Objevte nejlevnější lety

Maďarsko Pécs

Počasí Maďarsko Pécs


Pécs je městem, které se nachází na jihu Maďarska a je jedním z nejvýznamnějších regionálních center země. Pécs má velmi příznivé klima a je obklopeno kopci, což znamená, že počasí v této oblasti je velmi mírné a většina zimních dešťů a sněhových kroup se vyhýbá této oblasti.

Letní měsíce v oblasti Pécs jsou nejkraší a mají nejteplejší počasí. Jde o období od června do srpna, kdy jsou teploty nejvyšší a mohou dosáhnout až 30 °C. Tyto měsíce jsou však také nejdeštivější, což znamená, že se během léta občas mohou vyskytnout krátkodobé bouřky a lijáky. Nicméně, teploty v této oblasti jsou i v letních měsících poměrně mírné a slunečné, což umožňuje množství venkovních aktivit.

Podzim v této oblasti trvá zhruba od září do listopadu a je obvykle stále velmi mírným obdobím. Teploty se pohybují mezi 10-18 °C a slunce stále svítí. Podzim je ideální doba pro návštěvu Pécsu, zejména kvůli jeho vzácnému a krásnému barevnému panoramatu pokrytému podzimními listy.

Zima v Pécsi je krátká a poměrně mírná. Trvá od prosince do února a teploty se mohou pohybovat od -5 do 5 °C. I když se sněhové srážky občas vyskytují, většina z nich se tají rychle a sníh bývá obvykle pouze příležitostný.

Jaro je další krásné období v Pécsi. Teploty se pohybují mezi 10-20 °C a slunce se vrací, což znamená, že je ideální čas k prozkoumání venkovských oblastí Pécsi i středu města.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Pécsi je velmi příznivé. Místní obyvatelé a turisté si mohou užívat venkovní aktivity po celý rok. Ať už cestujete v létě, na podzim, v zimě nebo na jaře, Pewcs nabídne krásné počasí a překrásnou krajinu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Pécs


1) Kde leží Pécs?
Pécs se nachází na jihu Maďarska, asi 200 kilometrů od Budapešti.

2) Jaká je nejlepší doba k návštěvě Pécsu?
Ideální čas na návštěvu Pécsu je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a město nabízí mnoho kulturních a historických akcí.

3) Jak se nejlépe dostat do Pécsu z Budapešti?
Nejsnáze se do Pécsu dostanete autem nebo vlakem z Budapešti. Jízda autem trvá přibližně 2-3 hodiny, zatímco vlakem asi 3-4 hodiny.

4) Jaké jsou nejzajímavější památky v Pécsu?
V Pécsu najdete mnoho krásných památek, včetně pécsi katedrály, Tureckého mauzolea, městského hradu a archeologického parku Sopianae.

5) Kolik stojí vstupenka do pécké katedrály?
Vstupenka do pécké katedrály stojí přibližně 1000 HUF (asi 3 EUR).

6) Kde se nachází nejlepší restaurace v Pécsu?
V Pécsu je mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční maďarskou kuchyni. Některé z nejlepších restaurací jsou Zsolnay Kávéház, La Marée a Pécsi Borozó.

7) Jaká je typická maďarská specialita v Pécsu?
Jednou z typických maďarských specialit v Pécsu je halászlé, což je rybí polévka s pikantním kořením. Další známou specialitou je langos, což je druh maďarského chlebového placku.

8) Kdy se koná největší festival v Pécsu?
Největší festival v Pécsu se koná každoročně v srpnu. Jedná se o festival Pécsi Országos Színházi Találkozó (Pécsi národní divadelní setkání), který přináší mnoho divadelních představení a kulturních akcí.

9) Jaké jsou možnosti ubytování v Pécsu?
V Pécsu je široká škála ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Některé z populárních hotelů jsou Hotel Palatinus, Hotel Patria a Hotel Central.

10) Existuje v Pécsu nějaké turistické informační centrum?
Ano, v Pécsu funguje turistické informační centrum, které poskytuje informace o městě, turistické mapy a tipy na výlety. Nachází se na adrese Szent István tér 22.


Letenka Maďarsko Pécs


Pécs je jedním z nejvýznamnějších měst v Maďarsku a nabízí návštěvníkům nejen krásné památky a bohatou historii, ale také pestrou kulturu a vyhlášenou gastronomii. Pokud plánujete navštívit toto fascinující město, jednou z nejlepších možností, jak se tam dostat, je leteckou dopravou.

Letenky do Pécs seženete snadno online, a to zejména do blízkého letiště v Budapešti, které je největším mezinárodním letištěm v Maďarsku. Z Budapešti je do Pécs vzdálenost přibližně 200 kilometrů, což znamená, že se sem můžete dostat autobusem, vlakem nebo pronajatým vozem. Nicméně, pro ty, kdo upřednostňují rychlé a pohodlné cestování, je letadlo ideální volbou.

Letecké společnosti jako Wizz Air nebo Ryanair nabízejí pravidelné lety z různých evropských destinací přímo do Budapešti. Na letišti v Budapešti můžete pohodlně přestoupit na přímý autobus nebo vlak do Pécs. Síť veřejné dopravy v Maďarsku je dobře organizována, takže se nemusíte obávat, že byste se ztratili či měli problémy s přestupy.

Let do Budapešti trvá v závislosti na vašem výchozím městě přibližně dvě a půl hodiny. Po příletu na letiště v Budapešti se můžete ubytovat v jednom z místních hotelů nebo pokračovat rovnou do Pécs. Město nabízí rozmanité ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a privátních pronájmů.

Pécs je známé svými historickými památkami, zahrnujícími unikátní starověké římské lázně, katedrálu a raně křesťanskou nekropoli. Město je také bohaté na kulturní dědictví, které se odráží ve svých mnoha muzeích, galeriích a operním divadle. Kromě toho, Pécs je také centrem uměleckého a hudebního života v Maďarsku. Každoročně se zde konají různé mezinárodní festivaly a akce, které přitahují turisty z celého světa.

Gastronomie je dalším lákadlem města Pécs. Můžete ochutnat tradiční maďarská jídla, jako je guláš, langoše a výtečné maďarské víno, které pochází z okolních vinic. Místní trhy nabízejí čerstvé ovoce, zeleninu, sýry a další tradiční produkty, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí ochutnat autentickou maďarskou kuchyni.

Pokud tedy plánujete navštívit Pécs, doporučujeme vám zvážit letenku do Maďarska. Letadlo je nejen rychlé a pohodlné, ale také vám umožní strávit více času v tomto krásném městě a objevit všechny jeho kouzla. Se správnou organizací a plánováním si můžete zajistit úžasný zážitek z návštěvy Pécsi.


Dovolená Maďarsko Pécs


Maďarsko je jednou z nejkrásnějších zemí střední Evropy, které nabízí spoustu krásných míst k návštěvě a aktivit, které může každý návštěvník zažít. Jedním z nejkrásnějších měst v Maďarsku je bezpochyby Pécs. Toto malé, ale neuvěřitelně kouzelné město se nachází na jihu země a je oblíbeným turistickým cílem. Zde najdete mnoho kulturních památek, krásných náměstí a parků a samozřejmě také mnoho skvělých míst ke koupání a odpočinku.

Pécs je jedno z nejstarších měst v Maďarsku a jeho historie se datuje až do římské doby. Město bylo dlouhou dobu důležitým centrem kultury, vzdělání a umění a dodnes zde můžeme vidět mnoho krásných památek, jako jsou například katedrála sv. Petra a Pavla, pevnost z 16. století nebo známé archeologické naleziště zánovního sídliště. Úchvatná je rovněž Pécsova univerzita, která se nachází v srdci města. V místních muzeích si pak můžete prohlédnout obrazy, sochy a mnoho dalších uměleckých děl.

Dalšími oblíbenými místy, které byste si v Pécsi neměli nechat ujít, jsou krásné náměstí Széchenyi a náměstí Kapitány. Tyto dvě náměstí jsou centre města a nabízejí nádherné pohledy na historickou architekturu.

Pokud hledáte více akčnější dovolenou, můžete se vydat do jednoho z místních aquaparků, které jsou ideální pro celou rodinu. Aquapark Mecsextrem nebo Aquapark Aquapolist jsou ideální pro ty, kteří hledají něco více adrenalínu.

Město Pécs je rovněž skvělým výchozím bodem pro výlety po regionu. V okolí města se nachází mnoho krásných přírodních památek, jako jsou například kotliny Mátra, nebo překrásný Národní park Balaton Highlands. Jezero Balaton, které se nachází asi dvě hodiny jízdy od města, je také skvělým místem na poznávání okolí a koupání v čistých vodách.

Pécs je krásné a unikátní město, které je vhodné jak pro turisty, kteří hledají kulturní zážitky, tak pro ty, kteří se chtějí odpočinout a užít si přírodu. Pokud hledáte letní dovolenou v Maďarsku, určitě zvažte návštěvu tohoto kouzelného města!


Ubytování Maďarsko Pécs


Maďarské město Pécs je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst v zemi. Jeho bohatá historie a kulturní dědictví přitahují tisíce turistů každý rok. Pokud hledáte ubytování v tomto malebném městě, určitě nebudete zklamáni.

Pécs nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro každý rozpočet a preference. Zde si můžete vybrat mezi luxusními hotely, příjemnými penziony, útulnými apartmány nebo levnými hostelovými ubytovnami. Mnoho z těchto zařízení se nachází v centru města, což je výhodné, pokud chcete prozkoumat všechny hlavní atrakce pěšky.

Pokud preferujete pohodlí a luxus, můžete si vybrat mezi několika moderními hotely v centru Pécs. Tyto hotely nabízejí vysoký standard ubytování, včetně komfortních pokojů, klimatizace, koupelen se sprchovým koutem nebo vanou, Wi-Fi připojením a vynikajícími restauracemi. Některé hotely mají také wellness centra, bazény nebo fitness centra, kde si můžete odpočinout a relaxovat po celodenním prozkoumávání města.

Pokud preferujete příjemnou a domácí atmosféru, může být pro vás ideální volbou pobyt v jednom z mnoha penzionů v Pécsi. Tyto rodinné podniky nabízejí přátelské prostředí a ochotný personál, který vám rád pomůže s jakýmikoli otázkami nebo informacemi o městě. Pokoje jsou čisté a útulné, často s výhledem na historické ulice nebo památky. Penziony také často nabízejí snídaně zahrnuté v ceně a některé mají i vlastní restaurace s tradiční maďarskou kuchyní.

Pro ty, kteří preferují flexibilitu a vlastní prostor, jsou v Pécsi dostupné také apartmány. Tyto samostatné jednotky nabízejí plně vybavené kuchyně, obývací prostory a oddělené ložnice. Můžete si zde připravit vlastní jídla a zažít město si jako skuteční místní. Apartmány jsou také ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, protože nabízejí více prostoru než tradiční hotelové pokoje.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo pro ty, kteří hledají společenské prostředí, je tu také možnost ubytování v hostelech. Hostely v Pécsi poskytují levné a jednoduché ubytování se sdílenými pokoji a společnými prostorami. Mnoho hostelu také nabízí možnost seznámit se s jinými cestovateli ve společných kuchyních nebo společenských místnostech.

Nechte se unést krásou a atmosférou maďarského města Pécs a vyberte si z široké nabídky ubytování, které toto město nabízí. Bez ohledu na to, zda si zvolíte luxusní hotel, příjemný penzion, útulný apartmán nebo levný hostel, budete mít nezapomenutelný pobyt a možnost objevit všechny poklady Pécsi.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky