Objevte nejlevnější lety

Bahamy Crooked Island a Long Cay

Počasí Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou známé svými bílými písčitými plážemi, azurově modrou vodou a tropickým klimatem. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy země patří Grand Bahama, Paradise Island a Nassau. Ale existují také méně známé ostrovy, které stojí za objevení. Mezi ně patří Crooked Island a Long Cay.

Crooked Island a Long Cay jsou součástí Long Islandského souostroví na jihovýchodě Baham. Tyto ostrovy jsou známé svou nedotčenou přírodou, malebnými plážemi a klidnou atmosférou. Nabízejí turistům únik z turisticky rušnějších oblastí, kde mohou objevovat krásu Baham bez velkého davu lidí.

Co se týče počasí, ostrovy Crooked Island a Long Cay mají typické tropické klima. To znamená, že se zde setkáte s vysokými teplotami, vyšší vlhkostí vzduchu a sezónními dešti. Nejlepší čas na návštěvu těchto ostrovů je mezi prosincem a dubnem, kdy jsou teploty mírné a deště jsou méně pravděpodobné. Během těchto měsíců se turisté mohou těšit na slunné dny a průměrné teploty kolem 25 až 30 stupňů Celsia.

Naopak od května do listopadu nastává období hurikánů v oblasti Atlantského oceánu, do které patří i Bahamy. Během této doby může být více deštivých dnů a vyšší riziko tropických bouří a hurikánů. Proto je důležité sledovat předpověď počasí a získat informace od místních o aktuálním stavu počasí na ostrovech.

I přes tato rizika si návštěvníci Crooked Island a Long Cay mohou užít krásné dovolené. Ostrovy nabízejí skvělé podmínky pro potápění, šnorchlování a rybaření. Průzračná voda je domovem různých druhů korálových útesů a mořských živočichů, které jsou pro Bahamy typické. Zdejší neobjevené pláže jsou ideální pro odpočinek a relaxaci, daleko od davů turistů.

Pokud plánujete návštěvu Baham a toužíte po klidnějším a méně známém místě, pak byste měli zvážit pobyt na ostrovech Crooked Island a Long Cay. S jejich nádhernou přírodou a příjemným počasím jsou tyto ostrovy ideální pro dovolenou v ráji.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island a Long Cay


1. Jak se dostanu na Crooked Island a Long Cay?
- Lze se tam dostat pouze letadlem z hlavního města Nassau či z George Townu na ostrově Great Exuma.

2. Kde se dá ubytovat na Crooked Island a Long Cay?
- Na těchto ostrovech najdete převážně menší hotely, penziony a apartmány. Nejvíc z nich se nachází ve větší obci Colonel Hill na Crooked Island.

3. Jaké jsou pláže na Crooked Island a Long Cay?
- Pláže jsou na těchto ostrovech velmi krásné a čisté. Nejznámější jsou French Wells Beach a Gunhill Bay Beach na Crooked Island a Gordon's Beach a Binnacle Bay na Long Cay.

4. Co si mohu na těchto ostrovech zahrát?
- Na těchto ostrovech si můžete zahrát například golf, tenis a badminton nebo si půjčit kajak a projet se po okolních zátokách.

5. Co mohu vidět na Crooked Island a Long Cay?
- Zajímavými místy na těchto ostrovech jsou historické památky, jako jsou pevnosti z 18. století, mnoho rybářských vesniček, staré majáky a národní park s tropickými deštnými lesy a ohroženými druhy rostlin a živočichů.

6. Existují na ostrovech nějaké vodní sporty?
- Ano, možnosti jsou obrovské! Můžete si zapůjčit kajak, rovněž se dá šnorchlovat a potápět se, k dispozici jsou i surfingové a windsurfingové školy.

7. Jsou na ostrovech nějaké restaurace a obchody?
- Na obou ostrovech najdete různé restaurace a hospůdky, kde se dají ochutnat místní speciality. Obchody jsou spíše malé a najedete zde drobné potraviny a základní potřeby, takže si doporučujeme nakupovat předem na hlavních ostrovech.

8. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Crooked Island a Long Cay?
- Nejlepší sezóna pro návštěvu ostrovů jsou měsíce od prosince do května, kdy jsou teploty příjemné a srážek je méně. V létě je dost často vlhké a horké počasí.

9. Existují na ostrovech nějaké festivaly?
- Na ostrovech se konají tradiční slavnosti a festivaly, například každoroční festival konkurence v rybaření.

10. Jaké další aktivity lze na ostrovech podniknout?
- Na ostrovech lze podnikat různé aktivity, jako je třeba projížďka na koni, půjčení soukromého katamaránu a plavba na famózních místech.


Letenka Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou americkým turistům dobře známé zejména svými plážemi a korálovými útesy, ale tato skupina ostrovů nabízí mnohem více. Pokud hledáte urovnání od běžného turistického ruchu, pak je to pro vás nejvhodnější místo Crooked Island a Long Cay.

Crooked Island se nachází na nejvýchodnějším konci Baham a dnes se stává oblíbeným místem pro ty, kteří touží ochutnat autentické bahamské zážitky. Tento ostrov nabízí krásné bílé písčité pláže, turistické trasy pro turisty všech úrovní a nejlepší rybaření, jaké jste kdy měli.

Nicméně, největší přírodní krásou ostrova jsou jeho bariérové útesy, které lákají potápěče z celého světa. Když se potápíte pod vodou, narazíte na malé oblouky a spletité podmořské jehličky, kde nádherné tropické ryby, žraloci, rejnoci a korálové útesy čekají na vaše objevení.

Pokud se přesouváte na Long Cay, na první pohled zjistíte, že zde je mnohem více soukromí. Ostrov je velmi malý s populací zhruba sto lidí a turistických zážitků zde není mnoho. Long Cay je hlavně ideální pro ty, kteří hledají rekreační únik z běžného života.

Pláže na Long Cay jsou klidnější než na Crooked Island, a tak se vám nevyhýbají starosti, které obyčejně přináší hlavní turistická centra. K dispozici je několik míst, kde si můžete vychutnat slunce, aniž byste museli sdílet prostor s někým jiným.

Pokud jste příznivcem zvířat, určitě neváhejte navštívit doupě devatera delfínů, kteří zde žijí. Tyto delfíny milují společnost turistů a neváhají si s nimi hrát. Tento zážitek budete pamatovat navždy.

Celkově lze říci, že návštěva Crooked Islandu a Long Cay je to pravé pro ty, kteří milují přírodu a chtějí prozkoumat méně tradiční Bahamy. Pokud hledáte poklidnou plážovou dovolenou, potápění a poklidné prostředí, pak se určitě vraťte z těchto dvou ostrovů s mnoha zážitky a nezapomenutelnými zážitky.


Dovolená Bahamy Crooked Island a Long Cay


Cestování je pro mnoho lidí nejen způsobem, jak uniknout každodenním starostem, ale také jedinečnou příležitostí objevovat nová místa a kultury. Pokud hledáte tropický ráj s neuvěřitelnými plážemi a přátelskou atmosférou, neměli byste přehlédnout ostrovy Crooked Island a Long Cay na Bahamách. Tyto neznámé klenoty Karibiku nabízejí návštěvníkům relaxaci a odpočinek, a to v kombinaci s dobrodružstvím a objevováním krásnosti přírody.

Crooked Island leží v jižní části Baham a je přístupný pouze trajektem nebo letadlem. Přestože je toto místo méně známé než jiné oblíbené turistické destinace Karibiku, stále nabízí fantastické pláže, jemný písek a křišťálově čistou vodu. Ostrov je také domovem úchvatných korálových útesů, které jsou rájem pro potápěče a šnorchlování.

Crooked Island je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout davům turistů a prožít klidnou a nenarušenou atmosféru karibského ostrova. Můžete si pronajmout chatu na pláži a být tak kousek od nejúžasnějších výhledů na oceán. Příjemní místní obyvatelé vám pomohou s půjčením kajaku nebo vám ukáží nejlepší místa pro rybaření. Užijte si poklidnou procházku po pláži a obdivujte západy slunce, které sytě zbarví oblohu.

Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se vydat na výlet na blízký ostrov Long Cay. Ten je známý svými nádhernými jeskyněmi, které lze prozkoumat s průvodcem. Vstoupíte do fascinujícího podmořského světa, kde můžete vidět širokou škálu exotických ryb a korálů. Long Cay je také oblíbeným místem pro surfery díky svým vlnám.

Po fyzicky náročném dni na plážích nebo v jeskyních si můžete dopřát chvíli odpočinku v jednom z místních restauracích. Vychutnejte si čerstvý mořský plod zlátanými slunečními paprsky na terase s výhledem na oceán. Crooked Island a Long Cay nabízejí autentické kulinářské zážitky a místní speciality, které si jistě zamilujete.

Dovolená na ostrovech Crooked Island a Long Cay vám poskytne nezapomenutelné zážitky a příležitost poznat méně turisticky známé části Baham. Budete mít možnost objevovat místní kulturu, pozorovat zvířata a relaxovat na úchvatných plážích. Bezprostřední přístup k neomezeným přírodním krásám a možnost přátelského setkání s místními obyvateli udělá z vaší dovolené jedinečný zážitek. Takže, zanechte všechno za sebou a vydejte se na Crooked Island a Long Cay, abyste zažili dovolenou snů na Bahamách.


Ubytování Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou známé svými nádhernými plážemi, tyrkysovými vodami a bezstarostnou atmosférou. Mezi nejznámější ostrovy patří Nassau a Paradise Island, které lákají turisty z celého světa. Avšak mezi méně známé a více autentické destinace patří Crooked Island a Long Cay. Tyto ostrovy nabízejí návštěvníkům únik od turistického ruchu a možnost objevovat přírodní krásy Baham.

Crooked Island je jedním z největších ostrovů v souostroví Baham a nachází se na jihovýchodě země. Ostrov je domovem pouze několika stovkám obyvatel, což zaručuje, že zdejší oblast zůstala nedotčená masovou turistikou a zachovala si svou autentičnost. Crooked Island je plný malebných pláží s jemným pískem a průzračnou vodou. Zdejší útesy jsou skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Popularitou se zde těší i rybaření, kdy místní rybáři rádi přivítají návštěvníky, kteří si chtějí vyzkoušet lovení svého vlastního oběda. Crooked Island je také domovem mnoha druhů ptáků a příbřežních živočichů, což z něj činí ráj pro milovníky přírody.

Long Cay je menším ostrovem, který se nachází v blízkosti Crooked Island. Je to ideální destinace pro ty, kteří hledají nejistější a ještě opuštěnější prostředí. Ostrov je známý svými netknutými plážemi, které tvoří pozadí malebných hor. Long Cay je také domovem mnoha korálových útesů, což z něj činí skvělé místo pro potápění a šnorchlování. Můžete zde objevit unikátní mořské živočichy a korálové zahrady, které jsou stále neporušené lidskou činností.

Chcete-li zůstat na Crooked Island nebo Long Cay, můžete si vybrat mezi několika možnostmi ubytování. Existuje několik malých hotelů a Bed & Breakfasts, které nabízejí příjemné a pohodlné ubytování. Místní obyvatelé jsou také otevření pronájmu svých vlastních domů nebo apartmánů turistům, kteří chtějí zažít opravdovou atmosféru ostrova.

Kromě pobytu na pláži jsou Crooked Island a Long Cay také vhodné pro prozkoumávání přírodních rezervací a historických památek. Můžete navštívit historický maják na Crooked Island, který se datuje až do 19. století, nebo se vydat na výlet do přírodního rezervace Bird Rock, která je domovem tisíců mořských ptáků.

Crooked Island a Long Cay představují skryté poklady Baham, které čekají na objevení. Pokud hledáte klidnou a autentickou dovolenou, můžete se těšit na nádherné pláže, průzračnou vodu a neopakovatelnou atmosféru, kterou tyto ostrovy nabízejí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky