Objevte nejlevnější lety

Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)

Letenka Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey: Skrytý poklad ostrova Vestmannaeyjar

Islanďanský archipelag Vestmannaeyjar oplývá překrásnou přírodou a fascinujícími příběhy. Mezi těmito ostrovy se nachází skrytý poklad - ostrov Heimaey, který je známý svou jedinečnou atmosférou a spektakulárními výhledy.

Při pohledu na mapu Islandu může Heimaey vypadat jen jako jedno z mnoha míst k prozkoumání. Avšak toto malé a nevýrazné místo se v posledních desetiletích stalo turistickou nevěstincem a magnetem pro ty, kteří hledají jedinečnou dovolenou.

Cesta na Heimaey sama o sobě je zážitkem. Budete mít možnost cestovat trajektem a pozorovat úchvatné skalnaté pobřeží Vestmannaeyjar. Když se blížíte k ostrovu, začnete si uvědomovat jeho skutečnou krásu. Mnoho lidí popisuje příjezd na Heimaey jako překvapivý zážitek, který se srovnává s příjezdem do jiného světa.

Na Heimaey nechybí atrakce. Nejznámější z nich je skvostný sopečný vrchol Eldfell, který vznikl při velkém sopečném výbuchu v roce 1973. I po dlouhých letech od této katastrofy je povrch Eldfellu dosud čerstvý a viditelným připomínkou tohoto dramatického dění. Pokud se cítíte odvážně, můžete se vydat na pěší túru na vrchol a obdivovat nádherný výhled na okolní ostrovy a oceán.

Další skvost Heimaey je Sæheimar - Muzeum ornitologie. Vestmannaeyjar jsou domovem ohromného množství mořských ptáků, včetně odlišných druhů tučňáků. Muzeum nabízí fascinující interaktivní výstavy, které vás přenesou do světa těchto vzácných tvorů. Během návštěvy se dozvíte více o jejich životě a ochraně jejich prostředí. Pro milovníky ptáků je návštěva Sæheimaru prostě nevyhnutelná.

Pokud máte rádi přírodní krásy, pak nezapomeňte na jedinou pláž na Heimaey, známou jako Stórhöfði. Tato písečná pláž je obklopena úchvatnou přírodou a poskytuje úžasné možnosti pro procházky a sledování ptáků. Během své návštěvy se můžete potkat s místními pejsky a zajíčky, kteří procházejí okolím dokola. Je to opravdu idylické místo.

Ačkoli Heimaey je malý a neznámý ostrov, nabízí návštěvníkům množství zážitků. Od překrásných výhledů na moře a pouťovou sopečnou historii, po fascinující ornitologické muzeum a poklidnou pláž. Někteří lidé na Heimaey tráví jen jediný den, ale ti odvážnější zůstanou déle a objeví více ze skrytých pokladů tohoto ostrova.

Pokud hledáte unikátní a nezapomenutelnou dovolenou, Heimaey na ostrově Vestmannaeyjar je skvělou volbou. Přijďte a objevte své vlastní dobrodružství v tomto fascinujícím koutu Islandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


1. Jak se dostanu na ostrov Heimaey?
- Na Heimaey se dá dostat trajektem z Reykjavíku nebo letadlem z Reykjavíku nebo Hvolsvölluru.

2. Jak dlouho trvá trajektová cesta z Reykjavíku na Heimaey?
- Trajektová cesta z Reykjavíku na Heimaey trvá přibližně 3 hodiny.

3. Kolik stojí trajektová jízdenka z Reykjavíku na Heimaey?
- Cena trajektové jízdenky z Reykjavíku na Heimaey závisí na sezóně a typu trajektu, běžná cena se pohybuje mezi 3600 a 5000 ISK.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Heimaey?
- Nejlepší doba na návštěvu Heimaey je během letních měsíců, konkrétně od června do srpna, kdy je teplé počasí a dostatek denního světla.

5. Co je na Heimaey nejznámější turistickou atrakcí?
- Nejznámější atrakcí na Heimaey je sopka Eldfell, která v roce 1973 vybuchla a způsobila evakuaci ostrova. Dnes je možné na sopku vystoupit a obdivovat pohled na ostrovní krajinu.

6. Kde se dá na Heimaey ubytovat?
- Na Heimaey jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů, pronájmu apartmánů a kempů. Doporučuje se rezervace předem, zejména v letních měsících.

7. Jaká je nejlepší možnost dopravy na ostrově Heimaey?
- Na Heimaey je nejlepší se pohybovat pěšky nebo pomocí pronájmu vozidla, jako je auto nebo skútr. Ostrov je poměrně malý a většina atrakcí je dostupná pěšky.

8. Existují na Heimaey restaurace a obchody?
- Ano, na Heimaey najdete několik restaurací, kaváren a obchodů, které nabízejí místní jídla a suvenýry. Místní rybí speciality jsou velmi oblíbené.

9. Můžu na Heimaey vidět místní zvířectvo?
- Ano, na Heimaey můžete vidět místní zvířectvo, včetně mnoha druhů ptáků, jako jsou papuchalk severní, terejovci nebo alkouni. Můžete také vidět tuleně a velryby v okolí ostrova.

10. Jaká je délka pobytu na Heimaey?
- Doporučuje se strávit na Heimaey alespoň jednu nebo dvě noci, aby se mohl prozkoumat ostrov a vychutnat si jeho přírodní krásy a atrakce.


Počasí Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey je největší ostrov vulkanického souostroví Vestmannaeyjar a nachází se asi deset kilometrů jižně od pobřeží Islandu. Toto malebné mořské městečko je velmi populární turistickou destinací kvůli svému mimořádnému krásnu a jedinečnému vulkanickému prostředí. Pokud plánujete cestu na Island, určitě byste se měli podívat, co se týká počasí na ostrově Heimaey, protože může ovlivnit vaše plány.

Ostrov Heimaey se nachází v Arktickém kruhu, což znamená, že počasí zde je chladné a vlhké po většinu roku. V zimě teploty klesají pod bod mrazu, s častými silnými větry a sněhovými bouřemi. V létě se však počasí trochu zlepšuje, teploty se pohybují kolem 10-15 °C a občas přinese ostrov teplé slunečné dny.

Je důležité pamatovat, že počasí na Heimaey je velmi proměnlivé a může se měnit během dne. Během zimy se může setkat s mžitkami a mlhou, které mají tendenci ke stagnaci na ostrově a zapojit se do tvorby velmi nízkých mraků. Ty mohou trvat několik dní, čímž na ostrově přetrvává stísněné a depresivní počasí. V létě se může setkat s větrnými podmínkami, což je dobré si zapamatovat pro plavbu, protože moře je často velmi drsné.

Přestože počasí může být na ostrově Heimaey chladné a proměnlivé, nabízí toto místo i mnoho prožitků. Ostrov má mnoho turistických atrakcí k návštěvě, jako je například ušlechtilý orel – větší než opravdoví. Volcano museum se nachází prakticky na místě, kterému kdysi dominoval sopouch Eldfell. Za zmínku stojí i restauraci, kde si můžete vychutnat nejen kvalitní rybí delikatesy, ale i vydatnou porci halibutu.

Konečně si ale uvědomte, že Island je jedním z nejživějších sopečných regionů na světě, takže každé roční období si užijete v jiné barevné paletě. Tak neváhejte a vybrzte si svůj nejlepší termín k cestě, ať jste v jakémkoliv počasí!


Ubytování Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey je největším ostrovem Vestmannaeyjar a nachází se jižně od Islandu. Je to malý a kouzelný ostrov, který nezapomenutelně zaujme nejen díky své přírodě, ale také díky své historii.

Pokud plánujete návštěvu tohoto ostrova, jistě hledáte informace o ubytování. Heimaey nabízí různé druhy ubytování, od kempů a ubytoven po hotely a apartmány.

Kempy jsou nejlevnější variantou a na ostrově jsou k dispozici dva, jeden na východní a druhý na západní straně ostrova. Tyto kempy mají základní vybavení - toalety, sprchy a umyvadla. V ceně je také vstup do místního bazénu. Tento typ ubytování je vhodný pro turisty, kteří hledají adrenalin a nezajímají se o komfort.

Další možností je ubytování v ubytovně, kde najdete společné pokoje se sdíleným sociálním zařízením. Tento typ ubytování je vhodný pro cestovatele na kratší pobyty.

Pro návštěvníky, kteří hledají více pohodlí, jsou k dispozici hotely a apartmány. Největší hotel na ostrově Heimaey se jmenuje Hotel Vestmannaeyjar a nachází se v blízkosti letiště. Nabízí luxusní pokoje s vlastní koupelnou a wifi zdarma. Apartmány jsou vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel. Apartmány nabízejí kuchyň a obývací pokoj s dostatkem prostoru pro odpočinek.

Není to jenom množství ubytování, co dělá Heimaey tak zajímavým pro turisty. Ostrov má spoustu atrakcí pro návštěvníky. Vestmannaeyjar je známý pro svou obrovskou množství ptáků na březích ostrova a na okolních sopečných ostrůvcích. Plavba po jeho okolí je nejlepším způsobem, jak vidět ptáky a části ostrova, ke kterým se nelze dostat po souši. Dalšími zajímavými místy jsou sopečné tunely, které vás provedou lentikulárními vrstvami sopky.

Heimaey není velký ostrov, ale nabízí mnoho unikátních zážitků pro turisty s různými zájmy a preferencemi. Při plánování návštěvy Heimaey si můžete být jisti, že na ostrově najdete to správné ubytování pro vás a vaše cestovatelské potřeby.


Dovolená Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Pokud hledáte novou a neobvyklou dovolenou, která vás přenesu do okouzlujícího přírodního ráje, ostrov Heimaey, který se nachází v souostroví Vestmannaeyjar na Islandu, je pro vás tou správnou volbou. Tento úchvatný a nedotčený kousek země je skvělou destinací pro ty, kteří touží po dobrodružství, krásné přírodě a neuvěřitelné fauně.

Heimaey, největší a jediný obydlený ostrov v souostroví Vestmannaeyjar, je přístavem pro všechny, kteří hledají unikátní zážitky při dovolené. Ostrov je známý svými ohromujícími sopečnými scenériemi, dojemnou historií a širokými možnostmi pro venkovní aktivity.

Jedním z nejzajímavějších míst na ostrově je Eldfell, sopka, která v roce 1973 vytvořila obrovský sopečný výbuch a zničila část města. Dnes můžete vystoupat na vrchol sopky, což je zážitek s nezapomenutelným výhledem na okolní krajiny a další ostrovy souostroví Vestmannaeyjar. Během túry po vrcholu si můžete všimnout i stále viditelných dopadů sopečné erupce, které připomínají sílu přírody.

Další skvostem ostrova je Vestmannaeyjar Aquarium and Natural History Museum. Toto malé, ale fascinující muzeum vám představí obdivuhodnou mořskou faunu a flóru, která je charakteristická pro tuto oblast. Je zde také možnost si prohlédnout několik živých ryb a mořských živočichů, které jsou chovány v malých nádržích. Pro milovníky přírody je toto místo skutečným rájem.

Pokud jste dobrodružní typové, můžete si pronajmout kajak nebo lodku a vydat se na moře. Heimaey je domovem mnoha druhů mořských ptáků, jako jsou třepotající se papuchalkové a alky, a tak se můžete těšit na úchvatné pozorování ptáků. Navíc, pokud máte štěstí, můžete zahlédnout i velryby, které se občas objevují v těchto vodách. Ostrov také nabízí skvělé podmínky pro potápění, a tak se nezapomeňte ponořit a objevit fascinující podmořský svět.

Po dni plném dobrodružství a poznávání si můžete prohlédnout místní restaurace, které nabízejí nevšední islandskou kuchyni. Zkuste tradiční speciality, jako je černý chléb, ryby nebo na sladko pečenou beraní kýtu. Nezapomeňte si vychutnat také skvělé islandské pivo nebo slavný léčivý likér Brennivín.

Ať už vaše dovolená na ostrově Heimaey na Vestmannaeyjaru bude trvat jen pár dní, nebo týden, nemůžete se vyhnout pocitu úžasu nad krásou přírody a bohatou historií ostrova. Je to jednoznačně destinace, která vás ohromí svou jedinečností a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky