Objevte nejlevnější lety

Portugalsko Sintra

Ubytování Portugalsko Sintra


Portugalsko je krásná země, která se pyšní svým středomořským klimatem, plážemi, historickými památkami a mnoha dalšími atrakcemi. Jestliže hledáte místo pro relaxaci a odpočinek, Sintra je tou správnou volbou. Níže se dočtete více informací o tom, jak si najít skvělé ubytování v této oblasti.

Sintra se nachází nedaleko Lisabonu v Portugalsku. Město je známé svými krásnými zahradami, historickými paláci a hradbami. Pro turisty z celého světa je to ideální místo na odpočinek a relaxaci. Pokud hledáte ubytování, měli byste se zaměřit na tyto možnosti:

1. Penziony a hotely – Sintra nabízí mnoho penzionů a hotelů pro turisty všech kategorií. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete vyzkoušet hotel Tivoli Palácio de Seteais, který se nachází v romantickém stylu 18. století. Pokud hledáte levnou volbu, můžete zvolit typový penzion nebo hotel s nižší cenou.

2. Apartmány a domy k pronájmu – pokud chcete být v blízkosti přírody a hledáte vlastní soukromí, můžete se rozhodnout pronajmout si apartmán nebo dům. Můžete si tedy užít roduinou atmosféru, zahrady, klid, a tich except. O těchto možnostech lze hledat informace na webových stránkách pro pronájem ubytování.

3. Camping – Sintra nabízí návštěvníkům různé kempy, které jsou umístěny přímo v přírodě. Tyto kempy jsou velmi oblíbené mezi rodinami, příznivci sportu, turisty a milovníky přírody.

Vymezení, jaká možnost ubytování vám nejlépe vyhovuje, závisí na vašich představách o dovolené a vaší cenové hladině. Pokud hledáte luxus, doporučujeme si včas zarezervovat ubytování a porovnat ceny v různých sezónách. Pokud se chcete ubytovat více levně, doporučujeme hledat ubytování mimo sezónu.

Krásná příroda, kouzlo historických paláců a možnost vychutnat si místní kuchyni dělají z Sintry ideální místo pro odpočinek a relaxaci. Pokud se rozhodnete navštívit toto město, určitě nenajdete nedostatek turistických atrakcí a krásných ubytovacích možností. Tak co ještě váháte? Zarezervujte si již dnes své místo a užijte si krásy Sintry!


Letenka Portugalsko Sintra


Portugalsko je země bohatá na historii, kulturu a nádhernou krajinu. Jedním z jejích nejznámějších a nejmalebnějších míst je Sintra, což je historické město nacházející se pouhých 30 kilometrů západně od hlavního města Lisabonu. Sintra je populárním turistickým cílem kvůli svému bohatému kulturnímu dědictví a nádherné přírodě.

Pokud se chystáte navštívit Portugalsko a nemůžete si vzpomenout, kam byste chtěli přesně letět, Sintra je skvělou volbou. Při vstupu do města budete ohromeni krásou panujícího krajinného charakteru. Dominantní hrad Pena se nachází na vrcholu okouzlujícího kopce a je jedním z nejvýraznějších znaků města. Svým pestrým stylizovaným vzhledem se hrad Pena řadí mezi nejromantičtější stavby v Evropě.

Další zajímavou atrakcí, kterou musíte vidět, je Quinta da Regaleira. Tento elegantní palác a jeho krásné zahrady jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Při procházce zahradami budete mít možnost objevit skryté prameny, mystické jeskyně a intrigující symboliku, která zdobí budovy. Je to místo, které vás vtáhne do svého pohádkového světa a nezklame vás nádhernými výhledy na město.

Pro ty, kteří mají zájem o umění a historii, je zde také Národní palác. Tento renesanční palác je známý svými jedinečnými freskami a krásnými detaily. Interiér vás přenese do minulých století, když procházíte krásnými místnostmi zdobenými keramickými dlaždicemi a klenoty portugalského dědictví.

Pokud budete po prohlídce města chtít relaxovat a užívat si klidnější atmosféru, můžete se vydat do Parque Natural de Sintra-Cascais. Toto národní přírodní parkové území nabízí rozmanité prostředí, od majestátních hor až po okouzlující pláže. Je ideálním místem pro piknik nebo pro pěší túru po malebných stezkách a kochání se výhledy na oceán v dálce.

Aby se doprava do Sintry stala co nejjednodušší, letení je ideálním způsobem, jak se dostat do tohoto pohádkového města. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Lisabonu, což je nejbližší letiště. Po přistání v Lisabonu se můžete snadno dopravit do Sintry vlakem nebo autobusem, což je pohodlná a levná možnost.

Sintra je skutečným pokladem Portugalska, který stojí za návštěvu pro svou jedinečnou atmosféru a malebnou krásu. Každý rok přitahuje tisíce turistů, kteří hledají dobrodružství, historii a zážitky v tomto fascinujícím městě. Při rezervaci letenky do Sintry se vám otevře brána do nádherného světa portugalského kouzla a pohostinnosti.


Počasí Portugalsko Sintra


Portugalsko, konkrétně Sintra, je známé svým překrásným a příjemným počasím. Nacházející se nedaleko Atlantského oceánu, Sintra je vystavena mírnému oceánskému klimatu, které zde panuje po většinu roku.

Léta v Sintra jsou mírná a slunná, s průměrnými teplotami kolem 25 °C během dne. Noční teploty se pohybují kolem 15 °C, což poskytuje příjemné a vyrovnané prostředí pro turisty. Mořský vánek zajišťuje příjemnou atmosféru bez nadměrného horka.

Podzimy jsou v Sintra velmi příjemné. Teploty se pohybují kolem 20 °C během dne a kolem 10 °C v noci. Oceánský vánek a mírné počasí vytvářejí ideální podmínky pro turistiku a prozkoumávání okolní přírody.

Zimní měsíce v Sintra jsou mírné a vlhké. Průměrné teploty se pohybují kolem 15 °C během dne a kolem 8 °C v noci. Déšť je v této době roku značný, což znamená, že je vhodné vzít si s sebou deštník nebo pláštěnku při procházkách po městě.

Na jaře se Sintra zahaluje do krásy kvetoucích květin a stromů. Teploty během dne stoupají na příjemných 18-20 °C, zatímco v noci zůstávají kolem 10 °C. To je ideální doba roku pro návštěvu a obdivování zahrad a parků, které jsou pečlivě upravovány.

Obecně platí, že počasí v Sintra je příjemné po celý rok. Oceánské vábívá návštěvníky k prozkoumání malebného pobřeží a zažití vodních aktivit. Neobvyklé změny teploty jsou vzácné a i během chladnějších zimních měsíců Sintra zůstává teplejší než jiná místa ve vnitrozemí.

Sintra je jedinečným místem, které stojí za navštívení díky svému příjemnému počasí. Bez ohledu na roční období, turisté zde mohou vychutnat své pobyty a objevovat krásy této oblasti.


Dovolená Portugalsko Sintra


Každoročně hledáme místa pro relaxaci, dobrodružství a objevování. Pokud hledáte kombinaci toho všeho, pak byste měli zvážit dovolenou v Sintrě, krásném městě na pobřeží Portugalska.

Sintra je město ležící v pohoří Sintra, pouze 30 minut jízdy od hlavního města Lisabonu. Jeho malebné a kouzelné prostředí láká turisty z celého světa. Patří dokonce mezi světové dědictví UNESCO díky svým unikátním památkám a přírodnímu bohatství.

Hlavní atrakcí ve městě je Pena Palác, který je považován za jeden z nejkrásnějších paláců v Portugalsku. Jeho šílené barevné fasády a pohádková architektura přivádí návštěvníky do světa z pohádky. Prohlídkou paláce se dostanete do středověkých komnat, královských apartmánů a čajovny s nádhernými výhledy na okolní krajinu.

Dalším nezávislým dobrodružstvím v Sintrě je návštěva pohádkového hradu Moors. Tato pevnost byla postavena Berbery v 8. století a nabízí úžasné výhledy na město a okolní krajinu se svými bastiony a opevněním. Projděte se po hradbách a ocitnete se jako v pohádce.

V okolí Sintry se nachází i krásný park a přírodní rezervace Sintra-Cascais. Toto území je bohaté na exotické zahrady, nerostné prameny a krásné pláže. Můžete se projet na kole nebo prozkoumávat jednu z mnoha turistických stezek a při tom obdivovat úchvatné výhledy na Atlantský oceán.

Sintra není jen místem pro objevování památek a přírodních krás, ale také pro ochutnávání tradiční portugalské kuchyně. Vyzkoušejte místní speciality, jako je peixe fresco (čerstvá ryba), queijada de Sintra (tradiční sladkost) a tradiční portugalské víno.

Po celý rok se v Sintrě koná řada kulturních a uměleckých akcí, jako jsou festivaly, koncerty a výstavy. Pokud plánujete dovolenou v tomto kouzelném městě, ujistěte se, že nezmizíte tyto kulturní události.

Sintra je skutečně magickým městem, které nabízí nejen historické, architektonické a přírodní krásy, ale také relaxaci a dobrodružství. Je ideálním místem pro ty, kteří hledají dovolenou plnou inspirace a kouzla. Tak proč ještě váháte? Vypněte, relaxujte a objevujte Sintru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Sintra


Nejobvyklejšíma dotazama a odpověďma týkajících se Portugalska Sintra jsou:

1. Co je Sintra za místo?
Sintra je malé město ve středním Portugalsku, které je známé svými historickými a krásnými paláci a zahradami. Je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

2. Jak se do Sintry dostat z Lisabonu?
Nejsnáze se do Sintry dostanete z Lisabonu vlakem. Jízda trvá přibližně 40 minut a vlaky jezdí pravidelně z hlavního nádraží v Lisabonu.

3. Jaké jsou nejpopulárnější atrakce v Sintrě?
Mezi nejpopulárnější atrakce v Sintrě patří Pena Palace, Moorský hrad (Castelo dos Mouros), Quinta da Regaleira a Monserrate Palace.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Sintru?
Nejlepší čas na návštěvu Sintry je na jaře (březen až květen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a mnohem méně turistů než v letních měsících.

5. Jak dlouho bych měl/zde strávit v Sintrě?
Ideální délka pobytu v Sintrě závisí na vašich zájmech a plánech. Většina turistů stráví v Sintrě jeden den, ale pokud máte čas a zájem navštívit všechny paláce a památky, můžete zde strávit až dva dny.

6. Měl/a bych si rezervovat vstupenky předem?
Rezervace vstupenek předem se doporučuje hlavně v letních měsících a o víkendech, kdy je Sintra velmi rušná. To vám zajistí přístup k hlavním památkám v konkrétním čase a minimalizuje čekání ve frontách.

7. Jaká je doporučená trasa pro prohlídku Sintry?
Doporučená trasa v Sintrě je začít návštěvou Pena Palace, následovat hoře k Moorskému hradu (Castelo dos Mouros) a poté sejít dolů do historického centra a navštívit Quinta da Regaleira a Monserrate Palace.

8. Můžu si ve Sintrě zapůjčit auto?
Ano, ve Sintrě si můžete zapůjčit auto, ale je třeba mít na paměti, že město je známé svými úzkými uličkami a omezenými parkovacími místy. Zvážte použití veřejné dopravy nebo jízdu taxíkem pro snazší a pohodlnější přesun v městě.

Doufám, že tyto informace vám pomohou plánovat vaší návštěvu Sintry!


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky