Objevte nejlevnější lety

Slovinsko Vršič Pass

Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Vršič Pass


1. Co je Vršič Pass?

Vršič Pass je horský průsmyk v Alpách, který spojuje město Kranjska Gora na slovinské straně s italským Bovecem. Je to jedna z nejznámějších a nejkrásnějších silničních tras v Slovinsku.

2. Jaká je nadmořská výška Vršič Pass?

Vršič Pass se nachází ve výšce 1 611 metrů nad mořem.

3. Kdy je Vršič Pass otevřený?

Vršič Pass je obvykle otevřený pro provoz od května do října, v závislosti na povětrnostních podmínkách. V zimě je průsmyk uzavřený kvůli sněhu a ledovým podmínkám.

4. Jak dlouho trvá jízda přes Vršič Pass?

Jízda přes Vršič Pass z Kranjska Gory do Bovce trvá přibližně 1 až 1,5 hodiny, v závislosti na dopravní situaci a rychlosti jízdy.

5. Je nutné platit mýtné za průjezd přes Vršič Pass?

Ne, není nutné platit žádné mýtné za průjezd přes Vršič Pass.

6. Jsou na Vršič Pass dostupné veřejné dopravní prostředky?

Ano, na Vršič Pass jezdí také autobusy, které spojují Kranjska Goru a Bovec. Je ale třeba se informovat o aktuálním jízdním řádu.

7. Jaké jsou hlavní atrakce a aktivity na Vršič Pass?

Na Vršič Pass je možné podniknout krásné horské túry, včetně populární túry na vrchol hory Mojstrovka. Nachází se zde také vojenský muzeum, které připomíná první světovou válku. V zimě je průsmyk oblíbeným místem pro lyžování a snowboarding.

8. Je nutné mít určité dovednosti pro průjezd přes Vršič Pass?

Průjezd přes Vršič Pass je obvykle bezproblémový, ale je důležité mít zkušenosti s jízdou v horském terénu a dobré zimní pneumatiky v případě jízdy v zimních podmínkách. Některé úseky silnice mohou být strmé a klikaté, takže je vhodné být opatrný.

9. Kam se mohu ubytovat poblíž Vršič Pass?

V blízkosti Vršič Pass se nacházejí různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a apartmánů v Kranjske Gore a Bovci.

10. Jaké jsou další zajímavé místa v okolí Vršič Pass?

V blízkosti Vršič Pass se nachází krásná jezera Jasna a Zelenci, horská oblast Triglavského národního parku a město Bled s jeho známým zámkem na ostrově.


Ubytování Slovinsko Vršič Pass


Vršič Pass je jednou z nejkrásnějších a nejméně známých destinací v Slovinsku. Nachází se ve Východních Alpách a spojuje údolí Soče a Trenty. S nadmořskou výškou přesahující 1 600 metrů je Vršič Pass nejvyšším průsmykem v celém Slovinsku.

Toto malebné místo je ideální pro milovníky přírody, horolezectví a turistiku. Návštěvníci mají možnost vychutnat si nádherný výhled na okolní vrcholky hor i hluboké údolí Soče. Vršič Pass také poskytuje skvělý výchozí bod pro různé outdoorové aktivity, jako je horská cyklistika, turistika, lanovky a horská kola.

Jedním z hlavních lákadel Vršič Pass je Možganska Zaga, malebná horská vesnice nacházející se u průsmyku. Zdejší tradiční horské chaty a ubytování dodávají Vršič Passu autentičnost. Hosté mají možnost ubytování ve venkovských domech, které nabízí pohodlné a útulné interiéry.

Vršič Pass je také domovem mnoha horských chat a bivakovacích míst, které poskytují ubytování pro turisty a horolezce. Tyto chaty mají obvykle restauraci, ve které mohou hosté ochutnat tradiční slovinská jídla a pití.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, je v nedalekém městě Kranjska Gora široká škála hotelů a penzionů. Kranjska Gora je oblíbeným střediskem sportovního turismu a nabízí širokou škálu ubytování v různých cenových kategoriích.

Vršič Pass je také oblíbeným cílem v zimních měsících. V okolí průsmyku se nachází několik lyžařských středisek, která nabízejí sjezdové lyžování, běžecké lyžování a snowboarding. V blízkosti průsmyku se také nachází Aqua Larix, termální lázně, které nabízejí relaxaci po náročném dni na horách.

Při návštěvě Vršič Passu je také nutné zmínit upomínkové obchody a trhy. Tyto trhy nabízejí širokou škálu tradičních slovinských produktů a suvenýrů, jako jsou regionální potraviny, ručně vyrobené výrobky a suvenýry.

Vršič Pass je sice méně známou destinací v porovnání s jinými alpskými průsmyky, jako je třeba Grossglockner nebo Stelvio Pass, ale zaslouží si určitou pozornost. Jeho krásné scenérie, spousta outdoorových aktivit a autentické ubytování dělají z Vršič Passu ideální místo pro dovolenou v přírodě.


Počasí Slovinsko Vršič Pass


Slovinsko je krásná země, která láká turisty z celého světa svými malebnými vesnicemi, horskými vrcholy a úchvatnou přírodou. Jedním z nejoblíbenějších míst pro turisty je Vršič Pass, který se nachází v Julských Alpách. Tento průsmyk s nadmořskou výškou 1611 metrů je nejvyšším průsmykem v zemi a spojuje Kranjskou Goru s Bovecem.

Pokud hledáte nebezpečné horské výzvy nebo jednoduše jen krásnou jízdu autem, pak je Vršič Pass tou správnou volbou. Průsmyk má celkem 50 ostrých zatáček a je často označován jako "království zatáček". Ať už se rozhodnete projet průsmyk autem, na kole nebo pěšky, získáte jedinečný pohled na Julské Alpy a okolní krajinu.

Pokud přemýšlíte o návštěvě Vršič Pass, je důležité zvážit také, jaké počasí na vás může čekat. V létě bývá na průsmyku velmi příjemně, teploty se pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia. Obloha je většinou modrá a slunce svítí, takže si můžete užít krásné výhledy na okolní krajinu. Nicméně, vzhledem k nadmořské výšce průsmyku, může být chladněji než v nížinách, zejména v noci, takže byste měli s sebou vzít i něco teplejšího.

V zimě je situace na Vršič Pass poněkud odlišná. Průsmyk bývá v zimě velmi často uzavřen kvůli silným sněhovým bouřím a nepřízni počasí. Navíc se může stát, že se vám na průsmyku bude chtít lépe než v nížinách, takže byste měli být na tyto změny připraveni.

Závislost počasí na Vršič Pass může být pro turisty velmi důležitá, zejména pokud plánují pěší túru nebo horskou cyklistiku. Je proto důležité sledovat předpověď počasí a připravit se na změny včas. Nicméně, pokud budete mít štěstí, můžete na Vršič Pass zažít nezapomenutelnou zkušenost a užít si krásy slovinských hor.


Letenka Slovinsko Vršič Pass


Poutavá a malebná země Slovinsko je známá svou nádhernou přírodou, horskými krajinami a historickými památkami. Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů této země je mohutný Vršič Pass, který se nachází v nejvýchodnější části slovinských Alp a spojuje údolí Soči s městem Kranjska Gora.

Vršič Pass je považován za jedno z nejkrásnějších horských průsmyků ve Střední Evropě a je oblíbeným místem pro turisty, horolezce a cyklisty. Stovky zákrut, strmé stoupání, hluboké rokle a impozantní hory tvoří výjimečnou scenérii, která okouzlí každého návštěvníka. Právě kvůli své jedinečnosti a malebnosti se Vršič Pass stal symbolem slovinských hor a je jedním z nejvyhledávanějších cílů pro dovolenou.

Historie Vršič Pass je velmi zajímavá. Průsmyk byl vybudován během první světové války jako jedno z nejstrategičtějších míst v rámci frontové linie Isonzo. Italové, kteří byli na jedné straně fronty, a Rakousko-Uhersko, které bylo na druhé straně, zde bojovali o nadvládu. Dnes jsou stopy válečných konfliktů stále viditelné ve formě bunkrů, zákopů a vojenských cest, které jsou roztroušeny po celém průsmyku. Tyto pozůstatky připomínají návštěvníkům šílenost války a přidávají jedinečnou historickou hodnotu celému místu.

Pro milovníky horské turistiky je Vršič Pass rájem. Kolem průsmyku se nachází mnoho turistických tras různé obtížnosti a délky. Návštěvníci mohou strávit celé dny procházkami po horských stezkách, objevováním okolních vrcholků nebo prostě jen vnímat nádhernou přírodu. V létě zde můžete obdivovat záplavu barev kvetoucích louk, zatímco v zimě se průsmyk promění v oblíbené středisko pro lyžování.

Navštěvujete-li Slovinsko v zimě, nemůžete si nechat ujít jednu z nejatraktivnějších atrakcí Vršič Pass - ledovou cestu. Vršič Pass je jediným místem ve Střední Evropě, kde se nachází ledová cesta, která slouží jako výcvikové hřiště pro záchranáře a horolezce. Jedná se o nepřetržitě zamrzlou stěnu, která poskytuje příležitost pro lezení na ledu i ve velmi náročném terénu.

Vydat se na výlet na Vršič Pass je takovým zážitkem, který vám uchvátí smysly a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky. Přírodní krása, historický význam a široká škála aktivit, které zde můžete podniknout, přitahují rok co rok tisíce návštěvníků. Pokud se rozhodnete navštívit Slovinsko, nezapomeňte věnovat čas prozkoumání Vršič Pass. Tato fascinující letenka v srdci slovinských Alp vám umožní prožít skutečně nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Slovinsko Vršič Pass


Slovinsko je jednou z nejlépe skrytých pokladů Evropy, které nabízí nádhernou přírodu, historická města a pohostinnost. A jedním z nejkrásnějších a nejuznávanějších turistických cílů v zemi je průsmyk Vršič Pass.

Vršič Pass se nachází v Julských Alpách, nedaleko hranic s Itálií, a spojuje horskou vesnici Kranjska Gora s údolím Trenta. Tento malebný průsmyk je nejvyšší horskou silnicí v celém Slovinsku, dosahuje výšky 1 611 metrů nad mořem, a nabízí neuvěřitelné výhledy na alpskou krajinu.

Cesta na Vršič Pass je již zážitkem samotnou, přičemž se vine serpentýnami a prudkými zatáčkami. Když dorazíte na vrchol, budete odměněni fascinujícím panoramatem hor, lesů a malebných horských jezer. Tady můžete zastavit a pokochat se pohledem, nebo vyrazit na pěší turistiku a objevování krásokvětoucí horské flóry a fauny.

Jedním z nejvíce vzrušujících a dobrodružných způsobů, jak prozkoumat Vršič Pass, je na horských kolech. Silnička je oblíbeným místem pro cyklisty, kteří překonávají kamenitou cestu a strmé stoupání. Ale nebojte se, odměnou za úsilí bude úžasná rychlost sestupu a nezapomenutelný pocit svobody.

Kromě toho je Vršič Pass také výchozím bodem pro horolezce, kteří se mohou vydat na několik různých vrcholů v okolí. Mnoho turistů si také užívá jízdu na motocyklu nebo autem po serpentýnách až do údolí Trenta, kde mohou navštívit známé řeky Soča a Adria. Obzvláště v létě je tento průsmyk oblíbený mezi dovolenkáři, kteří sem přijíždějí, aby se ochladili ve vydatném horském potoku.

Pro ty, kteří preferují odpočinek a relaxaci, je na vrcholu Vršič Pass restaurace, kde si mohou pochutnat na tradiční slovinské kuchyni a místním pivu. Je zde také muzeum, které představuje historii průsmyku a jeho význam pro Slovinsko.

Vršič Pass je také součástí mnoha horských cyklotras a turistických stezek, které vedou přes Julské Alpy. Pokud máte rádi pěší turistiku, můžete si vybrat z mnoha různých tras různé délky a obtížnosti. Ať už se rozhodnete pro krátkou procházku kolem horských jezer, nebo náročnou cestu k vrcholu hory, nebudete zklamáni.

Pokud se chystáte na dovolenou do Slovinska, nezapomeňte navštívit Vršič Pass. Tento kouzelný průsmyk nabízí nezapomenutelné scenerie, dobrodružství a klid od každodenního shonu. Ať už jste milovníkem cyklistiky, pěší turistiky nebo jen chcete užít nádhernou přírodu, Vršič Pass je tou správnou volbou.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky