Objevte nejlevnější lety

Kuba Havana (hlavní město)

Dovolená Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je jednou z nejexotičtějších a fascinujících destinací, které můžete navštívit. Tato krásná karibská země je známá svými bílými plážemi, křišťálově čistým mořem a vynikajícím rumem. Pokud plánujete dovolenou na Kubě, nemůžete si nechat ujít návštěvu jejího hlavního města – Havany.

Havana, známá také jako "perla Karibiku", je nejen kulturním a historickým centrem Kuby, ale také místem, které vás okouzlí svým charismatickým a autentickým šarmem. Můžete zažít unikátní kombinaci koloniální architektury, odkazující na období španělského panství, a moderních staveb, které odrážejí vládu Fidelovy revoluce.

Jedním z hlavních zážitků, které si můžete v Havaně užít, je procházka historickým centrem města, částí zvanou "La Habana Vieja". Tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou atmosféru. Ulice jsou lemovány koloritními budovami, památníky a náměstími s bronzovými sochami slavných postav, které vypovídají o bohaté historii tohoto místa.

Dalším neodmyslitelným prvkem Havany je kubánská hudba a tanec. Po ulicích města můžete i přes den slyšet rytmické a taneční melodie, které vás naladí na tu správnou kubánskou vlnu. Večer si pak můžete užít živou hudbu a vystoupení profesionálních tanečníků v jedné z mnoha hudebních barů a klubů.

Kromě historie a kultury nabízí Havana také mnoho příležitostí k relaxaci a odpočinku. Můžete se vydat na procházku po malebném malebném přístavu Malecon, zastavit se na jednom z mnoha plážových klubů a podívat se na slavný západ slunce, který Havana nabízí. Nebo se můžete pokochat krásnou krajinou při procházce v jednom z místních parků, jako je například Vnitřní park Miramar.

Havana je také známa svým bohatým kulturním životem, především pak literaturou, malbou a filmem. Pokud máte zájem o umění, určitě se vypravte do některé z místních galerií nebo se zúčastněte filmového festivalu, který se koná v lednu každoročně.

Když jde o ubytování, Havana nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely a historickými paláci, které se proměnily v boutique hotely, nebo si pronajmout ubytování v soukromí v jedné z mnoha "casa particulares" (soukromé domy).

Kuba Havana, hlavní město této krásné karibské země, je určitě místem, které byste měli zařadit do svého seznamu míst k navštívení. Je to místo, které vám poskytne jedinečný pohled na kubánskou kulturu, historii a krásu. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a zážitků!


Ubytování Kuba Havana (hlavní město)


Kuba Havana je mimořádně krásné a historické město, které se nachází v západní části Kuby. Havana je nejen hlavním městem Kuby, ale také jednou z nejvýznamnějších turistických destinací v Karibiku. Každoročně sem přijíždí tisíce turistů, aby si užili kubánskou kulturu, historické památky a tradiční kubánskou hudbu.

Když plánujete pobyt v Havaně, je důležité si najít kvalitní ubytování, které bude mít k dispozici všechny pohodlí a budete si tak moci užít svůj pobyt naplno.

Při hledání ubytování můžete využít řadu možností. Nabízí se řada hotelů, penzionů, soukromých bytů a celých apartmánových komplexů. Každá možnost má své výhody i nevýhody, ale žádná z těchto možností neuspokojí tolik vaší touhu za pravou kubánskou atmosférou, jako soukromé ubytování.

Kubánci jsou známí svou pohostinností a velkorysostí a to je právě to, co můžete očekávat od soukromého ubytování. Bývá to mnohem levnější než hotel, ale zároveň vám umožní zažít pravou kubánskou atmosféru.

Kuba Havana nabízí mnoho možností ubytování, jako například pryčný hotel, soukromé pokoje v tradičním kubánském domě nebo moderní apartmány. Rozhodnete se, co vám bude nejvíce vyhovovat a co bude vašemu stylu pobytu nejvíce odpovídat.

V soukromých bytech najdete pokoj s vlastní koupelnou a nejčastěji také kuchyňkou nebo jiným vybavením pro vlastní vaření. Tradiční domy mají často vysoké stropy, krásnou architekturu a interiér je zdobený tradičními věcmi, jako jsou barevné koberce, kytice květů, fotografie a další věci.

V závislosti na lokalitě, počtu lidí a vašich požadavcích lze najít ubytování od 20 do 100 USD za noc. Pokud se rozhodnete najít toto ubytování, nezapomeňte se podívat na webové stránky, využít mapy a číst recenze ostatních zákazníků. To vám pomůže najít oblíbená místa a co nejvíce využít své dovolené.

Celkově lze říci, že soukromé ubytování na Kubě Havana je skvělou volbou, pokud chcete být blíže k místní kultuře a užít si autentickou kubánskou atmosféru. Kromě toho je to také levnější než hotelové ubytování a poskytuje vám větší volnost ve vašem pobytu.

Pokud se chystáte navštívit Kuba Havana, nezapomeňte na správně zvolené ubytování. Ať už je to hotel, soukromý pobyt nebo byt, pamatujte si, že máte možnost si vychutnat jedinečnou kubánskou atmosféru a zažít špičkovou dovolenou v jednom z nejkrásnějších měst na světě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Havana (hlavní město)


1. Jaká je hlavní atrakce v Havaně?
Nejznámější atrakcí v Havaně je bezpochyby Malecón, známý také jako promenáda nad mořem.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Havany?
K dispozici je několik skvělých pláží v blízkosti Havany, jako například Playa del Este, Santa Maria del Mar nebo Guanabo.

3. Jaká je typická kubánská specialita, kterou bychom měli vyzkoušet v Havaně?
Jednou z nejoblíbenějších kubánských specialit je ropa vieja - to je masová směs zvaná také "starý hadr", která je servírována s rýží a fazolemi.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Havanu?
Optimální čas pro návštěvu Havanu je mezi březnem a květnem, kdy je počasí příjemné a je to mimo špičkovou turistickou sezónu.

5. Co je potřeba vědět o místní kultuře a tradicích v Havaně?
Kubánská kultura je silně ovlivněna africkými, španělskými a karibskými kořeny. Taneční hudba jako salsa a rumba je neodmyslitelnou součástí kubánského života.

6. Jaká je doprava v Havaně?
V Havaně je možné využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo taxislužby. Také je možné si pronajmout auto, i když je doporučeno být opatrný na stav silnic a dodržovat místní dopravní předpisy.

7. Kde se nachází nejlepší místa na ubytování v Havaně?
Nejlepší oblastí pro ubytování v Havaně je Staré Město (La Habana Vieja), které nabízí blízkost k historickým památkám a turistickým atrakcím. Vedlejší čtvrti, jako Vedado nebo Miramar, jsou také populární kvůli svému umístění a moderním hotelům.

8. Jaké jsou nejlepší místa k nákupu suvenýrů v Havaně?
V Havaně můžete nakupovat suvenýry v různých obchodech a trzích. Populárními místy jsou Obchodní dům San José, Paseo de Martí nebo trh umělců v Plaza de la Catedral.

9. Jaké jsou nejlepší restaurace v Havaně?
V Havaně je mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční kubánskou i mezinárodní kuchyni. K návštěvě by se mohly hodit restaurace jako La Guarida, Paladar Los Mercaderes nebo La Cocina de Lilliam.

10. Jak dlouho by měla být plánována návštěva Havaně?
Ideální délka pobytu v Havaně závisí na individuálních preferencích. Pokud si přejete prozkoumat město důkladně, doporučuje se zůstat alespoň 2-3 dny.


Počasí Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je krásný karibský ostrov s dech beroucími plážemi, kulturovými památkami a živou atmosférou. Její hlavní město, Havana, není jen centrem kubánské kultury a historie, ale také má fascinující klima, které přitahuje turisty ze všech koutů světa.

Havana leží na západním pobřeží Kuby a je obklopena Karibským mořem. Díky své poloze má město typické tropické podnebí, s teplými a vlhkými lety a mírnými zimami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, ale v letních měsících mohou teploty stoupat až na 30 stupňů.

Letní období, které trvá od června do září, je nejteplejším a nejvlhčím obdobím v Havaně. Teploty mohou být velmi vysoké a doprovázené vysokou vlhkostí. To znamená, že turisté by měli být připraveni na horké počasí a doporučuje se, aby si vzali lehké oblečení a hydratovali se dostatečně, aby se vyhnuli přehřátí.

Na druhou stranu, zimní období v Havaně, které trvá od prosince do února, je mnohem příjemnější. Teploty klesají na přibližně 20 stupňů Celsia a vlhkost se snižuje. To je ideální čas pro procházky po nábřeží Malecón, kdy se turisté mohou vyhnout horkým letním teplotám.

Co se týče srážek, deštivé období v Havaně nastává od května do října, kdy pršky jsou častější. Nicméně, déšť obvykle nevydrží dlouho a slunce se brzy vrátí na oblohu. Jediným problémem jsou občasné tropické bouře nebo dokonce hurikány, které se mohou vyskytnout na konci léta nebo na podzim. Při plánování návštěvy Havanu je proto důležité sledovat předpověď počasí a informace o možných tropických bouřích.

Havana je město plné kulturních festivalů a akcí, které se konají po celý rok. Turisté mohou zažít místní hudební festivaly, karnevaly a tradiční tancování salsa. Kromě toho, mohou si také užít krásné pláže a vodní aktivity, jako je potápění a plavání s delfíny.

Kuba Havana je skvělým místem k návštěvě, bez ohledu na roční období. Ať už se jedná o letní plážovou dovolenou nebo zimní útěk před chladem, Havana nabízí nádherné počasí a nezapomenutelné zážitky.


Letenka Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je země plná krásných pláží, zapadajícího slunce, tance a kultury. Ještě nedávno byla tato ostrovní země považována za nedostupnou destinaci, ale s rostoucí oblibou turismu se situace změnila. Dnes je Kuba cílem mnoha turistů a tím nejpopulárnějším městem na ostrově je Havana.

Havana je hlavní město Kuby a zároveň největší město v zemi. Nachází se na západním pobřeží ostrova a je známá svými barevnými domy v koloniálním stylu, kubánskými vozy a starými uličkami. Návštěvníci mohou objevovat Havanskou kulturu, vychutnávat si lahodné kubánské jídlo, poslouchat živou hudbu a tančit na tanečních párty.

Pokud hledáte levné letenky do Havaně, můžete nahlédnout do nabídky různých leteckých společností jako jsou Aeroflot, Air Europa nebo Air France. Cena letenky do Havanu se liší podle ročního období a turistické sezóny, ale obecně jsou letenky do Kuby cenově dostupné. Můžete si také porovnat ceny na různých letištích v okolí.

Než však rezervujete letenku do Havy, musíte se nejprve seznámit s vízovými požadavky pro návštěvu Kuby. Pro některé země stačí pouze pas, ale pro většinu zemí je nutné získat kubánské vízum. Vízum můžete získat prostřednictvím velvyslanectví nebo konzulátu Kuby ve vaší zemi. Víza jsou obvykle platná po dobu 30 dnů, ale můžete požádat o prodloužení pobytu na ostrově.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Havanu, určitě nebudete litovat. Toto krásné město nabízí spoustu aktivit a atrakcí, které vás okouzlí. Můžete navštívit Malecón, který je 8 kilometrů dlouhý, Havana Cathedral, Morro Castle a mnoho dalších společenských a kulturních památek. Pokud máte rádi rum, určitě nevynechejte návštěvu Havana Club Rum Museum.

Můžete také strávit čas objevováním lokální kultury, navštívit tradiční restaurace a vychutnat si kubánskou kuchyni, nebo si posedět v kavárnách a ochutnat kávu. Havana je město, které stojí za návštěvu a rozhodně nebudete litovat, že jste si zakoupili letenku právě sem.

Kuba je země plná překvapení a krás. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají exotiku a chce prožít autentický zážitek. Pokud plánujete svůj první výlet do Kuby, bude Havana skvělým místem pro začátek vašeho dobrodružství. Najděte si letenku, získejte vízum a nechte se unášet kubánskou atmosférou v srdci Havany.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky