Objevte nejlevnější lety

Japonsko Nara

Dovolená Japonsko Nara


Japonsko je zemí, která svými kontrasty a pestrostí láká miliony turistů ze všech koutů světa. Mezi atraktivní místa patří i město Nara, které se může pochlubit jedinečnou historií, harmonickými kláštery a úchvatnou přírodou.

Město Nara, ležící na jihovýchodě Japonska, je jedním z nejatraktivnějších turistických míst nejen v zemi samotné, ale i po celém světě. Dlouho předtím, než se stalo hlavním městem Japonska v období 710 až 784, bylo již Nara vírou, kulturou a přírodou inspirováno mnohými umělci, básníky a dynastiemi. Dnes je toto město plné různorodých památek, podob jako třeba Asakusa v Tokiu.

Pokud hledáte klid a harmonii, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu nejkrásnějšího buddhistického chrámu Nara, či Kasuga Taisha, což je jeden z nejstarších šintoistických chrámů v Japonsku. Kromě toho můžete navštívit i mnoho dalších zajímavostí, jako například Daibutsuden - velkou halu s Buddha stojícím vysokým až 18 metrů nebo Nandaimon - brána s dvojicí obrovských kovových bojových psů.

V okolí Nary se nachází řada nádherných parků a přírodních rezervací, například můžeme jmenovat Horai, který je známý svou nádhernou horskou scenérií a návštěvníci si mohou vychutnat krásy přírody při procházkách, turistice nebo i pěších výstupech na známé hory.

A co záleží na místní kuchyni? Nara vám nabídne mnoho tradičních japonských pokrmů, jako například "Ten-zaru udon", což jsou domácí nudle servírované s mořskými plody a zeleninou. Dalšími z populárních jídel jsou "Kaki no Ha-zushi" (rybí maso smíchané s nudlemi) a "Kudzu mochi" (kukuričný puding).

Nara je tedy místem pro návštěvníky, kteří hledají klid, harmonii, kulturu a přírodu. Zároveň nabízí mnoho zajímavých památek, a návštěvníci si mohou vychutnat nejen krásy samotného města, ale také okolní krajinu. Takže pokud se chystáte na dovolenou do Japonska, nezapomeňte navštívit této krásné město plné tradice, kultury a harmonie.


Počasí Japonsko Nara


Japonsko je země kontrastů, a to platí i pro počasí. Nara, historické město ležící v prefektuře Nara na ostrově Honshū, je výborným příkladem toho, jak různorodé počasí se zde může v průběhu roku vyskytnout.

Nara má podobné klima jako většina Japonska, tedy subtropické monzunové klima. V létě je tedy horko a vlhko, zimy jsou suché a chladné. Rozdíly v teplotách mezi ročními obdobími jsou tu však menší než na většině území Japonska, a to díky poloze města v kotlině, obklopené horami.

Léto v Naru je velmi teplé a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Zvláště v červenci a srpnu je pro turisty obtížné se zde pohybovat a být většinu času na slunci. V tuto dobu roku je v Nara také velké množství srážek, z toho důvodu jsou turisté ochotnější navštívit město na podzim.

Podzim je obdobím, které se v Japonsku těší velké oblibě. Po horkém a vlhkém létě přicházejí mírné teploty a mírné srážky. Podzimní barvy procházejí celým městem v období září a října. Město sám o sobě je velmi hezké a procházka jeho středem během této sezóny jistě stojí za to.

Na jaře se v Nara otevírají botanické zahrady. Tato část Japonska je bohatá na květiny a návštěvníci si užijí fantastickou přírodu při kopání sakury. Jarní klima je podobné podzimnímu, přichází laskavé teploty a mírné dávky srážek.

Zima v Naru je přímý opak léta. Na rozdíl od vlhkého leta s častými dešti, zima je suchá a mrazivá s průměrnou teplotou kolem 5 °C. V tomto období v roce se však v městě koná mnoho zábavy. Nejpopulárnější akcí je mezinárodní maraton v Nara. Město se také pyšní oslavou zimního slunovratu, který se koná 21. prosince.

Celkově lze tedy říci, že nejlepší dobou pro návštěvu Naru jsou podzim a jaro. Tytéž sezóny na výskyt turistů ovlivňují tudíž i ceny, proto se doporučujeme poptat více turistických kanceláří, ať už pro zajištění ubytování, výletů či dopravy. Město Nara nabízí turistům fascinující historii, kulturní skvosty, a pro ty, kteří hledají něco nového, nabídne přístřeší od běžné, celodenní reality.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nara


1. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy z Tokia do Nary?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je vlakem Shinkansen, který trvá přibližně 2 hodiny. Lze také cestovat autobusem, což trvá asi 4 hodiny.

2. Kolik stojí vstupné do Narského parku, který je známý svou populací jelenů?
Odpověď: Vstup do parku je zdarma, ale pokud si přejete nakrmit jeleny, můžete si zakoupit speciální placky s vepřovým pečivem za malý poplatek.

3. Jaké jsou nejznámější památky v Narě?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Narě patří Tódai-ji, což je budhistický chrám obsahující gigantickou bronzovou sochu Buddhy, Kasuga Taisha, jedna z nejstarších šintoistických svatyní v Japonsku, a Nara-kōen, park plný jelenů.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Naru?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné a probíhají různé festivaly. V létě může být velmi teplé a vlhké.

5. Můžu nakrmit jeleny v Narském parku?
Odpověď: Ano, můžete si zakoupit speciální placky s vepřovým pečivem a krmit jeleny. Buďte však opatrní, jelena jídlo upoutá pozornost, a tak můžete být obklopeni dalšími jelény, kteří se pokusí získat jídlo od vás.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Tódai-ji?
Odpověď: Prohlídka Tódai-ji a jeho hlavní atrakce, bronzová socha Buddhy, by měla trvat přibližně hodinu, včetně čekání ve frontě, pokud je tam.

7. Kde se dá v Narě poobědvat?
Odpověď: V okolí Tódai-ji a Nara-kōen je mnoho restaurací nabízejících tradiční japonské jídlo, včetně sushi, tempura a soba nudlí.


Ubytování Japonsko Nara


Japonsko je známé svými krásnými městy, pamětihodnostmi a komplexní kulturou. Nara je jedno z těchto měst, které si svou historii uchovalo v plném lesku. Nachází se zde opravdu mnoho památek, jako například chrámy a parky, které byste měli při své návštěvě rozhodně navštívit. Pokud plánujete cestovat do Nary, přinášíme Vám zde několik tipů ohledně možností ubytování.

K dispozici jsou zde dvě hlavní oblasti, kde můžete najít ubytování v Nara. První z nich je oblast města Nara, kde se nachází městské centrum a většina památek. Druhou možností je oblast mezi Narou a městem Kyoto, což je oblast s menším množstvím hotelů, ale zase s klidnějším prostředím a krásným výhledem na horu Wakakusayama.

Většina ubytování v Nara se nachází v oblasti města Nara. Pokud plánujete navštívit město pouze na pár dní a chcete se ubytovat v blízkosti památek, bude pro Vás nejlepší volbou ubytování v těsné blízkosti vlakového nádraží. Zde se nachází celá řada hotelů pro turisty, které nabízejí jak standardní pokoje, tak i luxusní apartmány.

Další možností je ubytování v tradičních japonských hostelech. Tyto hostely nabízejí ubytování v pokojích společného typu, kdy se hosté dělí o prostor a sdílí společné sociální zařízení. Pokud hledáte způsob, jak strávit nějaký čas s místními Japonci a poznat jejich zvyky, bude pro Vás hostel tou nejlepší volbou.

Pokud se cítíte jako cestovatel a chcete se opravdu ponořit do kultury Nary, můžete zvolit ubytování v tradičních japonských domech. Tyto domy se nazývají Ryokan a jsou vybaveny tatami koberci a futony. Kromě toho, většina Ryokanů nabízí i večerní ceremonie jako například čajové obřady pro své hosty.

Jakýkoliv druh ubytování si zvolíte, bude Vám z něj vždy krásný výhled na město Nara a okolní krajiny. Pokud chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou v Japonsku, plánovaná návštěva města Nara by Vám jistě neměla uniknout.


Letenka Japonsko Nara


Japonsko je země plná fascinujících destinací, které přitahují miliony turistů z celého světa. Mezi jedno z nejzajímavějších míst v Japonsku patří město Nara. Když plánujete cestu do Nary, je důležité zažít několik klíčových zážitků, které vás zavedou do jeho hluboké historie a bohaté kultury.

Abychom se do Nary dostali, je nejlepší zvolit leteckou dopravu. Mezinárodní letiště Kansai v Osace je nejbližší leteckou základnou do Nary. Na letišti jsou k dispozici přímé spoje na železnici do Nary, která trvají přibližně hodinu.

Po příjezdu do Nary je první zastávkou, kterou nelze vynechat, Nara Park. Park je jedním z nejznámějších orientálních parků a je také domovem asi 1200 jelenců Só. Setkání s těmito nádhernými zvířaty je jedinečným zážitkem, který si budete pamatovat napořád. V parku se také nacházejí mnohé historické památky, včetně slavného Velkého buddhy z bronzu v chrámu Todai-ji. Tento impozantní buddhistický chrám je největší dřevěná budova na světě a ve své době sloužil jako politické a náboženské centrum Japonska.

Další skvostnou památkou v Nare je chrám Kofuku-ji, který byl založen již ve 7. století. Zde se nachází pětpatrová pagoda, která je symbolem města Nara. Pagoda je jednou z nejstarších dochovaných dřevěných staveb v Japonsku a její přítomnost jen dokresluje bohatou historii tohoto místa.

Kromě historických památek a jelenů můžete v Nare také zažít nádhernou japonskou kuchyni a nákupy tradičních suvenýrů. Hlavní nákupní oblastí v Nare je kousek od chrámové brány pagody a nabízí širokou škálu malých obchůdků, kde si můžete koupit tradiční výrobky. Když jste v Nare, neměli byste také vynechat místní specialitu – "kakinoha-zushi", sushi zabalované do listů persimonu, které je v tomto městě velmi populární.

Nara je úchvatným městem, které je nezbytným cílem pro každého návštěvníka Japonska. Od letenky na Kansai Airport v Osaču až po setkání s jelenci Só v Nara Parku a prozkoumání historických chrámů, cestování do Nary nabízí nespočet nezapomenutelných zážitků. Pokud hledáte jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírody, Nara je vaším cílem.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky