Objevte nejlevnější lety

Tunisko Kartágo

Dovolená Tunisko Kartágo


Tunisko je fascinující zemí ležící na severu Afriky. Toto významné turistické místo láká návštěvníky svou bohatou historií, překrásnými plážemi a jedinečnou kulturou. Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě v Tunisku je Kartágo, což je historické město, které kdysi sloužilo jako sídlo mocného kartáginského impéria.

Kartágo se nachází asi 15 kilometrů od tuniského hlavního města Tunisu a je jednou z nejznámějších archeologických lokalit v zemi. Starověké město bylo kdysi důležitým obchodním centrem a jeho vliv sahal až do Středomoří. I dnes zde můžete vidět ruiny mnoha starověkých budov a památek, které poskytují fascinující pohled do minulosti.

Jednou z nejnavštěvovanějších lokalit v Kartágu je Carthage National Museum. Toto muzeum hostí velkou sbírku artefaktů z různých období historie Kartága. Návštěvníci se zde dozvědí více o kartáginském impériu, jeho obchodním vlivu a vojenských kampaních. Mezi nejzajímavější exponáty patří rozsáhlá sbírka mozaik, soch a dalších archeologických nálezů.

Dalším důležitým místem k návštěvě je antické divadlo v Kartágu. Toto divadlo bylo postaveno v 2. století před naším letopočtem a zůstává jedním z největších dochovaných divadel ve Středomoří. Divadlo je obklopeno nádherným výhledem na moře a je stále používáno pro představení a festivaly.

Kartágo je také známé svojí nabídkou pláží. Mnoho turistů se sem vydává za teplým počasím, jemným pískem a azurovým mořem. Jednou z nejpopulárnějších pláží je Sidi Bou Said, která se nachází nedaleko Kartága. Tato pláž poskytuje ideální místo k odpočinku a relaxaci po náročném dni prozkoumávání historických památek.

Kartágo je jedním z nejznámějších historických míst v Tunisku. Je to fascinující místo, které nabízí návštěvníkům pohled do starověké minulosti a překrásnou přírodu. Pokud se chystáte na dovolenou do Tuniska, nezapomeňte si zahrnout návštěvu Kartága do svého itineráře. Určitě nebudete litovat, protože vás čeká nezapomenutelný zážitek.


Letenka Tunisko Kartágo


Tunisko je krásná země se sluncem, bílými plážemi a historickými památkami. A pokud hledáte nádherné místo pro svou dovolenou, nemůžete se rozhodnout lépe než navštívíte Kartágo. Abyste tam mohli jet, potřebujete letenku, a právě o ní bude tento článek.

Kartágo, dnes část předměstí tuniské metropole Tunis, bylo v antice mocné fénické město a později římská kolonie. Historii a kulturu můžete objevovat v Kartáginském muzeu a Museum národního martyria. Na vrcholu kopce muzea lze také pozorovat panoramatický výhled na celé město.

Jednou z nejznámějších památek Kartága jsou bezesporu ruiny fénického přístavního města, které jsou v těsné blízkosti přístavu Marsa. Dále pak můžeme najít suterény zvané Antoninské lázně a mohutnou antickou stavbu zvanou Amfiteátr.

Kromě historických památek můžete také využít možnosti procházet se po starobylých uličkách plných řemeslníků, kde lze zakoupit různé výrobky a suvenýry, ale také ochutnat tradiční místní pokrmy.

A jak se tam dostat? Samozřejmě letenkou! Tunisko má v provozu několik mezinárodních letišť, na kterých lze zakoupit letenky do Kartága. Mezi nejznámější letiště patří například Tunis-Carthage Airport nebo Djerba-Zarzis International Airport.

Letenky do Tuniska a Kartága se pohybují v širokém cenovém rozmezí. Záleží totiž na termínu, v němž se do Tuniska chystáte, ale také na sezóně a dostupnosti letu. Nejlepší je hledat letenky s dostatečným předstihem, ať už na příslušných webových stránkách letišť nebo u letových společností.

V každém případě je letenka do Tuniska a Kartága skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou dovolenou plnou krásných míst a kulturních zážitků. Tak neváhejte, utrhněte se od všedních dnů a vydejte se objevovat krásy Tuniska a Kartága!


Ubytování Tunisko Kartágo


Tunisko je země živé historie, exotických pláží a kouzla Orientu. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější oblasti v zemi patří i Kartágo, které je považováno za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě.

Kartágo se nachází poblíž hlavního města Tunisu a tvoří tak perfektní kombinaci moderního světa a bohaté historie. Tato oblast je bohatá na krásné památky, jako jsou rozlehlé ruiny bývalého fenického a římského města. Pro milovníky historie je návštěva Kartága nezapomenutelným zážitkem.

Turisté mají možnost navštívit Kartágo v rámci několikahodinové prohlídky, která zahrnuje návštěvu archeologických nalezišť, muzea a dalších atrakcí. Mezi nejznámější místa patří Kartaginské muzeum, kde jsou vystaveny artefakty a umělecká díla, která byla nalezena na těchto místech. Dále je možné spatřit slavný Antoninův sloup, který je symbolem Kartága a tvoří dominantu města.

Pro ty, kteří si rádi prohlížejí starověké stavby, je zde historická čtvrť Sidi Bou Said. Městečko je proslulé svými bílými domy se modrými okenními rámy a úzkými uličkami. Sidi Bou Said je také oblíbenou destinací pro umělce, kteří zde nacházejí inspiraci v krásném prostředí a malebných ulicích.

Při pobytu v Kartágu není možné nevychutnat si také krásné pláže a azurově modré moře. Tunisko je známé svými luxusními resorty a hotely, které poskytují veškeré pohodlí a relaxaci. Pokud máte rádi aktivní dovolenou, je možné se věnovat potápění, šnorchlování nebo dalším vodním sportům.

Tunisko jako destinace nabízí různé možnosti ubytování. Kromě luxusních resortů jsou zde také levnější hotely pro turisty s menším rozpočtem. Vzhledem k tomu, že Kartágo se nachází poblíž hlavního města Tunisu, je možné využít i ubytování v samotném Tunisu a zároveň si užít prohlídku Kartága a dalších atrakcí v okolí.

Tunisko, a zejména Kartágo, je pro milovníky historie a nádherné přírody skvělou volbou. Během pobytu si můžete udělat krásné fotografie, objevovat světové památky a zároveň si užívat slunečné pláže. Tunisko nabízí jedinečnou kombinaci historie, kultury a pohostinnosti, což z něj činí atraktivní turistickou destinaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tunisko Kartágo


1. Jak se dostat z letiště do Kartága?
- Z letiště v Tunisu lze do Kartága dojet buď taxíkem nebo autobusem. Taxík je obvykle rychlejší, ale dražší volbou.

2. Kde se nachází Kartágo v Tunisku?
- Kartágo se nachází na severu Tuniska, asi 15 km severovýchodně od centra Tunisu.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Kartágu?
- Mezi hlavní atrakce v Kartágu patří kartaginské ruiny, včetně Archeologického parku Kartágo a Kartaginského muzea. Dalšími zajímavými místy jsou Kartaginské termální lázně a kartaginský akvadukt.

4. Jak dlouho trvá návštěva Kartága?
- Doporučená doba pro návštěvu Kartága je asi půl až jeden den, v závislosti na zájmu o archeologické památky a historii.

5. Můžu si koupit vstupenku na památky přímo na místě?
- Ano, vstupenky na kartaginské památky lze zakoupit přímo na místě. Doporučuje se však případně vyhledat informace o otevírací době a vstupném předem.

6. Jsou v Kartágu restaurace?
- Ano, v Kartágu je několik restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční tuniskou kuchyni i mezinárodní pokrmy.

7. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Kartága?
- Nejlepší dobou pro návštěvu Kartága je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a není takový turistický ruch. V létě může být velmi horko.

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Kartágu?
- V Kartágu je široká škála ubytování, včetně luxusních hotelů, resortů, rodinných penzionů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

9. Jak se dále dostat z Tuniska do dalších částí země?
- Ze Tuniska je možné cestovat po celé zemi vlakem, autobusem nebo pronájmem auta. Existují také mezinárodní lety z tuniského letiště do různých destinací světa.

10. Je Tunisko bezpečné pro turisty?
- Tunisko je obecně považováno za bezpečnou destinaci pro turisty. Nicméně se vždy doporučuje sledovat aktuální bezpečnostní informace a dodržovat běžné opatření proti kriminalitě.


Počasí Tunisko Kartágo


Tunisko, konkrétně město Kartágo, je známé svým příjemným středomořským podnebím. Tato oblast se nachází na severovýchodním pobřeží Tunisie a patří mezi nejpopulárnější turistické destinace v zemi.

Letní měsíce v Kartágu jsou horké a suché, s průměrnými teplotami kolem 30 stupňů Celsia. Od června do září je možné očekávat maximální teploty přesahující 35 stupňů. Slunečné a jasné nebe dominuje většinu letních dní, ale občas se mohou vyskytnout i krátké přeháňky.

Podzim v Tunisku je mírnější a teploty začínají klesat. Průměrné denní teploty v říjnu a listopadu dosahují 25 stupňů, což je stále poměrně teplé a příjemné. Moře si však udržuje teploty okolo 20 stupňů Celsia, což přitahuje milovníky vodních sportů.

Zima v Kartágu je mírná, s teplotami kolem 15 stupňů Celsia během dne a 10 stupňů v noci. I když to není typické středomořské počasí, stále je to poměrně příjemné a vhodné pro turisty, kteří se chtějí vyhnout chladným zimním teplotám v jiných částech Evropy. Deštivé dny jsou vzácné, ale mohou se vyskytnout krátké přeháňky.

Jaro v Kartágu je ideální čas pro návštěvu, protože teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia a příroda začíná kvést. Krásné květiny a stromy, jako jsou mandlovníky a fíkovníky, dodávají tomuto pobřežnímu městu nezapomenutelnou atmosféru.

V souhrnu, počasí v Tunisku v Kartágu je převážně příjemné téměř po celý rok. Díky své poloze na severním pobřeží středomoří si město udržuje teplé letní teploty a mírná zimní období. Turisté mají tak možnost si užít slunečné pláže a prozkoumat historické památky v této fascinující části světa.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky