Objevte nejlevnější lety

Japonsko Hakoně

Ubytování Japonsko Hakoně


Hakone, malebné město v Japonsku s bohatou a fascinující historií, je oblíbenou destinací turistů z celého světa. Nachází se ve slavném regionu Fuji-Hakone-Izu a je známé především díky svému přírodnímu krásu, termálním pramenům a nádherným výhledům na horu Fuji. Pokud se chystáte navštívit Hakone, je důležité zvážit ubytování, které vám pomůže prožít dokonalý pobyt v tomto magickém městě.

Hakone nabízí širokou škálu možností ubytování, které vyhovuje všem rozpočtům a preferencím. Pro ty, kteří si přejí zažít tradiční japonskou atmosféru, je tu spousta ryokanů (japonských hostinců) a minshuků (menších ubytovacích zařízení). Ryokany jsou obzvláště oblíbené mezi turisty, kteří hledají autentické japonské zkušenosti. Tyto tradiční ubytovny nabízejí výhled na přírodu, vlastní termální lázně a ochutnávky tradiční japonské kuchyně. Některé ryokany jsou také vybaveny privátními onseny (termálními lázněmi), kde si hosté mohou užívat soukromí a relaxovat bez ostatních návštěvníků.

Pro ty, kteří preferují moderní pohodlí a vybavení, jsou k dispozici luxusní hotely a resorty. Tyto hotely často nabízejí nejrůznější služby a vybavení, jako jsou restaurace, bary, bazény, posilovny a wellness střediska. V takovém luxusním ubytování si určitě užijete nádherné výhledy na horu Fuji a okolní krajinu.

Pokud cestujete s menším rozpočtem, existuje také řada cenově dostupných hotelů a hostelu v Hakone. Hostely jsou zvláště oblíbené mezi mladými cestovateli, kteří hledají společný prostor a přátelskou atmosféru. Tyto ubytovny nabízejí komfortní postele, sdílené koupelny a společenské místnosti, kde můžete poznat další cestovatele ze všech koutů světa.

Je také dobré zmínit, že Hakone je známé svými lázeňskými městy. Využití termálních pramenů v horkých pramenech je nezapomenutelným zážitkem, a proto si mnoho turistů vybírá ubytování, které je má blízko. Některé hotely a ryokany mají vlastní termální lázně, takže si můžete vychutnat tyto přírodní zdroje přímo ve svém pokoji nebo na terase s výhledem na nádhernou krajinu.

Hakone je snem každého cestovatele a zvolené ubytování zásadně ovlivní váš zážitek z tohoto úchvatného města. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, určitě si vyberete vhodné ubytování, které vám poskytne komfort, pohodlí a jedinečný zážitek. Nezapomeňte si rezervovat své ubytování dostatečně dopředu, zejména pokud cestujete v letních měsících nebo během jarních květinových festivalů, kdy je Hakone velmi vyhledávanou destinací.


Dovolená Japonsko Hakoně


Japonsko je jednou z nejexotičtějších a fascinujících destinací na světě, a jedním z jejích největších pokladů je poloostrov Hakone. Tato oblast, nacházející se přibližně 100 kilometrů od Tokija, je známá svou překrásnou přírodou, termálními prameny, výhledy na horu Fuji a bohatou historií.

Jeden z hlavních důvodů, proč byste si měli vybrat dovolenou právě v Hakoně, je jeho bohaté termální vody. V této oblasti se nachází mnoho ryokanů, což jsou tradiční japonské lázeňské hotely, které nabízejí relaxaci ve horkých pramenech. Můžete se ponořit do horkých lázní a uvolnit se po dlouhém dni procházkou po okolních přírodních krásách. Hakone je také domovem jednoho z největších přírodních termálních jezer na světě, Ashinoko, které je obklopené okouzlujícími výhledy na horu Fuji a nabízí možnost výletu na čluně.

Dalším lákadlem pro návštěvníky Hakony je národní park Fuji-Hakone-Izu. Tento park je domovem ohromujících výhledů na horu Fuji, která je symbolem Japonska. Pokud si vyberete jasné počasí, budete moci obdivovat jedinečný výhled na tuto sopku nejen z pozemku, ale také z panoramatických pohledů zahnívajících po celé oblasti.

Pro ty, kteří si přejí poznat více o japonské kultuře a historii, mohou navštívit muzea a chrámy, které se nacházejí v Hakoně. Jedním z nejpopulárnějších je Muzeum umění Hakone, které nabízí rozsáhlou sbírku japonského umění, včetně dřevorytů, keramiky a obrazů. Dalším zajímavým místem je Chrám Hakone, který je považován za důležitý kulturní památník a těší se mimořádné popularitě díky svému tradičnímu japonskému architektonickému stylu.

Pokud máte rádi dobrodružství a aktivní dovolenou, Hakone nabízí také mnoho možností. Můžete si vyzkoušet procházku po staré cestě Tokaido, která byla v minulosti hlavní obchodní trasou mezi Tokiem a Kjótem. Nebo se můžete vydat na lanovce, která vás přiveze na vrchol horopisu Owakudani, kde si můžete vychutnat panoramatické výhledy a podívat se na aktivní sopky a kouřící termální prameny.

Hakone je opravdu jedinečné místo, které nabízí nejen krásy přírody, ale také umožňuje prozkoumávat japonskou kulturu a historii. Bez ohledu na to, zda si plánujete relaxační pobyt ve velkých lázních, nebo dobrodružnou dovolenou s výhledy na sopku Fuji, Hakone určitě nezklame. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších koutů Japonska!


Letenka Japonsko Hakoně


Jedna z nejkrásnějších a nejpopulárnějších destinací v Japonsku je jistě Hakone. Toto malebné město, které se nachází asi 80 km od Tokia, láká turisty ze všech koutů světa díky své jedinečné kombinaci přírodních krás, historických památek a relaxačních termálních lázní.

Když si plánujete cestu do Japonska a navštívit tuto oblíbenou destinaci, ideální cestovní možností je zvolit leteckou dopravu. Mnoho leteckých společností nabízí přímé lety do Tokia z různých částí světa, což zajišťuje pohodlnou a rychlou cestu do Hakone.

Po příletu na letiště v Tokiu si můžete buď pronajmout auto a vydat se na asi dvouhodinovou jízdu do Hakone, nebo využít pohodlnou vlakovou dopravu. Existuje několik různých tratí a kombinací z Tokia do Hakone, které vám umožní pohodlné a snadné cestování.

Vlaky do Hakone jsou moderní, pohodlné a často nabízí panoramatický výhled na okolní přírodu. Nejpopulárnější možností je využít tzv. Odakyu Romancecar, který je přímým spojem z Tokia do Hakone. Vlak vás doveze přímo do města Odawara, odkud je už jen krátká cesta autobusem nebo vlakem do Hakone.

Jakmile dorazíte do Hakone, čeká na vás řada pamětihodností a aktivit k prozkoumání. Nejznámější atrakcí v této oblasti je bezpochyby Ashi jezero, které je obklopené malebnými horami a nabízí úchvatný výhled na horu Fuji. Můžete si pronajmout loď a proplout jezerem, nebo si projít okolní stezky a těšit se na vidění přírodních krás.

Další zajímavou zastávkou v Hakone je návštěva termálních lázní, známých jako onseny. Hakone je známé tím, že se nachází na jedné z největších termálních oblastí v Japonsku, a proto zde najdete mnoho lázní různé velikosti a stylu. Relaxace v teplých pramenech onsen je jedinečný zážitek, který vás odreaguje a nabije energií po dlouhé cestě.

Pokud máte rádi historii, nevynechejte návštěvu Hakone-jinja svatyně. Tato svatyně, která se nachází v lesích poblíž jezera Ashi, je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších svatyní v oblasti. Můžete se projít mezi starobylými cedry a obdivovat architekturu, která vás vrátí zpět do minulosti.

V Hakone si také můžete dopřát exkluzivní obchodování a nakupování. V blízkosti hlavního města najdete Odawara Premium Outlets, kde můžete nakoupit luxusní značky a místní suvenýry za zvýhodněné ceny.

Celkově vzato, cesta do Hakone je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít to nejlepší z přírody, historie a relaxace během své návštěvy Japonska. Vyberte si letenku do Japonska, nasedněte na letadlo, a během několika hodin se ocitnete v tomto okouzlujícím městě plném možností k objevování a relaxaci.


Počasí Japonsko Hakoně


Hakone je malé město na jihovýchodě Tokia a je známé pro své přírodní krásy a lázeňské rezorty. Místní klima je ovlivněno geografickými podmínkami regionu a saisonálními vlivy.

Letní měsíce v Hakone jsou obvykle teplé a vlhké. Teploty se pohybují mezi 20 až 30 stupni Celsia a vlhkost vzduchu bývá vysoká. Z tohoto důvodu může být návštěva města v létě poněkud nepohodlná. Návštěvníci by měli být opatrní při aktivitách venku a měli by se vyhnout silnému slunci.

Podzim v Hakone přináší mnoho krásných změn. Listnaté stromy se začínají barvit do různých odstínů žluté, oranžové a červené. Teploty jsou mírné, obvykle kolem 20 stupňů Celsia, což je ideální pro turistiku a procházky.

Zima v Hakone bývá chladná, ale ne příliš mrazivá. Teploty klesají na 5-10 stupňů Celsia a mohou být doprovázeny sněžením. Některé atrakce v členitých horách Hakone, jako například jezera a horké prameny, jsou v zimě zavřené, ale mnoho dalších míst zůstává otevřených pro turisty.

Jaro v Hakone přináší mnoho nového života, kvetou zde různé druhy zeleně a květin. Teploty se pomalu zvyšují a bývají kolem 10 až 20 stupňů Celsia. V tomto ročním období mohou být dny občas deštivé, což však může přispět k výjimečnému zážitku z cestování v Japonsku.

Celkově lze říci, že jakékoliv roční období je dobrý čas pro návštěvu Hakone. Je však důležité vzít do úvahy počasí, aby se návštěva stala co nejvíce příjemným zážitkem. Turisté by měli být připraveni na změny počasí a měli by si s sebou vzít vhodné oblečení a obuv.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Hakoně


1. Jak se dostanu z Tokia do Hakony?
Odpověď: Nejjednodušší cesta je vlakem z tokijského hlavního nádraží do Odawary a poté přestup na vlak nebo autobus do Hakony.

2. Jak dlouho trvá cesta z Tokia do Hakony?
Odpověď: Cesta trvá zhruba 2 až 2,5 hodiny, záleží na trase a dopravních podmínkách.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Hakoně?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější místa patří jezero Ashi, poutní svatyně Hakone Jinja, ropuchaři Owakudani a ropuchařská koupele Onsen.

4. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Hakony?
Odpověď: Nejlepší čas je během jarních a podzimních měsíců (březen až květen, září až listopad), kdy jsou teploty mírné a příroda je nejkrásnější.

5. Potřebuji rezervovat ubytování předem?
Odpověď: Je doporučeno rezervovat ubytování předem, zejména v období turistické sezóny, aby se zabránilo nedostatku dostupných míst.

6. Jak se dopravuji v rámci Hakoně?
Odpověď: V rámci Hakoně je doprava zajištěna místními autobusy, lanovkami a lodní dopravou po jezeře Ashi. Existuje také odbočka rychlodráhy ("Hakone Tozan Railway") pro některé části Hakony.

7. Můžu navštívit Hakonu jako jednodenní výlet z Tokia?
Odpověď: Ano, je to možné, ale kvůli délce cesty může být náročné vidět všechny hlavní atrakce v jednom dni. Je doporučeno strávit v Hakoně nejméně jednu noc.

8. Jsou v Hakoně nějaké termální lázně?
Odpověď: Ano, v Hakoně jsou mnohé termální lázně, známé jako onsen. Můžete si užít koupel veřejných lázní nebo si pronajmout soukromou onsen místnost ve svém hotelu.

9. Můžu se projet Mount Fujii z Hakony?
Odpověď: Ano, existují různé výlety z Hakony, které zahrnují jízdu k hoře Fuji. Je možné si vybrat mezi různými trasami a aktivitami.

10. Co je tradiční jídlo v Hakoně?
Odpověď: Tradiční jídlo v Hakoně zahrnuje ryby a mořské plody, zejména jesetera, který se považuje za specialitu této oblasti. Další oblíbená jídla zahrnují sobu, tofu a různé druhy omáček.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky