Objevte nejlevnější lety

Itálie Pompeje

Počasí Itálie Pompeje


Itálie je země, která je známá především svým kulturním dědictvím, historickými památkami a gastronomií. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější památky patří antické město Pompeje, které bylo zničeno v roce 79 n. l. výbuchem sopky Vesuv. Její zničení a následný způsob obnovy se stal inspirací pro mnoho umělců a spisovatelů. Jaké však je počasí, které se zde můžete očekávat?

Pompeje se nacházejí v jižní Itálii v oblasti Kampánie. Klima v této oblasti je subtropické, což znamená, že jsou zde mírné zimy a horká léta. Během zimy může teplota klesnout na 10 °C a v letních měsících může stoupat až k 30 °C. Průměrná teplota v průběhu roku je kolem 20 °C. Den bývá velmi slunečný, takže si můžete užít pohodu a výlety.

Kampánie má v létě mimořádně horké počasí, takže se turisté často vyhýbají návštěvě Pompejí v letních měsících. Pokud si však naplánujete návštěvu mimo sezónu, můžete si užít mírnější počasí s velkým množstvím slunce a málo srážek.

Nejde však jen o teplotu a jasno. Výběr správného oblečení a obuvi je také důležitý, protože může dojít k neočekávané změně počasí. Pokud se rozhodnete navštívit Pompeje v zimě, je nutné se připravit na chladné a deštivé počasí. Pokud se však rozhodnete jít v létě, budou vaši nejlepší přátelé tenisky nebo pohodlné sandály a lehké oblečení.

V každém případě, pokud se rozhodnete pro návštěvu Pompejí, nemůžete špatně volit počasí. Každá roční doba nabízí něco zcela odlišného a fascinujícího v této ikonické historické lokalitě. Ať už se rozhodnete pro jarní, letní, podzimní nebo zimní návštěvu, určitě si užijete krásné prostředí, pamětihodnosti a jedinečnou italskou atmosféru.


Dovolená Itálie Pompeje


Pompeje je historické město v jižní Itálii, které je známé svou bohatou historií a archeologickými nálezy. Toto město patří mezi nejvýznamnější turistické atrakce v zemi a každý rok láká miliony návštěvníků ze všech koutů světa.

Pompeje byly kdysi živým a prosperujícím městem ve starověkém Římě. Jeho existence byla však tragicky ukončena v roce 79 n. l., kdy sopka Vesuv v okolí vybuchla a zasypala celé město vrstvou sopečného popílku a popela. To způsobilo, že Pompeje byly ztraceny a pohřbeny pod zemí po mnoho staletí.

Archeologické vykopávky začaly v Pompejích až v 18. století a od té doby bylo odkryto mnoho fascinujících artefaktů a budov. Některé z těchto nálezů zahrnují zdi s freskami, sochy, mozaiky a dokonce i dochované těla pohřbených obyvatel. Tyto objevy poskytují cenný pohled do života ve starověkém Římě a jsou neocenitelnými historickými artefakty.

Dovolená v Pompejích nabízí návštěvníkům možnost ponořit se do minulosti a po celou dobu prožívat atmosféru starověkého města. Můžete procházet starými uličkami a prozkoumávat různé domy, obchody a veřejné budovy. Na každém kroku narazíte na fascinující architekturu a zbytky života z dávných dob.

Nejvíce známou částí Pompejí je Amfiteátr, který byl jednou z největších divadelních aren ve starověkém Římě. Zde se konala mnohá představení a gladiátorské hry, které přitahovaly tisíce diváků. Procházení amfiteátrem je jedinečnou zkušeností a nabídne vám představu o tom, jaké muselo být atmosféře během takových událostí.

Další zajímavou atrakcí v Pompejích je tzv. "Villa dei Misteri" (Vila tajemství). Toto je jedno z nejlépe dochovaných míst v Pompejích a nachází se asi 500 metrů za hlavními branami města. Vila je známá svými bohatými fresekami a malbami, které zobrazují tajemné rituály a obřady spojené s kultem bohyně Diónýsa. Tato vila poskytuje unikátní pohled do starověkého náboženského života a představuje jednu z nejlépe dochovaných stavbách ve městě.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Pompejích, je vhodné si v předstihu zakoupit vstupenky, protože místo je velmi oblíbené a fronty mohou být poměrně dlouhé. Doporučuje se také pronajmout si průvodce, který vám poskytne podrobný pohled na všechny historické památky a zajímavosti ve městě.

Návštěva Pompejí je jedinečným zážitkem, který vám umožní cestovat časem a prozkoumávat minulost. Tento archeologický klenot nabízí jedinečný pohled na starověký Řím a jeho životy. Nezáleží na tom, zda jste historický nadšenec, umělecký milovník nebo prostě jen zvědavý turista, Pompeje stojí za to navštívit a objevit tuto unikátní část italského dědictví.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Pompeje


1. Jak se dostanu do Pompejí?
Odpověď: Nejjednodušším způsobem, jak se dostat do Pompejí, je cestovat vlakem z Neapole. Vlak jezdí přímo do stanice Pompei Scavi - Villa dei Misteri, což je nejbližší stanice k archeologickému nalezišti Pompeje.

2. Jaké jsou vstupné do Pompejí?
Odpověď: Vstupné do Pompejí se liší v závislosti na sezóně. Běžně se pohybuje kolem 15-20 eur, ale může se změnit. Děti do 18 let mají vstup zdarma.

3. Do jaké doby jsou Pompeje otevřené pro veřejnost?
Odpověď: Pompeje jsou otevřené pro veřejnost každý den, s výjimkou 1. ledna, Velkého pátku, 1. května a Vánočního dne. Otevírací doba se liší v závislosti na ročním období, takže je nejlepší si předem zkontrolovat aktuální informace.

4. Dohledává se zde turistický průvodce?
Odpověď: Ano, v Pompejích je možné si najmout turistického průvodce. Jsou zde dostupné oficiální průvodcovské služby, které vám mohou poskytnout podrobný přehled o historii a významu jednotlivých míst.

5. Je nutné si dopředu zakoupit lístky do Pompejí?
Odpověď: I když není povinné si dopředu zakoupit lístky do Pompejí, doporučuje se to zejména v letních měsících a o víkendech, kdy je navštěvovanost větší. Zakoupení lístků dopředu vám zajistí rychlejší vstup a snížíte riziko, že byste se dostali na místo a lístky by byly vyprodané.

6. Je povoleno fotografovat v Pompejích?
Odpověď: Ano, je povoleno fotografovat v Pompejích za použití běžného fotoaparátu nebo mobilního telefonu. Pouze profesionální fotografové potřebují speciální povolení.

7. Existuje zde restaurace nebo jiná možnost stravování?
Odpověď: Ano, v Pompejích se nacházejí restaurace a kavárny, kde si můžete odpočinout a občerstvit se. Naleznete zde širokou škálu jídel a nápojů.

8. Jak dlouho trvá prohlídka Pompejí?
Odpověď: Doporučuje se si prohlídku Pompejí naplánovat minimálně na půl dne, aby byl dostatek času prozkoumat hlavní atrakce a památky. Mnoho návštěvníků si však vyhrazuje celý den na prohlídku.

9. Je možné do Pompejí vstoupit s kočárkem?
Odpověď: Ano, je možné vstoupit do Pompejí s kočárkem. Je však důležité mít na paměti, že terén může být nerovný a nevhodný pro jízdu kočárkem.

10. Jaké další zajímavosti se nacházejí poblíž Pompejí?
Odpověď: V blízkosti Pompejí se nacházejí další zajímavosti, jako je například Herculaneum, další archeologické naleziště zničené výbuchem Vesuvu, a také Vesuv s možností výstupu na vrchol až k lávovému kráteru.


Letenka Itálie Pompeje


Pokud máte zájem navštívit Itálii a toužíte zároveň prozkoumat historické památky, pak byste měli věnovat pozornost Pompejím - městu zničenému při výbuchu sopky Vesuv v roce 79 n.l. Toto město se nachází v Neapolském regionu Itálie a je považováno za jednu z nejvýznamnějších archeologických nalezišť nejen v Itálii, ale i v celé Evropě.

Jako turista máte možnost cestovat do Pompejí pomocí letadla. Nejlepší volbou je letiště v Neapoli, které je vzdálené asi 25 kilometrů od Pompejí. Poté, co přistanete v Neapoli, můžete buď pronajmout si auto a vyjet směrem k Pompejím, nebo využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo vlaky.

Vstupenky do Pompejí si můžete zakoupit na místě nebo předem online. Doporučuji si vstupenky zakoupit přes internet, protože se můžete vyhnout frontám na vstupu a ušetříte si čas.

Pompeje nabízejí široké spektrum historických památek, jako jsou vily, veřejná prostranství, obchody a mnoho dalšího, co vám umožní cestovat zpět v čase. Nedaleko Pompejí se nachází i další krásné památky, jako je například město Herculaneum nebo kráter sopky Vesuv.

Na cestu do Pompejí byste měli vyrazit co nejdříve ráno, aby vám zbyl dostatek času na prohlídku této nezapomenutelné památky. Pokud si rádi užíváte fotografie, měli byste mít s sebou fotoaparát, protože Pompeje nabízejí nespočet krásných záběrů.

Pompeje jsou jedním z nejvýznamnějších historických nalezišť, které lze nalézt v Itálii. Město je plné překvapení a každý rok přiláká tisíce turistů z celého světa. Pokud máte zájem o historii a kulturu, zaručeně si z Pompejí odnesete nezapomenutelný zážitek. A nezapomeňte si rezervovat letenku do Itálie, abyste prozkoumali tuto historickou památku na vlastní oči.


Ubytování Itálie Pompeje


Pompeje je bezesporu jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Tato starověká města v blízkosti Neapole, která byla zničena v roce 79 našeho letopočtu erupcí sopečného komplexu Vesuv, je nyní důležitým turistickým cílem v Itálii.

Pokud plánujete návštěvu Pompejí, existuje mnoho možností ubytování v této oblasti. Zde jsou některé z nich.

1. Hotel Pompei Resort

Tento luxusní hotel se nachází pouhých 300m od vstupu na archeologické naleziště Pompejí. Hotel má k dispozici prostorné pokoje, soukromou zahradu a venkovní bazén. Hosté si mohou užít výhled na Vesuv z výdejního pultu s koktejly nebo relaxovat v lázních a sauně. Hotel také nabízí bezplatné parkování.

2. Hotel Palma

Tento hotel se nachází v blízkosti stanice Pompei Santuario. Hotel má prostorné pokoje, stylovou přízemní restauraci a venkovní bazén. Hosté mohou snadno navštívit archeologické naleziště Pompejí a město Neapol, které se nachází jen 25 minut vlakem.

3. La Pedamentina

Toto ubytování nabízí malebné apartmány v historické čtvrti Pompejí. Každý apartmán je prostorný, s moderní kuchyňskou linkou a posezením v zahradě nebo na terase. Hosté mohou snadno navštívit archeologické naleziště Pompejí pěšky nebo autobusem, který zastavuje v blízkosti. La Pedamentina také nabízí parkování zdarma.

4. Bed and Breakfast Siria

Toto rodinné ubytování se nachází v blízkosti stanice Circumvesuviana v Pompeji. Hosté mohou vybírat z pokoje s vlastní koupelnou nebo z pokoje se sdílenou koupelnou. B&B Siria nabízí snídaně, WiFi zdarma a klimatizaci.

5. Villa Franca

Tento hotel se nachází v Grottaferrata, přibližně 25 km od Pompejí. Obklopen vinnou révou a olivovníky, tento elegantní hotel nabízí prostorné pokoje s výhledem na okolní krajinu. Hosté mohou navštívit Pompeje nebo okolní vesnice, jako například Castelli Romani.

Nespočet možností ubytování v Pompejích vám zaručí příjemné a pohodlné ubytování během vaší návštěvy této historické oblasti. Vyberte si zařízení, které splňuje vaše požadavky a užijte si svou dovolenou v Itálii.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky