Objevte nejlevnější lety

Čierna Hora Sutomore

Počasí Čierna Hora Sutomore


Čierna Hora je známá svou krásnou přírodou, sluncem a čistými plážemi. A jedno z hlavních témat spojených s touto oblastí je samozřejmě počasí. Sutomore, malebné přímořské letovisko ležící v Černé Hoře, není výjimkou.

Sutomore má typicky středomořské klima ovlivněné Jadranem. Letní období, které trvá od června do srpna, je zde teplé a slunečné. Průměrná teplota v této době se pohybuje kolem 30°C, ale může dosahovat i téměř 40°C. Mořská voda je příjemně teplá a dosahuje teploty až kolem 25°C. Díky těmto teplotám je Sutomore vyhledávaným místem pro dovolenou u moře.

Na konci srpna a začátkem září se teploty mírně ustávají a pohybují se kolem 25-30°C. I během podzimu je počasí v Sutomore příjemné a teplé. Průměrná teplota v říjnu je kolem 20-25°C a v listopadu klesá na 15-20°C. Moře se v této době ochlazuje, ale stále je dostatečně teplé na to, aby se v něm dalo koupat.

Zima v Sutomore je relativně mírná s průměrnými teplotami kolem 10-15°C. Lednová teplota se pohybuje kolem 10°C a výjimečně může spadnout i pod 5°C. Moře je v této době již chladné a nepříznivé pro koupání.

Během jara se teploty pomalu zvyšují. V dubnu se pohybují kolem 15-20°C a v květnu dosahují již 20-25°C. Mořská voda se také postupně zahřívá, takže na koupání je nejvhodnější nechat si tuto dobu načerpat energii sluníčka u pobřeží.

Co se týče srážek, Sutomore je proslavené jako oblast s velmi malým množstvím srážek. Nejde tedy o oblast, kterou byste vyhledávali, pokud hledáte dovolenou plnou déšťových přeháněk.

V každém případě je počasí v Sutomore příznivé pro většinu turistů, ať již preferují horká léta, mírné podzimní a jarní teploty nebo méně teplé zimní období. S jistotou můžete vychutnávat slunečné dny a průzračné moře při návštěvě tohoto úžasného místa.


Ubytování Čierna Hora Sutomore


Sutomore je nádherné pobřežní město, které se nachází v Černé Hoře a je oblíbenou destinací turistů z celého světa. Pokud právě plánujete svou dovolenou v Černé Hoře, rozhodně neuškodí zvážit ubytování v Sutomore.

Sutomore nabízí širokou škálu ubytování - od luxusních hotelů až po přívětivé penziony. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete se těšit na krásné výhledy na moře, které jsou typické pro pobřeží Černé Hory.

Pro ty, kteří preferují ubytování v luxusním prostředí, může být ideální volbou hotel Olympik. Tento hotel nabízí skvělé pokoje s balkóny s výhledem na moře, které jsou vybaveny klimatizací, televizí a Wi-Fi připojením na internet. Kromě toho nabízí hotel Olympik také bazén, wellness centrum s masážemi a fitness centrem.

Pro turisty s menším rozpočtem může být ideální volbou penzion Dragana. Tento penzion se nachází v blízkosti pláže a nabízí pokoje s výhledem na moře nebo na zahradu. Pokoje jsou přátelské k cestovatelům a jsou vybaveny klimatizací a Wi-Fi připojením na internet. Kromě toho penzion Dragana také nabízí tichou zahradu s grilem.

Pokud přemýšlíte o pronájmu apartmánu, můžete zkusit Apartmány Stas. Tyto apartmány se nacházejí v blízkosti pláže a nabízejí balkony s výhledem na moře, klimatizací a Wi-Fi připojením na internet. Kromě toho má každé apartmá své vlastní parkování.

Kromě toho můžete v Sutomore najít i řadu dalších ubytovacích možností, jako například kempování, ubytování v bytových domech nebo soukromé ubytování. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, budete mít během vašich dovolenkových dní v Sutomore zaručeně skvělý čas.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Sutomore


1. Jak se dostanu do Sutomoru z letiště v Černé Hoře?
- Z letiště v Podgorici je možné se dostat do Sutomoru taxi službou, autobusem nebo pronájmem automobilu. Vzdálenost mezi letištěm a Sutomorem je přibližně 35 km.

2. Jaké jsou nejbližší pláže v Sutomoru?
- Nejbližší pláže v Sutomoru jsou Veliki Pijesak, Maljevik a Čanj. Všechny jsou písečné a mají čistou vodu.

3. Jaké jsou oblíbené atrakce a místa k návštěvě v Sutomoru?
- Mezi populární atrakce v Sutomoru patří Sutomore Beach, Sutomore promenade, hraniční zřícenina Nehaj a Sveti Stefan, luxusní ostrov-skála, která se nachází nedaleko Sutomoru.

4. Kde se mohu ubytovat v Sutomoru?
- V Sutomoru je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Nejpohodlnější je rezervovat si ubytování předem online.

5. Jaké jsou nejbližší restaurace a kavárny v Sutomoru?
- V Sutomoru najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční černohorská jídla, jako je pečená jehněčí a mořské plody. Některé populární restaurace jsou Restoran Jadranka, Restoran Sato a Restoran Adrović.

6. Jaké jsou možnosti dopravy v Sutomoru?
- V Sutomoru je snadný přístup k dopravě. Můžete si pronajmout auto, využít místní autobusové linky, použít taxi služby nebo se procházet pěšky po městě.

7. Jaké jsou možnosti vodních sportů v Sutomoru?
- V Sutomoru jsou k dispozici různé vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing a jízda na vodních skútrech. Můžete se spojit s místními vodními sportovními středisky, které nabízejí tyto aktivity.

8. Jaké jsou v Sutomoru klimatické podmínky?
- Sutomore má teplé středomořské klima. Léta jsou horká a suchá, s teplotami kolem 30 °C, zatímco zimy jsou mírné a vlhké, s teplotami kolem 10-15 °C.

9. Jaká je pověst Sutomoru jako turistické destinace?
- Sutomore je oblíbenou turistickou destinací díky svým krásným plážím, příjemnému počasí, bohatému kulturnímu dědictví a dobré dostupnosti dalších atrakcí a památek v Černé Hoře.

10. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Sutomoru?
- Nejlepší časy pro návštěvu Sutomoru jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a mnohem méně turistů. Léto je také populární, ale pláže a místa mohou být přeplněné.


Letenka Čierna Hora Sutomore


Čierna Hora je jednou z nejkrásnějších zemí Balkánu, kterou by měl každý cestovatel navštívit. Toto malebné místo nabízí nádhernou přírodu, úchvatné pláže a historická města, která si zaslouží vaši pozornost. Pokud hledáte letenku do Černé Hory, město Sutomore by mělo být na vrcholu vašeho seznamu.

Letenky do Černé Hory jsou dnes snadno dostupné díky množství leteckých společností nabízejících spojení s touto destinací. Můžete si vybrat z různých letišť a levných letenek, které vám umožní cestovat za přijatelnou cenu.

Po příletu do letiště v Tivatu, které se nachází nedaleko od Sutomoru, budete moci snadno dosáhnout svého cíle. Sutomore je oblíbenou letoviskovou destinací na černohorském pobřeží a láká každoročně tisíce turistů.

Přednosti Sutomoru jsou jednoznačné - krásné pláže s tyrkysovou vodou a jemným bílým pískem jsou tou nejlepší pozvánkou k relaxaci a osvěžení v teplém jaderském moři. Pláže jsou čisté a dobře udržované, což vás jistě potěší. Mnoho pláží nabízí také možnost pronájmu slunečníků a lehátek, takže se nemusíte bát, že byste tento pohodlný doplněk nepohodlně nesli celý den.

Ale Sutomore nabízí mnohem více než jen krásné pláže. Město je bohaté na kulturní a historické dědictví. Zde si můžete prohlédnout historické památky, jako například klášter Gradište, který byl postaven ve 12. století a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Další zajímavou atrakcí je hrad Nehaj, který byl postaven v 19. století a sloužil jako obranná pevnost.

Pokud jde o gastronomii, Černá Hora nabízí bohatou nabídku tradičních pokrmů, které nemůžete vynechat. V Sutomoru najdete mnoho restaurací a tavern, které vám představí místní kuchyni. Nejznámější jídla jsou černohorská zapekanka a různé druhy plněných paprik. Nezapomeňte ochutnat také čerstvé ryby a mořské plody, které jsou v této oblasti hojně k dispozici.

Pokud si přejete dovolenou plnou slunce, moře, relaxace a poznávání nových míst, Černá Hora a město Sutomore jsou pro vás tím správným místem. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je rezervace letenky do Tivatu a následná krátká jízda do Sutomoru. Připravte se na poznávání krás této země a vychutnávejte si plnými doušky každý okamžik strávený v tomto nádherném městě.


Dovolená Čierna Hora Sutomore


Pokud máte na výběr, kam se vydat na dovolenou, nezapomeňte zvážit Černou Horu a její malebnou destinaci Sutomore. Tento kouzelný kraj vám nabízí všechno, co si přejete na perfektní dovolenou - od nádherných pláží a úchvatných horských krajin až po bohatou historii a vynikající kulinářské zážitky.

Sutomore, které se nachází v jižní části Černé Hory, je oblíbenou destinací pro návštěvníky z celého světa. Jeho největším lákadlem jsou jednoznačně jeho pláže. Sutomore má velkou písčitou pláž, která je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat na slunci a užívat si teplého Středomořského klimatu. Pláž je dobře vybavena slunečníky a lehátky a nabízí i různé vodní aktivity, jako je například šnorchlování, potápění a plavání.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je Sutomore ideální výchozí bod pro výlety do nedalekých hor. Můžete se vydat na pěší turistiku nebo jízdu na horském kole a objevovat úchvatné scenérie a malebné vesničky ve vnitrozemí Černé Hory. Pokud jste dobrodružníci, můžete také vyzkoušet paragliding a strávit nezapomenutelné chvíle nad krajinou.

Navíc, Sutomore je bohaté na historii a kulturu. Můžete navštívit památky jako je například známá pevnost Sutomore, která je zde už od středověku a poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu. Historické centrum Sutomoru nabízí i tradiční černohorské domy a úzké uličky, kde se můžete procházet a objevovat místní atmosféru.

A co se týče kulinářských zážitků, Sutomore vám rozhodně nedopřeje zklamání. Můžete si vychutnat tradiční černohorská jídla, jako jsou například pršut (sušená vepřová šunka), různé druhy ryb a mořských plodů, sýr a chléb. Sutomore má mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat autentickou černohorskou kuchyni.

Dovolená v Černé Hoře, konkrétně ve Sutomoru, bude pro vás nezapomenutelným zážitkem. Budete mít možnost si užívat slunce na pláži, objevovat krásu hor, poznávat bohatou historii a ochutnávat skvělou černohorskou kuchyni. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Sutomoru v Černé Hoře!


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky