Objevte nejlevnější lety

Kongo Ma-Loango National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Ma-Loango National Park


1. Kde se nachází Kongo Ma-Loango National Park?
Odpověď: Kongo Ma-Loango National Park se nachází v Kongu-Brazzaville v západní Africe.

2. Jak velký je Kongo Ma-Loango National Park?
Odpověď: Kongo Ma-Loango National Park má rozlohu přibližně 1 500 kilometrů čtverečních.

3. Jaký druh přírody lze v parku najít?
Odpověď: V parku se nachází různé typy přírody, včetně tropického lesa, mangrovových bažin, pláží a lagun.

4. Které druhy zvířat a ptáků mohu v parku vidět?
Odpověď: V parku žijí sloni, gorily, šimpanzi, krokodýli, hipopotami, gepardi a mnoho dalších druhů zvířat a ptáků.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě parku?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě parku je v období sucha od května do září.

6. Je možné v parku podniknout safari?
Odpověď: Ano, v parku je možné podniknout safari a pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí.

7. Existují v parku ubytovací možnosti?
Odpověď: Ano, v parku existují ubytovací možnosti v podobě lodží a kemportů.

8. Jak se do parku dostat?
Odpověď: Nejbližším letištěm je letiště Maya-Maya v Brazzaville. Z letiště je možné se dostat do parku přes silnici nebo trajektem.

9. Jaké aktivity mohu v parku podniknout kromě safari?
Odpověď: Kromě safari je možné podniknout v parku i procházky po pláži, rybařit nebo si prohlédnout místní komunitu Mbeti.

10. Je v parku povoleno táboření?
Odpověď: Táboření v parku není povoleno, ale existují ubytovací možnosti, kde je možné přenocovat.


Ubytování Kongo Ma-Loango National Park


Kongo Ma-Loango National Park (Národní park Kongo Ma-Loango) se nachází v Africké republice Kongo. Park leží v provincii Kongo Central a zabírá rozlohu 15 005 km². Byl založen v roce 2000 a od roku 2011 je zařazen mezi biosférické rezervace UNESCO.

Kongo Ma-Loango National Park je unikátním přírodním územím s bohatým biodiverzitou a jedinečnými ekosystémy. Park zahrnuje přímořské pláže, mangrovy, močály, deštný prales i savany. Je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat, jako jsou gorily, sloni, lvi, nosorožci, antilopy, krokodýli a mnoho druhů ptáků.

Ubytování v Kongo Ma-Loango National Park je k dispozici ve formě kempů a lodí, které umožňují návštěvníkům prozkoumávat rozmanitou krajinu parku. Kempy nabízejí základní vybavení, jako je přístřešek, lůžka a sociální zařízení.

Návštěvníci se mohou účastnit různých aktivit, včetně pěších i vodních výletů, nočního pozorování zvířat, rybaření, pozorování ptáků a fotografování divoké přírody. Jedním z nejpopulárnějších zážitků v parku je návštěva mangrovových lesů, kde se návštěvníci mohou kochat krásou tohoto unikátního prostředí a sledovat zblízka zvířata, jako jsou delfíni a krokodýli.

Kromě přírodních krás nabízí Kongo Ma-Loango National Park i kulturní zážitky. V blízkosti parku se nachází vesnice pygmejů, což je původní obyvatelstvo regionu, které si uchovává své tradiční způsoby života a kulturu. Návštěvníci mají možnost poznat jejich životní styl, tance, zpěv a zvyky.

Při ubytování v Kongo Ma-Loango National Park je vhodné mít na paměti, že se jedná o přírodní rezervaci se specifickými pravidly ochrany přírody. Je důležité dodržovat pravidla parku a vyloučit jakoukoli činnost, která by mohla narušit tamní ekosystém.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je Kongo Ma-Loango National Park skvělou destinací. Nabízí jedinečnou příležitost poznat a zažít africkou divočinu ve své pravé podobě. Ubytování v parku umožňuje návštěvníkům prozkoumávat překrásnou přírodu zblízka a zažít nezapomenutelná setkání se zvířaty a místními kulturami.


Letenka Kongo Ma-Loango National Park


Kongo Ma-Loango National Park je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších národních parků v Africe. Tento park se nachází v Jihozápadní Africe v pobřežním demokratickém Kongu. Park je bohatý na různé druhy fauny a flóry a je také domovem mnoha ohrožených druhů.

Kongo Ma-Loango je jedním z nejméně navštěvovaných parků v Africe. Avšak, pokud se rozhodnete navštívit tento park, budete mít jedinečnou příležitost vidět některé z nejkrásnějších živočichů na světě.

Park je domovem ohrožených druhů jako jsou sloni, gorily, antilopy, levharti, krokodýli a mnoho dalších. Naši hosté se mohou těšit na nebezpečné zvířata, která žijí v divočině. S některými druhy můžete dokonce interagovat a sledovat je v jejich přirozeném prostředí.

Kongo Ma-Loango je zvláštní park, protože umožňuje navštívit i divoké pláže. Takže, pokud milujete přírodu a plavání v moři, nemůžete si nechat ujít návštěvu tohoto národního parku.

Aby se tam dostali, mohou turisté využít letenky, kterou nabízí různé letecké společnosti. Letenky jsou k dispozici z mnoha měst po celém světě, včetně evropských a amerických měst.

V parku je možné najmout průvodce a vydat se na prohlídku parku, která by vám měla trvat minimálně tři dny. Během této doby se můžete těšit na mnoho aktivit, jako jsou safari, turistika, fotografování přírody a plavání na plážích.

Takže, pokud hledáte dobrodružství a toužíte prozkoumat krásu africké přírody, měli byste navštívit Kongo Ma-Loango National Park. To bude nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu a navíc povzbudíte ochranu divoké přírody.


Počasí Kongo Ma-Loango National Park


Kongo Ma-Loango National Park je národní park nacházející se v západní části Konga. Jedná se o rozsáhlou oblast o rozloze více než 9 900 km2, která představuje významné území pro biodiverzitu, včetně řady ohrožených druhů endemických zvířat a rostlin.

Co se týče počasí, Kongo Ma-Loango National Park leží v tropické oblasti, a tak je zde celoročně vlhko a horko. Průměrná teplota se pohybuje okolo 26-27 stupňů Celsia během dne a 21-22 stupňů v noci. Nejtepleji je v období dešťů, které v parku začínají v listopadu a trvají až do dubna. V tuto dobu je také nejvlhčí, srážky dosahují až 2000mm za měsíc.

Od května do října je v parku sušší období, kdy se srážky snižují a teploty klesají na průměrných 22-23 stupňů během dne a 18-19 stupňů v noci. Tento čas je nejlepší pro pozorování zvířat, protože jsou v této době většinou shromážděny v okolí vodních zdrojů.

Co se týče flory a fauny, Kongo Ma-Loango National Park je bohatý na různé druhy stromů, například mahagon nebo baobab, a často se zde objevují i orchideje a jiné vzácné rostliny. Hlavním lákadlem jsou však zvířata. Park je domovem pro velké množství divokých zvířat, jako jsou sloni, gorily, šimpanzi, leopardi, nosorožci, buvoli, hroši, krokodýli a různé druhy opic. Je zde také bohatá populace ptáků, včetně dravců, jako jsou orli, supi a luňáci.

Kongo Ma-Loango National Park je tedy díky své přírodní kráse a bohaté biodiverzitě důležitým chráněným územím, které přitahuje mnoho turistů a výzkumníků z celého světa. Pokud se chystáte na návštěvu parku, měli byste se vybavit vhodným oblečením pro vlhké a horké počasí a samozřejmě nezapomeňte na fotoaparát, abyste si mohli uchovat krásné vzpomínky na tuto fantastickou přírodní oblast.


Dovolená Kongo Ma-Loango National Park


Kongo Ma-Loango National Park patří mezi jednu z nejúžasnějších a nejméně prozkoumaných přírodních rezervací na světě. Nachází se v demokratické republice Kongo a rozkládá se na území více než 1,5 milionu hektarů. Park je známý svou bohatou biodiverzitou, nádhernou krajinou a unikátním ekosystémem, což ho činí ideálním cílem pro dobrodruhy a přírodovědce.

Jednou z nejvýznamnějších vlastností parku je jeho mangrovový les, který je domovem mnoha ohrožených živočišných druhů. Mangrovy zde poskytují přirozenou ochranu před silnými vlnami a erozí, a zároveň slouží jako důležitý zdroj potravy a přírodní filtr pro vodu. Navzdory svému úžasu je mangrovový les často neprozkoumaný a tajemný, což dodává parku další kouzlo.

Dalšími charakteristickými rysy Kongo Ma-Loango National Parku jsou rozmanité biomy, které zahrnují bažiny, pralesy, pláže, řeky a savany. Procházení krajinou parku je dobrodružstvím samotným, když se návštěvníci setkávají s množstvím vzácných a neobvyklých živočichů, jako jsou gorily, sloni, levharti, krocodyli, buvoli a řada ptáků.

Není divu, že Kongo Ma-Loango National Park je také oblíbeným cílem pro ornitology. Park je domovem více než 400 druhů ptáků, což představuje působivou diversitu. Příznivci ornitologie si mohou vychutnat pozorování vzácných ptáků, jako je africký pelikán či chocholouš obrovský.

Pro ty, kteří hledají adrenalinovější zážitky, nabízí park také možnost safari. Bush safaris umožňují návštěvníkům rozhlédnout se po parku a odhalit jeho divokou tvář. Nabízejí také nezapomenutelné setkání s místními kmeny a příležitosti prozkoumat jejich kulturu a tradice.

Kvůli své odlehlosti a mnoha výzvám, které se v parku nacházejí, se Kongo Ma-Loango National Park přímo hodí pro dobrodružné cestovatele. Prozkoumání parku vyžaduje připravenost na obtížné terény a dlouhé túry. Na druhou stranu však návštěvníci, kteří se rozhodnou do parku vydat, budou odměněni jedinečnými pohledy na přírodu a vzácnými zážitky.

Ačkoli je Kongo Ma-Loango National Park jedním z nejméně navštěvovaných a méně známých parků na světě, jistě stojí za to být součástí návštěvního plánu pro ty, kteří touží po dobrodružství v nezkrotné a neporušené přírodě. Bezvadná krása parku zachovává jeho status jako skrytého pokladu a zároveň jej činí prostředím, které stojí za to ochraňovat a obdivovat.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky