétně do Hurghady v oblasti Soma Bay, jsou snadno dostupné a dostupné za přijatelné ceny. Díky své blízkosti k Evropě se můžete těšit na bezproblémové a rychlé spojení. Až se jednou rozhodnete navštívit tuto oblast, nebudete zklamáni pestrou nabídkou aktivit a zážitků, které Hurghada Soma Bay nabízí.

Celkově lze říci, že Hurghada ve spojení s oblastí Soma Bay je dokonalou destinací pro ty, kteří hledají dovolenou plnou slunce, relaxace, dobrodružství a nezapomenutelných zážitků pod vodou. Během svého pobytu v této oblasti budete svědky nádherných krajinných scén, budete mít možnost objevovat podvodní stvoření a zažít vzrušení z vodních sportů. Hurghada Soma Bay je bezpochyby destinací, která vám nabídne ten nejlepší zážitek z dovolené.


Počasí Egypt Hurghada Soma Bay


Egypt - země slunce, tepla a nádherných pláží. A jedno z nejoblíbenějších letovisek v této oblasti je Hurghada, která se nachází na pobřeží Rudého moře. A hned vedle Hurghady se rozkládá idylická oblast Soma Bay.

Hurghada je známá svou dechberoucí podvodní faunou a florou, což z ní dělá ideální destinaci pro milovníky potápění a šnorchlování. Voda je tu průzračná, teplá a plná neuvěřitelně pestrých korálových útesů a exotických ryb. Ti, kteří se rozhodnou podniknout potápěčský výlet do této oblasti, mohou očekávat fantastické zážitky a objevování potopených loďí, korálových zahrad a úchvatných podvodních skal.

Hurghada má však co nabídnout i těm, kteří raději zůstanou na pevnině. Můžete si zde vychutnat dlouhé procházky po pláži, relaxovat na lehátku a užívat si teplého slunce. Město je plné života a když se zasytíte slunce a písku, můžete zavítat do některého ze skvělých restaurací, kde ochutnáte tradiční egyptská jídla, jako například kebab, falafel nebo košíky z filo těsta plněné různými pochutinami.

Přímo vedle Hurghady se nachází oáza klidu a luxusu - Soma Bay. Tato oblast je známá svými luxusními resorty, kde návštěvníci mohou zažít maximální pohodlí a relaxaci. Soma Bay je také zajímavá pro golfové nadšence, protože zde najdete jedno z nejoblíbenějších golfových hřišť v Egyptě.

Co se týče počasí v těchto oblastech, můžete se těšit na teplé, slunečné a suché klima téměř po celý rok. V létě zde teploty dosahují až 40 °C, zatímco v zimě se pohybují kolem 25 °C. Pokud preferujete mírnější teploty, je nejlepší navštívit tuto oblast na jaře nebo na podzim. Prakticky po celý rok se můžete těšit na modré nebe a minimální srážky.

Celkově Hurghada a Soma Bay nabízejí nezapomenutelná dovolená plná slunce, krásných pláží a akčních podvodních dobrodružství. Tato oblast si získává srdce turistů z celého světa a je snadné pochopit proč.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada Soma Bay


Otázky a odpovědi týkající se Egypta (konkrétně Hurghady a Soma Bay):

1. Jaká měna se používá v Egyptě?
- Oficiální měnou je egyptská libra (EGP). V turistických oblastech je však možné platit i americkými dolary nebo eurem.

2. Je nutné mít pro vstup do Egypta vízum?
- Ano, cizinci musí mít při vstupu do Egypta platné vízum. Vízum lze získat buď při příjezdu na letišti (za poplatek), nebo ho lze zakoupit předem v Egyptském velvyslanectví.

3. Je Egypt bezpečnou destinací?
- Egypt má svou historii několika teroristických útoků. Nicméně vláda zavedla účinná opatření k ochraně turistů a turistických atrakcí. Většina turistů cestuje do Egypta bez problémů.

4. Jaká je typická místní kuchyně?
- Egyptská kuchyně je velmi jednoduchá a základní. Typická jídla obsahují například kukuřičný chléb, fazole, fazolové kaše, rýži, ryby. Na místních trzích a v restauracích lze ochutnat také mnoho druhů ovocných šťáv.

5. Existují nějaké specifické zvyky či návyky, které bych měl/a dodržovat?
- Egypt je islámská země, takže je nutné respektovat místní zvyky a návyky. Ženy by měly raději nosit delší sukně či šaty a zakrývat ramena. Místní lidé se rádi zdraví a pozdravem je „As-salāmu ʿalaykum“, což znamená "Pokoj budiž s tebou". Rovněž byste měli mít vždy s sebou dostatečné množství vody, protože v horkých měsících může být velmi horko.

6. Jakou zdejší přírodu a výlety byste doporučili?
- Egypt má mnoho krásných a zajímavých míst ke zdobkou. Například v Hurghadě a okolí můžete navštívit korálové útesy, aquaparky, pouště a místní vesnice. V Soma Bay jsou pak k dispozici například golfové kurzy a wellness centra. Doporučujeme však vždy kontaktovat místního průvodce, když se plánujete vydat na výlet, a mít na paměti místní podmínky a bezpečnost.


Ubytování Egypt Hurghada Soma Bay


Egyptské letovisko Hurghada leží na východním pobřeží Rudého moře a je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Egyptě. Nedaleko od Hurghady se nachází malebné letovisko Soma Bay, které nabízí luxusní ubytování a zároveň ideální podmínky pro potápění a surfování.

Soma Bay je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou a zároveň si vychutnat nejlepší, co Rudé moře nabízí. V tomto letovisku se nachází několik luxusních hotelů, které mají vynikající služby a nabízejí komfortní ubytování. Mnoho z těchto hotelů se nachází přímo u pláže, kde si hosté mohou užít sluneční paprsky a třepání palmových listů.

Soma Bay je známé svými úchvatnými korálovými útesy, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování. Mnozí turisté se sem vydávají právě kvůli tomu, aby mohli objevit krásy podmořského světa. Pod vodou se nachází mnoho druhů ryb a dalších mořských živočichů, a tak je možné zažít skutečně jedinečné potápěčské dobrodružství. Pro ty, kteří nemají potápěčský kurz, jsou k dispozici různé školy a instruktoři, kteří naučí začátečníky potápět.

Milovníci surfování si také přijdou na své. Díky stabilním větrným podmínkám je Soma Bay populární destinací pro surfaře z celého světa. Na pláži si můžete zapůjčit surfový prkno a využít příznivé podmínky k bloumání na vlnách. Pokud si přejete zlepšit své surfování, je možné navštívit surfařskou školu, kde profesionální instruktoři poradí a pomohou vám zdokonalit se.

Kromě potápění a surfování si můžete v Soma Bay vychutnat i další aktivit. Na pláži jsou k dispozici tenisové kurty, golfové hřiště a wellness centra, kde si můžete dopřát relaxační masáže a procedury. Večer můžete navštívit jednu z restaurací, které nabízejí široký výběr tradičních egyptských jídel i mezinárodních specialit.

Pro ty, kteří chtějí poznat kouzlo Egypta, je možné si sjednat výlety do okolí. Destinace jako je Luxor s egyptskými památkami, či Káhira s Gízáckými piramidami jsou v dosahu a lze je snadno navštívit během jednoho dne.

Soma Bay je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou na krásných plážích, ale zároveň si užít adrenalinové sporty a objevovat úchvatné korálové útesy. Luxusní ubytování, kvalitní služby a jedinečná příroda dělají z tohoto místa skvělou možnost relaxace a dobrodružství.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky