Objevte nejlevnější lety

Francie Marseille

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Marseille


1. Jaká je poloha Marseille?
Marseille se nachází na jihovýchodě Francie, při pobřeží Středozemního moře.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy do Marseille?
Marseille má mezinárodní letiště, které je připojeno k mnoha destinacím v Evropě. Dále je možné do Marseille přijet vlakem, autobusem nebo autem.

3. Co stojí za návštěvu v Marseille?
Mezi hlavní turistické atrakce v Marseille patří starý přístav Vieux Port, Bazilika Notre-Dame de la Garde s panoramatickým výhledem na město, MuCEM - Muzeum evropských a středomořských civilizací, historická čtvrť Le Panier a mnoho dalších.

4. Kde se dá ubytovat v Marseille?
Marseille nabízí širokou škálu ubytování, včetně luxusních hotelů, apartmánů a hostels. Nejlepší oblasti pro ubytování jsou Vieux Port, Le Panier a La Joliette.

5. Jaké jsou typické místní speciality v Marseille?
Marseille je známé pro svou bohatou gastronomii. Mezi typické místní speciality patří Bouillabaisse - rybí polévka s aromatičnými bylinkami, Fougasse - tradiční marseillský chléb, a Tapenade - pasta z oliv a anchovým filem.

6. Jak pochodit Marseille veřejnou dopravou?
Marseille má dobře fungující systém METRO, které pokrývá většinu hlavních částí města. Dále je možné využít autobusy nebo tramvaje.

7. Jaká jsou nejlepší místa pro nákupy v Marseille?
Hlavními nákupními oblastmi v Marseille jsou Rue de la République, Rue Paradis a Centre Bourse. Zde lze nalézt širokou škálu obchodů, butiků a galerií.

8. Jaká je nejvhodnější doba na návštěvu Marseille?
Marseille je oblíbenou destinací turistů po celý rok, ale nejlepší čas na návštěvu je v období jara a podzimu, kdy je počasí příjemné a méně turistů než v letních měsících.

9. Jaké jsou další atrakce v okolí Marseille?
V blízkosti Marseille se nachází mnoho dalších zajímavých destinací, jako například slavný Národní park Calanques, který nabízí nádherný přírodní scenérie, nebo historické město Aix-en-Provence.

10. Jak bezpečné je Marseillle pro turisty?
Marseille je obecně považováno za bezpečné město pro turisty, ale stejně jako v jiných velkých městech je důležité dodržovat běžné opatření, jako například pečlivě střežit osobní věci a vyhýbat se opuštěným částem města ve večerních hodinách.


Letenka Francie Marseille


Pokud plánujete cestu do Francie a láká vás okouzlující atmosféra Marseille, nezapomeňte si předem zarezervovat letenku. Marseille je druhé největší město ve Francii a nabízí nejen krásnou středomořskou atmosféru, ale také bohatou historii a kulturu. Díky svému přístavu je Marseille důležitým ekonomickým centrem a také oblíbeným turistickým cílem.

Letenky do Marseille jsou k dispozici z mnoha mezinárodních letišť po celém světě. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety, což znamená, že se můžete dostat do Marseille z vašeho výchozího bodu bez nutnosti přestupu. Mezi tyto letecké společnosti patří Air France, Ryanair, easyJet a další. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a předem zarezervovaném termínu. Je proto doporučeno, abyste si letenky rezervovali v dostatečném předstihu.

Po příletu na letiště Marseille Provence, které se nachází asi 27 kilometrů severozápadně od samotného města Marseille, můžete využít různé druhy dopravy, které vás dostanou do cílové destinace. Mezi nejčastěji využívané jsou pronájem auta, taxi, autobusy nebo vlaky. V případě, že plánujete zůstat v Marseille a jeho okolí, můžete využít také dobře rozvinutou síť městské hromadné dopravy.

Marseille nabízí turistům mnoho zajímavých míst a památek. Jednou z nejvýznamnějších je Bazilika Notre-Dame de la Garde, kterou můžete spatřit už z dálky díky její výhodné poloze na kopci. Bazilika je významným poutním místem a zároveň poskytuje nádherný výhled na celé město a Středozemní moře. Dalšími zajímavými památkami jsou náměstí Vieux Port, MuCEM (Muzeum Evropských a Středomořských civilizací) a mnoho dalších.

Pokud jste milovníkem výletů do přírody a relaxace u moře, Marseille nabízí také několik krásných pláží. Nejbližší pláží je Plage des Catalans, která se nachází pouze několik minut od historického centra města. Další populární pláže jsou Prado Beach a Pointe Rouge, které jsou vzdáleny přibližně 8 až 10 kilometrů od centra města.

Marseille je také známé svou bohatou gastronomií. Pokud milujete mořské plody, jste na správném místě. V místních restauracích si můžete vychutnat čerstvé ryby, mušle a další mořské speciality. Nezapomeňte ochutnat také místní specialitu - bouillabaisse, tradiční rybí polévku, která se stala symbolem Marseille.

Takže pokud chcete zažít krásy Marseille, rezervujte si letenku a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, moře, krásných památek a vynikajícího jídla. Marseille vás nadchne svým šarmem a pohostinností, která je typická pro jižní Francii. Ať už jste do Marseille na cestě za dobrodružstvím, kultuře nebo relaxací, máte před sebou skvělé dobrodružství plné francouzského šarmu.


Ubytování Francie Marseille


Francie je země bohatá na zajímavá a malebná místa, která lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto měst je Marseille, které se nachází na jižním pobřeží Francie u Středozemního moře. Toto přístavní město je nejen ekonomickým a kulturním centrem, ale také nabízí skvělé možnosti ubytování.

Marseille má bohatou historii, která je patrná v jeho architektuře a atmosféře. Ubytování v Marseille je velmi rozmanité a záleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete a jakou část města si jako turista vyberete.

Pokud preferujete luxusní ubytování, Marseille nabízí mnoho luxusních hotelů a resortů, které jsou situovány na pobřeží a nabízejí impozantní výhled na moře. Tyto hotely mají obvykle vybavené moderní pokoje, lázně, wellness centra a bazény. Jejich personál je vždy ochotný zajistit vaše potřeby a splnit vaše přání. Díky jejich situaci nedaleko od pláže můžete snadno využít houpání na slunci a užít si krásné pobřeží Středozemního moře.

Pro ty, kteří preferují menší rozpočet nebo si chtějí užít autentickou atmosféru města, je tu řada cenově dostupných ubytovacích možností. Marseille nabízí mnoho malých penzionů, apartmánů a ubytování ve starých historických budovách. Tato ubytování jsou obvykle za příznivé ceny a umožňují vám prozkoumat město a jeho okolí více autenticky. Navíc v těchto lokalitách můžete ochutnat místní kuchyni a procházet se po úzkých uličkách, kde je bohatá nabídka obchodů a restaurací.

Pokud plánujete dlouhodobý pobyt v Marseille, můžete zvážit pronájem bytu nebo domu. Existuje mnoho realitních společností, které nabízejí ubytování v různých částech města. Před pronájmem je vhodné se poradit s místními experty, kteří vám pomohou najít ideální ubytování dle vašich potřeb.

V Marseille je také možnost kempování. Město a jeho okolí nabízí několik kempů, které mají veškeré potřebné vybavení jako sprchy, toalety, elektřinu a místa na pikniky. Kempy jsou obvykle situovány v blízkosti přírodních rezervací a pláží, což vám umožní užívat si přírodu a relaxovat u moře.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, malý penzion, pronájem bytu nebo kempování, Marseille vám nabízí řadu možností pro ubytování. Kteroukoliv možnost si zvolíte, nezapomeňte si užít krásy tohoto překrásného města a jeho okolí.


Počasí Francie Marseille


Francie je známá svou rozmanitou a proměnlivou krajinou, která se odráží i v různých podnebných podmínkách napříč zemí. A jedním z míst, které má zcela jedinečné klimatické podmínky, je přístavní město Marseille.

Marseille, nacházející se na jihovýchodě Francie u Středozemního moře, se pyšní příjemným středomořským klimatem. Toto klima je charakterizováno teplými lety a mírnými zimami, což z něj činí oblíbenou turistickou destinaci po celý rok.

Letní měsíce v Marseille jsou teplé a slunečné, s průměrnými teplotami kolem 28-30 °C. Teploty mohou v horkých dnech dosáhnout až 35-40 °C. Turisté a místní obyvatelé mají možnost využít krásné pláže a užívat si osvěžující koupání ve Středozemním moři. Léto je také často provázeno suchem, což může mít za následek omezení vody v oblasti.

Podzimní období v Marseille znamená mírné snížení teplot a nárůst srážek. Průměrné teploty se pohybují mezi 15-20 °C a srážky přináší osvěžení po suchých letních měsících.

Zima je v Marseille mírná s průměrnými teplotami kolem 10 °C. Sněhové srážky jsou zde vzácné a většinou se omezují na oblasti vyšší nadmořské výšky. I přesto, že zimy jsou mírné, občas zde mohou nastat větrné podmínky, které vytvářejí chladnější pocit.

Jaro v Marseille je krásné, kdy se příroda začíná probouzet a kvést. Teploty začínají stoupat směrem k letu a průměrné teploty dosahují kolem 15-20 °C. Jarní měsíce jsou obvykle slunné, s minimálními srážkami.

Obecně lze říci, že počasí v Marseille je velmi příznivé a umožňuje návštěvníkům těšit se z venkovních aktivit po celý rok. Slunečné léto, mírný podzim, mírná zima a krásné jaro - Marseille nabízí ideální klima pro ty, kteří milují slunce a teplé podnebí.

Pokud plánujete návštěvu Marseille, mějte na paměti, že se počasí může změnit. Doporučuje se sledovat předpovědi počasí a přizpůsobit si aktivity podle aktuální situace. Přesto však můžete očekávat, že Marseille vás přivítá svým příjemným a slunečným počasím, které dotváří atmosféru tohoto krásného středomořského města.


Dovolená Francie Marseille


Francie je zemí bohatou na kulturní dědictví, nádhernou přírodu a krásné pláže. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi je Marseille, velké město ležící na jihu Francie u Středozemního moře. Marseille je metropolí bohatou na historii, architekturu a kulturu.

Marseille je známé svou unikátní atmosférou a živým kulturním životem. Město nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí a pamětihodností. Jednou z hlavních atrakcí je starý přístav Vieux Port, který je centrem města. Zde můžete ochutnat čerstvé mořské plody ve slavných marseillekých restauracích nebo vyrazit na výlet lodí do okolních ostrovů.

Nejoblíbenější pamětihodností v Marseille je bazilika Notre-Dame de la Garde, která se tyčí nad městem a nabízí úchvatný výhled na Středozemní moře. Bazilika je považována za ustavičnou strážkyni města a je jedním z nejvýznamnějších duchovních center ve Francii.

Dalším významným místem, které byste neměli vynechat, je MuCEM, muzeum moderního a současného umění. Muzeum je umístěno v nové části města, která byla postavená k příležitosti udělení Marseille titulu Evropského hlavního města kultury v roce 2013. MuCEM představuje mnoho výstav, které se zaměřují na kulturní rozmanitost města.

Marseille je také známé svou bohatou gastronomickou scénou. Můžete si vychutnat tradiční pokrmy jako je bouillabaisse, klasická marseilleká rybí polévka, nebo navštívit jednu z tržnic a ochutnat čerstvé ovoce a zeleninu. Nezapomeňte také ochutnat místní víno, které je vyhlášené po celém světě.

Pro milovníky přírody nabízí Marseille mnoho možností k procházkám a výletům. Nedaleko města se nachází národní park Calanques, který je známý svými útesy a skalnatými zátokami. Zde můžete strávit den pěší turistikou nebo si zaplavat v průzračných vodách.

Pokud chcete strávit dovolenou plnou kultury, gastronomie a krásné přírody, Marseille je ideální destinací pro vás. Město je snadno dostupné letecky nebo vlakem a nabízí širokou škálu ubytovacích možností. Marseille vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou a nezapomenutelnými zážitky.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky