Objevte nejlevnější lety

Spojené státy americké Savannah Historic District, Georgia

Počasí Spojené státy americké Savannah Historic District, Georgia


Savannah Historic District je jedním z nejstarších a nejkrásnějších historických čtvrtí ve Spojených státech amerických. Tento malebný kus země se nachází ve státě Georgia a nabízí návštěvníkům bohatou historii, architekturu a jedinečnou přírodu. Ale jaké je počasí v této oblasti?

Savannah Historic District leží v přímořské oblasti v blízkosti Atlantského oceánu, což má vliv na jeho klima. Město má teplé subtropické podnebí, což znamená mírné a vlhké zimy a horká a vlhká léta.

Léto v Savannah Historic District je známé svými vysokými teplotami a vysokou vlhkostí. Průměrné teploty se pohybují od 31°C do 35°C, přičemž vlhkost může dosahovat až 90 procent. To znamená, že v létě se mohou teploty cítit ještě vyšší. Deštivé bouřky a hurikány jsou také běžným jevem v tomto období.

Podzim a jaro jsou poměrně příjemná období v Savannah Historic District. Teploty se zde pohybují mezi 13°C a 27°C a vlhkost je obvykle nižší než v létě. Tato období jsou ideální pro návštěvy a prozkoumávání pěších uliček a historických památek.

Zimy jsou mírné a krátké. Průměrné teploty v zimě se pohybují od 4°C do 16°C. Zatímco na severu Spojených států padá sníh, zde se téměř nikdy nevyskytuje. Mrazivé dny jsou vzácné a teploty se obvykle udržují nad bodem mrazu.

Co se týče srážek, Savannah Historic District je ročně zaplavován až 50 palci deště, přičemž největší množství srážek spadne od června do srpna kvůli období hurikánů. Deštivé období může mít vliv na turistické aktivity, ale neustále obnovuje zeleň a krásu tohoto historického okrsku.

Pokud plánujete návštěvu Savannah Historic District, je důležité zvážit, jaké oblečení si s sebou přinést. Léto vyžaduje lehké a vzdušné oblečení, ochranu před sluncem a hydrataci. Na jaře a na podzim je dobré mít na paměti, že mohou být chladnější rána a večery, a proto je vhodné mít s sebou i lehčí svetr nebo bundu. V zimě stačí teplejší oblečení, ale přesto mohou být některé dny stále příjemné.

Savannah Historic District je fascinující místo, které se pochlubí svým jedinečným klimatem. Bez ohledu na roční období, tato historická čtvrť nabízí nezapomenutelné zážitky jak pro návštěvníky, tak pro její obyvatele.


Ubytování Spojené státy americké Savannah Historic District, Georgia


Savannah Historic District, nacházející se ve státě Georgie v Spojených státech amerických, je jedním z nejkrásnějších a nejlépe zachovalých historických městských okrsků v zemi. Tato okouzlující čtvrť nabízí návštěvníkům spoustu historie, nádhernou architekturu a bohatou kulturu.

Jedním z hlavních lákadel Savannah Historic District je překrásná historická architektura, která se rozléhá ve všech směrech. Mnoho budov zde bylo postaveno v 18. a 19. století a dodnes zůstávají v perfektním stavu. Procházejte se po kamenných dlažebních chodnících lemovaných mohutnými duby a obdivujte jednotlivé historické domy, které zde tvoří unikátní panoráma. Místní soukromé rezidence nepochybně představují jedinečnou kombinaci koloniální, georgiánské a viktoriánské architektury, a poskytují tak autentický pohled na minulost tohoto nádherného města.

Dalším nepřehlédnutelným prvkem Savannah Historic District je River Street, která se táhne podél řeky Savannah. Tato oblíbená promenáda je plná uměleckých galerií, butiků, kaváren a restaurací, které nabízí širokou škálu možností pro nákupy a gastronomické dožití. River Street je také skvělým místem k relaxaci, protože nabízí ohromující výhled na řeku a přilehlé přístavní aktivity.

Co se týče ubytování, Savannah Historic District nabízí širokou škálu možností. Pokud preferujete luxusní ubytování, můžete si vybrat z několika významných hotelů, které mají svojí historii, například "The Marshall House" nebo "The DeSoto Savannah". Tyto hotely nabízejí pohodlí moderního vybavení a zároveň se pyšní bohatou historií a unikátním designem.

Na druhou stranu, pokud preferujete přívětivé a kouzelné prostředí, mít pravdivější pocit z místního života a zároveň ušetřit nějaké prostředky, můžete si vybrat z mnoha Bed and Breakfasts, penzionů a historických domů, které byly přeměněny na ubytovací zařízení. Tyto zařízení vám umožní strávit noc v jedinečném prostředí, které se prolíná s bohatou historií města.

Návštěva Savannah Historic District je jako krok do minulosti. Tato okouzlující historická čtvrť nabízí návštěvníkům bohatství kultury, nádhernou architekturu a autentický zážitek. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo útulný penzion, budete mít možnost objevit a prožít jedinečný kousek americké historie. Savannah Historic District zcela jistě předčí očekávání každého návštěvníka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Savannah Historic District, Georgia


1. Jak se dostanu do Savannah Historic District v Georgii?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Savannah Historical District v Georgii, je letecky nebo autem. Letiště Savannah/Hilton Head International Airport (SAV) nabízí spojení s mnoha americkými městy a je vzdálené jen pár minut jízdy od historické části města. Pokud se rozhodnete jet autem, Savannah Historic District se nachází na křižovatce dálnic Interstate 16 a 95, které vedou z Atlanty a Jacksonville v Floridě.

2. Kde se dá parkovat v Savannah Historic District?

Savannah Historic District nabízí několik možností parkování. Můžete zaparkovat na některém z mnoha parkovišť, která jsou rozptýlená po celém historickém centru. Nejlepší je využít garáže v River Street nebo Whitaker Street, kde jsou parkoviště k dispozici po celý den.

3. Jak se mohu prohlédnout Savannah Historic District?

Savannah Historic District je nejlépe prozkoumat pěšky nebo na kole. Kolem historického centra jsou označené chodníky, které vedou k nejvýznamnějším památkám města. Existuje také mnoho turistických společností, které nabízejí pěší prohlídky s průvodcem.

4. Co jsou nejnavštěvovanější památky v Savannah Historic District?

Mezi nejoblíbenější památky v Savannah Historic District patří Forsyth Park, River Street, Telfair Academy of Arts and Sciences a Cathedral of St. John the Baptist. Další oblíbenou aktivitou je projížďka kočárem po historickém centru města.

5. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Savannah Historic District a Georgie?

Nejlepší doba na návštěvu Savannah Historic District a Georgie je od března do května nebo od září do listopadu. Teploty jsou příjemné a turistické atrakce jsou méně přeplněné. V létě mohou být teploty velmi vysoké a ve vnitrozemí Georgie velmi vlhké. V zimě může být méně turistů, ale teploty mohou být chladnější.


Dovolená Spojené státy americké Savannah Historic District, Georgia


Pokud hledáte místo na dovolenou, které vám nabídne nejen naprosté pohodlí, ale také historickou atmosféru a krásnou přírodu, pak by Savannah Historic District v Georgii mohl být ta správná volba pro vás.

Savannah Historic District je jedinečné místo, které se nachází v samém srdci Savannah - města s bohatou historií a krásnou architekturou. Tento historický okrsek pokrývá více než 2,5 km² a obsahuje více než 1 100 historických budov a památek, včetně kostelů, muzeí a historických domů.

Savannah Historic District byl založen v roce 1733 zakladatelem Georgie - Jamesem Oglethorpem. Od té doby se zde nachází mnoho krásných a historických budov, které jsou zachovány pro návštěvníky, aby si mohli prohlédnout a uvést si, jak vypadalo život v této části USA v minulosti.

Výlet do Savannah Historic District je pro návštěvníky vynikající příležitostí prozkoumat historii a kulturu tohoto regionu, jakož i ochutnat místní kuchyni a skvělou atmosféru. Můžete se procházet po skalnatých stezkách, obdivovat krásné historické budovy, odpočinout si na nádherných náměstích, navštívit místní muzea, nebo se projet historickým kočárem až k řece Savannah.

Mezi nejvýznamnější památky a atrakce patří muzeum Telfair Academy of Arts and Sciences, které si můžete prohlédnout za úhradu a zahrnuje velkou sbírku umění a výstav. Také stojí za to navštívit historický dům Juliette Gordon Low Birthplace, který byl domovem zakladatelky dívčího skautingu a dnes je zde umístěné muzeum o jejím životě a o skautingu.

Navštivte také Tybee Island, Malé Havajské ostrovy, kde naleznete nádherné pláže a charakteristicky zdobené domy a botanickou zahradu.

Savannah Historic District v Georgii je skvělým místem pro dovolenou pro všechny, kteří se zajímají o historii a kulturu. Nabízí mnoho zábavy a věcí, které stojí za vidění. Určitě si užijete i místní kuchyni a atmosféru. Můžete užít turistiku, projít se po uličkách a oblíbených parkách, navštívit muzea, ale i říční projížďku lodí. Navštivte Georgii a užijte si krásné a památkami protkané prostředí.


Letenka Spojené státy americké Savannah Historic District, Georgia


Historická čtvrť Savannah v Georgii je symbolem amerického jihu. Tato malebná čtvrť láká návštěvníky z celého světa svým bohatstvím historie, okouzlující architekturou a úchvatnou atmosférou. Pro ty, kteří se zajímají o americkou historii a kulturu, je Savannah Historic District neodolatelnou destinací.

Savannah byla založena v roce 1733, čímž se stala prvním plánovaným městem v Georgii. Její přístav hrál klíčovou roli ve vývoji oblasti a město se brzy stalo obchodním centrem. Díky těmto příznivým podmínkám se Savannah rychle rozrostla a její centrum se stalo srdečnou historickou čtvrtí.

Historický okrsek Savannah je charakterizován širokými ulicemi se stromy, dlážděnými chodníky a honosnými domy s bohatou architekturou. V této oblasti najdete několik významných historických památek, jako například koloniální park, kde byl v roce 1776 podepsán Nezávislostenský list. Dále můžete navštívit Katedrálu Panny Marie na Trhu a prohlédnout si její elegantní vitráže a mramorový oltář.

Jednou z nejznámějších atrakcí Savannah Historic District je Forsyth Park. Tento krásný park je domovem fontány s bílým mramorem a zelenými loukami, které lákají návštěvníky k piknikům a odpočinku. Každý rok se zde koná také slavný festival St. Patrick's Day, který přitahuje tisíce lidí z celého světa.

Pro milovníky umění je Tuft Theatre neměnnou součástí kultury Savannah Historic District. Tato divadelní budova byla postavena v roce 1819 a dosud hostí širokou škálu představení, od Shakespearovských klasik po moderní hry. Je zde také mnoho galerií, kde si můžete prohlédnout díla místních umělců.

Kulturní scéna Savannah je živá a plná událostí po celý rok. Existuje mnoho festivalů, koncertů a trhů, které přitahují jak místní obyvatele, tak i turisty. Mezi ty nejznámější patří Festival květin azalea, který oslavuje roční období jara a přináší do města nádhernou kvetoucí scenérii.

Savannah Historic District si také uchovává bohatou sbírku muzeí. Jedním z nich je Telfairova akademie umění a designu, která hostí stálé výstavy umění a historie. Toto muzeum je také domovem nejstarší veřejné umělecké kolekce v jihovýchodních Spojených státech.

Dalšími nezbytnými zastávkami při návštěvě Savannah Historic District jsou Chippewa čtvrť s jejími malebnými uličkami plnými tradičních obchodů a restaurací, a River Street, která nabízí úžasný výhled na řeku Savannah a doky, kde kotví historické parníky.

Pro cestovatele, kteří hledají autentickou americkou kulturu a historii, je Savannah Historic District ideální destinací. Toto bohaté město nabízí nezapomenutelný mix historie, architektury, umění a vynikající kulinářské scény. Ať už se jedná o procházky historickou čtvrtí, ochutnávání místní kuchyně nebo návštěva muzeí a galerií, Savannah Historic District má co nabídnout pro každého návštěvníka.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky