Objevte nejlevnější lety

Japonsko Nagasaki

Letenka Japonsko Nagasaki


Japonsko jako stát nabízí mnoho krásných a nezapomenutelných zážitků, které si může každý turista užít. Z mnoha oblíbených turistických destinací se vyčlenila Nagasaki, město ležící na západním pobřeží ostrova Kyushu. Pokud tedy hledáte cestování do této oblasti, určitě neváhejte si zakoupit letenku do Nagasaki.

Město Nagasaki má bohatou historii, což je také příčinou jeho oblíbenosti mezi turisty. Stalo se totiž místem, kde americké letectvo v roce 1945 shodilo atomovou bombu, což stálo mnoho lidských životů a způsobilo nesmírné poškození města. Dnes ale můžeme v městském muzeu vidět expozice a výstavy věnované této tragické události, která se stala v jednom z největších konfliktů v historii lidstva.

Kromě historických památek a věnování památce obětem atomové bomby, nabízí Nagasaki turistům také nádhernou přírodu a historické památky. Navštívit můžete třeba Nagasaki Ropeway, což je kabinková lanovka na vrchol hory Inasa. Zde se vám nabídne krásný výhled na celé město a okolí, což je nezapomenutelný zážitek. Dále můžete navštívit třeba Nagasaki Peace Park nebo Nagasaki National Peace Memorial Hall, což jsou místa, která také stojí za shlédnutí.

Jak již bylo zmíněno, cestování do Nagasaki je velice oblíbené a nabízí se několik možností, jak si pro svou dovolenou v Japonsku zakoupit letenku. Výhodou jsou bezesporu nabídky letových společností, které se orientují na Japonsko a nabízí lety na různých místech. Dále se určitě vyplatí například hledat nabídky leteckých společností přímo na internetu, kde se nabízejí zajímavé slevy a nabídky na letenky do Nagasaki i na další místa v Japonsku.

Závěrem bychom mohli říci, že Nagasaki je místem, které vám nabídne to nejlepší, co Japonsko jako země může poskytnout. Nabízejí se vám zde historické, kulturní a přírodní památky, které jsou v Japonsku unikátní a nezapomenutelné. Pokud tedy plánujete svou další dovolenou v zemi vycházejícího slunce, nezapomeňte si zakoupit letenku do Nagasaki, která vás zavede do jedné z nejkrásnějších a nezapomenutelných oblastí tohoto úžasného státu.


Počasí Japonsko Nagasaki


Nagasaki, vedle své bohaté historie a kulturního dědictví, je známé také pro své zajímavé počasí. Nacházející se na jihozápadě Japonska na pobřeží přilehlém k Japonskému moři, město má mírné klima s výraznými sezónními změnami.

Jaro (březen - květen):
Jarní období v Nagasaki je charakteristické mírným a příjemným počasím. Teploty stoupají z průměrných 10 °C v březnu na příjemnějších 18 °C v květnu. To je ideální období pro návštěvu města, protože kvetou sakury a celé město se ponoří do nádhery růžových květů.

Léto (červen - srpen):
Léto v Nagasaki je horké a vlhké. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. To může být náročné pro některé lidi, zejména pokud nejsou zvyklí na takové počasí. Díky své poloze u moře je ale možné očekávat mírné mořské větry, které přinášejí úlevu.

Podzim (září - listopad):
Podzimní období v Japonsku je známo svými krásnými barevnými listy a Nagasaki není výjimkou. Teploty klesají z příjemných 27 °C v září na chladnějších 16 °C v listopadu. Tímto obdobím je nejlepší jezdit na horské výlety okolo Nagasaki, kde můžete vychutnat malebné scenérie.

Zima (prosinec - únor):
Zimní období v Nagasaki je mnohem chladnější, ačkoli přesto mírnější ve srovnání s jinými částmi Japonska. Průměrné teploty klesají na 8 °C a někdy se může objevit i sníh. Přesto Nagasaki zůstává popularní turistickou destinací i v zimě, protože město je možné vidět v nádherných vánočních osvětleních a tradiční japonské zimní festivaly jsou také velmi populární.

Nagasaki má také specifické počasí, které je ovlivněno blízkostí oceánu. Tyfóny jsou častými úkazy během letního období, zejména od června do října. Tyfóny jsou obvykle doprovázeny silnými déšti a větry. Je tedy důležité sledovat předpovědi a být připraven na možné nepříznivé povětrnostní podmínky.

Celkově lze říct, že Nagasaki nabízí různorodé počasí po celý rok. Nezáleží na tom, zda přijedete na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, vždy je zde něco, co stojí za vidění. Je důležité sledovat aktuální předpověď počasí a přizpůsobit se podle potřeb a přání. Ať už si užíváte kvetoucích sakur, barevných podzimních listů nebo vánočního osvětlení, Nagasaki bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Japonsko Nagasaki


Japonsko je zemí bohatou na historii, kulturu a úchvatné přírodní krásy. Jedním z nejzajímavějších míst, které turisté mohou navštívit v Japonsku, je město Nagasaki. Nachází se na západním pobřeží ostrova Kyūshū a proslavilo se svou překrásnou přírodou a dojímavou historií.

Pokud se rozhodnete navštívit Nagasaki, je důležité si vybrat správné ubytování, které vám umožní plně si vychutnat pobyt v tomto místě. Nagasaki nabízí širokou škálu různých ubytovacích možností, které uspokojí potřeby každého cestovatele.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, jsou k dispozici elegantní hotely s pěti hvězdičkami, které nabízejí prvotřídní služby a komfortní pokoje. Tyto hotely se nacházejí v centru města nebo nedaleko turisticky atraktivních lokalit, což je vhodné pro ty, kteří chtějí mít vše snadno dostupné. V těchto hotelech budete mít možnost ochutnat autentickou japonskou kuchyni, včetně čajových obřadů a tradicionálního umění sushi.

Pokud hledáte útulnější a ekonomičtější variantu ubytování, můžete využít příjemných penzionů nebo rodinných hotelů, které jsou rozmístěny po celém městě. Tyto ubytovny často nabízejí pohodlné pokoje za přijatelnou cenu a přátelskou atmosféru. Mnohé z nich mají také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční japonská jídla.

Další možnosti jsou hostely, které jsou populární mezi mladými cestovateli a těmi, kteří hledají levnou formu ubytování. Hostely v Nagasaki nabízí sdílené pokoje s vlastními skříňkami, cukrárnami nebo sdílenými kuchyňkami. Kromě toho jsou také ideálním místem k setkávání s dalšími cestovateli z celého světa a sdílení cestovatelských zážitků.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli formu ubytování, budete mít příležitost prozkoumat krásy Nagasaki. Město je známé svou bohatou historií, zejména bombovým útokem na něj během druhé světové války. Návštěva památníku míru v Nagasaku vám poskytne jedinečnou příležitost proniknout do historie a rozpomenout se na oběti tohoto tragického incidentu.

Nagasaki je také domovem mnoha starobylých chrámů a klášterů, které vás přivítají svými klidnými zahradami a mistrovským japonským architektonickým stylem. Navštivte například chrám Sōfuku-ji, který je nejstarším čínským buddhistickým chrámem v Japonsku, nebo klášter Kōfuku-ji, který je považován za jedno z nejkrásnějších míst v Nagasaki.

Kromě toho můžete spatřit i nádhernou přírodu okolo města. Vydejte se na výlet do hor a projděte se kolem krásných jezer a vodopádů. Jeden z nejznámějších vodopádů je Fukusai-ji, který je považován za výjimečný přírodní úkaz.

Všechna tato místa jsou snadno dostupná z vašeho vybraného ubytování v Nagasaki. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, rodinný pension nebo hostel, budete mít možnost prozkoumat a zažít vše, co toto úchvatné město nabízí. Navštěvte Nagasaki a nechte se okouzlit jeho historií, kulturou a přírodní krásou.


Dovolená Japonsko Nagasaki


Japonsko je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů pro cestovatele z celého světa. Jeho bohatá historie, fascinující kultura a nádherné přírodní scenérie přitahují návštěvníky, kteří touží po nezapomenutelném dobrodružství. Jedním z míst, které si určitě stojí za to navštívit, je Nagasaki.

Nagasaki je přístavní město na západním pobřeží ostrova Kyušú a nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci historických památek, moderní architektury a překrásné přírody. Možná je táhne známější Hirošimou, ale Nagasaki je jemná perla, která vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

Historicky je Nagasaki známo jako místo přistání prvních evropských obchodních lodí v 16. století. Město hrálo důležitou roli v mezinárodním obchodě a bylo důležitým centrem křesťanství v Japonsku. Japonský vládce Hideyoshi se rozhodl ukončit katolickou misi v Japonsku a zakázal křesťanskou víru. Následně bylo Nagasaki oblíbenou destinací pro pronásledování křesťanů. Dnes se zde nachází Památník mučedníků, který připomíná tuto temnou kapitolu japonských dějin.

Další ikonickou památkou v Nagasaki je pohřebiště křesťanů v korytech a na svazích kopce Nishizaka. Nacházejí se zde hroby a sochy mučedníků, kteří byli popraveni na této lokalitě během období pronásledování křesťanství.

Zcela odlišnou zkušeností je návštěva Hirošimy s jejím mírovým parkem a Památníkem míru. Nagasaki má své vlastní mírové muzeum a park, který vzdává hold obětem atomové bomby, která zde byla svržena 9. srpna 1945. Návštěva tohoto místa vám poskytne příležitost lépe porozumět zničující síle jaderných zbraní a významu míru.

Kromě historických památek nabízí Nagasaki i malebnou přírodu. Nachází se poblíž poloostrova Shimabara, který je známý pro své termální prameny a přírodní krásy. Můžete si užít krásné pěší túry po tomto poloostrově, navštívit lázeňská města nebo se vykoupat v teplých pramenech.

Nagasaki také nabízí skvělé mořské plody a místní lahůdky, které nemůžete vynechat. Oblíbeným místem je Dejima Wharf, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a suši přímo od rybářů.

Pokud plánujete návštěvu Japonska, určitě zvažte výlet do Nagasaki. Toto fascinující město vás překvapí svou bohatou historií, krásou přírody a upřímností jeho obyvatel. Budete mít možnost prozkoumat unikátní místa a získat hlubší porozumění japonské kultuře. Navštivte Nagasaki a vrátíte se domů s nezapomenutelnými zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nagasaki


1) Co se stalo v Nagasaki?
Odpověď: Nagasaki bylo druhým městem v Japonsku, které bylo atomovou bombou napadeno Spojenými státy během 2. světové války dne 9. srpna 1945.

2) Kolik lidí bylo zabito při bombardování Nagasaki?
Odpověď: Odhaduje se, že přibližně 35 000 lidí bylo okamžitě zabito při bombardování, a dalších půl milionů trpělo následky radioaktivního záření.

3) Jak se dnes Nagasaki změnilo po bombardování?
Odpověď: Nagasaki se dnes stalo moderním městem s bohatou historií. Mnoho památek a muzeí připomíná ty hrůzné události 2. světové války, ale město je také známé pro své živé a barvitě zářící noční život.

4) Kdy si mohu prohlédnout místa, kde byly atomové bomby shozeny?
Odpověď: Existuje několik památek a muzeí v Nagasaki, které připomínají bombardování atomovou bombou. Tyto památky jsou otevřeny pro návštěvníky po celý rok.

5) Jak se dostanu do Nagasaki?
Odpověď: Nagasaki je přístupné z Tokia a dalších větších měst v Japonsku vlakem nebo letadlem. Také existují přímé lodní linky například z Hongkongu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky