Objevte nejlevnější lety

Japonsko Kurashiki

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Kurashiki


1. Jak se dostat z Tokia do Kurashiki?
Odpověď: Nejsnazší způsob, jak se dostat z Tokia do Kurashiki, je vlakem. Trasa trvá přibližně dvě a půl hodiny a je možné použít rychlostní vlaky Shinkansen nebo běžné linkové vlaky.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Kurashiki?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Kurashiki patří historická čtvrť Bikan, Muzeum Ohara a Oharaova galerie umění, Korakuen - jedna z nejkrásnějších japonských zahrad, a Ohashi dům, který nyní slouží jako muzeum.

3. Jaká je nejlepší doba navštívit Kurashiki?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Kurashiki je na podzim (září a říjen) a na jaře (duben a květen), kdy jsou teploty příjemné a kvetou sakury a další rostliny.

4. Mám-li jen krátký pobyt v Kurashiki, co bych neměl vynechat?
Odpověď: Pokud máte jen krátký pobyt v Kurashiki, určitě nesmíte vynechat procházku historickou čtvrtí Bikan, navštěvu Muzea Ohara a Oharaovy galerie umění a prohlídku Korakuen zahrady.

5. Kam se mohu ubytovat v Kurashiki?
Odpověď: V Kurashiki je možné si vybrat z různých typů ubytování, včetně hotelů, hostinců a tradičních japonských ryokanů. Nejbližší přístup k turistickým atrakcím je z hotelů ve čtvrti Bikan.

6. Můžu se ve městě dorozumět anglicky?
Odpověď: Ve většině turistických oblastí v Kurashiki hovoří personál anglicky. Nicméně, mimo tyto oblasti je angličtina méně rozšířená, takže základní znalost japonského jazyka nebo překladový slovník může být užitečný.

7. Jaká je místní specialita v Kurashiki?
Odpověď: Oblíbenou místní specialitou v Kurashiki je kasaoka rýže, která se vaří s různými druhy mořských plodů. Další tradiční jídla zahrnují udon nudle a kaki (japonská jablka).

8. Kde mohu koupit suvenýry v Kurashiki?
Odpověď: Nejlepší místa pro nákup suvenýrů v Kurashiki jsou obchody ve čtvrti Bikan, které nabízejí tradiční japonské řemeslné výrobky, jako jsou keramika, laky, tkané výrobky a šperky.

9. Má Kurashiki nějaké pláže?
Odpověď: Kurashiki nemá přímo pláž, ale v blízkosti se nachází pláže Seto Inland Sea, které jsou ideální pro letní rekreaci a koupání.

10. Je možné si pronajmout kolo v Kurashiki?
Odpověď: Ano, v Kurashiki je možné si pronajmout kolo ve více než jednom místě. To je populární způsob, jak objevovat město a okolní oblasti.


Ubytování Japonsko Kurashiki


Kurashiki je malebné město v regionu Chūgoku v Japonsku. Je známé svými historickými čtvrtěmi, kde najdete mnoho tradičních japonských domů, které byly přeměněny na obchody a kavárny. Je to také oblíbená turistická destinace pro své muzea, jako je muzeum Ohara a muzeum folklóru Kurashiki. Pokud se plánujete navštívit Kurashiki, je důležité věnovat pozornost volbě správného ubytování.

V Kurashiki je k dispozici celá řada možností ubytování, od hotelů po tradiční japonské hostely. Zde jsou tři dobrá ubytování, která vám mohou nabídnout skvělý zážitek z vaší návštěvy tohoto fantastického města.

1. Hotel Laforet Kurashiki

Hotel Laforet Kurashiki se nachází v blízkosti historické části Kurashiki, což vám umožní snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím. Hotel se skládá z moderně zařízených pokojů, každý s vlastní koupelnou a toaletou. Mezi vybavením patří TV, klimatizace a Wi-Fi. Hostům jsou k dispozici různé služby včetně prádelny a bezplatného parkoviště.

2. Guesthouse CocoMama

Pokud hledáte tradiční japonské ubytování, Guesthouse CocoMama nabízí pokoje s futony (tradiční matrace), společné sociální zařízení a koupelnu. Hosté se zde mohou těšit na kavárnu a dvorek, kde se mohou setkat s ostatními hosty. Guesthouse je vzdálené pouhých 10 minut chůze od Kurashiki Bikan Historical Quarter, což je historická oblast se spoustou tradicních domů, obchodů a muzeí.

3. Kurashiki Station Hotel

Pokud přijíždíte do Kurashiki vlakem, Kurashiki Station Hotel je ideální volbou. Hotel je přímo před hlavním nádražím a k dispozici jsou zde standardní pokoje s vlastní koupelnou. Hosté zde mohou využít restauraci a kavárnu, stejně jako nabízejí prádelnu a zasedací místnosti. Díky své poloze je hotel ideální pro cestování do okolí, jako jsou například města Okayama a Takamatsu, jež jsou k dispozici přímo vlakem.

V Kurashiki najdete mnoho dalších možností ubytování, ale tyto tři nabízejí nejlépe umístěné hotely a ubytování s nejlepší hodnotou za peníze. Ať už se rozhodnete pro hotel, hostely nebo japonský ryokan, Kurashiki vás nadchne, co se týče krásy i pravých japonských zážitků.


Dovolená Japonsko Kurashiki


Pokud plánujete dovolenou plnou krásných památek, exotické kultury a malebného přírodního prostředí, Japonsko by mohlo být vaše ideální destinace. Mezi mnoha japonskými městy, která stojí za návštěvu, se nachází malebné město Kurashiki.

Kurashiki se nachází na jihu Japonska a je známé svými tradičními kanály, historickou architekturou a atmosférou starého Japonska. Jeho rozmanitá místa a atrakce přilákaly turisty z celého světa, a to jak Japonce, tak i zahraniční návštěvníky.

Hlavní turistickou atrakcí města je Bikan Historical Quarter, což je starobylá čtvrť s krásně dochovanými tradičními japonskými domy a kanály. Procházka po historické čtvrti vás přenese do minulosti a umožní vám prozkoumat krásu a charakter tradiční japonské architektury. Můžete se toulat malými uličkami, objevovat malebné mosty a užívat si atmosféru, která v Kurashiki panuje.

Další zajímavostí města je Ohara Museum of Art, které je prvním muzeem umění v Japonsku. Muzeum nabízí rozsáhlou kolekci evropského a japonského umění včetně děl slavných umělců, jako jsou Monet, Renoir a Gauguin. Zahrnuje také japonské umění moderního a současného pejzáznu. Pro milovníky umění je toto muzeum nejideálnější místo k návštěvě.

Pokud jste fanoušky zahrad a přírody, město Kurashiki má také co nabídnout. Kōraku-en je jedna z nejkrásnějších tradičních zahrad v Japonsku a je domovem mnoha květinových vířivých jezírek, malebných chodníků a historických památek. Tato zahrada je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek, přičemž si můžete vychutnat klidné prostředí.

Dále můžete navštívit i Ohashi House, což je tradiční japonský dům, který byl proměněn na muzeum a poskytuje pohled do života jedné japonské rodiny v minulosti. Interiér domu je zachován tak, jak byl za účelem ukázat původní životní styl a kulturu obyvatel města v minulosti.

Japonsko je také známo svou vynikající kuchyní a Kurashiki není výjimkou. V okolí historické čtvrti Bikan najdete spoustu útulných restaurací a kaváren, které nabízejí širokou škálu tradičních japonských jídel, včetně přístupných cenových nabídek.

Dovolená v Kurashiki v Japonsku nabízí nezapomenutelný zážitek, který spojuje bohatou historii, tradiční atmosféru a krásné přírodní scenérie. Při plánování vaší cesty se ujistěte, že zahrnujete tyto hlavní atrakce města, abyste získali kompletní představu o kráse a kultuře, které Kurashiki nabízí.


Letenka Japonsko Kurashiki


Pokud se rozhodnete navštívit Japonsko, stojí za to zahrnout do svého plánu návštěvu města Kurashiki. Tato malebná destinace se nachází v prefektuře Okayama na západním pobřeží země a nabízí bohatou historii, krásnou architekturu a fascinující kulturní zážitky.

Při plánování své cesty do Japonska je letenka do Kurashiki ideální volbou. Město má vlastní letiště, které je dobře propojené s několika významnými japonskými městy, jako je Tokio, Ósaka nebo Hokkaidó. Existuje také možnost cestovat letadlem z dalších mezinárodních letišť, například z mezinárodního letiště Kansai nebo Narita. Díky těmto možnostem je příjezd do Kurashiki snadný a pohodlný.

Kurashiki je známé svou zachovanou starou čtvrtí Bikan, která je plná krásných historických budov. Procházka úzkými uličkami obloženými bílými domky s tradičními tmavě hnědými střechami vás přenese zpět do minulosti. Mnoho těchto domů bylo přeměněno na galerie, obchody či restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční jídlo a pití.

Dalším významným místem v Kurashiki je hrad Kurashiki, který se nachází na zeleném kopci nad řekou. Návštěva tohoto historického místa vám umožní prozkoumat jeho pevnostní zdi, brány a nádvoří. Pokud projdete také dovnitř samotného hradu, najdete zde muzeum, které vám představí historii hradu a vystavuje tradiční vojenské zbraně.

Japonsko je také známé svými zahrady a v Kurashiki není výjimkou. Kórakuen, která se nachází v údolí mezi městy Kurashiki a Okayama, je jednou z nejkrásnějších zahrad v zemi. Tato rozsáhlá zahrada nabízí malebné scény, jako jsou jezera, mosty a nádherná kvetoucí zeleň. Je to skvělé místo k relaxaci a obdivování výjimečné přírodní krásy.

Když přijedete do Kurashiki, nezapomeňte si také užít místní kulturu a tradici. Město nabízí mnoho kulturních festivalů, které jsou spojeny s různými událostmi, jako je Ásahi Take-uma festival, který předvádí jízdu na koni, nebo jarní festival Obutsu, který slaví nový rok a předvádí tradiční tance a hudbu.

Takže pokud přemýšlíte, kam letět při návštěvě Japonska, Kurashiki je skvělou volbou. Letenka do tohoto malebného města vám umožní objevovat jeho bohatou historii, krásu architektury a fascinující kulturu. Buďte připraveni na nezapomenutelné zážitky a dojmy, které si odnesete z této země.


Počasí Japonsko Kurashiki


Kurashiki je malé město ležící na západním pobřeží Japonska. Toto malebné místo s historickou atmosférou a malebnými kanály je populární jak mezi turisty, tak i místními obyvateli.

Pokud se chystáte navštívit Kurashiki, je důležité vědět, jaké počasí v této oblasti můžete očekávat. Japonsko má specifické klima s výraznými ročními obdobími a Kurashiki není výjimkou.

Mnoho návštěvníků preferuje jaro nebo podzim jako nejlepší čas pro cestu do Kurashiki, protože teploty v těchto obdobích jsou příjemné a příroda je již kvetoucí nebo se nachází v pestrobarevných podzimních tónech. V jarních měsících (březen až květen) se teplota pohybuje mezi 15 a 25 °C, s mírnými dešti. Podzim (září až listopad) nabízí podobně příjemné teploty, ale s nižšími srážkami.

Letní měsíce (červenec až srpen) jsou v Kurashiki horké a vlhké. Teploty mohou stoupat přes 30 °C a vzduch je zde značně dusný. Návštěvníci by měli počítat s deštěm, který je typický pro tuto dobu roku. Díky tomu je však příroda v okolí Kurashiki zelená a plná života.

Naopak zimní období (prosinec až únor) je chladné, ale ne příliš drsné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10 °C, přičemž noční teploty mohou klesnout pod bod mrazu. Srážky jsou v této době poměrně nízké, takže turisté, kteří si přejí vidět město bez davů, by mohli zvážit návštěvu právě v zimě.

Vzhledem k tomu, že Kurashiki leží na pobřeží, je snadné dostat se sem a cestovat po okolí. Díky příjemným teplotám a přírodě, která je vždy nablýskaná, je zde mnoho aktivit pro každého návštěvníka. Můžete si projít okolí města a obdivovat historické domy a tradice středověkého Japonska. Nebo se vydat na výlet po malebných kanálech, užít si tradiční japonskou kuchyni a ochutnat místní speciality.

Kurashiki je fascinujícím místem s bohatou historií a jedinečnou kulturou. Ať už se rozhodnete navštívit toto malebné město kdykoliv, počasí je zde vždy příjemné. Nezapomeňte si vybrat vhodnou oblečení a buďte připraveni na radostně strávený čas v tomto kouzelném koutu Japonska.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky