Objevte nejlevnější lety

Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond

Počasí Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond


Burkina Faso, země ležící ve západní Africe, je známá svým teplým a suchým podnebím. Jednou z nejzajímavějších přírodních lokalit v této zemi je jezero krokodýlů v Tanghin Dassouri.

Tanghin Dassouri Crocodile Pond se nachází asi 30 kilometrů od hlavního města Ouagadougou a je domovem pro stoveky krokodýlů. Toto jezero je jednou z hlavních turistických atrakcí země, přitahujících místní i zahraniční návštěvníky.

Jezero je situováno v kopcovitém prostředí s okolním bujným zeleným porostem. Díky své poloze a mikroklimatu v regionu má Tanghin Dassouri Crocodile Pond specifické podnebí. Celkově je klima v Burkina Faso tvořeno horkými léty a chladnými a suchými zimami. V oblasti jezera je průměrná teplota během léta okolo 30°C, zatímco v zimě to bývá kolem 20°C.

Během období dešťů, které trvá od května do září, mohou návštěvníci jezera očekávat časté srážky. Tato doba je pro jezero klíčová, protože potřebuje dostatek vody pro udržování svého ekosystému. Roční srážky v těchto oblastech se pohybují mezi 600 až 900 mm.

Díky bohatému dešťovému období se při návštěvě jezera můžete setkat s rostlinami a zvířaty, které jsou v suchých obdobích méně časté. Vogelie Tanghin, endemická rostlina Burkina Faso, se zde může rozkvést a nabídnout nádherné zelené pozadí jezeru. Rovněž se zde vyskytují různé druhy ryb, hadi a ptáci.

Jezero krokodýlů v Tanghin Dassouri je velmi důležité pro místní komunitu, zejména pro vesničany, kteří se starají o jeho ochranu a udržování. Krokodýli zde mají své místo v ekosystému a jsou také považováni za symbol síly a moci.

Turisté, kteří navštíví Tanghin Dassouri Crocodile Pond, si mohou prohlédnout krokodýly z bezpečné vzdálenosti a zároveň se dozvědět o jejich zvyklostech a životním stylu od místních průvodců. Místní komunita se také snaží vytvořit udržitelný turistický ruch, který by přinesl ekonomický prospěch a zároveň chránil tuto unikátní přírodní lokalitu.

Tanghin Dassouri Crocodile Pond je fascinující přírodní rezervací, která láká na návštěvu turisty z celého světa. Tato lokalita není jen o krokodýlech, ale představuje také kousek přírodního bohatství Burkina Faso. Pokud máte rádi exotická místa a zájem o ochranu přírody, měli byste se rozhodně vydat do Tanghin Dassouri, abyste zažili jedinečný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond


1. Co je Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond?
Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond je chráněné území, které slouží jako domov pro mnoho krokodýlů. Nachází se nedaleko Ouagadougou, hlavního města Burkiny Faso, a je snadno přístupné turistům.

2. Proč je Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond významné?
Tento přírodní park je významným místem pro ochranu krokodýlů a je také oblíbeným turistickým cílem.

3. Jak se dostanu do Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond?
Ze Ouagadougou je možné se dostat na místní dopravě jako jsou autobusy nebo taxíky. Další možností je si najmout soukromý automobil nebo motocykl.

4. Kolik stojí vstupenka do Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond?
Cena vstupenky se může lišit v závislosti na sezoně a počtu návštěvníků, ale většinou se pohybuje kolem 1000 až 2000 CFA franků (1,5 až 3 eura).

5. Co mohu v Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond vidět?
V chráněném území se nachází velké množství krokodýlů, které můžete pozorovat z bezpečné vzdálenosti. Můžete se také projít po okolní krajině a pozorovat mnoho druhů ptáků a další zvířata. V oblasti se také nachází tradiční africké vesnice, kde můžete vidět místní kulturu a zvyky.

6. Je Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond bezpečné pro návštěvníky?
Ano, návštěvníci jsou v chráněném území v bezpečí, pokud dodržují pokyny místních průvodců a zůstanou na určených cestách. Je důležité respektovat krokodýly a nevzdalovat se příliš blízko k nim.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond?
Nejlepší doba na návštěvu je v suchém období od listopadu do března, kdy je méně deštivé. Během tohoto období je také možné vidět mnoho ptáků, kteří přilétají do oblasti.

8. Jak dlouho bychom měli strávit v Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond?
Návštěva parku by měla trvat několik hodin a během této doby můžete projít celou oblast a vidět mnoho krokodýlů a dalších zvířat, které tam žijí.

9. Co si mám vzít s sebou na návštěvu Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond?
Je důležité si vzít s sebou pohodlné a krycí oblečení, klobouk nebo šátek, sluneční brýle a opalovací krém. Měli byste také vzít s sebou dostatek vody a jídla, protože v oblasti nejsou množství obchodů.

10. Kde mohu najít další informace o Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond?
Další informace o Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond a návštěvě parku můžete najít na webových stránkách místních turistických kanceláří nebo na internetových diskusních fórech pro cestovatele.


Dovolená Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond


Burkina Faso je země s mnoha zajímavými místy a aktivitami, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je Tanghin Dassouri Crocodile Pond. Tento rybník je domovem pro mnoho krokodýlů a zajímavých ptáků, což z něj dělá skvělé místo pro turisty, kteří hledají unikátní zážitky.

Tanghin Dassouri Crocodile Pond se nachází asi 30 km jižně od Ouagadougou, hlavního města Burkina Faso. Je to malý, ale krásný rybník, který je bezpochyby jedním z největších turistických lákadel v této oblasti. Při příchodu na místo z oblasti Ouagadougou můžete vidět mnoho krásných polí a zemědělských farem.

Tento rybník byl původně založen jako útočiště pro krokodýly, kteří byli vykázáni z města Ouagadougou. Dnes se zde nachází stovky krokodýlů, kteří jsou velkou atrakcí pro turisty. Vzhledem k tomu, že krokodýly nejsou zvyklí na lidi, jsou velmi plachí a způsobují velmi málo problémů.

Kromě krokodýlů je rybník také velmi rušným místem pro ptáky. V této oblasti se nachází mnoho druhů ptáků, včetně krásného pelikána. Turisté si mohou vychutnat krásné pohledy na ptáky, jak se válejí v trávě nebo zobají ryby z rybníka.

Pokud hledáte zážitek, můžete mít šanci nakrmit krokodýly. Turistické průvodce vás provedou kolem rybníka a ukážou vám, jak se krokodýly krmit. Berte však na vědomí, že se jedná o divokou zvěř a správně se s nimi zacházejte.

Celkově je návštěva Tanghin Dassouri Crocodile Pond skvělým způsobem, jak strávit den v Burkina Faso. Toto místo nabízí jedinečný pohled na krokodýly a ptáky v divoké přírodě. Pokud plánujete cestu do Burkina Faso, nezapomeňte toto místo navštívit.


Letenka Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond


Burkina Faso je jedním z nejzajímavějších afrických států, který nabízí turistům mnoho zajímavých destinací. Jednou z nich je Tanghin Dassouri Crocodile Pond, což je unikátní místo, které byste měli rozhodně navštívit.

Tanghin Dassouri Crocodile Pond se nachází v malé vesničce Tanghin Dassouri na jihu Burkiny Faso. Toto město je jedním z největších center krokodýlího chovu v Africe a každý rok přitahuje tisíce turistů.

Tento úžasný rybník je domovem desítek krokodýlů, kteří jsou chráněni místními obyvateli a mají tu doslova královské zacházení. Kromě toho, že můžete pozorovat krokodýly až zblízka, můžete se také projít kolem rybníka, prozkoumat okolní vesnici a podívat se na tradiční africké tance a zvyky.

Turisté mají také možnost si zapůjčit kanoe a proplout celým rybníkem, což je skvělý zážitek pro ty, kteří milují přírodu a zvířata.

Pokud se rozhodnete navštívit Tanghin Dassouri Crocodile Pond, měli byste si vzít s sebou několik věcí. Je důležité mít s sebou dostatečné množství vody a potravin, protože v této oblasti není mnoho obchodů a restaurací. Dále byste měli mít s sebou opalovací krém a insekticidní repelenty, protože v průběhu dne mohou být teploty velmi vysoké a hmyz bývá aktivní zejména v noci.

Při vstupu do rybníka si také nezapomeňte obléci něco, co je vhodné na chůzi v blátě a písku. K dispozici jsou také průvodci, kteří vám pomohou s orientací a poskytnou vám informace o tomto úžasném místě.

Pokud plánujete navštívit Burkina Faso, nezapomeňte zahrnout Tanghin Dassouri Crocodile Pond do vašeho seznamu míst, které chcete navštívit. Toto místo je skvělým způsobem, jak si užít krásy africké přírody a zároveň poznat místní kulturu a tradice.


Ubytování Burkina Faso Tanghin Dassouri Crocodile Pond


Burkina Faso je země, která se nachází v západní Africe. Je to země mnoha nápadných kultur a příjemných lidí, kteří se starají o své návštěvníky. Pokud jste turista, máte mnoho možností, kde se ubytovat a být přímo v srdci této úžasné kultury. Jednou z takových možností je Tanghin Dassouri Crocodile Pond.

Tanghin Dassouri Crocodile Pondu je jedním z nejznámějších turistických míst Burkina Faso. Nachází se v obci Tanghin Dassouri, která se rozkládá asi 11 kilometrů jižně od Ouagadougou, hlavního města Burkina Faso. Místo je obklopeno obrovským množstvím zeleně, která dodává prostředí svěží a uklidňující atmosféru.

Crocodile Pond je vyhlášený pro své krokodýly, které tam najdete v obrovském množství. Samozřejmě, tyto krokodýly jsou v klecích, ale můžete se s nimi setkat tváří v tvář na blízko. Mnoho z nich je velmi velkých a dlouhých a budete mít pocit, jako byste se ocitli v bezprostředním nebezpečí. Pokud se bojíte krokodýlů, nemusíte si dělat starosti – lze je spatřit i z bezpečné vzdálenosti.

Pokud se rozhodnete zůstat v oblasti, nachází se v okolí mnoho pěkných hotelů. Kromě toho můžete také najít mnoho malých kiosků a stánků s jídlem a suvenýry. Je to skvělé místo na nákupy a ochutnání tamní kuchyně.

Tanghin Dassouri Crocodile Pond je určitě jedním z nejlepších míst, které Burkina Faso nabízí. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají blízkost k přírodě a zvířatům, ale chtějí být v bezpečí. Pokud hledáte autentickou zkušenost s africkou kulturou, nebude to místo, které byste měli vynechat.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky