Objevte nejlevnější lety

Estonsko Tallinn

Letenka Estonsko Tallinn


Estonský Tallinn je nejen hlavním a největším městem Estonska, ale také jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších středověkých měst v Evropě. Jeho okouzlující atmosféra, malebné uličky a bohatá historie lákají návštěvníky z celého světa.

Pokud plánujete navštívit Tallinn, cesta tam je možná nejlepší leteckou dopravou. Letenka do Tallinnu je často cenově dostupná a rychlá možnost, jak se dostat do této historické destinace. Naštěstí existuje řada leteckých společností nabízejících spojení do tohoto estonského města z různých částí světa.

Hlavním letištěm v Tallinnu je Lennart Meri Tallinna lennujaam, které se nachází pouze 4 km od centra města. Díky své strategické poloze je letiště dobře propojeno s celou Evropou a nabízí časté a pohodlné lety.

Mnoho nízkonákladových leteckých společností, jako například Ryanair a Wizz Air, nabízí levné letenky do Tallinnu z různých evropských destinací. Díky nim je Estonsko snadno dostupné pro cestovatele s menším rozpočtem. Je však třeba si dát pozor na případné příplatky za příruční zavazadlo či odbavené zavazadlo, které mohou cenu letenky zvýšit.

Pokud hledáte větší pohodlí a komfort, měli byste se podívat na nabídky leteckých společností jako například Finnair, Lufthansa nebo Air Baltic. Tyto společnosti nabízejí pravidelné linky do Tallinnu se širokou škálou služeb, včetně jídla a pití na palubě.

Po příletu do Tallinnu si můžete snadno zajistit transfer do centra města. Letiště je dobře spojeno městskou hromadnou dopravou a rozsáhlou sítí taxi. Vzdálenost mezi letištěm a centrem je tak malá, že si většina turistů vybere pohodlnou přírodní procházku.

Vyhledávání letenek do Tallinnu není obtížné. Můžete si prohlédnout různé online rezervační platformy, které vám umožní srovnávat ceny letenek od různých leteckých společností. Nezapomeňte také zkontrolovat různé nabídky a nabídky letištních operátorů, které často zahrnují levné lety do Tallinnu.

Po příletu do tohoto krásného estonského města budete mít možnost objevovat jeho historické památky, jako je hrad Toompea, středověké náměstí Raekoja plats se starou radnicí nebo katedrála svatého Mikuláše. Procházkou starou čtvrtí s jejími úzkými uličkami a krásnými domy se také dostanete k nejlepším obchodům, kavárnám a restauracím, kde si můžete vychutnat estonskou kuchyni.

Tallinn je také oblíbenou turistickou destinací díky své živé kulturní scéně a bohatému nočnímu životu. Jestliže jste fanouškem hudby a umění, rozhodně oceníte různé festivaly, koncerty a galerie, které město nabízí.

Takže pokud plánujete cestu do Estonska, rozhodně zvažte letenku do Tallinnu. Toto kouzelné středověké město vám nabídne nejen krásu architektury, ale také bohaté kulturní a historické zážitky.


Ubytování Estonsko Tallinn


Tallinn, hlavní město Estonska, je jedno z nejkrásnějších měst v severním Evropě. Jeho historické jádro je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům bohatou historii, malebnou architekturu a přátelskou atmosféru.

Pokud plánujete návštěvu Tallinnu, je důležité zvolit správné ubytování, které vám umožní plně si užít všechny krásy tohoto fascinujícího města. Estonsko nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů až po levné hostely a apartmány.

Pokud preferujete luxusní ubytování, můžete si vybrat ze široké nabídky luxusních hotelů ve středu města. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, elegantní pokoje a vynikající jídlo. Jedním z nejznámějších luxusních hotelů v Tallinnu je hotel Telegraaf, který se nachází v historickém centru města. Hotel se pyšní luxusními pokoji, wellness centrem a vynikající restaurací.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ideální volbou ubytování v jednom z mnoha hostelu ve městě. Hostely v Tallinnu nabízejí levné pokoje, sdílené kuchyně a společné prostory, které umožňují setkávání s dalšími cestovateli. Hostel Euphoria je jedním z oblíbených míst pro mladé cestovatele, nabízí moderní pokoje a blízkost k hlavním turistickým atrakcím.

Pokud preferujete samostatnost a soukromí, můžete si pronajmout apartmán ve městě. Apartmány jsou ideální volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít vlastní prostor a kontrolu nad svým pobytem. V Tallinnu je mnoho agentur, které nabízejí pronájem apartmánů ve všech částech města. Pronájem apartmánu vám také umožní připravovat si vlastní jídlo, což může být ušetřením peněz během cestování.

Tallinn také nabízí mnoho možností pro ubytování mimo město. Pokud hledáte klidnější a přírodní prostředí, můžete si pronajmout chalupu nebo chatu v jedné z okolních obcí. Tyto ubytovací možnosti vám umožní objevit krásu estonského venkova a být dále od shonu města.

Při hledání ubytování v Tallinnu je vždy dobré dát si pozor na recenze a doporučení ostatních cestovatelů. Existuje mnoho internetových stránek a cestovních agentur, které vám mohou pomoci najít to nejlepší ubytování pro vaši návštěvu.

Tallinn je fascinující destinací plnou historie a krásy. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít příležitost objevovat toto kouzelné město a vytvářet nezapomenutelné vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Tallinn


1. Jaká je hlavní atrakce v Tallinnu?
- Hlavní atrakcí v Tallinnu je Staré Město, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě toho jsou zde také populární místa jako například Alexander Nevskij Katedrála, Kadriorgský palác nebo Lahemaa národní park.

2. Jaké je klima v Estonsku?
- Estonsko má typicky mírné oceánské klima s chladnými zimami a mírnými léty. Teploty se pohybují od průměrných -5 °C v lednu po průměrných 20 °C v červenci.

3. Jaké jsou tradiční estonské jídla?
- Mezi tradiční estonská jídla patří rømmi kama (směs mletých obilovin a jogurtu), verivorst (krvavá klobása), sült (pečené vepřové), kama jäätis (zmrzlina s kama práškem) a škoricová bůčková úžina.

4. Potřebuji vízum pro cestu do Estonska?
- Občané Evropské unie a některých dalších zemí jako například USA nebo Kanada nemusí mít vízum pro vstup do Estonska. Pobyt déle než 90 dnů však vyžaduje registraci při estonské imigrační agentuře.

5. Jak se dostanu z letiště do centra Tallinnu?
- Z letiště Lennart Meri v Tallinnu je možné dopravit se autobusy číslo 2 a 65, které jezdí přímo do centra města. Také je k dispozici taxík nebo pronájem auta.

6. Kolik stojí průměrný hotel v Tallinnu?
- Cena za hotel v Tallinnu závisí na úrovni služeb a lokalitě. V průměru se ceny pohybují od 50 do 150 EUR za noc.

7. Jak dlouho by měla být návštěva Tallinnu?
- Doporučuje se strávit ve Tallinnu minimálně 2-3 dni, aby se město mohlo prozkoumat. To umožní dostatek času na prohlídku památek, návštěvu muzeí a ochutnávku místní kuchyně.


Počasí Estonsko Tallinn


Estonsko je malá země na severovýchodě Evropy, která je obklopena Baltským mořem. Hlavním městem Estonska je Tallinn, které se nachází na severním pobřeží země. Počasí v Tallinnu se v průběhu roku může velmi rychle měnit a ovlivňovat ho může jak baltské moře, tak i studený chladný vzduch z Ruska.

Tallinn se nachází v mírném podnebném pásu, což znamená relativně chladné léto a studenou zimu. Průměrné letní teploty se pohybují kolem 20-25 °C, ale mohou překročit i 30 °C. Zimní teploty se pohybují kolem -5 °C, ale mohou klesat až na -15 °C nebo níže. Sníh je v Tallinnu velmi častý a obvykle zůstává na zemi po dlouhou dobu.

Co se srážek týče, Tallinn má poměrně rovnoměrně rozložené srážky po celý rok. Nejvlhčími měsíci jsou červenec a srpen, kdy může být déšť až 10-12 dní v měsíci. Nejméně srážek padá v březnu a dubnu. Září a říjen se vyznačují častými dešti a mlhami.

Podzim a jaro v Tallinnu jsou poměrně chladné a větrné. Silné větry mohou ovlivnit počasí během celého roku, ale jsou častější v zimě. Někdy se mohou dostat až k orkánovým rychlostem, což může způsobit značné škody.

Tallinn je také známý svými krásnými zimními výhledy, kdy je město pokryto sněhem a zdobí ho vánoční osvětlení. Zimní období také přináší možnost vychutnat si tradiční estonské zimní aktivity, jako je lyžování, snowboarding a bruslení.

Celkově lze říci, že počasí v Tallinnu je chladnější a vlhčí než v jiných částech Evropy ve stejném podnebném pásu. Je však důležité si uvědomit, že vlivem změny klimatu se počasí může stávat nevyzpytatelnějším. Pokud tedy plánujete návštěvu Tallinnu, je dobré být připraven na možné změny počasí a mít s sebou vhodné oblečení.


Dovolená Estonsko Tallinn


Estonsko, země ležící na pobřeží Baltského moře, je krásnou a rozmanitou zemí s mnoha možnostmi pro dovolenou. A jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je hlavní město Tallinn.

Tallinn je jedno z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných středověkých měst v Evropě. Jeho stinné uličky, kamenné hradební zdi a věže, precizní architektura a úzké uličky skýtají dokonalé pozadí pro pohodový a romantický pobyt.

Při procházce po městě je možné prohlédnout si mnoho atrakcí. Mezi nejznámější patří Town Hall Square, Town Hall, Kadriorg Park a palác, Alexander Nevskyho katedrála, Tornide väljak (věžové náměstí) a mnoho dalšího.

Nemůžete minout ani návštěvu Tallinnské zoo, která je jednou z nejlepších v regionu. V zoo najdete asi 700 druhů zvířat, a to včetně vzácných druhů jako jsou tygři, lvi, medvědi a opice.

Nicméně, Tallinn není pouze o památkách a zvířatech. Město nabízí celou řadu možností pro zábavu a relaxaci. Můžete relaxovat v jednom z mnoha wellness center, zahrát si golf, stolní tenis, bowling nebo se věnovat vodním sportům v přístavu. Pro milovníky vína je zde také mnoho vináren nabízejících výběr skvělých vína a jídla.

A když už budete unaveni, zastavte se na zmrzlinu nebo kávu v jednom z mnoha kaváren, které nabízejí dokonalý výhled na městské památky a historické budovy.

Tallinn nabízí pro každého něco – od kulturního zážitku až po relaxaci. Je ideální pro milovníky historie, kultury a architektury a zároveň také pro ty, kteří chtějí relaxovat a užít si pohodovou atmosféru města.

Tak si vezměte volno a vydejte se do Tallinnu na dovolenou plnou krásy a zábavy!


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky