Objevte nejlevnější lety

Etiopie Debre Damo

Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Debre Damo


1. Jak se dostat do Debre Damo v Etiopii?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Debre Damo, je letět do hlavního města Etiopie, Addis Abeby, a odtud pokračovat po silnici do města Adigrat, které je nejbližším větším městem k Debre Damo. Odtud je možné najmout si lokální dopravu nebo taxi, aby vás dopravili do Debre Damo.

2. Je třeba mít speciální povolení k návštěvě Debre Damo?
- Ano, pro návštěvu Debre Damo je třeba mít povolení od místních úřadů. Nejlepší je toto povolení získat předem pomocí svého cestovního agenta nebo si jej vyřídit na místě v Adigratu.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Debre Damo?
- Hlavní atrakcí v Debre Damo je klášter Debre Damo, který se nachází na vrcholu skalnatého kopce. Klášter je známý svou architekturou a je také důležitým poutním místem pro etiopské koptské křesťany. Okolní krajina nabízí také krásné výhledy.

4. Jaké jsou otevírací hodiny kláštera Debre Damo?
- Klášter Debre Damo je otevřen denně od 6:00 do 17:00. Je však důležité si ověřit aktuální otevírací dobu před návštěvou, protože se může měnit v závislosti na místních svátcích a událostech.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Debre Damo?
- Nejlepší doba na návštěvu Debre Damo je během suchého období v Etiopii, které trvá od října do března. V tomto období je očekáváno méně srážek a počasí je příjemnější pro prohlídku kláštera a okolní krajiny.

6. Můžu se v klášteře Debre Damo ubytovat?
- Bohužel, klášter Debre Damo neumožňuje návštěvníkům přenocovat. Pokud si přejete zůstat poblíž, město Adigrat má řadu ubytovacích možností pro turisty.

7. Existují nějaká pravidla nebo omezení pro návštěvu kláštera Debre Damo?
- Ano, při návštěvě kláštera Debre Damo je důležité respektovat místní pravidla a omezení. Musíte mít na sobě pokryté ramena a kolena a při návštěvě kláštera nejsou povoleny fotografie ani videozáznamy.

8. Existují v okolí Debre Damo další zajímavá místa k návštěvě?
- Ano, v okolí Debre Damo se nachází řada dalších zajímavých míst k návštěvě, včetně historického města Aksum, které je známé svými starověkými památkami, jako je Stéla Axum a Bazilika Svaté Marie z Siónu.


Letenka Etiopie Debre Damo


Etiopie je jednou z nejstarších civilizací a její historie je plná nádherných a fascinujících míst. Jedním z těchto míst je také Debre Damo, spiritualistické a historické místo, které stojí za návštěvu.

Debre Damo je izolovaný klášter situovaný na vrcholu skalní pevnosti v severní Etiopii. Jeho umístění je jedním z faktorů, které tuto lokalitu činí jedinečnou. Klášter je postaven na vrcholu skalního monolitu, který se tyčí nad okolní krajinou a nabízí pozoruhodný výhled na okolní pláně a hory.

Existuje legenda, že Debre Damo byl založen ve 6. století svatým Abune Aregawiem, který tam nalézal útočiště před pronásledováním. Legenda dále tvrdí, že svatý Abune Aregawi byl zvolením Ducha svatého veden k tomu, aby založil klášter na tomto místě. Klášter se stal důležitým centrem křesťanského učení a rozvoje.

Pro návštěvníky je vstup do kláštera Debre Damo exkluzivní a je omezen pouze na muže. To je kvůli tradici a náboženským předpisům kláštera. Cestu na vrchol skalního monolitu zajišťují vertikální lana, která jsou vytvořená z pletených konopných lán. Tuto metodu používají mniši již po staletí, a navzdory svému věku je stále bezpečná a spolehlivá.

Jakmile dorazíte na vrchol monolitu, ocitnete se v klášteře Debre Damo, který je domovem pro téměř tři sta mnichů. Klášter se skládá z několika malých kostelů a kaplí, ve kterých jsou umístěné vzácné a posvátné relikvie. Rozsáhlé fresky na stěnách kostelů jsou také nádherné a reprezentují bohatou historii a víru, kterou klášter Debre Damo představuje.

Pro turisty je návštěva kláštera Debre Damo neobyčejným zážitkem. Kromě toho, že se ocitnete v jednom z nejsvětějších míst Etiopie, se můžete také potěšit úchvatným výhledem na okolní krajinu. Panoramatický výhled je dokonce tak pozoruhodný, že je považován za jedno z nejlepších míst pro pozorování západu slunce v celé Etiopii.

Pokud máte zájem navštívit Debre Damo, nezapomeňte se předem informovat o pravidlech a omezeních souvisejících s návštěvou kláštera. Je také doporučeno mít připravený přístupový povolení, které je nutné získat předem. Některá omezení mohou představovat výzvu pro návštěvníky, ale pro ty, kteří touží po poznání bohaté historie Etiopie, je Debre Damo určitě stopou, kterou stojí za to vzít.

Klášter Debre Damo je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst v Etiopii. Jeho historie, náboženský význam a impozantní umístění na vrcholu skalního monolitu ho činí jedinečně fascinujícím. Pokud máte možnost navštívit Etiopii, nechte si tuto známou destinaci uletět.


Počasí Etiopie Debre Damo


Pokud hledáte exotický cíl svého příštího dovolené, nebo jste pocestovali už celý svět a hledáte novou výzvu, možná by vás mohly zaujmout kouzla Etiopie. Tohle africké stát je plný neuvěřitelných zážitků a nádherných scenérií, a jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Debre Damo.

Debre Damo je menší město v severovýchodní části Etiopie, v provincii Tigray. Jeho největší atrakcí je však klášter, který se nachází na vysoké skále přímo nad městem. Podle legend měl klášter založit samotný Abrahám, ale podle historických pramenů byl založen někdy v 6. nebo 7. století.

A co se týče počasí, tak Debre Damo se může pyšnit tím, že vlastně celoročně panují poměrně příjemné teploty. Pro Evropana je vlastně dobrá zpráva, že ani v nejteplejších měsících (květen až srpen) teploty zřídka překročí 30 stupňů Celsia. Naopak v nejchladnějších měsících (leden až únor) můžete ráno zažít i teploty pod 10 stupňů, takže si určitě přibalte něco teplejšího, pokud se plánujete v tuto dobu vydat na cestu.

Přestože jsou deště v této oblasti vzácné, tak ani tam ukrývat deštník nebudete muset. Prakticky celý rok na obloze svítí slunce a do noci je vidět jasno, ale hlavní deště zvyknou padat v období z následujících tří měsíců: březen až květen. V tuto dobu máte velkou šanci zažít krásné tropické bouřky.

Ale zpět k Debre Damo - pokud se tam hodláte vydat, tak si budete moci užít kromě kláštera a krásné scenérie i unikátní zážitek z dračích hřbetů. Tenhle způsob dopravy spočívá v tom, že se kůň stoupe po úzké souvislé cestě, která se klikatí po okraji vrcholku skály až nahoru ke klášteru. Pokud jste trochu výškovější typ a nebojíte se výšek, tak tento zážitek určitě stojí za to.

Klášter na skále pak nabízí zase pohled na celou okolní krajinu a do nitra budovy se mohou dostat pouze muži - ženy mají totiž přístup zakázán. Ale klid - pro návštěvu kláštera si můžete pronajmout místního průvodce, který vám zajistí bezproblémový přístup.

Debre Damo je skvělým cílem pro ty, kteří hledají zážitky, exotiku i nádherné scenérie. A když už jste se tam podíváte, ujistěte se, že si přibalíte oblečení na každé počasí. Ať už budete cestovat v jakémkoliv období roku, určitě nezapomeňte na foťák - krása Etiopie je neuvěřitelná.


Ubytování Etiopie Debre Damo


Etiopie je fascinující země plná kontrastů a historie. Mezi mnoha památkami, které lze vidět v této zemi, se nachází i klášter Debre Damo. Ten leží na vrcholu vysoké skály v oblasti Tigray v severovýchodní části Etiopie.

Přeprava na skálu se provádí pomocí lanovky

Klášter Debre Damo je pro turisty velmi zajímavým cílem, avšak není snadno dostupný. Skála, na které klášter stojí, je příliš vysoká, aby bylo možné na ni vylézt lezením. Proto byla na skálu postavena lanovka, která poskytuje překrásný pohled na krajinu, kterou lze sledovat při jízdě nahoru. Samotná lanovka je průvodcem velmi oblíbená a turisty je nutné se předem objednat a dorazit včas, aby vše stihli.

Vstup na skálu je omezen věkem

Vstup na skálu je omezený pouze na mužského pohlaví. Z důvodu náboženských a tradičních zvyklostí totiž do kláštera nejsou vpouštěny ženy a malé děti. Návštěvník musí být dospělý muž, v dobré fyzické kondici, protože na vrchol skály se musí vlézt po strmých schodech a kruhové věži, vytesané do skály. Když se návštěvníci dostanou na vrchol skály, uvidí klášter Debre Damo skrytý v zeleni.

Klášter Debre Damo je starý a nádherné místo

Klášter sám o sobě je starý a krásný. Byl postaven v 6. století a je nejstarším klášterem v celé Etiopii. Má celkem 5 kostelů a překrásné nádvoří potažené klášterními budovami. V klášteře žijí mnichové, kteří se živí rozličnými řemesly jako je třeba výroba svící, zvonků a především ručního pořízení textilií.

Klášter Debre Damo je velmi důležité náboženské místo

Klášter Debre Damo je nejen turistickou atrakcí, ale také velmi důležitým náboženským územím. Je jedním z nejvýznamnějších klášterů etiopského křesťanství a je stále známý svými duchovními praxemi. Mnichové v klášteře jsou považováni za velmi moudré a vážené osoby, které jsou plné duchovní moudrosti a náboženských znalostí.

Jak si rezervovat

Rezervace na vstup do kláštera Debre Damo se provádí prostřednictvím etiopské turistické kanceláře a je nutné se předem objednat. Návštěvníci musí být včas, aby se mohli dostavit na pevninu, kde se lanovka nachází, a poté se vydat na strmé schody až do kláštera na vrcholu skály.

Klášter Debre Damo je fascinující místo plné historie a náboženských tradic. Navštívení tohoto kláštera je jedinečným zážitkem, který vás obohatí o nové zkušenosti a povědomí o místních kulturách a tradicích.


Dovolená Etiopie Debre Damo


Debre Damo je jednou z nejznámějších atrakcí v Etiopii, kterou stojí za to navštívit při dovolené v této zemi. Tato starobylá klášterní pevnost se nachází na skalnatém vrcholu v pohoří Tigrije a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Přístup na Debre Damo je velmi zvláštní a jedinečný. Když se sem chcete dostat, musíte se převléci do tradičního habitu, který je povinný pro vstup na tuto svatou půdu. Navíc, muži musí vylézt na vrchol pomocí prověšeného provazu připevněného k pevnému lanu. To je jediný způsob, jak se dostat na vrchol pevnosti, protože neexistuje žádná cesta vedoucí na vrchol a vstoupit na Debre Damo je možné pouze se souhlasem místních mnichů.

Debre Damo je pro Etiopii velmi důležitým poutním místem. Tato klášterní pevnost je domovem mnichů, kteří zde žijí od 6. století. Uvnitř kláštera se nachází starobylá kaple a také sbírka rukopisů, ikon a jiných cenných uměleckých předmětů. Některé z těchto artefaktů mají více než tisíc let a jsou považovány za poklady národního dědictví.

Na Debre Damo se kromě historických a náboženských hodnot nachází také četné přírodní krásy. Okolní krajina je kouzelná s rozmanitým ekosystémem, který zahrnuje rozsáhlé lesy, řeky a vodopády. Tito přírodní krásy přitahují návštěvníky z celého světa, kteří sem přijíždějí za relaxací a odpočinkem v krásném prostředí přírody.

Při návštěvě Debre Damo nezapomeňte navštívit také okolní kláštery, které jsou důležitou součástí této oblasti. Tyto kláštery jsou svatými místy přístupnými pouze mužům, kteří se musí povinně převléknout do tradičního habitu. Navštívit tyto kláštery je jedinečným zážitkem, který vám umožní nahlédnout do života místních mnichů a jejich náboženských praktik.

Všechny tyto faktory dělají z Debre Damo vynikající cíl pro dovolenou v Etiopii. Tato pohádková klášterní pevnost vás okouzlí svým historickým a náboženským významem, ale také krásou okolní krajiny. Při návštěvě Debre Damo se budete cítit jako krok zpět v čase do bohaté historie a kultury Etiopie.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky