Objevte nejlevnější lety

Zambie Národní park Kafue

Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Kafue


1. Jaký je rozloha Národního parku Kafue?
Odpověď: Národní park Kafue se rozkládá na ploše přibližně 22 400 kilometrů čtverečních.

2. Jak se dostanu do Národního parku Kafue?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Kafue, je letecky nebo automobilem. Existují také autobusové a lodní služby k určitým částem parku.

3. Jaká je nejlepší doba navštívit Národní park Kafue?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Národního parku Kafue je v období sucha od května do října. V této době je snazší pozorovat zvířata, protože se shromažďují kolem vodních zdrojů.

4. Kolik druhů zvířat najdu v Národním parku Kafue?
Odpověď: V Národním parku Kafue žije přes 150 druhů savců, včetně slonů, lvů, žiraf, nosorožců, zebří, buvolů a mnoha dalších.

5. Existuje možnost ubytování v samotném Národním parku Kafue?
Odpověď: Ano, v Národním parku Kafue je možné nalézt různé kempy, chatky a safari lodže, které nabízejí ubytování pro turisty.

6. Je v Národním parku Kafue povoleno táboření?
Odpověď: Ano, v Národním parku Kafue je povoleno táboření na určených místech. Nicméně je důležité dodržovat pravidla a zásady ochrany přírody.

7. Jaká je cena vstupného do Národního parku Kafue?
Odpověď: Cena vstupného do Národního parku Kafue se liší v závislosti na druhu turistického povolení a délce pobytu. Doporučuje se získat podrobné informace předem od místních autorit.

8. Jaké aktivity mohu v Národním parku Kafue podniknout?
Odpověď: V Národním parku Kafue je možné podniknout různé aktivity, jako je safari jízda, pěší turistika, rybaření, pozorování ptáků a lodní výlety.

9. Mohu se v Národním parku Kafue koupat?
Odpověď: Ano, ve vybraných oblastech Národního parku Kafue je možné se koupat, nicméně je důležité se řídit pokyny a varováními ohledně možných nebezpečí.

10. Jsou v Národním parku Kafue dostupné turistické průvodce?
Odpověď: Ano, v Národním parku Kafue je k dispozici možnost najmout si turistického průvodce, který vám poskytne informace o parku, zvířatech a doprovodí vás při různých aktivitách.


Ubytování Zambie Národní park Kafue


Zambie Národní park Kafue - nezapomenutelné dobrodružství

Zambie Národní park Kafue se nachází v jihozápadní Africe a je největším zambickým národním parkem. Nachází se na břehu řeky Kafue, která je důležitou zásobárnou vody pro zvířata v parku. Park je rozlehlý na 22 400 čtverečních kilometrů, což je přibližně stejně jako velikost Izraele. V parku žije mnoho druhů zvířat a ptáků, díky čemuž je národní park Kafue oblíbeným turistickým cílem.

Ubytování

V parku jsou k dispozici různé typy ubytování. K dispozici jsou kempy, bungalovy a luxusní safari lodže. Všechny typy ubytování jsou vybaveny veškerým vybavením, aby si návštěvníci mohli užít nezapomenutelnou dovolenou.

Kempy se nacházejí v různých částech parku a je potřeba si dopředu zajistit rezervaci. V kempu získáte základní vybavení jako je sprcha, toalety a povrch pro stan. V blízkosti kempů se nachází vodní zdroje a záchody pro divoká zvířata.

Bungalovy nabízejí pohodlnější základnu pro vaši dovolenou. V bungalovu si můžete vychutnat klidnější pobyt bez rušivých elementů kempů. Bungalovy jsou vybaveny vlastní koupelnou, kuchyňským koutem, postelí a dalším vybavením.

Pokud hledáte luxusní ubytování, je tu řada Safari lodží, které nabízí ojedinělé zážitky. Tyto lodže jsou vytvořeny tak, aby návštěvníci mohli přímo obdivovat zvířata, aniž by museli vyrazit na safari. Safari lodže nabízejí vysoce kvalitní ubytování s nádherným výhledem na krajinu a zvířata, která se skrývají v národním parku.

Aktivity

Národní park Kafue nabízí návštěvníkům řadu aktivit, včetně safari, turistiku a rybaření. Během safari můžete pozorovat zvířata, jako jsou sloni, lvi, leopardi, žirafy, antilopy, hroši a mnoho dalších. Mnoho zvířat v parku se nachází v obrovských stádech, které jsou pozoruhodné pro svůj velký počet.

Turistika je další populární aktivitou pro návštěvníky národního parku Kafue. Park nabízí mnoho turistických stezek a výhledů, kde je možné pozorovat nádhernou krajinu a zvířata, která se v parku skrývají.

Rybaření je také oblíbenou aktivitou v parku. V řece Kafue se často chytají kapry a další druhy ryb. Rybolov je povolen pouze s povolením a je potřeba se předem domluvit s místními orgány.

Národní park Kafue je zážitkem, který nelze nikdy zapomenout. Během pobytu můžete prožívat mnoho dobrodružství, relaxovat v přírodě a cítit se jako součást přírody. Vyberte si typ ubytování, který vám nejlépe vyhovuje, a vydáte se na cestu objevování národního parku Kafue na vlastní kůži.


Dovolená Zambie Národní park Kafue


Pokud hledáte neuvěřitelně krásné a nedotčené krajiny, může být Zambia vaším cílem pro dovolenou. Jedním z nejvíce navštěvovaných míst v Zambii je Národní park Kafue, jedna z největších divočin v Africe.

Národní park Kafue se rozkládá na ploše více než 22 400 kilometrů čtverečních a zahrnuje širokou škálu biosféry, od vysokých travnatých savan, až po vlhké bažiny a pralesy. Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, lvi, leopardi, gepardi, buvoli, krokodýli a mnoho dalších.

Jeden z nejlepších způsobů, jak park prozkoumat, je pěšky. Turisté mohou využít možnosti pro přihlášení na organizované turistické výpravy, nebo se mohou spojit s místními průvodci. Objevování parku pěšky vám umožní nikam se nehnat a vychutnat si přírodu v klidu. Navíc se také můžete těšit z unikátních zážitků jako sledování zvířat v divočině.

Jiným způsobem, jak si užít park, je cesta na lodích po řece Kafue. Tyto lodní výlety vás provedou četnými bažinami a mangrovy vodami, kde si můžete zahlédnout krokodýly, vodní buvoly, hrochy a velbloudy.

Pro mnoho turistů však samotný pobyt v parku není dostatečný. Těm nabízí park několik možností ubytování. Od luxusních hotelů s moderními vybaveními až po jednoduché kempy, kde si můžete postavit vlastní stan. Především však budete mít možnost ochutnat místní speciality a dát si opravdu originální zážitek.

V parku najdete také mnoho dalších aktivit, které vám vynikající dovolenou zpříjemní. Mezi tyto aktivity patří např. Setkání s místními kmene, návštěva místních trhů, nebo přímo v parku si zahrát hry jako je golf, tenis a další.

V parku se také nachází mnoho muzeí, galerií a dalších kulturních center, které vám poskytnou nahlížení do zambických dějin a tradic.

Konečně, pokud si nevíte rady, jakou dobu v roce na návštěvu zvolit, doporučujeme vám návštěvu v období července a srpna, kdy je počasí příjemné a stáda zvířat klesají do dolních oblastí parku k řekám, aby se napily.

Váš pobyt v parku Kafue bude nezapomenutelný a také to, že všichni návštěvníci jsou o tuto jedinečnou přírodní scenérii pečlivě opatrováni a bude zabezpečeno, abyste si park užili naplno.


Letenka Zambie Národní park Kafue


Národní park Kafue: Nepřeberné množství divokého života v největší zambijské rezervaci

Ležící na rozhraní západní a centrální Zambie se rozprostírá Národní park Kafue, který se může pyšnit titulem největší zambijské rezervace a jedním z největších národních parků v Africe. To znamená, že pro cestovatele, kteří se rozhodnou navštívit tento úžasný kus divočiny, je to opravdová oáza přírody na dosah letenek Zambie. Národní park Kafue nabízí nekonečné množství příležitostí k pozorování zvířat, procházkám safari a objevování.

Díky své rozloze 22 400 čtverečních kilometrů hostí park vícero ekosystémů a biotopů, které slouží jako domov mnoha druhům zvířat. Zde se můžete setkat s impaly, hrochy, buvoly, divokými psi, levharty, antilopami, kudú, šelmami a mnoha dalšími ohroženými živočichy.

Jednou z hlavních atrakcí parku je řeka Kafue, která mu dala jméno. Táhne se přes 200 kilometrů od západního okraje a tvoří bohatý vodní ekosystém. Lodní výlet po řece je skvělý způsob, jak se dostat do nitra parku a vyhledávat zvířata po březích.

Pro milovníky ptáků je Národní park Kafue krajinou s hojným přístupem ke 500 druhům ptáků, včetně řady druhů sov, orlů a volavčích.

Pro ty z vás, kteří se chtějí dostat na vlastní pěst, park nabízí síť značených stezek a tábořišť, kde můžete strávit několik dní. Tato zkušenost vám umožní prozkoumat neporušenou krajinu parku na vlastní kůži a vnímat klid a kouzlo lesa.

Pokud si přeje luxusnější pobyt, v parku se nachází také několik exkluzivních safari lodží, které nabízejí nezapomenutelný zážitek. Tyto lodže jsou vybaveny prostornými a pohodlnými pokoji, vynikající kuchyní a místními průvodci, kteří vám pomohou odhalit krásy parku.

K dispozici je také možnost organizovaných safari využívajících otevřená vozidla nebo dokonce horkovzdušných balónů, které vám umožní získat úplně novou perspektivu na park a jeho obyvatele.

Národní park Kafue je ještě relativně málo navštěvovanou destinací, což znamená, že zde můžete objevovat přírodu v klidu a vyhnout se velkým turistickým davům.

Pro ty z vás, kteří hledají jedinečnou a autentickou africkou dovolenou, je Národní park Kafue v Zambii ideální destinací. Letenka do Zambie vás přivede do této úžasné přírodní rezervace, kde můžete zažít nezapomenutelnou dobrodružnou cestu.


Počasí Zambie Národní park Kafue


Zambia je africká země, která se pyšní velkým množstvím přírodních krás. Mezi jedny z nejvýznamnějších patří národní park Kafue, který je největším chráněným územím v zemi. Park se rozprostírá na ploše přes 22 tisíc kilometrů čtverečních a přináší návštěvníkům množství zážitků.

Jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují návštěvu Národního parku Kafue, je počasí. Kafue leží v tropickém podnebném pásmu a má relativně stabilní teploty po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje okolo 26 stupňů Celsia, s malými odchylkami v závislosti na ročním období. Zimní měsíce, tedy květen až srpen, jsou nejchladnější s teplotami kolem 15-20 stupňů Celsia. V letních měsících, tedy listopad až únor, se teploty mohou vyšplhat až k 35 stupňům Celsia.

Deštivým obdobím v Kafue je období od listopadu do března, kdy padá velké množství srážek a řeky velmi nabývají na objemu. Během období sucha, tedy od dubna do října, jsou řeky naopak mnohem menší a pro návštěvníky je pak snazší je přejít nebo se přes ně přeplavit. Navíc se během období sucha zvýší koncentrace živočichů a progrese rostlinstva, takže to pro návštěvníky přináší mnohem více zážitků.

Počasí může být velmi významným faktorem, pokud plánujete návštěvu Národního parku Kafue. Nádherná krajina a pestré zvířecí druhy, kterých můžete během vaší návštěvy spatřit, však stojí za to. Stačí si jen vybrat období a počasí, které vám nejvíc vyhovuje a vyrazit do této krásné části světa.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky