Objevte nejlevnější lety

Švýcarsko Lugano

Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Lugano


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Miláně do Lugana?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Miláně do Lugana, je autobusem nebo vlakem. Autobusy a vlaky odjíždějí pravidelně a trvají asi 1 až 2 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Luganu?
Odpověď: V Luganu si můžete užít mnoho aktivit, jako jsou procházky po historickém centru města, výlety do okolních hor, návštěvy muzeí, kaváren a restaurací s výhledem na jezero, plavby na lodi po jezeře a mnoho dalšího.

3. Jaké jsou nejlepší restaurace v Luganu?
Odpověď: V Luganu najdete mnoho vynikajících restaurací, jako například Ristorante La Tinera, Restaurant Galleria Arté al Lago, Trattoria Galleria Mentana a další.

4. Je v Luganu snadné se dorozumět anglicky?
Odpověď: Ano, v Luganu se dá snadno dorozumět anglicky. Mnoho místních obyvatel hovoří anglicky a angličtina je také často používána v turistických oblastech.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lugana?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lugana je v létě, kdy můžete užít nádherného počasí a plavby na jezeře, ale město je krásné během celého roku a návštěvu si můžete užít i v jiných ročních obdobích.


Počasí Švýcarsko Lugano


Lugano je krásné město ležící v jižní části Švýcarska. Nachází se u břehů jezera Lago di Lugano a je obklopené alpskými vrcholky. Klima v této oblasti je velmi příjemné a roční období vypadají odlišně, což znamená, že navštěvovat Lugano můžete kdykoliv během roku.

Letní období v Luganu začíná v červnu a končí v září. Teploty v letním období nedisponují vysokými hodnotami jako v jiných regionech Švýcarska, takže je to ideální doba pro milovníky mírného počasí. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 25 ° C a v průběhu noci klesá na 15 ° C, což umožňuje příjemné noční procházky.

Podzim v Luganu přináší ochlazení, ale stále je teplý a slunečný. Podzimní měsíce jsou k dispozici pro milovníky přírody, kteří si mohou užít barvy a krásu přírody v oblasti. Průměrná teplota v listopadu je 11 ° C, avšak v říjnu a prosinci teploty klesají asi na 8 ° C.

Zima v Luganu je teplá a zima sníh spadne jen v horách. Průměrná teplota v lednu a únoru je asi 6 ° C a období ledna a února jsou obklopeny deštěm. Toto je ideální doba pro turisty, kteří chtějí cestovat s nižšími náklady a vychutnat si kouzlo kouzelných a okouzlujících uliček a náměstí.

Jaro v Luganu přichází v březnu až květnu a začíná období jasnějších dnů a slunečnějších teplot. Průměrná teplota v květnu je asi 20 ° C a v březnu asi 12 ° C. Jaro také přináší sebou více turistů, kteří cestují do Luganu pro jeho neuvěřitelnou krásu a dokonalé místo na výlety a pěší turistiku.

Celkově vzato, počasí v Luganu nabízí příjemné podmínky k návštěvě města kdykoliv během roku. Je ideálním místem pro aktivní dovolenou nebo relaxaci v této krásné oblasti Švýcarska.


Ubytování Švýcarsko Lugano


Švýcarsko je známé po celém světě jako země luxusu a překrásné přírody. Jedním z nejkrásnějších míst tohoto alpského regionu je italsky mluvící město Lugano, které se nachází v kantonu Ticino na jihu země. Lugano se stalo velkým turistickým centrem díky svému nádhernému poloze u Luganského jezera, které se táhne ze Švýcarska až do Itálie, a také díky svému množství kulturních památek a aktivit, které jsou k dispozici návštěvníkům po celý rok.

Pokud plánujete návštěvu Lugana, určitě budete potřebovat ubytování v této oblasti. Naštěstí má Lugano velmi rozvinutý turistický průmysl a v městě najdete širokou škálu možností ubytování od luxusních hotelů až po soukromé apartmány. Zde jsou některé z nejlepších možností pro ubytování v Luganu:

Grand Hotel Villa Castagnola
Grand Hotel Villa Castagnola se nachází na okraji Luganského jezera a nabízí jedinečné dědictví a historii. Hotel byl postaven v 19. století jako soukromá rezidence a mnoho z jeho prvotřídního nábytku a dekorací jsou stále zachovány dodnes. Pokud hledáte nejvyšší úroveň luxusu a stylu, Grand Hotel Villa Castagnola je to pravé místo pro vás.

Hotel Splendide Royal
Hotel Splendide Royal se nachází v historickém centru města a nabízí nádherný výhled na Luganské jezero. Tento elegantní hotel nabízí luxusní pokoje a apartmány jakož i vynikající restauraci, která se specializuje na regionální kuchyni a švýcarská jídla.

Suitenhotel Parco Paradiso
Suitenhotel Parco Paradiso má skvělou polohu na kopci nad Luganským jezerem, takže nabízí nádherný výhled na město a jezero. Hotel má velmi moderní a stylový design, a pokojové apartmány nabízí pohodlí soukromého bytu, ale s veškerým luxusem a servisem, které očekáváte od pěti hvězdičkového hotelu.

Apartmány Lugano Center
Pro ty, kteří hledají více nezávislou možnost ubytování, jsou k dispozici Apartmány Lugano Center. Tyto apartmány se nacházejí ve středu města a jsou vybaveny moderním nábytkem a všemi potřebami pro nezávislé vaření a uvítání hostů. Pokud plánujete delší pobyt v Luganu, tyto apartmány by mohly být ideální volbou pro vás a vaši rodinu.

Lugano nabízí spoustu možností pro ubytování, které uspokojí potřeby a přání návštěvníků. Bez ohledu na to, zda toužíte po luxusu a pohodlí hotelových apartmánů nebo spíše po více nezávislých apartmánech, máte v Luganu mnoho možností. V každém případě jste si jisti, že si užijete krásy tohoto překrásného města a jeho okolí.


Dovolená Švýcarsko Lugano


Švýcarsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, která je proslulá svou překrásnou přírodou, malebnými jezery a úchvatnými horami. Mezi jedno z nejpopulárnějších turistických míst v zemi patří bezpochyby Lugano.

Lugano je město ležící v jižní části Švýcarska, v kantonu Ticino. Nachází se přímo u nádherného jezera Lugano, kterému dává město své jméno. Jeho poloha tvoří dokonalou kombinaci alpské přírody a středomořského klimatu, čímž vytváří jedinečnou atmosféru pro dovolenou.

Jedním z hlavních lákadel Lugana je jeho historické centrum, které je plné úzkých uliček, malebných náměstí a impozantních středomořských budov. Procházka městem vás zavede po malebných uličkách plných obchůdků se švýcarskými produkty, kaváren a restaurací s výhledem na jezero. Ulicemi se line vůně čerstvého pečiva a místní speciality jako je raclette a fondue lákají k ochutnávce.

Pokud jste milovníci umění, město nabízí také mnoho muzeí a galerií. Mezi nejznámější patří muzeum věnované skvostům umění nazvaného Museo d'Arte. Zde můžete obdivovat díla slavných umělců jako Pablo Picasso, Salvador Dalí nebo Andy Warhol.

Pro ty, kteří chtějí využít svou dovolenou k relaxaci a odpočinku, je tu možnost navštívit jedno z luxusních místních wellness center. Ty nabízí širokou škálu služeb jako masáže, sauny a bazény s relaxačními vyhlídkami na okolní krajinu.

Samotné jezero Lugano je pak ideální pro vodní aktivity. Můžete se projet na parníku, pronajmout si lodku nebo si zaplavat ve svěží vodě. Pokud jste vášniví cyklisté, máte také možnost projet se po okolních cyklotrasách se zastávkou v jedné z místních vinic, kde si můžete vychutnat švýcarské víno.

V neposlední řadě je Lugano ideálním výchozím bodem pro výlety do okolní přírody. Poblíž města se totiž nachází mnoho turistických tras, které vedou přes malebná údolí, přírodní rezervace a horské vrcholy. Jednou z nejoblíbenějších tras je trek k vrcholu Monte Brè, odkud se nabízí nádherný výhled na celé jezero a okolní krajinu.

Dovolená v Luganu je tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají spojení krásné přírody, kulturního bohatství a relaxace. Nezapomeňte si užít místní kulinářské speciality a ochutnat švýcarské víno. Lugano vám nabídne zážitky, které si budete pamatovat ještě dlouho po návratu domů.


Letenka Švýcarsko Lugano


Pokud plánujete cestovat do Švýcarska a hledáte méně známé a přesto úchvatné místo, Lugano je pro vás ideální volbou. Toto město, ležící na jihovýchodě Švýcarska, působí jako malý kousek Itálie s jazykem, kulturou a atmosférou, které si z ní zachoval.

Lugano je spojeno s mnoha destinacemi v Evropě pomocí letiště Lugano-Agno, což z něj dělá ideální cíl pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy Evropy. Přímé lety se zde uskutečňují z mnoha oblíbených evropských měst, jako jsou Londýn, Paříž či Frankfurt.

V letištním terminálu najdete všechny důležité služby, které potřebujete, od obchodů se suvenýry až po restaurace a kavárny. V letišti existuje také možnost pronájmu automobilů a taxíků, což usnadňuje cestování po městě.

Letenky mohou být někdy dražší než lety do jiných destinací v Evropě, ale stojí to za to. Podívejte se na cenovou nabídku z různých aerolinek a najděte si tu nejlepší pro vás. Většina aerolinek zahrnuje nejen let, ale i nějaké jídlo a nápoje na palubě.

Lugano nabízí mnoho turistických atrakcí, které stojí za návštěvu, jako např. Monte Brè, kde si můžete vychutnat nádherný výhled na město a okolní jezera, nebo Lake Lugano, kde si můžete užít vodní aktivity. Můžete si také prohlédnout starobylé kostely a kláštery, jako je např. San Lorenzo.

Lugano je také ideálním místem pro milovníky jídla, s mnoha restauracemi a kavárnami, které nabízejí lahodné italské speciality a lákají na sváteční atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Lugana, určitě nebudete litovat. Toto krásné město a jeho okolí nabízí spoustu krás a zážitků, které si budete pamatovat po celý život.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky