Objevte nejlevnější lety

Kostarika Uvita

Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Uvita


1) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kostariky Uvita?
Nejlepší doba na návštěvu Kostariky Uvita je od prosince do dubna, kdy je suché období a teploty jsou příjemné.

2) Jak se dostat do Kostariky Uvita?
Nejlepší způsob je letecky do San Jose a pak pokračovat autobusem nebo pronajatým autem do Uvity.

3) Jaké jsou nejlepší aktivity v Kostarice Uvita?
K nejlepším aktivitám patří navštívení Národního parku Marino Ballena, pozorování delfínů a velryb, surfování, potápění a turistika v pralesích.

4) Budu potřebovat speciální očkování pro Kostariku Uvita?
Nejsou žádná povinná očkování pro návštěvu Kostariky. Je však doporučeno si dát očkování proti žluté zimnici.

5) Je Kostarika Uvita bezpečná destinace?
Kostarika a Uvita jsou považovány za bezpečné destinace. Přesto byste se měli vyvarovat opuštěných oblastí a udržovat si pozornost ohledně svého majetku.


Dovolená Kostarika Uvita


Kostarika, země krásných pláží, tropických pralesů a vynikající kávy. Jedním z nejhezčích a tajemných míst v této zemi je malé městečko Uvita. Leží uprostřed národního parku Marino Ballena a můžete si zde užít nádherné pláže, pozorování velryb, surfování a mnoho dalšího.

Mnoho lidí si myslí, že pokud chtějí zažít to nejlepší z Kostariky, musí se vydat do oblíbených turistických míst jako je Manuel Antonio nebo Tamarindo. To ale není úplně správné. Pokud chcete ochutnat opravdovou atmosféru Kostariky, musíte se vydat mimo ty hlavní turistické trasy. A právě v Uvitě toho můžete zažít hodně.

Mnoho lidí se kvůli nedostatku informací o této oblasti rozhodne do Uvity nejet, či vůbec o ní neví. A to je škoda, protože právě zde si můžete užít to nejkrásnější, co Kostarika nabízí. Hned vedle města se nachází Národní park Marino Ballena, který je známý svými trajektoriemi i obrovskými množstvími pláží. Právě jedna z nich má tvar velryby a je to idealní místo na pozorování těchto obrovských mořských savců.

Kromě vynikající pláže a surfování se můžete také vydat na delší výlety do blízkých národních parků či přátelských městech, jako je Dominical nebo Ojochal.

Pokud chcete ochutnat skvělou kávu, můžete vyrazit na jednu z mnoha plantáží v této oblasti, kde se vám nabídne průvodcové prohlídka i ochutnávka nejlepších druhů kávy na světě.

A když už budete v Uvitě, určitě neváhejte odpočinout si na pláži, pozorovat západ slunce a užívat si krásu tohoto tajemného místa. Rozhodně nebudete litovat, že jste objevili jedno z nejkrásnějších míst Kostariky.


Počasí Kostarika Uvita


Kostarika, malá středoamerická země známá svou bohatou biodiverzitou a nádhernými plážemi, nabízí i jedinečné počasí, které ovlivňuje regiony země. Jednou z těchto oblastí je i Uvita, malebné městečko ležící na jihozápadě Kostariky.

Uvita se pyšní tropickým klimatem, které je charakterizováno vysokými teplotami po celý rok. Průměrné denní teploty se pohybují od 25 do 30 stupňů Celsia, s minimálními výkyvy během celého roku. Teploty se mírně snižují ve večerních hodinách, ale stále zůstávají příjemně teplé.

Co se týče srážek, období dešťů v Uvita probíhá od května do listopadu, kdy se očekává největší množství srážek. Průměrné srážky v této oblasti se pohybují mezi 2000 až 3000 mm ročně. Tyto deštivé měsíce mají své kouzlo, protože umožňují vzrůst nekonečné zeleni a květinovým zahradám, které jsou typické pro tropickou krajinu.

Na druhou stranu, období sucha v Uvita trvá od prosince do dubna. Během těchto měsíců je množství srážek minimální a počasí je slunečné a suché. Toto období je ideální pro návštěvu pláží a aktivit spojených s vodními sporty. Příjemné teploty a minimální srážky přitahují turisty z celého světa, kteří si chtějí užít slunečné počasí a teplé vody oceánu.

Uvita se nachází poblíž národního parku Marino Ballena, který je známý svým překrásným korálovým útesem a možností sledovat zde zobánka obrovského. Tato oblast je také populární mezi milovníky potápění a šnorchlování, protože teplota vody je většinou příjemná, kolem 27 stupňů Celsia.

Další zajímavostí oblasti je tzv. "Cano Island", nacházející se přibližně 20 km od pobřeží Uvita. Tento ostrov nabízí úžasné možnosti potápění, díky kterým můžete objevovat pestrou mariňákou faunu, včetně korálů, rejnoků a dokonce i žraloků.

Vzhledem k příznivému počasí a jedinečným přírodním krásám, které Uvita a jeho okolí nabízejí, se jedná o populární turistickou destinaci. Láká milovníky přírody, dobrodruhů i ty, kteří hledají odpočinek na pláži.

Celkově lze říci, že počasí v Uvita je příznivé a příjemné po celý rok, s dešťovým obdobím od května do listopadu a suchým obdobím od prosince do dubna. To umožňuje návštěvníkům vychutnat si nejen pláže a vodní sporty, ale také objevovat jedinečnou přírodu této oblasti Kostariky.


Letenka Kostarika Uvita


Letenka do Kostariky, konkrétne do malebného mestečka Uvita, vám môže otvoriť dvere do krajiny plnej prírodných krás a nezabudnuteľných zážitkov. Uvita sa nachádza v juhozápadnej časti Kostariky, blízko celej rady národných parkov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Uvita je malé mestečko, ktoré sa vám iste zapáči svojím pokojným a uvoľneným životným štýlom. Pre tých, ktorí túžia po nekonečnom množstve aktivít, tu nájdu to, čo hľadajú. Užite si surf, paragliding alebo plavbu na kajaku po rieke mangrových lesov.

Pre turistov, ktorí sa zaujímajú o prírodu, Uvita ponúka niekoľko národných parkov, z ktorých každý má svoje čaro. Medzi nimi patrí aj národný park Marino Ballena, ktorý sa nachádza len desať minút jazdy od Uvity. Tento park je známy svojím farebným oceánom a v sezóne tu môžete dokonca pozorovať aj migrujúce kytice.

Ďalším zaujímavým miestom kúsok od Uvity je Corcovado, kde sa nachádza tá najväčšia koncentrácia druhov fauny a flóry v Kostarike. Nachádza sa tu 13 druhov primátov, 16 druhov kolibríkov a dokonca aj jaguár a ocelot.

V Uvite môžete tiež podniknúť výlety do oblasti Osa, kde sa nachádza národný park Piedras Blancas. Tu sa nachádza jedna z najväčších rezervácií dažďového lesa v Kostarike. Tento park je obývaný hustou populáciou zvierat, ako sú jaguáre, tapíre a mnoho ďalších.

Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, Uvita môže ponúknuť aj pozorovanie morských korytnačiek. Na pláži Cahuita Beach sa medzi októbrom a májom každoročne konajú výskyt hniezd morských korytnačiek, ktoré prichádzajú na pobrežie položiť svoje vajíčka.

Letenky do Kostariky sú teraz dostupnejšie a vy sa môžete dostať do tohto malebného mestečka za príjemnú cenu. Uvita vás privíta s otvorenou náručou a ponúkne vám nespočetné množstvo zážitkov, ktoré si budete môcť zapamätať celý život.


Ubytování Kostarika Uvita


Kostarika je země plná krásné přírody a exotických pláží. Na jižním pobřeží této země se nachází malé a útulné městečko Uvita. To se stává stále více oblíbeným cílem turistů z celého světa. V tomto článku se podíváme na nejlepší možnosti ubytování v Uvitě.

Pro ty z vás, kteří hledají něco příjemného a luxusního, je zde nabídka nadstandardních hotelů a resortů. Tyto hotely nabízejí nádherné výhledy na pláž a mají vynikající služby. Pokud hledáte něco extravagantního a nepřehlédnutelného, je Le Cameleon Resort tou nejlepší volbou. Tento resort je velmi oblíbený kvůli svému designu a barevné paletě. Nabízí také vysoce kvalitní služby a báječnou atmosféru.

Další možností je hotel Kura. Tento hotel se nachází blízko pláže a je obklopen zelení. Pokud hledáte luxusní a soukromé ubytování, Kura je optimální volbou. Hotel nabízí špičkové služby a jeho design vás přivítá mnoha moderními prvky. Tento hotel bude pravděpodobně skvělou volbou pro páry, kteří chtějí strávit romantickou dovolenou.

Další možností jsou bungalovy a vily. Tyto ubytovací jednotky jsou ideální pro rodiny a skupiny přátel, kteří hledají soukromí a prostor. Po celonoci se můžete těšit na bohatou snídani a pozorovat místní zvířata, která se potulují okolo bungalovů.

Další skvělou možností jsou apartmány, které jsou ideální pro turisty, kteří hledají ubytování s vlastní kuchyní a větším prostorem. Tyto apartmány jsou obecně cenově dostupnější a přesto velmi komfortní. Mají veškeré vybavení a přístup k venkovnímu bazénu.

Ubytování v Kostarice Uvita je velmi pestré a nabízí velké množství možností pro turisty. Samozřejmě se to liší podle vašich preferencí a rozpočtu. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, je zaručeno, že se budete cítit jako doma.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky