Objevte nejlevnější lety

Itálie San Gimignano

Ubytování Itálie San Gimignano


San Gimignano je nádherné historické město v italské provincii Siena v regionu Toskánsko. Je známé svými věžemi a středověkým charakterem, a proto se může pochlubit jak kulturním bohatstvím, tak atmosférou, která přímo vybízí k relaxaci. Kde se ale ubytovat v San Gimignano? Přinášíme vám několik tipů na ubytování, které vám pomohou lépe si plánovat pobyt.

Hotel Pescille
Hotel Pescille je ideální volbou pro ty, kteří chtějí využít bohatých pohodlných služeb. Hotel se nachází v blízkosti San Gimignano a nabízí 45 pokojů, z nichž některé jsou apartmány se samostatnou kuchyňskou linkou, což je skvělé řešení pro rodiny s dětmi. Hotelové wellness centrum s bazénem a vířivkou vám poskytne řádnou relaxaci a nabízené chutné snídaně dají energii na celý den.

Hotel Le Cappelle di San Giorgio
Le Cappelle di San Giorgio je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vyzkoušet toskánský styl. Tento hotel se nachází v srdci San Gimignana a nabízí pohodlné zázemí s restaurací, kde se podávají tradiční toskánské pokrmy. Hotel disponuje pokoji ve stylu rustikální toskánské země, která tento region tak charakterizuje.

Agriturismo Podere Tre Categorie
Pokud hledáte autentické ubytování, doporučujeme vám ochutnat toskánskou zemědělskou kulturu. Agriturismo Podere Tre Categorie se nachází mimo San Gimignano a nabízí rustikální styl ubytování s výhledem na okolní krajinu a s vlastním bazénem. Hosté si mohou vychutnat toskánskou kuchyni zdejší farmy a získají přímý kontakt s místními obyvateli. Pokud máte rádi pouťové cesty, jsou farmy v okolí dobrým tipem pro vás.

San Gimignano vám nabízí spoustu možností ubytování. Vybírejte podle svých preferencí a bavte se při prozkoumávání Toskánska. Určitě si ale buďte vědomi, že každý hotel nebo apartmán vám nabídne to, co hledáte, takže si dobře zvažte, co od vašeho ubytování očekáváte a co je pro vás důležité.


Počasí Itálie San Gimignano


San Gimignano je krásné město ležící na kopci v italské oblasti Toskánsko. Je známé svou středověkou architekturou a věžemi, které se tyčí nad historickým centrem. Ale kromě svého kulturního bohatství, San Gimignano nabízí i jedinečné počasí, které je obdivuhodné pro návštěvníky.

Jako součást Toskánska, San Gimignano má typicky středomořské podnebí, se suchými, horkými léty a mírnými zimami. Léto trvá od června do září a je charakteristické vysokými teplotami a minimálním srážkami. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 30 °C, ale může dosahovat až 35 °C. Tento teplý a slunečný počasí je ideální pro prohlídku památek města a relaxaci u bazénu.

Naopak zimy v San Gimignano jsou mírné a chladné, ale ne příliš mrazivé. Průměrná teplota v zimních měsících se pohybuje kolem 10 °C, ale může klesnout až na 5 °C. Sníh je vzácný, ale může se objevit občas, což městu dodává ještě větší kouzlo. Zima je také obdobím s největšími srážkami v San Gimignano, které se pohybují kolem 100 mm za měsíc. To znamená, že je dobré se připravit na možné deště a nosit vhodné oblečení.

Jaro a podzim jsou také krásnými obdobími pro návštěvu San Gimignano. Tyto sezóny jsou mírné a příjemné, s teplotami kolem 20 °C. Během jara se město promění v moře kvetoucího květinství, které je osvěžující pro oči. Podzim je naopak obdobím sklizně, kdy je zaplaveno vínem a olivami. San Gimignano se stává oáza barevných listů a plodů zemědělské práce.

Celkově vzato, San Gimignano nabízí skvělé počasí po většinu roku. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto nádherné město, budete mít šanci vychutnat si slunečné dny a relaxaci ve stínu středověkých věží. Nezapomeňte si však vždy zkontrolovat aktuální předpověď počasí před odjezdem, abyste byli připraveni na jakékoliv změny.


Letenka Itálie San Gimignano


San Gimignano je malebné toskánské město s bohatou historií a unikátní architekturou. Nachází se ve střední Itálii, asi 56 kilometrů jižně od Florencie. Toto malebné město je známé svými věžemi, které dominují městskému panoramatu a připomínají bohatství, moc a prestiž měšťanské rodiny, které tyto věže postavily.

San Gimignano je také zařazeno na seznamu světového dědictví UNESCO a je často nazýváno "středověký Manhattan", protože během svého vrcholu mělo více než 70 věží, které se tyčily nad okolní krajinou. Dnes je jich zachováno pouze 14, ale stále jsou respektovaným symbolem tohoto malebného města.

Mezi hlavní atrakce patří náměstí Piazza della Cisterna, které je obklopeno historickými budovami a úzkými uličkami. Náměstí je pojmenováno podle vodní cisterny uprostřed náměstí a je ideálním místem pro odpočinek a obdivování okolní architektury. Další zajímavou památkou je Palazzo Comunale, což je městská radnice, která nabízí výhled na celé město a okolní krajinu.

Katedrála Santa Maria Assunta je další významnou památkou v San Gimignanu. Je to románský kostel, který je známý svou freskovou výzdobou a uměleckými díly. Uvnitř katedrály se nacházejí dvě kaple: kaple Santa Fina a kaple Ghirlandaio. Kaple Santa Fina obsahuje fresky představující život této světice, která je místním patronem. Kaple Ghirlandaio zase hostí fresky od renesančního umělce Domenica Ghirlandaia.

Pro milovníky vína je San Gimignano ideálním místem k návštěvě, protože se nachází v regionu Chianti, který je proslulý svými víny. Místní vinice nabízejí ochutnávky místních vín, často doprovázené tradičními toskánskými specialitami.

Pokud se rozhodnete navštívit San Gimignano, nezapomeňte si vychutnat také místní delikatesy, jako jsou toskánské zmrzliny a uzeniny. Toto malebné město vám nabídne unikátní atmosféru, bohatou historii a krásné výhledy na toskánskou krajinu.


Dovolená Itálie San Gimignano


San Gimignano, známé jako "Město středověkých věží", se nachází ve střední Itálii a patří mezi nejmalebnější města tohoto regionu. Leží na kopci v provincii Siena v Toskánsku a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

San Gimignano je oblíbenou turistickou destinací díky své architektuře a historii. Město bylo založeno ve 3. století před naším letopočtem a proslavilo se svými věžemi, které byly postaveny jako symbol bohatství místních obyvatel. V dřívějších dobách bylo ve městě postaveno až 72 věží, ale dnes zůstává pouhých 14, které dodávají San Gimignanu jeho charakteristický vzhled.

Při procházce historickým centrem města se návštěvníci mohou vydat do Středověkého muzea umístěného v Paláci del Popolo. Toto muzeum představuje příběh města a jeho vývoj a také zobrazuje věže a kamennou architekturu, která je v regionu tolik ceněna. Další zajímavou památkou je Katedrála Santa Maria Assunta s freskami a nádherným výhledem na okolní krajinu z jejích věží.

San Gimignano je také známý svými vinnými sady a olivovými háji, protože leží v jednom z nejproduktivnějších vinařských a olivových regionů Itálie. Návštěvníci si zde mohou užívat degustace místních vín a olivového oleje, ponořit se do italské kulinářské kultury a procházet vinobraním krajinou s výhledem na toskánské kopce.

Pro milovníky přírody je v okolí města San Gimignano také mnoho možností k procházkám a pěší turistice. Toskánské kopce nabízejí nádherné výhledy a možnost prozkoumání malebných vesnic a vinic. V okolí lze také navštívit města jako Florencie, Siena a Pisa, která jsou vzdálena pouhé hodiny jízdy autem.

Pokud plánujete dovolenou v Itálii a toužíte po kombinaci historie, architektury, krásné přírody a kulinářských zážitků, pak je San Gimignano ideální destinací. Město nabízí jedinečný pohled do středověkého Itálie a umožňuje návštěvníkům prozkoumat bohatou historii a kulturu tohoto fascinujícího regionu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie San Gimignano


Q: Kde se nachází San Gimignano?
A: San Gimignano se nachází v italské regionu Toskánsko.

Q: Jaké jsou nejlepší památky v San Gimignanu?
A: Mezi nejlepší památky v San Gimignanu patří Věžní muzeum, Katedrála svaté Marie, Palazzo del Popolo a fresky v kostele svatého Augustina.

Q: Kdy je nejlepší doba na návštěvu San Gimignana?
A: Nejlepší dobou na návštěvu San Gimignana je obvykle od jara do podzimu (od dubna do října), kdy je počasí teplejší a více turistů.

Q: Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat do San Gimignana?
A: Nejlepší způsoby, jak se dostat do San Gimignana, jsou buď autobusem nebo autem. Pokud přijíždíte z většího města, můžete také jet vlakem do nejbližšího města a poté přejít na autobus.

Q: Jaká je tradiční toskánská kuchyně v San Gimignanu?
A: Tradiční toskánská kuchyně v San Gimignanu zahrnuje chutné těstoviny, omáčky z rajčat, zeleninové polévky, grilované maso a chléb s olivovým olejem.

Q: Jaké jsou nejlepší restaurace v San Gimignanu?
A: Některé z nejlepších restaurací v San Gimignanu jsou Ristorante Cum Quibus, Osteria del Carcere, Trattoria Chiribiri a La Mangiatoia.

Q: Kde v San Gimignanu lze koupit místní víno?
A: Místní víno lze zakoupit v místních vinařstvích a vinotékách v San Gimignanu. Mezi nejpopulárnější patří Podere La Marronaia a Tenuta Torciano.

Q: Jaká je historie San Gimignana?
A: San Gimignano byl založen v 3. století př. n. l. jako etruské sídlo. Poté se stal významným a bohatým městem během středověku, což je patrné ze svého architektonického dědictví jako jsou věže a středověké paláce.

Q: Jaké jsou nejbližší lázně v San Gimignanu?
A: Nejbližší lázně v San Gimignanu jsou ve městech Montecatini Terme a Saturnia.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky