Objevte nejlevnější lety

Německo Neuschwanstein Castle

Ubytování Německo Neuschwanstein Castle


Neuschwanstein Castle – německý pohádkový zámek nabízí jedinečné ubytování

Pokud hledáte nezapomenutelné zážitky během svého pobytu v Německu, určitě byste měli navštívit Neuschwanstein Castle. Tento pohádkový zámek je jedním z nejikoničtějších v Německu a nabízí nejenom neuvěřitelný historický zážitek, ale také jedinečné možnosti ubytování.

Neuschwanstein Castle, nacházející se v blízkosti města Füssen v Bavorských Alpách, byl postaven v 19. století králem Ludvíkem II. Právě toto místo ho inspirovalo k vytvoření fantastických světů příběhů a pohádek, které můžete dnes zažít na vlastní kůži.

Kromě prohlídky zámku samotného můžete také strávit noc v jednom z romantických hotelů poblíž zámku. Existuje velký výběr různých ubytovacích možností, od luxusních hotelů až po tradiční horské chaty. Nechte se unést romantickou atmosférou a nyní se váš sen stane skutečností.

Zde je několik možností ubytování poblíž Neuschwanstein Castle:

1. Hotel Alpenrose: Tento luxusní hotel se nachází jen pár minut od zámku a nabízí nádherný výhled na okolní horské masivy. Ubytování zde je přímo lahodou pro oči, s moderním designem a prvotřídními službami. Protože se jedná o jeden z nejpopulárnějších hotelů v oblasti, je doporučeno si rezervovat pokoj s předstihem.

2. Gasthof Krone: Pokud preferujete tradičnější a rustikální atmosféru, Gasthof Krone je pro vás to pravé místo. Tento rodinný hotel nabízí pohodlné pokoje, které se nacházejí v budově s bohatou historií. Připravte se na autentickou německou kuchyni a pohostinnost, která vás zcela pohltí.

3. Villa Ludwig: Pokud hledáte luxusní ubytování, které si zachovává svůj historický šarm, Villa Ludwig je ideální volbou. Nacházející se v krásném lesnatém prostředí, tento hotel se pyšní jedinečnou architekturou a elegantním designem. Pokoje jsou prostorné a plné exkluzivního nábytku, který vám připomene dobu, kdy král Ludvík II. sám chodil po koridorech Neuschwanstein Castle.

4. Horská chata Tegelberghaus: Pokud jste nadšenými turisty a hledáte příležitost prozkoumat přírodu, měli byste si zarezervovat pokoj v této horské chatě. Nachází se v blízkosti umělčova zámku a je ideálním výchozím bodem pro výlet na okolní hory. Přátelská atmosféra chaty vás přivítá a poskytne vám základní komfortní ubytování na svazích Alp.

Zpět na reálný svět můžete sebou odnést neuvěřitelné vzpomínky, které vám zůstanou na celý život. Neuschwanstein Castle je opravdu místem, které předčí vaše očekávání a kde se můžete dostat až do srdce pohádkových příběhů. Připravte se na nezapomenutelné zážitky a užijte si příběhové ubytování v jednom z nejkrásnějších zámků na světě.


Počasí Německo Neuschwanstein Castle


Neuschwanstein Castle je jedním z nejznámějších turistických cílů v Německu, který se nachází v oblasti Bavorska. Jeho unikátní architekturu a magickou atmosféru si můžete užít nejlépe za pěkného počasí. Pojďme se podívat na to, jaké počasí můžete očekávat během vaší návštěvy v této části Německa.

Jaro

Jaro v Bavorsku bývá chladnější a deštivější než jiné roční období. Můžete se tedy setkat s větrným a deštivým počasím, a to zejména během března a dubna. Nicméně, jak se jaro posouvá dále, většinou se počasí zlepšuje a slunce začne častěji vycházet. Je to krásné období pro pozorování různých květin a rostlin, které se začínají objevovat po celé oblasti.

Léto

Léto v Bavorsku bývá obvykle teplé a slunečné. Toto období bývá nejoblíbenější pro cestování, protože poskytuje ideální počasí pro všechny turistické aktivity. Můžete si užít slunečné dny a krásné západy slunce, které se odrážejí na zdech hradu. V tomto období roku je však obvyklé také silnější turistické provoz, takže se připravte na větší davy lidí.

Podzim

Podzim v Bavorsku je neuvěřitelně krásné období, kdy se příroda začíná přetvářet do barevného závoje. Můžete očekávat nižší teploty a srážky, ale přesto se jedná o období, které si zaslouží vaši pozornost. Ptáci začínají migrovat, srnky se prohánějí lesy a můžete pozorovat mnoho dalších přírodních krás.

Zima

Zima v Bavorsku je známá zejména pro svá tkalcovská trhy, která zaplňují města v celé oblasti. Můžete očekávat sněhové srážky, nízké teploty a chladné větry. Pokud se ale obléknete dobře a připravíte se na chladné počasí, můžete si užít krásné zimní scenérie a možnost lyžování a snowboardingu.

Závěr

Byť se počasí může rychle měnit a být nepředvídatelné, Neuschwanstein Castle a jeho okolí stojí za to vidět v každém ročním období. Od jara po zimu můžete očekávat nádherné scenérie, které vás opravdu okouzlí. Stačí si jen přizpůsobit cestování tomu, jaké počasí vás čeká a být na něj dobře připraveni. Bon voyage!


Dovolená Německo Neuschwanstein Castle


Německo je země bohatá na historii, kulturu a krásnou krajinu. Mezi jedno z nejnavštěvovanějších a nejokouzlujících míst v Německu patří jistě hrad Neuschwanstein.

Hrad Neuschwanstein se nachází na jihu Německa, nedaleko města Füssen, v regionu Bavorsko. Tento malebný hrad je jednou z nejznámějších a nejokouzlujících turistických atrakcí v Německu. Jeho romantická architektura a pohádkový vzhled udělaly z hradu oblíbenou destinaci milovníků historie a turisty z celého světa.

Stavba hradu byla zahájena v roce 1869 jako osobní útočiště pro krále Ludvíka II. Bavorského. Král se inspiroval díly slavného skladatele Richarda Wagnera a ztělesnil svou vizi pohádkového hradu v kamenech. Interiéry hradu jsou plné luxuse, romantiky a fantazie. Vážná povaha stavby je zjevná ve velkém sále trůnu, který je zdoben zlatem a malbami na stropě. Zároveň jsou zde i různé další místnosti, jako například pracovny a ložnice krále, které jsou stejně nádherné a okouzlující.

V okolí hradu se nachází i krásná příroda, která přitahuje mnoho turistů. Hrad je obklopen hustými lesy a vysokými kopci, což poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu. Nedaleko se nachází i jezero Alpsee, které nabízí možnost pro relaxaci a odpočinek.

K dostání na hrad existuje několik způsobů dopravy. Nejpopulárnější je asi autem, ale je možné ho navštívit také autobusem nebo vlakem. Vzhledem k velké popularitě hradu je doporučováno přijít co nejdříve ráno, aby se turisté vyhnuli dlouhým frontám.

Návštěva hradu Neuschwanstein je jedinečným zážitkem pro všechny milovníky historie, architektury a romantiky. Vstupenky jsou k dispozici na internetu nebo na místě a ceny se liší podle věku a typu prohlídky. Výhled na okolní krajinu, návštěva luxusních interiérů a procházka okolo hradu je zcela nezapomenutelná.

Pro ty, kteří se chtějí na chvíli vrátit do pohádkového světa, je návštěva hradu Neuschwanstein v Německu bezpochyby nezapomenutelným zážitkem. Je to ideální dovolená pro ty, kteří mají rádi kombinaci historie, kultury a přírody.


Letenka Německo Neuschwanstein Castle


Neuschwanstein Castle: Poutavý skvost přímo z pohádky

Pokud hledáte inspiraci na nezapomenutelnou dovolenou, nemůžete minout jedno z nejikoničtějších míst Německa - Neuschwanstein Castle. Tento nádherný zámek, nacházející se v jihozápadním Bavorsku, je jako vytržený z pohádky a přitahuje ročně více než 1,3 milionu návštěvníků ze všech koutů světa.

Neuschwanstein Castle, což v překladu znamená "Nový labuťový kámen", byl postaven na konci 19. století Ludvíkem II. Bavorským jako útočiště a romantický únik do světa snů. Jeho výstavba měla za úkol reflektovat středověkou architekturu a byla inspirována mnoha literárními díly, jako například operou Richarda Wagnera.

Prozkoumání zámku je jedinečným zážitkem. Když se vám naskytne pohled na hrad stojící na vrcholu sopky, budete překvapeni jeho impozantním vzhledem - s vysokými věžemi, úzkými okenními otvory a zlatými výzdobami. Zachycuje romantickou krásu zámku a mísí prvky středověké architektury s fantazií a romantickým styl.

Při prohlídce uvnitř hradu budete nadšeni bohatě zdobenými sály, přepychovým nábytkem, vitrážemi a obrazy zobrazujícími legendy a pohádkové postavy. Nevýslovně krásná je nejznámější místnost zámku, Alžbětinu halu, která je inspirována středověkým rytířstvím a je zdobena malbami zobrazujícími hrdinské příběhy.

Kromě prohlídky samotného zámku stojí za to strávit nějaký čas objevováním okolních úchvatných laskomin. Nejbližším městem, které stojí za návštěvu, je Füssen. Toto historické město leží v malebném předhůří Alp a nabízí barevné domky, úzké uličky a tradiční bavorskou atmosféru. Můžete také využít příležitosti a vydat se na procházku kolem jezera Alpsee, které je vhodné pro pikniky a relaxaci.

Jak se dostat do Neuschwanstein Castle? Nejlepší možností je letět do blízkého Mnichova, což je dopravní centrum regionu a hlavní město Bavorska. Z letiště v Mnichově můžete využít rychlou vlakovou spojení do Füssenu a odtud se přestoupit na speciální autobusovou linku, která vás odveze přímo k zámku. Samotná cesta je již zážitkem, protože projíždíte malebnými horskými krajinami a užíváte si krásný výhled na hrad.

Pokud se rozhodnete navštívit Německo a jeho úchvatný Neuschwanstein Castle, určitě nebudete litovat. Tento nádherný zámek je skutečnou královnou mezi evropskými památkami a zařadil se na seznam UNESCO světového dědictví. Není divu, že je oblíbeným cílem milovníků historie, architektury a romantiky. Připravte si fotoaparát a ponořte se do jedné z nejvíce symbolických památek Německa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Neuschwanstein Castle


1. Jak se dostanu do hradu Neuschwanstein v Německu?
Odpověď: Neuschwanstein se nachází blízko města Füssen v jižním Bavorsku. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je vlakem do Füssenu, a následně autobusem, který jezdí přímo k hradu.

2. Jaké jsou otevírací hodiny hradu Neuschwanstein?
Odpověď: Otevírací doba se liší podle ročního období. Obecně je hrad otevřen od 9:00 do 18:00 hodin, s prodlouženými hodinami v letních měsících. Doporučuje se však vždy zkontrolovat aktuální otevírací dobu před návštěvou.

3. Musím si lístek na prohlídku hradu Neuschwanstein rezervovat předem?
Odpověď: Je velmi doporučeno si lístek na prohlídku rezervovat předem, zejména v hlavní turistické sezóně, abyste se vyhnuli dlouhým frontám. Lístky lze zakoupit online nebo na místě u pokladny. Pokud nemáte rezervaci, může se stát, že nebude dostatek volných míst na prohlídku.

4. Jak dlouho trvá prohlídka hradu Neuschwanstein?
Odpověď: Standardní prohlídka hradu trvá přibližně 30 minut. Prohlídka zahrnuje návštěvu několika hlavních místností hradu včetně královské ložnice, trůnní síně a zbrojnice.

5. Můžu si vyfotit hrad Neuschwanstein zevnitř?
Odpověď: Fotografování uvnitř hradu Neuschwanstein je zakázáno. Pouze v některých zámeckých zahradách a okolním venkovském prostředí se smí fotit.

6. Kolik stojí vstupné na hrad Neuschwanstein?
Odpověď: Vstupné na hrad Neuschwanstein závisí na věku a typu prohlídky. Dospělí platí kolem 13-15 eur za standardní prohlídku. Děti, studenti a senioři mají slevu. Ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně.

7. Nabízí hrad Neuschwanstein prohlídky v angličtině?
Odpověď: Ano, hrad Neuschwanstein nabízí průvodcovské prohlídky v různých jazycích, včetně angličtiny. Je však dobré předem zkontrolovat aktuální jazyky, ve kterých jsou prohlídky dostupné.

8. Je možné se na hrad Neuschwanstein dostat vozíčkáři nebo lidem s omezenou pohyblivostí?
Odpověď: Částečně ano. Existuje přístupová cesta, která umožňuje přístup vozíčkářům ke vstupu do hradu, ale kvůli stoupání a schodům uvnitř není celý hrad plně přístupný pro vozíčkáře. Nicméně existuje i možnost prohlídky virtuální realitou, která umožňuje lidem s omezenou pohyblivostí prozkoumat hrad.

9. Můžu si s sebou vzít do hradu Neuschwanstein kuře nebo psa?
Odpověď: Ne, do hradu Neuschwanstein není povoleno vstupovat s domácími mazlíčky. Je však možné je nechat ve vyhrazené oblasti mimo hrad.

10. Nabízí hrad Neuschwanstein ubytování?
Odpověď: Ne, hrad Neuschwanstein sám o sobě nevyužíváme jako hotel nebo ubytování. Existuje však mnoho hotelů a penzionů v blízkosti, které nabízejí ubytování pro turisty, kteří chtějí strávit více času v této oblasti.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky