Objevte nejlevnější lety

Bulharsko Balchik

Dovolená Bulharsko Balchik


Bulharsko je krásná země, která láká každý rok množství turistů. Pokud hledáte malé město s bohatou historií a malebnými plážemi, Balchik je tou správnou volbou pro vás. Toto překrásné pobřežní město se nachází v severovýchodním Bulharsku, a je velmi oblíbeným turistickým cílem. V následujících řádcích si přiblížíme, co Balchik nabízí a co si nenechat ujít.

1. Zámek v Balchiku

Než vstoupíte do města, na silnici uvidíte zámek, který kdysi patřil rumunské královně Marii. Zámek byl postaven v roce 1924 a okamžitě se stal oblíbeným místem rumunské šlechty. Dnes, po rekonstrukci, je zámek vyhlášeným turistickým místem. Jeho nádvoří a zahrada jsou otevřeny pro turisty celý den. Navštívit můžete také Botanickou zahradu, která se nachází v blízkosti zámku.

2. Pláže v Balchiku

Balchik nejvíce láká svými plážemi, čistým mořem a sluncem. Město nabízí řadu různých pláží, od obrovských hlavních pláží až po malé a tiché zátoky. Nejvíce oblíbenými plážemi jsou Dvoretsky Beach, Tuzlata Beach, Albena Beach, Balchik Beach a Karvuna Beach. Tyto pláže jsou ideální pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce, kteří hledají klidné a kouzelné místo.

3. Muzeum v Balchiku

Město má také své muzeum, které najdete v centru města. Muzeum ukazuje historii města a jeho hlavní pamětihodnosti. Můžete si prohlédnout různé exponáty, jako jsou historické dokumenty, staré fotografie a například i slovanské nálezy z archeologického naleziště Kastrite.

4. Monastyr Aladzha

Ve vzdálenosti pouhých 10 km od města Balchik se nachází úžasné místo Monastyr Aladzha. Tento klášter je nejvýznamnější památkou v regionu, která sahá až do dob středověku. Klášter byl vytesán do skály a nabízí turistům pohled na nejkrásnější fresky a mozaiky, které jsou staré více než 700 let.

5. Plavba po Balchickém přístavu

Když už jste v Balchiku, určitě byste neměli vynechat plavbu na trajektu, který vás zavede po přístavu. Během této plavby budete mít na dohled krásné výhledy na molo, přístavní oblasti a moře. Také můžete připojit další zábavu pro celou rodinu, jako jsou vodní sporty, jízda na koni a projížďky na kole.

Každý rok přijíždí tisíce turistů do města Balchik, aby si užili její pláže, pamětihodnosti a vynikající atmosféru. Pokud budete chtít zažít jedinečnou dovolenou, Balchik je tou správnou volbou, kterou byste určitě neměli vynechat.


Letenka Bulharsko Balchik


Balchik, nejkrásnější přímořské město v Bulharsku, láká každoročně tisíce turistů, kteří sem přijíždějí ze všech koutů světa. Pokud se také chystáte na dovolenou do Bulharska, neměli byste si nechat ujít tuto malebnou destinaci.

Balchik se nachází na severovýchodě Bulharska, nedaleko od Černého moře. Město se pyšní krásnou přírodou, úchvatnými plážemi a bohatou historií. Jeho největší atrakcí je překrásný zámek Královny Marie.

Zámek Královny Marie, který se nachází na útesu přímo nad mořem, patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám Bulharska. Postaven byl v první polovině 20. století pro rumunskou královnu Marii, která zde často pobývala. Dnes je zámek otevřen veřejnosti a můžete si prohlédnout jeho nádherně zdobené interiéry, terasy s výhledem na moře a rozlehlé zahrady.

Další zajímavou atrakcí v Balchiku je Botanická zahrada, kterou zřídila přímo královna Marie. Je to jedna z nejstarších botanických zahrad v Evropě a rozkládá se na ploše více než 65 000 metrů čtverečních. Zahradou je možné se procházet po pečlivě upravených chodnících, obdivovat nespočet druhů rostlin a vychutnávat si klid a krásu tohoto místa.

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na pláže v Balchiku. Pobřeží Černého moře zde nabízí nádherný písek, čistou vodu a výborné podmínky pro vodní sporty. Pláže jsou zde dostatečně rozlehlé, takže si každý najde své místo pro odpočinek a relaxaci.

Mimo zámek a botanickou zahradu můžete také navštívit místní rybářský přístav, kde můžete ochutnat čerstvé mořské plody, nebo se projít historickým centrem města s úzkými uličkami a malebnými tradičními domky.

Pokud se rozhodnete navštívit Balchik, nezapomeňte si zajistit letenku. Na trhu je dnes dostatek možností, jak snadno si letenku do Bulharska zakoupit. Pokud hledáte nejvýhodnější cenu, doporučuji zkontrolovat různé letecké společnosti a srovnat jejich nabídky.

Balchik je skutečně jedinečné místo, které stojí za návštěvu. Jeho krása, historie a příjemné podnebí Vás zaručeně okouzlí. Takže neváhejte a vydejte se do Bulharska, abyste si užili nezapomenutelnou dovolenou v Balchiku.


Ubytování Bulharsko Balchik


Bulharsko je oblíbenou destinací evropských turistů díky svému krásnému pobřeží a bohaté historii. Jedním z nejzajímavějších míst k pobytu v Bulharsku je město Balchik.

Balchik se nachází na severovýchodě Bulharska, nedaleko hranice se Rumunskem. Toto malebné a příjemné město je obklopeno nádherným přírodním prostředím, které zahrnuje jak klidné pláže, tak i kopce s bohatou faunou a flórou. Největší atrakcí Balchiku je však jeho zámek, který kdysi sloužil bulharské královně Marii v době, kdy zdejší oblast byla součástí rumunského území.

Zámek v Balchiku, známý také jako Dvorec Bálčik, je úchvatným příkladem rumunsko-balkánského architektonického šarmu. Tento zámek byl postaven v první polovině 20. století a jeho interiér je plný uměleckých děl a luxusních dekorací. Okolní zahrady jsou pak domovem pro mnoho exotických rostlin a květin, které jsou zde pečlivě udržovány.

Kromě zámku můžete navštívit také místní přístav, kde se nachází několik tradičních rybářských lodí. Tato malebná část města nabízí návštěvníkům možnost ochutnat čerstvé ryby a jiné místní speciality. Pokud jste milovníky golfu, pak si určitě užijete návštěvu místního golfového hřiště s výhledem na moře.

Co se týče ubytování v Balchiku, máte na výběr z mnoha možností. Můžete se rozhodnout pro luxusní hotel s výhledem na moře, který vám nabídne veškeré moderní vybavení a pohodlí. Pokud preferujete menší a intimnější prostředí, můžete si pronajmout apartmán nebo penzion v centru města. V Balchiku také najdete mnoho levných a příjemných rodinných penzionů, které poskytují pohodlné ubytování za přijatelnou cenu.

Co se stravy týče, Balchik je známý svou chutnou bulharskou kuchyní. Můžete si vychutnat tradiční jídla jako je kýrma (maso dusené v rajském protlaku), kebabčeta (masové kuličky) nebo banica (vrstvený koláč s máslem a sýrem). V místních restauracích také najdete široký výběr čerstvého mořského ovoce a ryb.

Pokud plánujete navštívit Balchik, nezapomeňte si přibalit plavky a opalovací krém, abyste si mohli vychutnat sluneční paprsky na místních plážích. Voda na pobřeží Balchiku je čistá a teplá, ideální pro koupání a vodní sporty.

Balchik je skvělou volbou pro ty, kteří hledají malebnou a klidnou destinaci na pobyt v Bulharsku. S jeho bohatou historií, nádhernými plážemi a přívětivými obyvateli vás toto město okouzlí. Ať už si vyberete luxusní hotel, apartmán nebo penzion, určitě strávíte nezapomenutelnou dovolenou v Balchiku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Balchik


1. Kde se nachází Balchik?
Balchik se nachází na severovýchodě Bulharska, při pobřeží Černého moře.

2. Jaké jsou nejzajímavější turistické atrakce v Balchiku?
Mezi nejznámější atrakce v Balchiku patří zámeček Královny Marie, Botanická zahrada, přístav, pláže a Muzeum místního dědečka.

3. Kolik stojí vstupenka do zámečku Královny Marie?
Vstupenka do zámečku Královny Marie stojí přibližně 10 leva (5 eur) pro dospělé a 5 leva (2,5 eur) pro děti.

4. Jaká je nejbližší letiště k Balchiku?
Nejbližší letiště k Balchiku je letiště Varna, které je asi 40 kilometrů vzdálené.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Balchiku?
V okolí Balchiku najdete několik hezkých pláží, jako například pláž Albena, pláž Kranevo nebo pláž Dobrich.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Balchiku?
Nejlepší čas na návštěvu Balchiku je od července do září, kdy je nejtepleji a nejslunečněji. V těchto měsících je také možnost koupání v moři.

7. Kam se dá zajet na výlet z Balchiku?
Z Balchiku se dá podniknout výlet do nedalekého města Varna, kde můžete navštívit Archeologické muzeum, Katedrálu Nejsvětějšího srdce Ježíšova a další zajímavá místa.

8. Jaké jsou typické jídla v Bulharsku?
Mezi typická jídla v Bulharsku patří například banicka (sýrové pírko), kavarma (maso se zeleninou), tarator (kyselá polévka) nebo šopska saláta.

9. Jaké je počasí v Balchiku v létě?
V létě je v Balchiku teplé a slunečné počasí. Teploty se pohybují okolo 25-30 stupňů Celsia.

10. Jaké jsou možnosti dopravy do Balchiku?
Do Balchiku se dá dostat automobilem, autobusem nebo vlakem. Nejbližším větším městem s nádražím je Varna, odkud jezdí pravidelný autobusový spoj do Balchiku.


Počasí Bulharsko Balchik


Balchik je malebné pobřežní město na severovýchodě Bulharska, které si získává srdce návštěvníků svou krásou a bohatou historií. Nachází se v provincii Varna u Černého moře a je oblíbeným turistickým cílem, zejména kvůli svému příjemnému středomořskému podnebí.

Počasí v Balchiku se v průběhu roku vyznačuje mírnými zimami a teplými léty. Zimní měsíce prosinec a leden jsou nejchladnější s průměrnou teplotou kolem 5 °C. Občas se může ochladit až na několik stupňů pod nulou, ale obvykle není sněhová pokrývka častá. Chladné větry z moře mohou způsobit mírné ochlazení, ale díky mírnému podnebí je i v zimě často slunečno.

Jaro a podzim jsou obdobím velkých teplotních výkyvů. Během března a dubna začíná teplota postupně stoupat a dosahuje průměru kolem 15 až 20 °C. Tyto měsíce jsou vhodné pro příjemné procházky po pobřeží a obdivování kvetoucí flóry města. Podzimní měsíce září a říjen se pyšní obdobnou teplotou, což je vítané pro turisty, kteří chtějí Balchik navštívit mimo hlavní turistickou sezónu.

Léto je nejrušnějším obdobím v Balchiku, kdy sem proudí turisté z celého světa, aby si užili slunce, tepla a čistého moře. Teploty v těchto měsících (červen, červenec, srpen) se pohybují kolem 25 až 30 °C, s některými dny přesahujícími i 35 °C. Moře je teplé a příjemné pro koupání. Přestože jsou letní měsíce teplé, mořské větry a lehká přímořská vlna udržují klima příjemné a neznesitelné vedro je vzácností.

Pokud plánujete navštívit Balchik, nejlepší doba je během jarních nebo podzimních měsíců, kdy je méně turistů a tepelné podmínky jsou příjemné. Léto sice přináší horké teploty, ale díky přímé blízkosti moře je snadné najít útočiště ve stínu a vychladit se v mořské vodě.

Balchik je jednou z mnoha perel bulharského přímoří, která láká turisty svou nádhernou přírodou, historickými památkami a příjemným počasím. Ať už se rozhodnete navštívit toto město v zimě nebo v létě, vždy vás přivítá svou pohostinností, bohatou kulturou a překrásnými plážemi u moře.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky