Objevte nejlevnější lety

Slovinsko Triglavský národní park

Letenka Slovinsko Triglavský národní park


Slovinsko je malý stát ležící uprostřed Evropy, který je známý svou nádhernou přírodou a rozmanitými krajinami. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších přírodních parků v zemi je Triglavský národní park.

Triglavský národní park se nachází v severozápadní části Slovinska a zaujímá plochu téměř 840 kilometrů čtverečních. Je pojmenován po nejvyšší hoře v zemi, Triglavu, která dosahuje výšky 2 864 metrů nad mořem. Park je jedinečný svou zachovalou divočinou, horskými vrcholy, alpskými jezery a malebnými horskými vesničkami.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Triglavského národního parku, je letenka. Slovinsko má dobré spojení s mnoha evropskými městy, a proto není těžké najít let do hlavního města Lublaně nebo do okolních letišť. Po příletu do Slovinska je možné pokračovat buď půjčeným vozidlem, nebo veřejnou dopravou do Triglavského národního parku.

Park nabízí obrovské množství outdoorových aktivit a příležitostí pro dobrodružství. Jednou z nejoblíbenějších činností je horská turistika. Turisté se mohou vydat po mnoha značených trasách, které vedou k malebným vodopádům, horským jezerům a vrcholům. Pro ty, kteří preferují širší pohled na okolní krajinu, je zde možnost výstupu na vrchol Triglavu, což je vyšší náročností, ale zároveň nezapomenutelný zážitek.

Dalším populárním aktivitou v parku je horolezectví. Triglavský národní park hostí mnoho skalních stěn a vrcholů, které jsou výzvou pro zkušené horolezce. Pro ty, kteří nemají tolik zkušeností, jsou pak k dispozici horolezecké kurzy a průvodci, kteří je naučí bezpečně zdolávat tyto náročné cesty.

V neposlední řadě je park bohatý na jezera. Jezera v Triglavském národním parku jsou čistá, průzračná a obklopena krásnou přírodou. Jezera Bohinj a Bled jsou nejznámějšími a nejnavštěvovanějšími lokalitami v parku. Turisté si mohou pronajmout loďku a plout po hladině jezera, vydat se na rybaření nebo jednoduše se jen tak vykoupat v klidu a kráse přírody.

Triglavský národní park je opravdu přírodní poklad Slovinska. Nabízí nádhernou krajinu, malebná jezera, impozantní hory a celkově nezapomenutelný zážitek pro návštěvníky. Pokud se chystáte na dovolenou do Slovinska, nezapomeňte zařadit návštěvu tohoto úchvatného parku na svůj seznam. A nevynechte možnost letenky, která vám umožní snadný přístup do této přírodní oázy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Triglavský národní park


1. Jaký je rozloha Triglavského národního parku v Slovinsku?
Triglavský národní park má rozlohu přibližně 838 km2.

2. Jak se dostanu do Triglavského národního parku?
Nejčastější vstupní bod do parku je přes město Bled. Zde můžete využít veřejné dopravy, autobusovou nebo železniční, nebo si pronajmout auto.

3. Jaké aktivity mohu v Triglavském národním parku podniknout?
V parku je možné podnikat různé aktivity, jako je pěší turistika, horská cyklistika, horolezectví, vodní sporty na jezerech a spoustu dalších outdoorových aktivit.

4. Jaká je nejvyšší hora v Triglavském národním parku?
Nejvyšší horou v parku je Triglav, která dosahuje výšky 2 864 m nad mořem.

5. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Triglavského národního parku?
Ideální časy pro návštěvu jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a méně turistů než v letních měsících.

6. Musím platit vstupní poplatek do parku?
Ano, pro vstup do parku je zapotřebí zakoupit vstupenku, která zahrnuje různé druhy pobytů a aktivity v parku. Cena se liší podle typu vstupenky a věku návštěvníka.

7. Jaké jsou nejzajímavější místa v Triglavském národním parku?
Mezi nejzajímavější místa patří jezero Bohinj, soutěska Vintgar, soutěska Tolmin, horský hřeben Pogacnikov dom, a samozřejmě samotná hora Triglav.

8. Je povolené táboření v Triglavském národním parku?
Ano, táboření je povolené pouze na určených místech a je třeba dodržovat zásady ochrany přírody.

9. Můžu potkat divokou zvěř v Triglavském národním parku?
Ano, v parku se vyskytují různé druhy divoké zvěře, jako jsou kamzíci, sarny, kozorožci a medvědi.

10. Existují v parku ubytovací možnosti?
Ano, v parku jsou dostupné různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, horských chat a stanových táborů.


Dovolená Slovinsko Triglavský národní park


Slovinsko je malá země nacházející se ve střední Evropě, která nabízí nádhernou přírodu, malebná města a bohatou kulturu. Jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v této zemi je Triglavský národní park.

Triglavský národní park se nachází v severozápadní části Slovinska a je nejstarším národním parkem v zemi. Byl založen již v roce 1924 a zaujímá rozlohu přes 840 km². Park nese své jméno podle nejvyšší hory v zemi, Triglavu, která se tyčí do výšky 2 864 metrů nad mořem.

Národní park je známý svou úchvatnou přírodou, která láká milovníky turistiky a horolezectví z celého světa. Park je domovem mnoha horských vrcholů, kaňonů, jezer, řek a vodopádů. Nejvýznamnější horou v parku je již zmíněný Triglav, který je symbolem slovinského národa a státního znaku. Výstup na tuto horu je opravdovým dobrodružstvím a vyžaduje dobré fyzické a technické připravenosti. Pro ty, kteří nejsou horolezci, je v parku dostatek dalších atraktivních tras různé obtížnosti.

Mezi nejznámější jezera v parku patří Bohinjské jezero a Bledské jezero. Bohinjské jezero je největší sladkovodní jezero v zemi a je obklopeno vysokými horami. Nabízí klidné prostředí a krásné pláže, které jsou ideální pro piknik nebo odpočinek po náročném výletu. Bledské jezero je rovněž fascinující, s malebným ostrovem uprostřed, který je domovem gotického hradu a kostela. Z břehu jezera vede pěší stezka, která vás zavede kolem jezera a nabídne nádherné výhledy.

Návštěva Triglavského národního parku je také skvělou příležitostí k poznání místní flóry a fauny. Park hostí mnoho vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně chamois, kamzíka, orlů a medvědů. Zdejší příroda je také známá svými kvetoucími loukami a alpskými zahradami, které jsou v létě naplněny barevnými květy.

Pro ty, kteří mají zájem o turistiku, horolezectví, cyklistiku nebo jen jednoduchý relax, je Triglavský národní park ideálním místem pro dovolenou. Existuje mnoho penzionů a hotelů v okolí parku, které nabízejí ubytování různých cenových kategorií. Místní kuchyně je založena hlavně na tradičních slovinských pokrmech, jako je klobása, štruklji a potratka.

Triglavský národní park je opravdu jedinečným a malebným místem, které nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek v přírodě. Od nádherných vrcholů a jezer po bohatou flóru a faunu, tento park je skvělou volbou pro dovolenou ve Slovinsku. Zajímavé výlety, možnost sportování, odpočinek na pláži nebo poznávání kultury v okolních městech, to všechno vás čeká při návštěvě Triglavského národního parku.


Ubytování Slovinsko Triglavský národní park


Slovinsko je malá středoevropská země plná překrásných scenérií, historických památek a zábavných aktivit pro všechny druhy návštěvníků. Pro milovníky přírody a horských aktivit je Slovinsko rovněž vynikající volbou. Nejkrásnější místo, kde můžete svůj zážitek ještě zintenzívnit, je Triglavský národní park.

Triglavský národní park se nachází v západním Slovinsku a s rozlohou 840 km² je největším národním parkem v zemi. Park zahrnuje zasněžené hory, ledovcová údolí, bujnou vegetaci a mnoho vodopádů. Zahrnuje také nejvyšší horu Slovinska - Triglav, která je hlavní atrakcí národního parku.

Národní park je také ideálním místem pro turistiku, horské túry a horolezectví. Existuje mnoho tras s různým obtížností, takže si každý může vybrat trasu podle svých preferencí. Pro ty, kteří si chtějí užít krásy národního parku bez velké námahy, existuje možnost půjčení kola nebo koně.

Pokud hledáte ubytování v národním parku, máte mnoho možností. V národním parku najdete jak levnější, tak luxusní ubytování. Můžete se ubytovat v turistických chatách, horských hotelech nebo kempovat přímo v parku. Existuje mnoho webových stránek, které vám pomohou najít to nejlepší ubytování pro váš pobyt.

Ubytování v národním parku vám umožní být blíže k přírodě a užít si krásy této oblasti po celou dobu pobytu. Pro ty, kteří chtějí být blíže k lidem a městskému životu, existuje mnoho možností ubytování v okolních městech, jako je Kranjska Gora nebo Bled.

Celkově vzato, Triglavský národní park je skvělé místo k návštěvě pro ty, kteří chtějí spojit přírodu s horskými aktivitami a užít si krásy Slovinska. Vyberte si z široké škály ubytování a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Slovinsko Triglavský národní park


Slovinsko je malá, ale malebná středoevropská země, která se může pochlubit nádhernou přírodou a bohatou historií. Jedním z nejvýznamnějších přírodních parků v zemi je Triglavský národní park, který se nachází na severozápadě Slovinska.

Triglavský národní park, pojmenovaný po nejvyšší hoře v zemi - Triglav (2,864 metrů), je opravdovým rájem pro milovníky outdoorových aktivit a přírody. Tato národní rezervace se rozprostírá na ploše přes 880 km² a zahrnuje horské oblasti, lesy, jezera a řeky.

Jedním z nejcharakterističtějších rysů Triglavského národního parku jsou jeho vysoké hory a skalní vrcholy, které jsou domovem pro některé z nejohroženějších druhů zvířat a rostlin. Mezi nejznámější vrcholy patří kromě Triglavu také Kanjavec, Rjavina a Mangart. Tito vrcholy přitahují horolezce z celého světa a nabízí nádherné výhledy z jejich vrcholů.

Dalšími zajímavými místy v parku jsou například Bohinjské a Bledské jezero. Tyto jezera jsou obklopena lesy a skalami a nabízejí návštěvníkům relaxaci, koupání a vodní sporty. Bohinjské jezero je také výchozím bodem pro mnoho turistických tras v parku.

Co se týče počasí, Triglavský národní park má alpské klima s chladnými léty a studenými zimami. Léta jsou obvykle teplá s průměrnými teplotami kolem 20 °C, avšak v horách může být výrazně chladněji. Zimy jsou zde dlouhé a sněžné, se sněhem zůstávajícím na horách až do jara.

Kdy navštívit Triglavský národní park závisí na vašich preferencích. Jaro a podzim jsou obvykle klidnější období, kdy je méně turistů a počasí je mírnější. V létě si můžete užít slunečné dny a plavání v jezerech, avšak s vyššími teplotami může být i větší dav lidí. Zima je ideální pro milovníky zimních sportů a pro ty, kdo si chtějí vychutnat klid a krásu zasněžených hor.

Triglavský národní park je jedinečným přírodním rájem, který nabízí bezpočet možností pro turisty, horolezce a milovníky přírody. Jeho horské krajiny, jezera a divoká zvířata přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Slovinska, nezapomeňte navštívit tento úchvatný národní park a zažít jeho jedinečnou atmosféru.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky