Objevte nejlevnější lety

Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)

Letenka Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je známá svými krásnými ostrovy a exotickou přírodou. Mezi ty nejpopulárnější patří ostrov Flores, který nabízí nádherné pláže, korálové útesy a unikátní geologické útvary. Navštěvována je také díky dvěma hlavním atrakcím - národnímu parku Komodo a sopce Kelimutu. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto malebného ostrova, letenka do Flores je nezbytnou součástí vaší plánované dovolené.

Flores je ostrov ležící ve východní části Indonésie, nedaleko Bali. Letenky do Flores jsou nejčastěji k dostání z hlavního města Jakarty nebo z Bali, kam se můžete dostat pravidelnými leteckými spojeními. Délka letu se pohybuje kolem dvou hodin, což znamená, že si můžete vyrazit na prohlídku.

Národní park Komodo je jedním z nejznámějších národních parků v Indonésii. Je domovem ohrožených varanů Komodo, obřích ještěrů, kteří jsou známí svou velikostí a agresivním chováním. Národní park nabízí také skvělé možnosti potápění, protože je zde jedno z nejlepších korálových útesů na světě. Pokud jste milovníkem podmořského světa, nezapomeňte si sebou vzít potápěčské vybavení.

Dalším nezapomenutelným místem na ostrově Flores je kráter sopky Kelimutu. Sopka se nachází ve vnitrozemí ostrova a je známá svými třemi jezery, která mají pro změnu tři odlišné barvy - zelenou, červenou a modrou. Tato jezera pravidelně mění svou barvu v závislosti na minerálech a sulfátech v jejich vodě. Výstup na vrchol sopky je pořádná výzva, ale z pohledu na toto unikátní přírodní fenomén to stojí za to.

Kromě těchto dvou hlavních atrakcí můžete na ostrově Flores nalézt také řadu dalších zajímavých míst. Místní vesničky, zemědělské terasy a horské krajiny nabízí pohled na autentický život domorodých obyvatel. Ostrov nabízí také krásné pláže, které jsou ideální pro relaxaci a slunění. Můžete se také vydat na výlet na menší ostrovy, které leží nedaleko Flores, jako je například ostrov Rinca, známý svými opicemi a krásnými plážemi.

Abyste si mohli vychutnat všechny tyto krásy ostrova Flores, je důležité si zajistit letenku s dostatečným předstihem. Lety do Flores se mohou během vysoce sezóny a především o svátcích rychle vyprodat. Doporučuje se také zvážit návštěvu ostrova Komodo s průvodcem, protože varani Komodo jsou divoká a nebezpečná zvířata.

Pokud se chystáte na dovolenou v Indonésii a toužíte pozkoumat méně známé destinace, letenka do Flores je skvělou volbou. Ostrov nabízí unikátní zážitky v podobě národního parku Komodo a sopky Kelimutu, které si zcela jistě zamilujete. Příroda, pláže, historie a kultura - to všechno na vás čeká na ostrově Flores. Využijte proto nabídku vstupenky a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou do tohoto kouzelného koutu Indonésie.


Ubytování Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Flores je jedním z nejkrásnějších ostrovů Indonésie a oblíbeným turistickým cílem díky své krásné přírodě a pestrosti kultur. Ostrov Flores nabízí mnoho možností pro ubytování, od levných hostels po luxusní hotely.

Nejvíce navštěvovanou oblastí na ostrově je Komodo, která se proslavila svými draky a nádhernými plážemi. Z tohoto důvodu je zde mnoho turistických resortů, včetně prémiových ubytování. Pro milovníky luxusu je tu hotel Ayana Komodo Resort, který nabízí soukromé pláže a jedinečné výhledy na moře. Dále je tu hotel Plataran Komodo, který je ideální pro lidi, kteří hledají klidné a soukromé místo. Poskytuje úchvatné výhledy na soutok Indického oceánu a Rudého moře.

Oblast Kelimutu se proslavila svými třemi barevnými krátery a je ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí vrátit ke kořenům. V této oblasti najdete mnoho kulturních center a ubytování je zde méně luxusní než na Komodu. Hostel Bintang Lodge nabízí kvalitní ubytování v rozumné cenové hladině a výbornou polohu pro ty, kteří se chtějí projít po okolních vesnicích.

Flores nabízí také mnoho dalších možností pro ubytování. Například v Bajawa jsou k dispozici malé hotely v tradičním stylu, kde se cestovatelé mohou těšit na sdílení zkušeností s místními lidmi. Další skvělá volba jsou bungalovy Green Hill Boutique Lodge, které jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a přírodu.

Celkově je ubytování na Flores skvělou příležitostí pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy této oblasti. Bez ohledu na to, jestli hledáte luxusní nebo cenově dostupnou variantu, vždy budete mít vynikající výhled na moře a okolní krajinu.


Dovolená Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je země bohatá na přírodní krásy a fascinující kulturu. Jedním z nejpopulárnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě je indonéský ostrov Flores.

Ostrov Flores se nachází východně od ostrova Bali a nabízí návštěvníkům neuvěřitelně rozmanitou přírodu a jedinečné kulturní zážitky. Ostrov je domovem etnické skupiny Maang, kteří jsou známí svou ruční výrobou tkanin a výšivkami. Jejich tradiční nošení a handicrafty jsou výjimečně krásné a důležitou součástí jejich kultury.

Jedním z největších lákadel Flores je národní park Komodo, který se nachází na ostrovech Komodo, Rinca a Padar. Národní park je domovem ohrožených komodských varanů, největších žijících ještěrů na světě. Procházka po ostrovech Komodo a Rinca vám umožní pozorovat tyto fascinující tvory v jejich přirozeném prostředí. Navštívit národní park je neuvěřitelný zážitek a jedná se o jedno z nejlepších míst na světě, kde se můžete setkat s tak unikátními druhy.

Dalším skvostem ostrova Flores je Kelimutu, sopka s třemi krátery naplněnými různými barevnými jezírky. Jejich barvy se mění podle přírodních kondicí, a to od tmavě červené po zelenou a dokonce až modrou. Tento přírodní div neustále přitahuje turisty, kteří se chtějí pokochat tímto jedinečným přírodním úkazem. Výstup na vrchol tohoto kráteru je někdy náročný, ale úsilí stojí za to, protože výhled z vrcholu je neskutečně malebný a výjimečný.

Další atrakce na Flores je Cunca Rami, přírodní vodopád a koupaliště, které se nachází v blízkosti města Labuan Bajo. Toto místo nabízí úžasné možnosti pro plavání a relaxaci ve skalnatých bazénech s krásně tečící vodou. Cunca Rami je oblíbenou destinací pro místní i turisty, kteří si chtějí vychutnat přírodu a osvěžit se v krásném prostředí.

Labuan Bajo, malé přístavní město na západním pobřeží ostrova Flores, je také skvělým výchozím bodem pro objevování dalších okolních krás. Můžete zde například navštívit malebné ostrovy Rinca a Padar, plavit se na lodích kolem korálových útesů a zkoumat bohatý podmořský svět při potápění nebo šnorchlování. Labuan Bajo je také bránou do národního parku Komodo a je oblíbenou destinací pro turisty před a po jejich cestě do parku.

Přírodní krása Flores a fascinující kultura činí tento ostrov v Indonésii nezapomenutelným místem k návštěvě. Je to ideální destinace pro dobrodruhy, milovníky přírody a ty, kteří chtějí objevovat jedinečné kultury. Výlet na ostrov Flores vás zcela jistě obohatí o neuvěřitelné zážitky a vzpomínky, které vám budou připomínat tuto nádhernou destinaci i po návratu domů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


1) Jak se dostat na Flores?
Nejlepší možností je letět do letiště Labuan Bajo nebo Ende. Obě města mají mezinárodní letiště a jsou dobře spojeny s dalšími částmi Indonésie.

2) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Flores?
Nejlepší dobou pro návštěvu Flores je od května do září, kdy je suché počasí a slunečné dny.

3) Kde se nachází nejlepší místo pro pozorování komodských varanů?
Nejlepším místem pro pozorování komodských varanů je národní park Komodo, který se nachází v provincii Východní Nusa Tenggara.

4) Jaké jsou nejlepší aktivity na Flores?
Na Flores je možné podniknout několik zajímavých aktivit, jako například pozorování komodských varanů, výlety na Kelimutu, objevování tradičních vesnic a vodopádů, potápění a šnorchlování.

5) Jaké jsou nejlepší pláže na Flores?
Nejlepšími plážemi na Flores jsou pláže v blízkosti města Labuan Bajo, například pláž Pede nebo pláž Waecicu.

6) Jaká je nejlepší cesta na Kelimutu?
Nejlepší cesta na Kelimutu je autem z města Maumere nebo Moni, které jsou obě v blízkosti hory.

7) Jaké jsou nejlepší ubytování na Flores?
Na Flores je k dispozici celá řada ubytování, od luxusních hotelů po jednodušší hotely a hostely. Mezi nejlepší ubytování patří například hotel Ayana Komodo Resort nebo hotel Bintang Flores.

8) Je nutné si předem zajistit povolení pro návštěvu Komodo národního parku?
Ano, je třeba si předem zajistit povolení pro návštěvu Komodo národního parku. Povolení je možné získat v informačním centru v městě Labuan Bajo.

9) Jsou na Flores dostupné veřejné dopravní prostředky?
Ano, na Flores jsou dostupné veřejné dopravní prostředky, jako jsou autobusy a přepravní lodě. Nicméně, nejlepší způsob, jak se pohybovat po Flores, je vlastní doprava.

10) Jaké jsou nejlepší místa k nákupu suvenýrů na Flores?
Nejlepšími místy k nákupu suvenýrů na Flores jsou města Labuan Bajo a Moni, kde jsou k dispozici tradiční tkaniny, šperky a další suvenýry.


Počasí Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Flores, ostrov ležící v Indonésii, je známý svou bohatou přírodou a zajímavým počasím. Nachází se východně od Bali a je součástí Malých Sund. To znamená, že zdejší klima je mírně odlišné od zbytku Indonésie.

Flores se nachází mezi dvěma oceány - Indickým oceánem na západě a Tichým oceánem na východě. Tato poloha způsobuje, že ostrov je ovlivňován tropickými monzuny. Většina srážek na Floresu spadne během období deště, které trvá od listopadu do března. Tato doba přináší hojné srážky, často ve formě bouřek a vydatných lijáků. Teploty během období deště se pohybují od 23 °C do 30 °C.

Naopak období sucha přichází od dubna do října. Během tohoto období je srážek minimálně a počasí je převážně slunečné a teplé. Denní teploty mohou dosahovat až 35 °C. Voda je také dostatečně teplá pro koupání a potápění v oceánu.

Pokud plánujete navštívit Flores, určitě si nezapomeňte vzít sebou lehké oblečení, které vám pomůže snášet vysoké teploty. Také mějte na paměti, že i během deštivého období mohou být některé silnice obtížně průjezdné, takže si přizpůsobte svůj plánování cesty.

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí na Floresu jsou Komodské ostrovy, domov slavných komodských varanů. Na těchto ostrovech panuje podobné počasí jako na hlavním ostrově, takže je vhodné je navštívit v období sucha. Vhodná doba na návštěvu Komodských ostrovů je od července do září.

Dalším zajímavým místem na Floresu je kráterové jezero Kelimutu. Toto jezero je známé svými třemi barevnými krátery, které se mění v závislosti na počasí. Zdejší klima je poměrně chladné a deštivé, takže připravte se na skočení teplot a nepředvídatelné počasí.

Celkově vzato, Flores je destinací s proměnlivým počasím. Ať už navštívíte během období deště nebo sucha, můžete si být jisti, že budete mít jedinečný zážitek a potkáte zde bohatou floru a faunu. Nezapomeňte se přizpůsobit počasí a oblečení podle aktuálních podmínek, abyste si mohli opravdu užít návštěvu tohoto úchvatného ostrova.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky