Objevte nejlevnější lety

Řecko Kefalonie Lourdata

Dovolená Řecko Kefalonie Lourdata


Dovolená v Řecku je snem mnoha lidí, a není se čemu divit. Tato země nabízí pohodlné pláže s průzračnými modrými vodami, vynikající gastronomii a bohatou historii. Mezi oblíbená místa patří také Kefalonie, jedno z největších řeckých ostrovů, který leží v Jónském moři. Jeho malebná obec Lourdata není žádnou výjimkou.

Lourdata je tradiční vesnice se svou vlastní přirozenou krásou. Okouzlující strmé uličky s průhledy na tyrkysové vody Jónského moře lákají návštěvníky k procházkám. Hory kolem vesnice dodávají Lourdate jeho typický charakter. Nezapomenutelný pohled na hory a moře lze obdivovat z jedné ze spousty stylových taveren, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni.

Pláže Lourdata se pyšní jemným pískem a neuvěřitelně modrými vodami. Tato oblast je ideální pro milovníky jemného lenošení na pláži nebo pro ty, kteří si chtějí užít vodní sporty. Voda je zde opravdu čistá a teplá, což přináší pocit osvěžení a odpočinku. Kromě toho jsou pláže v okolí známé také svou zachovalou přírodou a klidem, díky nimž jsou ideální pro odpočinek a relaxaci.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Lourdatě, můžete se těšit také na návštěvu malebných kostelů a klášterů. Klášter Agios Gerasimos je jedním z nejznámějších klášterů na ostrově Kefalonie. Je zasazen do úchvatné horské scenérie a nabízí klid a pohodu. Také kostel Saint Spyridon je pro turisty oblíbeným místem, které si můžete prohlédnout při procházce vesnicí.

Při své dovolené v Lourdatě byste neměli zapomenout na návštěvu Argostoli, hlavního města ostrova Kefalonie. Toto přístavní město je známé svými obchody, kavárnami a restauracemi, ve kterých si můžete vychutnat skvělou řeckou kuchyni. Nezapomeňte také navštívit náměstí Plateia Valianou a prohlédnout si tamní památky.

Celkově řecká dovolená v Lourdatě na ostrově Kefalonie vám nabídne kombinaci přírodní krásy, historie a kultury. Nebudete litovat, že jste si vybrali tento malebný ostrov jako svůj cíl pro odpočinek a relaxaci. Lourdata se svou kombinací pláží, hor, klášterů a skvělé gastronomie není jen místem pro dovolenou, ale také pro objevování řecké kultury a tradic. Ať už si užíváte slunečních paprsků na plážích nebo procházek po jižním Kefalonii, Lourdata je skvělou volbou pro vaši letní dovolenou.


Počasí Řecko Kefalonie Lourdata


Řecký ostrov Kefalonie je jednou z nejkrásnějších destinací v Jónském moři. Jeho přírodní bohatství a malebné pláže přitahují turisty z celého světa. Jednou z nejoblíbenějších lokalit na ostrově je Lourdata, která kombinuje neuvěřitelnou krásu přírody s bohatou historií a tradičním řeckým kouzlem.

Pokud se chystáte navštívit Lourdatu na Kefalonii, je důležité vědět, jaké počasí zde panuje. Většina turistů tuto destinaci vyhledává pro její slunečné a teplé počasí, které je typické pro Středozemní moře. Léto na Kefalonii je teplé a suché, s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Často zde také fouká příjemný vánek, který přispívá k příjemnému klimatu.

Jaro a podzim jsou na Kefalonii mírnější, ale stále teplé. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C, což je ideální pro procházky po pláži, poznávání okolí a užívání si slunce. Zimy na Kefalonii jsou relativně mírné, s teplotami okolo 15 °C.

Kefalonie, a tedy i Lourdata, jsou známé svými stálými slunečnými dny a minimálním srážkovým úhrnem. Během letních měsíců je obvyklé, že skoro neprší, ale pokud ano, jsou to pouze krátké přeháňky, které rychle odezní. Během jara a podzimu zde může být něco více srážek, ale nic, co by bránilo vašemu pobytu.

Lourdata je také známá svými krásnými plážemi. Pláže v této oblasti jsou čisté, písčité a lemované tyrkysovými vodami Jónského moře. Teplé počasí a příjemná teplota vody umožňují návštěvníkům si užívat koupání a vodních sportů po většinu roku.

Pokud se chystáte navštívit Lourdatu na Kefalonii, doporučuje se přibalit do kufříku sluneční krém, lehké letní oblečení, plavky a obuv vhodnou pro procházky po písčitých plážích. Nezapomeňte ani na ochrannou opalovací krém a sluneční brýle, abyste se ochránili před slunečním zářením.

Příroda a počasí v Lourdatě na Kefalonii jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít slunečné letní dny, relaxovat na pláži a objevovat krásy řeckého ostrova. Počasí je zde převážně slunečné a teplé, což vám poskytne perfektní podmínky k prožití nezapomenutelné dovolené ve Středozemním ráji.


Ubytování Řecko Kefalonie Lourdata


Kefalonie, největší z Jónských ostrovů v Řecku, je přírodní ráj pro milovníky slunce, moře a klidného odpočinku. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou na této ostrově, pak je oblast Lourdata tou správnou volbou. Lourdata je malebná vesnice v jižní části Kefalonie, která se nachází v blízkosti pláže a nabízí úžasné možnosti ubytování.

Jedním z důvodů, proč si vybrat ubytování v Lourdate, je jeho výhodná poloha. Vzdálenost od letiště je pouhých 15 kilometrů, což znamená, že do cílové destinace se můžete dostat během krátkého času po příletu na ostrov. Dalším plusem je blízkost pláže. Lourdata se nachází pouhých 500 metrů od jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově, která vás okouzlí svým jemným pískem a průzračnou vodou.

Ve vesnici samotné si můžete užít pocit klidu a pohody. Lourdata je známá svými tradicionálními bílými domky, které jsou svázány s místní architekturou. Na okolních vinicích můžete ochutnat místně produkované víno a v restauracích se ponořit do bohatého řeckého gastronomického dědictví. Vesnice je také výchozím bodem mnoha pěších túr a výletů, které vám umožní objevit krásu přírodního prostředí Kefalonie.

Když přijde na výběr ubytování, Lourdata nabízí širokou škálu možností. Od malých rodinných penzionů až po luxusní hotely, každý zde najde to pravé. Pokud hledáte tradiční řeckou atmosféru, můžete se rozhodnout pro ubytování v některém z malebných domků, které jsou roztroušeny po vesnici. Pro ty, kteří preferují moderní komfort, jsou k dispozici i nově postavené hotely s bazény a wellness centry.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete se těšit na vřelou pohostinnost místních obyvatel a příjemnou atmosféru, kterou Lourdata nabízí. Ať už se rozhodnete strávit den na pláži, prozkoumávat okolní přírodu nebo si dát výlet do nedalekého hlavního města Argostoli, Lourdata je ideálním místem pro dovolenou na Kefalonii.

Takže pokud hledáte tiché, slunné a pohodové místo pro dovolenou v Řecku, Lourdata na ostrově Kefalonie je tou správnou volbou. Prvotřídní ubytování, malebná atmosféra a blízkost pláže vám zajistí nezapomenutelný pobyt na tomto krásném řeckém ostrově.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kefalonie Lourdata


Nejčastější dotazy a odpovědi o destinaci Lourdata na řeckém ostrově Kefalonii:

1. Jak se dostat do Lourdaty?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Lourdaty, je letecky přistát na letišti Argostoli, které se nachází asi 15 km od Lourdaty. Z letiště můžete pronajmout auto, vzít si taxi nebo využít autobus, abyste se dostali do Lourdaty.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Lourdatě?
V Lourdatě se nachází několik krásných pláží, mezi které patří Lourdas Beach, Trapezaki Beach a Kanali Beach. Všechny tyto pláže jsou písečné a mají čistou vodu.

3. Jaké aktivity mohu podniknout v Lourdatě?
V Lourdatě si můžete užít několik aktivit, včetně slunečního koupání na pláži, potápění, jízdy na kajaku, pěší turistiky v horách zahrnujících národní park Ainos, a také ochutnávky místní gastronomie.

4. Kde se nachází nejlepší restaurace v Lourdatě?
V Lourdatě se nachází několik skvělých restaurací, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni. Mezi nejlepší restaurace v oblasti patří Andromeda Restaurant, Fresco Restaurant a Old Times Restaurant.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Lourdatě?
V Lourdatě je velký výběr hotelů a apartmánů různých cenových kategorií. Některé z nejlépe hodnocených hotelů v oblasti jsou F Zeen Retreat, Enalion Suites a Kefalonia Bay Palace.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lourdaty?
Nejlepší čas na návštěvu Lourdaty je obvykle od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné. V tomto období jsou také otevřeny všechny turistické atrakce a pláže.

7. Jaká je místní měna v Lourdatě?
V Lourdatě a v celém Řecku je oficiální měnou euro. Mnoho obchodů a restaurací přijímá také platební karty.

8. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Lourdatě?
Mezi hlavní turistické atrakce v Lourdatě patří klášter Agios Gerasimos, hrad Agios Georgios a jeskyně Drogarati. Dále stojí za návštěvu i malebná vesnice Lourdas s tradičními bílými domy.

9. Jaké další destinace mohu navštívit poblíž Lourdaty?
Jako turista v Lourdatě se rozhodně vyplatí navštívit město Argostoli, hlavní město Kefalonie, které se nachází asi 15 km od Lourdaty. Další zajímavou destinací poblíž Lourdaty je i Fiskardo, malebné rybářské městečko na severním konci ostrova.

10. Jaká je průměrná teplota v Lourdatě?
Průměrná teplota v Lourdatě se pohybuje mezi 20 a 30 stupni Celsia v letních měsících a mezi 10 a 20 stupni Celsia v zimních měsících.


Letenka Řecko Kefalonie Lourdata


Letenka na řecký ostrov Kefalonie do obce Lourdata je jednou z nejlepších volb pro ty, kteří touží po dovolené plné slunce, pláže a jasného moře. Tento ostrov, který patří do skupiny Jónských ostrovů, je perfektním místem pro odpočinek, relaxaci a zároveň prozkoumání řecké kultury a historie.

Letecké spojení je nejrychlejší a zároveň nejpohodlnější způsob, jak se dostat na Kefalonii. Letiště se nachází v Argostolimu, který je jedním z hlavních měst ostrova. Zde lze zakoupit i pronájem auta nebo jiné dopravní prostředky, aby bylo možné se snadno a rychle dostat do Lourdaty.

Lourdata je malebná obec ležící na jihozápadě ostrova a nabízí překrásné pláže s čistým mořem. Kromě pláží zde lze navštívit i tradiční řecké taverny a podniky s obchody nabízejícími místní produkty. Navštívíte-li Lourdatu v létě, můžete zažít tradiční řecké oslavy a slavnosti.

Kefalonie má spoustu zajímavých míst k návštěvě. Jedinou nevýhodou je, že se většina turistů soustředí v jihovýchodní části a tak se tato část ostrova může jevit dost přeplněná. Proto se vyplácí jet na místa, která nejsou tak obvyklé pro turisty. Mezi tato místa patří především krásný národní park Mount Ainos, který nabízí různé turistické trasy a výhledy na okolí.

Další zajímavé místo, které stojí za návštěvu, je klášter Agios Gerasimos nacházející se u vesnice Valsamata. Tento klášter je cílem mnoha poutníků z celé Řecka a nabízí možnost nahlédnout do života mnichů.

Celkově lze říci, že Kefalonie a zejména obec Lourdata jsou jedním z nejlepších míst pro dovolenou na řeckých ostrovech. Letenky na tento ostrov jsou k dispozici po celý rok, ale doporučuje se cestovat v období od května do září, kdy jsou počasí a klima optimální pro plážovou dovolenou.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky