Objevte nejlevnější lety

Kazachstán Nur-Sultan (Astana)

Letenka Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Letenka do Kazachstánu je ideálním řešením pro všechny, kdo chtějí objevit jeden z nejvýznamnějších a nejvyhledávanějších turistických cílů této oblasti. Pokud chcete zažít působivé kontrasty a nádherné přírodní scenérie, pak se určitě vydejte do hlavního města Kazachstánu - Nur-Sultan (dříve známého jako Astana).

Nur-Sultan, působivé a moderní hlavní město, je dobře známé svou architekturou, která v sobě spojuje prvky středověké kultury s moderními trendy. Můžete se těšit na procházky městem mezi mrakodrapy, zajímavé sochy, fontány, muzea a mnoho dalších památek. K nejvýznamnějším patří například Baiterek, monumentální věž, odkazující na legendární strom s ptákem, který se nachází na křižovatce světových kultur. Chrám Pokrova Panny Marie, který je vkusně vyveden ve stylu rusko-byzantské architektury, je další významné místo, které určitě stojí za návštěvu.

V okolí města najdete nádherné přírodní scenérie, které jsou lákadlem pro turisty z celého světa. Konečně, Kazachstán je země s rozmanitou a krásnou přírodou. V okolí města se nachází národní parky, kaňony, říční údolí a horské oblasti, které nabízejí nevšední zážitky. Můžete se těšit na rafting, lov ryb, turistiku, cykloturistiku, ježdění na koni a mnoho dalších aktivit.

Letenka na letiště v Nur-Sultanu se dá sehnat výhodně, pokud si ji zakoupíte včas. Nejvýhodnější časy jsou obvykle mimo hlavní turistickou sezónu, tedy na podzim nebo na jaře. Hlavním dopravcem, který letí z Evropy do Nur-Sultanu, je letecká společnost Air Astana. Ta má pohodlné přímé spoje mezi Nur-Sultanem a významnými evropskými městy, jako jsou Vídeň, Frankfurt nebo Paříž.

Výlet do Kazachstánu se vyplatí, pokud hledáte nové zážitky, zhýčkaný pobyt v exotické lokalitě a chcete nasát tamější zvyky a tradice. Pokud toužíte poznat jedinečnou kulturu střední Asie a navštívit nejvýznamnější turistické atrakce této oblasti, tak se vydejte na letiště a začněte svou cestu do Kazachstánu právě z tohoto hlavního města – Nur-Sultanu.


Dovolená Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Nur-Sultan, dříve známé jako Astana, je hlavním městem Kazachstánu, které se nachází v severní části země. Tato moderní metropole je fascinujícím turistickým místem, které nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí a atrakcí.

Jednou z hlavních atrakcí Nur-Sultanu je jeho architektura. Město je známé pro své futuristické budovy, které jsou rozptýleny po celém území. Symbolickou stavbou je Baiterek Tower, která je vyobrazena i na bankovkách Kazachstánu. Tato věž nabízí úchvatný výhled na celé město a okolí.

Další zajímavou stavbou je President's Palace, který je sídlem prezidenta Kazachstánu. Tato budova je zvlášť působivá večer, kdy je nasvícená různými barevnými světly. Další významnou stavbou je Expo 2017, která hostila světovou výstavu s tématem "Energie budoucnosti".

Nur-Sultan také nabízí bohatou kulturu a umění. Město je domovem mnoha muzeí, galerií a divadel, ve kterých můžete objevovat kazachstánskou historii a tradice. Kazachstán je známý pro své tradiční zpěvy a tance, které můžete vidět v některých místních představeních.

Přírodní krása Kazachstánu je také jedním z jeho předností. V blízkosti Nur-Sultanu se nachází Borovoe, což je přírodní rezervace s malebnými jezery, kopcemi a lesy. Toto místo je oblíbené pro pěší turistiku, jízdu na kole nebo rybaření.

Nur-Sultan je také známé pro své moderní nákupní a zábavní centra. Khan Shatyr je obchodní centrum, které je ve tvaru stánku a nabízí obchody, restaurace a další zábavní aktivity. Mega Silk Way je další moderní nákupní centrum, kde můžete najít široký výběr dalších obchodů a zábavy.

Pro milovníky sportu je v Nur-Sultanu také mnoho možností. Město hostilo mnoho mezinárodních sportovních událostí, včetně mistrovství světa v ledním hokeji a Univerziády. Návštěvníci si mohou zahrát golf na některém z místních golfových hřišť nebo sledovat místní fotbalový tým.

Nur-Sultan je fascinující a moderní metropole, která stojí za návštěvu. Je to místo, kde se stýkají tradice a modernita, což přináší zážitky pro všechny typy turistů. Pokud hledáte novou a exotickou destinaci, kazachstánské hlavní město vám rozhodně nezklame.


Počasí Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Nur-Sultan, dříve známá jako Astana, je hlavním městem Kazachstánu. Leží v centrální části země, v největší stepi na světě - Eurasijské stepi. Ovlivňuje ho kontinentální podnebí s vysokými teplotními rozdíly mezi létem a zimou.

V létě (červenec - srpen) bývá v Nur-Sultanu velmi horko s teplotami přesahujícími 30 stupňů Celsia. Vysoká teplota se může udržet až do pozdního večera. V zimě (prosinec - únor) bývá velmi studeno s teplotami klesajícími pod -20 stupňů Celsia. Nejchladnější měsíc je obvykle leden.

Zima v Nur-Sultanu bývá suchá s minimem srážek, což může způsobit problémy s kvalitou ovzduší, kdy se nad městem tvoří mlha. Sněžení pokrývající zemi může být v noci velmi krásné a barevné.

Na jaře (březen - květen) a na podzim (září - listopad) jsou příjemné teploty a příjemné počasí, vhodné pro turistiku a prohlídky.

Místní obyvatelé využívají různé prostředky, aby zvládli extrémní podmínky, například speciální oblečení, které chrání před mrazem nebo klimatizované interiéry, které poskytují útočiště před horkem.

Celkově lze říci, že počasí v Nur-Sultanu je významné svými extrémními podmínkami, které je nutné respektovat. Přesto může být město poučné a krásné místo k návštěvě po celý rok, když je zvoleno vhodné oblečení a nutné přípravy.


Ubytování Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Kazachstán je zemí s bohatou historií a kulturním dědictvím, a nedávno se stal i populárním turistickým cílem. Hlavním městem Kazachstánu je Nur-Sultan, které bývalo známé jako Astana. Toto město se nachází na severu země a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst a aktivit k objevování.

Při plánování cesty do Nur-Sultanu je důležité zvolit správné ubytování, které vám umožní pohodlně a bezstarostně prožít váš pobyt. Město nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů a penzionů, které splní potřeby každého cestovatele.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, Hotel Rixos President Astana je skvělou volbou. Tento pětihvězdičkový hotel nabízí elegantní a moderně zařízené pokoje, které jsou vybavené veškerým komfortem. Kromě toho tu naleznete také vyhlášené restaurace, wellness centrum a venkovní bazén s krásným výhledem na město.

Pro ty, kteří upřednostňují více cenově dostupné možnosti, je Hotel Kazzhol nebo Hotel Astana Park Hotel skvělou volbou. Tyto hotely nabízejí pokoje různých kategorií, které jsou pohodlné a čisté. Zde putující naleznou i jednoduché stravování a další základní služby.

Pokud preferujete větší prostor a více soukromí, případně se na delší dobu zdržujete v Nur-Sultanu, je pronájem apartmánu skvělou volbou. Existuje mnoho možností výběru na platformách, jako je Airbnb nebo Booking.com. Pronájem apartmánu vám poskytne svobodu a flexibilitu, abyste mohli cestovat po městě a poznávat okolní oblasti podle vlastního uvážení.

Nur-Sultan je také bohaté na penziony a menší rodinné hotely, kde se můžete ubytovat za příznivou cenu. Tyto ubytovací zařízení jsou často rodinně provozované a mají vřelou atmosféru. Penziony mohou také nabízet venkovní posezení, což je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat a užívat si klidu a pohody.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv ubytování, v Nur-Sultanu budete mít mnoho příležitostí k objevování místní kultury a atrakcí. Mezi hlavní turistické atrakce patří Baiterek Tower, Astana Opera, Astana Bayterek monument a mnoho dalších. Město také nabízí zajímavé muzea, parky a moderní architekturu, kterou je známé.

Celkově lze říci, že ubytování v Nur-Sultanu je rozmanité a záleží jen na vás, jaký typ ubytování preferujete. Bez ohledu na to, jestli preferujete vyšší standard nebo cenově dostupné možnosti, město určitě uspokojí potřeby každého cestovatele. V Nur-Sultanu si budete moci vychutnat skvělý pobyt plný poznávání a zábavy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Níže uvádím několik běžných dotazů a odpovědí týkajících se Kazachstánu a města Nur-Sultan (Astana):

Dotaz: Jaké je hlavní město Kazachstánu?
Odpověď: Hlavním městem Kazachstánu je Nur-Sultan, dříve známé jako Astana.

Dotaz: Proč se město přejmenovalo na Nur-Sultan?
Odpověď: Město bylo přejmenováno na Nur-Sultan v roce 2019 na počest bývalého prezidenta Nursultana Nazarbajeva, který byl dlouholetým vůdcem země.

Dotaz: Jaké jsou zajímavosti v Nur-Sultanu?
Odpověď: Nur-Sultan je domovem mnoha moderních architektonických zázraků, jako je například Baiterek Tower, Astana Opera, Khan Shatyr a mnoho dalších. Město je také známé svou futuristickou architekturou a bohatou kulturou.

Dotaz: Jak dlouho trvá let z Česka do Nur-Sultanu?
Odpověď: Let z Česka do Nur-Sultanu trvá přibližně 5-6 hodin s přestupem.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Nur-Sultanu?
Odpověď: V Nur-Sultanu je k dispozici veřejná doprava, jako jsou autobusy a tramvaje. Město má také taxikářské služby a možnost pronájmu auta.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší doby pro návštěvu Nur-Sultanu?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu Nur-Sultanu je během jara (květen až červen) a podzimu (září až říjen), kdy jsou teploty příjemné a počasí stabilní.

Dotaz: Jaké jsou hlavní památky Kazachstánu?
Odpověď: Kromě Nur-Sultanu je hlavními památkami Kazachstánu i město Almaty, pohoří Altaj, jezero Bajkal, hrobka Chán Tengri a Národní park Burabay.

Dotaz: Jaký je hlavní jazyk v Kazachstánu?
Odpověď: Hlavním jazykem v Kazachstánu je kazachština, ale ruština je také velmi rozšířená a často se používá jako druhý oficiální jazyk.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Kazachstánu a města Nur-Sultan. Samozřejmě, existuje mnohem více informací a podrobností, které byste se mohli zajímat.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky