Objevte nejlevnější lety

Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve

Počasí Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egypt je známý svým horkým a suchým podnebím, které přitahuje miliony turistů každý rok. Avšak v severní části Sinai, a konkrétně v rezervaci přírody Ras Abu Galum, je počasí docela odlišné.

Ras Abu Galum Nature Reserve se nachází na severovýchodním pobřeží Sinai a rozkládá se na ploše téměř 400 kilometrů čtverečních. Tato rezervace je jedinečným přírodním územím, které kombinuje pouštní oblasti se skalními hřebeny a korálovými útesy v Rudém moři.

Co se týče počasí, Ras Abu Galum má mírnější klima než vnitrozemí Egypta. Teploty zde nejsou tak extrémní, i když mohou být stále vysoké. V letních měsících se teploty pohybují kolem 30-35 °C, zatímco v zimě dosahují přibližně 15-20 °C. Vzhledem k tomu, že se jedná o pobřežní oblast, přináší mořská voda určitou míru vlhkosti do vzduchu, což umožňuje mírnější a vlhčí podnebí.

Ras Abu Galum také často zaznamenává větší množství srážek než vnitrozemí Egypta. Ty se obvykle vyskytují během zimních měsíců a přinášejí osvěžující déšť do jinak suchých oblastí. Tato srážková sezóna přispívá k rozkvětu květiny a ke zvýšenému výskytu zeleně v rezervaci.

Díky svému specifickému geografickému umístění a unikátnímu spojení arabiské pouště a Rudého moře má Ras Abu Galum přirozenou různorodost fauny a flóry. V rezervaci můžete najít různé druhy ryb, želvy, hady, korály a další mořské živočichy. Na souši si můžete všimnout zvířat, jako jsou divoké kočky, hyeny a gazely.

Kvůli rozmanitému počasí a bohatství přírody je Ras Abu Galum Nature Reserve vyhledávaným cílem pro turisty, kteří chtějí zažít něco odlišného od tradičních turistických destinací v Egyptě. Rezervace nabízí snorklování, potápění, trekking a další aktivity, které vám umožní objevit tuto krásnou část země.

Při plánování návštěvy rezervace je však důležité brát v úvahu teploty a sezónu srážek. Nejběžnější a nejpříjemnější období pro návštěvu jsou jaro a podzim, kdy teploty nejsou tak extrémní a srážky jsou víceméně minimální.

Ras Abu Galum Nature Reserve je skutečným pokladem a nabízí jedinečnou kombinaci přírodního prostředí a fascinujícího počasí. Pokud hledáte dobrodružství uprostřed přírody a odpočinek od horkých pouštních dnů, tato rezervace je pro vás ideální volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně egyptské přírodní rezervace Ras Abu Galum jsou:

1. Kde se nachází přírodní rezervace Ras Abu Galum?
Ras Abu Galum se nachází na východním pobřeží egyptského Sinajského poloostrova, východně od města Dahab.

2. Jak se dostanu do rezervace Ras Abu Galum?
Nejjednodušším způsobem, jak se dostat do Ras Abu Galum, je cestou po moři. Můžete pronajmout loď z Dahabu nebo se připojit k organizačnímu výletu. Cesta často zahrnuje šnorchlování nebo potápění na korálových útesech.

3. Jaké aktivity mohu v rezervaci Ras Abu Galum dělat?
Rezervace Ras Abu Galum je ideálním místem pro šnorchlování, potápění, trekking a relaxaci na pláži. Můžete si pronajmout potápěčské vybavení, nebo si jen tak užívat krásných pláží a přírody.

4. Je v rezervaci Ras Abu Galum možné strávit noc?
Ano, je možné strávit noc v rezervaci Ras Abu Galum. Existují zde základní ubytovací možnosti v beduínských stanech, které nabízejí základní, avšak autentické pohodlí.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu rezervace Ras Abu Galum?
Nejlepší doba na návštěvu rezervace Ras Abu Galum je od října do května, kdy jsou teploty mírnější a vhodnější pro outdoorové aktivity. V létě jsou teploty velmi vysoké.

6. Je v rezervaci Ras Abu Galum povolen vstup vozidlem?
Rezervace Ras Abu Galum je chráněnou oblastí, a proto je pouze zřídka povolen vstup vozidlem. Většina lidí se do rezervace dostává na loďkách, pěšky nebo na velbloudech.

7. Můžu si ve rezervaci Ras Abu Galum udělat piknik?
Ano, veřejnosti je dovoleno pískové duny a pokochat se překrásnými výhledy.

8. Existují nějaká pravidla nebo omezení pro návštěvníky rezervace Ras Abu Galum?
Ano, je důležité dodržovat pravidla rezervace Ras Abu Galum. Je zakázáno sbírat nebo poškozovat obyvatele korálového útesu a přírody, rozbíjet beduínské stanové tábory nebo přinášet odpadky. Je také důležité respektovat místní beduínskou komunitu a kulturu.


Dovolená Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egypt je známý svou bohatou historií, malebnými plážemi a úžasnými potápěčskými lokalitami. Jednou z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních rezervací v Egyptě je Ras Abu Galum. Tato rezervace se nachází východně od města Dahab na Sinajském poloostrově a nabízí návštěvníkům nejdivočejší a nejpůsobivější přírodní scenérie v této oblasti.

Ras Abu Galum Nature Reserve se rozprostírá na rozloze přibližně 480 km² a je významným ekosystémem, který slouží jako domov pro mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin. Jeden z hlavních důvodů, proč je tato rezervace tak atraktivní pro turisty, je únique krajinný ráz. Početná horská pásma, pouště, útesy a korálové útesy nabízejí fascinující pohledy a možnosti pro dobrodružství.

Pro milovníky potápění a šnorchlování je Ras Abu Galum skutečným rájem. Rezervace je známá svými nádhernými korálovými útesy a bohatstvím podmořského života. Návštěvníci zde mají možnost objevovat korálové zahrady se stovkami druhů ryb, mořských želv a podmořských rostlin. Tato oblast je navíc známá jako jedno z nejlepších míst na světě k potápění.

Kromě potápění a šnorchlování mohou návštěvníci také objevovat krásy Ras Abu Galum při pěších túrách nebo na horském kole. Zdejší krajina je zcela jedinečná a kombinuje horské oblasti s pouští a mořem. Lze si představit, jak se jedním okamžikem procházíte podél útesů a pozorujete pestrou škálu korálových útvarů a dalším okamžikem se snažíte zdolat strmé horské stěny.

Pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat širší okolí rezervace, je vhodné se vydat do nedalekého města Dahab. Toto malebné letovisko nabízí příjemné ubytování, restaurace a pláže. Zde si můžete vychutnat sluneční západy nad Rámem nebo prozkoumat tradiční beduínské osady v okolí.

Dovolená v Ras Abu Galum Nature Reserve je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít něco jiného než jen klasickou plážovou dovolenou v Egyptě. Toto místo nabízí nekonečné možnosti pro dobrodružství, poznávání a přímý kontakt s přírodou. Ať už se rozhodnete pro potápění, šnorchlování, pěší turistiku nebo jen relaxaci na pláži, Ras Abu Galum vás zcela jistě uchvátí svou krásou a působivostí.


Ubytování Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egyptský Ras Abu Galum Nature Reserve je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo se rozhodne navštívit tuto exotickou lokalitu. Pokud máte rádi přírodní krásy a nejste zvyklí na turistické hotely v luxusních letoviscích, ubytování v rezervaci Ras Abu Galum je ideální volbou pro vás.

Rezervace se nachází na poloostrově Sinai na východním pobřeží Egypta a je domovem řady zajímavých druhů ryb, korálů a dalších mořských tvorů. Kromě mořského života se zde můžete potkat i s kočkami divokými a beduínskými pastevci s jejich stády ovcí a koz.

Ras Abu Galum Nature Reserve nabízí svým hostům možnost ubytovat se v beduínských stanech. Tyto stany jsou postaveny z kůže, kostry a koberců a nabízejí autentický zážitek z pobytu v poušti. Každý stan je vybaven postelem, matrací a dekou. Některé stany mají i kuchyňský kout s plynovým vařičem a malou ledničkou.

V rezervaci nenajdete žádné turistické hotely, restaurace ani bary, takže si musíte vzít s sebou vodu a potraviny, které si můžete připravit na vařiči v kuchyňském koutě. Pokud si nechcete nosit s sebou spoustu věcí, můžete se dohodnout s beduínskými pastevci, kteří vám mohou přinést čerstvé ryby a typické egyptské jídlo.

Pro ty, kteří si rádi užívají pláže a koupání, nabízí Ras Abu Galum vynikající možnosti. Voda je křišťálově čistá a pláže jsou prakticky prázdné, takže si můžete užívat maximální soukromí. Pokud se chcete projít po okolí, můžete si pronajmout beduínského průvodce, který vám ukáže okolní poušť a skalnaté útesy.

Pokud hledáte dovolenou na jedinečném místě, ubytování v Egyptské rezervaci Ras Abu Galum je pro vás tou správnou volbou. Beduínské stany nabízejí nezapomenutelný zážitek a možnost prozkoumat přírodní krásy, které tento kout světa nabízí.


Letenka Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egyptské letovisko Ras Abu Galum Nature Reserve, nacházející se v Červeném moři, je jedním z nejkrásnějších míst na světě. Toto území bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2003 a patří k nejlepším místům pro potápění, šnorchlování a další vodní sporty.

Pokud se rozhodnete navštívit Ras Abu Galum Nature Reserve, můžete očekávat bílé písečné pláže, křišťálově čistou vodu a fantastickou podmořskou faunu a flóru. V této oblasti se setkáte s neuvěřitelně pestrou paletou ryb, korálů a jiných živočichů, včetně skupin plivajících ryb a masivů různých typů korálů.

Kromě potápění a šnorchlování, můžete v tomto letovisku navštívit malou rybářskou osadu, kde se budete cítit jako v jiné, úplně odlišné kultuře. Lidé v oblasti jsou velmi přátelští a rádi vám ukážou tradice a zvyky místního obyvatelstva.

Co se týče ubytování, v Ras Abu Galum Nature Reserve neexistují žádné velké hotely. Místo toho si můžete pronajmout malý domek, kde narazíte na dostatek soukromí a klidu. Vybavení těchto obydlí je zpravidla jednoduché, ale zcela dostačující pro turisty, kteří se sem vypraví, aby si užili klidné a relaxační dovolené.

Pokud plánujete návštěvu Egypta a hledáte místo, kde se spolehlivě odpočine, uvidíte nádherné podmořské scenérie a vtáhnete se do nitra místního folklóru, Ras Abu Galum Nature Reserve je pro vás tou správnou volbou. Své letenky si můžete rezervovat online nebo se obrátit na cestovní kancelář, která vám poradí, jak určitě tuto oblast navštívit a co řešit nebo předem zařídit.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky