Objevte nejlevnější lety

Bhútán Chele La Pass

Letenka Bhútán Chele La Pass


Bhútán je země ležící v jižní Asii, kterou můžeme popsat jako uzavřenou a tajemnou. Vstup na její území je podmíněn povinnou turistickou vizou a návštěvníci zůstávají omezeni pouze na určitých místech. I přesto patří Bhútán ke stále více oblíbeným cestovatelským célem, a to zejména díky krásám, které kontrastují s tím, co můžete vidět kdekoli jinde.

Mezi těmito krásami patří například Chele La Pass, místo, které si nesmíte nechat ujít při cestě do Bhútánu. Chele La Pass se nachází na jihu Bhútánu a tvoří přirozený přechod přes Himálaj. Návštěvníci na vrcholu mohou vidět neuvěřitelné výhledy na strmé zasněžené hory, zelené údolí a smaragdově zbarvená jezera.

Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak se dostat na Chele La Pass, je prostřednictvím letu. Díky letenky Bhútán Chele La Pass se můžete svézt v letadle z hlavního města Thimphu, přičemž se můžete těšit na úchvatné výhledy během celého letu. Na letišti v Párů můžete najmout místního průvodce, který vám pomůže s výstupem po skalnaté cestě až na vrchol.

Samotná cesta k vrcholu Chele La Pass není nijak jednoduchá. Pokud se rozhodnete vystoupat, budete muset absolvovat náročnou cestu přes hřeben s několika strmými stoupáními. Po výstupu na samotný vrchol si však budete moci vychutnat úchvatné výhledy na okolní krajinu, a to včetně ledovců v blízkosti sídla Tiger’s Nest Monastery.

Pokud nejste zvyklí na vysokohorské podmínky, bude pro vás návštěva Chele La Pass náročná. Doporučuje se, abyste se dostatečně aklimatizovali a přizpůsobili se těmto podmínkám dříve, než se vydáte na cestu. Pokud se vydáte na tuto cestu, berte s sebou dostatek vody a zásoby jídla, abyste se vyhnuli dehydrataci a nepříjemným situacím.

Bhútán a Chele La Pass nabízejí ojedinělé a unikátní zážitky, v případě návštěvy se budete cítit jako na jiném světě. Pokud se rozhodnete návštěvu Bhútánu do svého cestovního plánu zahrnout, nenechte si ujít návštěvu Chele La Pass. Strmé cesty, krásné výhledy a nezapomenutelné zážitky vám budou připomínat návštěvu celou cestu domů.


Počasí Bhútán Chele La Pass


Bhútán Chele La Pass je horské sedlo, které se nachází na výšce 3 988 metrů nad mořem. Leží mezi hlavním městem Thimphu a Punakha v západním Bhútánu. Toto sedlo nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní hory a údolí, ale také se zde vyskytují náročné podmínky pro řidiče a turisty kvůli extrémním počasí.

Počasí Bhútán Chele La Pass může být velmi nepředvídatelné a různorodé. Bývá zde velmi studené a vysokohorské klima, což znamená, že se zde může v průběhu dne rychle změnit od jasného a modrého nebe k mlhavým a bouřlivým podmínkám. V zimě mohou být silnice, které vedou k sedlu kvůli sněhové kalamitě, uzavřeny.

Léto bývá v oblasti Bhútán Chele La Pass mírné a v průměru se teploty pohybují kolem 20 ° C. Nicméně, i přes celkově teplejší počasí vzduch, bývá zde velice vlhký a zatažením. Počasí se změní během několika minut.

Cestovatelé by měli být velmi opatrní při cestě na toto místo vzhledem k nepředvídatelným výkyvům počasí. Mnohdy se zde kvůli náhlým bouřkám mohou objevit silné větry a extrémní sněhové bouře. Navíc silnice jsou velmi úzké a prudké stoupání a řízení může být velkou výzvou.

I přes všechny nepředvídatelné výkyvy počasí a náročné cesty, stojí návštěva sedla Chele La v Bhútánu za to. Díky jeho krásnému pohledu na okolní krajinu, se do tohoto místa každoročně sjíždějí mnozí turisté. Pokud budete chtít navštívit toto fantastické místo, měli byste si nejprve zjistit, jaké podmínky a počasí se na Chele La Pass přibližně aktuálně vyskytují.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Chele La Pass


1. Jak se dělá výlet na Chele La Pass v Bhútánu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Chele La Pass, je najmout si soukromý dopravní prostředek nebo taxík z hlavního města Thimbú na výletovou trasu. Cesta trvá přibližně dvě hodiny a můžete si vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu, zatímco se blížíte ke kultovnímu průsmyku.

2. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Chele La Pass v Bhútánu?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Chele La Pass je od května do října, které představuje období sucha v Bhútánu. V tomto období je pravděpodobnost jasných a slunečných dnů vyšší, což vám umožňuje vychutnat si okolní krajinu a panoramatické výhledy na plno.

3. Je třeba mít s sebou povolení pro návštěvu Chele La Pass?
Odpověď: Ano, je vyžadováno povolení od bhútánské vlády k návštěvě Chele La Pass, které poskytuje místní cestovní agentura. Doporučuje se, abyste povolení získali předem, čímž se zajistí hladký průběh vaší návštěvy.

4. Jak dlouho trvá průchod Chele La Pass?
Odpověď: Samotný průchod průsmykem Chele La obvykle netrvá dlouho, zhruba 10-15 minut, ale mnoho lidí se zdrží zde déle, aby si užilo krásu přírody, prozkoumalo okolní oblasti a vyfotografovalo si památky a výhledy.

5. Co je nejlepší čas návštěvy Chele La Pass pro fotografie?
Odpověď: Ideální čas pro fotografie na Chele La Pass je brzy ráno, kdy slunce stoupá a osvětluje okolní krajinu. Tento čas nabízí nádherné světelné podmínky a výjimečné atmosférické podmínky, které jsou ideální pro zachycení krásy tohoto místa.

6. Co dalšího lze vidět poblíž Chele La Pass?
Odpověď: Kromě návštěvy Chele La Pass můžete také navštívit nedaleký klášter Kyichu Lhakhang, který je jedním z nejstarších a nejposvátnějších buddhistických chrámů v Bhútánu. Tento klášter nabízí bohatou historii a architektonickou krásu.

7. Jaká je nadmořská výška Chele La Pass?
Odpověď: Chele La Pass se nachází v nadmořské výšce přibližně 3 988 metrů (13 083 stop), což ho činí jedním z nejvyšších průsmyků v Bhútánu. Je třeba mít na paměti, že v této nadmořské výšce může být vzduch řidší a někteří lidé mohou prožívat příznaky nadmořské výškové nemoci. Doporučuje se přizpůsobit se pomalu zvyšujícím se nadmořským výškám před návštěvou Chele La Pass.


Dovolená Bhútán Chele La Pass


Bhútán, znám jako "země štěstí", je malá země nacházející se na východě Himálaje. Toto krásné království je obklopeno překrásnou přírodou, majestátnými horami a unikátní kulturou. Jedním z nejkrásnějších míst v Bhútánu je Chele La Pass.

Chele La Pass je horský průsmyk ve výšce přes 3 988 metrů nad mořem, který spojuje hlavní město Thimphu s údolím Paro. Tento průsmyk je proslulý svými nádhernými krajinnými scenériemi a je jedním z nejvyšších asfaltových průsmyků v Bhútánu. Cesta na Chele La Pass je volně přístupná a turisté se sem mohou vydat sami.

Cesta k průsmyku Chele La vede přes úžasnou krajinu, přes husté jehličnaté lesy, zahradu rhododendronů a mnoho dalších druhů exotických stromů. Na této cestě můžete také spatřit mnoho vzácných druhů ptáků, takže je oblíbená mezi ornitology. Z vrcholu průsmyku se pak otevírá dech beroucí výhled na horu Jichu Drake, která se dvácí nad údolím Paro.

Chele La Pass je také známým místem pro poutníky a láká mnoho návštěvníků, kteří sem přicházejí hledat duchovní posvěcení. Zde se nachází několik tibetských buddhistických chrámů a klášterů, které jsou důležité pro místní náboženskou kulturu. Jeden z nejvýznamnějších chrámů je Kila Gompa, který je přístupný pouze pěšky. Tento klášter se nachází na úbočí hory Jomolhari a poskytuje malebný výhled na okolní krajinu.

Pro turisty, kteří se sem vydávají, je zde také možnost rozsáhlého trekkingu a pěších túr. Chele La Pass je počátečním bodem pro několik populárních treků v Bhútánu. Mezi nejznámější patří treky na horu Jomolhari, horu draka nebo treky do údolí Haa. Toto je skvělý způsob, jak si užít přírodu a objevit místní kulturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Bhútán, nenechte si ujít návštěvu Chele La Pass. Tento krásný průsmyk nabízí jedinečné zážitky v podobě nádherného výhledu, duchovních zážitků, treků a vstupu do bohaté kultury Bhútánu. Je to místo, které vás okouzlí svou krásou a překvapí svou jedinečností.


Ubytování Bhútán Chele La Pass


Bhútán Chele La Pass je jedním z nejkrásnějších a nejvyšších průsmyků v Bhútánu. Nachází se na úrovni 3 988 metrů nad mořem a je nejoblíbenějším místem pro turisty, kteří chtějí zažít krásu hor a přírody.

Bez ohledu na to, zda cestujete s rodinou, přáteli nebo sami, ubytování v Bhútán Chele La Pass je skvělou volbou pro ty, kteří hledají přirozenou krásu a klid. K dispozici jsou zde různé varianty ubytování, ale všechny z nich nabízejí neuvěřitelné výhledy, pohodlné pokoje a mnoho dalšího.

Jedna z možností ubytování je v obci Paro, která se nachází v těsné blízkosti průsmyku. Zde můžete najít několik hotely a penzionů, které nabízejí různé služby. Pokoje v těchto hotelech jsou prostorné, pohodlné a vybavené všemi potřebnými zařízeními. Kromě toho můžete využít také služeb restaurací, kde jsou k dispozici tradiční jídla z Bhútánu, stejně jako jídla mezinárodní kuchyně.

Další možností ubytování je kempování, což je skvělá volba pro dobrodružné turisty. V blízkosti průsmyku najdete několik míst, kde si můžete postavit stan a strávit zde několik dní. Můžete si tak vychutnat nádherný výhled na hory a přírodu, zatímco se budete bavit s ostatními kempaři.

Pro ty, kteří hledají luxusnější ubytování, je k dispozici několik hotelů a resortů, které nabízejí exkluzivní služby. V těchto hotelech můžete očekávat obrovské pokoje, moderní zařízení, velké terasy s krásným výhledem, spa a mnoho dalšího.

V každém případě je ubytování v Bhútán Chele La Pass skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu a relaxovat daleko od městského shonu. Ať už zvolíte jakoukoli formu ubytování, budete mít jistotu, že se vám bude líbit a že si užijete ty nejkrásnější chvíle v Bhútánu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky