Objevte nejlevnější lety

Finsko Helsinský olympijský stadion

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Helsinský olympijský stadion


1. Kdy byl postaven Helsinský olympijský stadion?
Olympijský stadion byl postaven v roce 1938.

2. Jaká je kapacita stadionu?
Kapacita stadionu je 36 000 diváků.

3. Jaké sporty se na stadionu konají?
Na stadionu se konají různé sportovní akce, včetně fotbalu, atletiky, ledního hokeje a koncertů.

4. Kdy se na stadionu konaly Helsinské olympijské hry?
Helsinské olympijské hry se konaly v roce 1952.

5. Kdo je majitelem stadionu?
Majitelem stadionu je finská vláda.

6. Jak se na stadion dostanu?
Stadion je dobře přístupný mnoha způsoby – můžete se dostat tramvají, autobusem nebo pěšky.

7. Má stadion parkovací místa?
Ano, v blízkosti stadionu jsou k dispozici parkovací místa.

8. Kolik stojí vstupenka na akce na stadionu?
Cena vstupenky se liší podle konkrétní akce. Zpravidla se pohybuje v rozmezí kolem 20 až 50 eur.

9. Kde si mohu zakoupit vstupenky na akce na stadionu?
Vstupenky lze zakoupit online nebo na místě při akci, pokud nejsou vyprodány.

10. Je stadion vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí?
Ano, stadion je vybaven rampami a výtahy pro snadné přístupování osob s omezenou pohyblivostí.


Letenka Finsko Helsinský olympijský stadion


Finsko je známé pro své krásné přírodní scenérie, ale to není vše, co nabízí tato země. Pokud chcete zažít kousek sportovní historie, měli byste se podívat na Helsinský olympijský stadion, který je symbolem finského sportu.

Letenka do Finska vám umožní prozkoumat tuto oblast, která je plná historie a přírodní krásy. Helsinský olympijský stadion byl postaven v roce 1938 a přivítal světové sportovní hvězdy během letních olympijských her v roce 1952.

Stadion je velký, má kapacitu pro 42 000 diváků a je udělaný ze dřeva a železa. Je to jedna z nejmarkantnějších sportovních staveb na světě a symbolizuje chlad a odolnost finského lidu.

Helsinský olympijský stadion je důležitou součástí finské historie. Byl místem konání mnoha sportovních akcí, jako jsou mistrovství světa v atletice a hokeji a také zde probíhají koncerty světových umělců. Navíc, v těsné blízkosti stadionu najdete Muzeum finského sportu, kde se můžete dozvědět více o historii sportu v této zemi.

Pokud se rozhodnete navštívit Helsinský olympijský stadion, nezapomeňte si prohlédnout blízké Okolí, kde se nachází největší park v Helsinkách, kde najdete spousty zeleně, fontány a také obchody se suvenýry. Pro ty, kteří chtějí pokračovat v prozkoumávání finského sportovního života, je tu také největší finský stadion – Töölö.

Finsko je skvělou destinací pro ty, kdo milují přírodu a sport. Helsinský olympijský stadion je důkazem toho, jak krajina může inspirovat a ovlivňovat oblast kultury, sportu a historie. Pokud tuto část Finska navštívíte, budete mít příležitost seznámit se s částí finského života a navždy si s sebou odnést kus jeho historie.


Počasí Finsko Helsinský olympijský stadion


Finsko je země pohádkových lesů, krajin rozmanitých jako žádné jiné a zimních sportů, které se tu těší velké oblibě. Mezi ty nejpopulárnější patří hokej a biatlon, ale také lyžování. V létě pak Finsko nabízí svým návštěvníkům mnoho kulturních a společenských akcí, koncertů i sportovních utkání. Jednou z nejznámějších sportovních staveb v zemi je Helsinský olympijský stadion, který je symbolem nejen sportovních výkonů, ale i moderní architektury.

Helsinský olympijský stadion se nachází v centru Helsinek a byl postaven v roce 1938. Jeho původním účelem bylo uspořádání letních olympijských her, ale k tomu nakonec nedošlo. Stadion však stále slouží sportovním a kulturním akcím – mimo jiné zde každoročně probíhá finále finského poháru v hokeji.

V zimě se počasí v Helsinkách může pohybovat mezi -15 a -5 °C, s občasnými sněhovými srážkami. Lyžaři si tak mohou vychutnat kvalitní podmínky na největším finském lyžařském středisku Levi v Laponsku. Zde najdou nejen kvalitní sjezdovky, ale také překrásné lesy, přes které se můžou projet na běžkách. Léto v Helsinkách je mírné, s průměrnou teplotou kolem 20 °C, ale v posledních letech se počasí pomalu ale jistě zhoršuje a způsobuje problémy výchově stromů, což má dopad na krajinu v celé zemi.

I když má Finsko skvělé podmínky pro zimní sporty, spousta lidí přijíždí do Helsinek také kvůli jiným sportům. Kromě hokeje se hrají také fotbal, basketbal, baseball a atletika. Když se spojí sport a kultura, vznikají velké události, jako jsou Wereldspelen – celosvětové sportovní hry.

Helsinkské olympijské stadion je ale pro svůj moderní design zajímavý i mimo sportovní aktivity. Má dominance kupole a je celoročně otevřený pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout sportoviště a přemýšlet o historii moderních sportovních staveb. Na stadionu se rovněž nachází muzeum, které připomíná největší sportovní události, které se zde konaly a jaký vliv měly na vývoj sportu.

Nezapomenutelné zážitky v Helsinkách a okolí si užijí jak vyznavači zimních sportů, tak milovníci kultury a architektury. Pokud se rozhodnou navštívit Helsinský olympijský stadion, určitě nebudou zklamáni.


Ubytování Finsko Helsinský olympijský stadion


Finsko - Helsinský olympijský stadion: Starostlivě zachovalý kousek historie

Finsko je země známá svou krásnou přírodou, saunami a skandinávským stylem života. Ale když se podíváte do jeho hlavního města Helsinek, objevíte jedno z nejvýznamnějších míst pro sportovní fanoušky - Helsinský olympijský stadion. Tento stadion, který v roce 1952 hostil Letní olympijské hry, představuje symbol finské sportovní historie a je jednou z nejvýznamnějších památek v zemi.

Helsinský olympijský stadion se nachází na části zvané Töölö, nedaleko centra Helsinek. Je to ohromující zbudování postavené z betonu a oceli, které se vypíná nad ruchem města. S kapacitou přes 42 000 sedadel je stadion oblíbeným místem pro fotbalové zápasy, atletická utkání a koncerty.

Historie stadionu sahá až do vyhlášení nezávislosti Finska v roce 1917, kdy bylo rozhodnuto o výstavbě nového stadionu pro letní olympijské hry, které měly být pořádány ve městě. Stavba stadionu začala v roce 1934 a dokončena byla až po osmi letech v roce 1942. Kvůli druhé světové válce však nebyly olympijské hry uskutečněny a stadion tak sloužil jako nemocnice a vojenská ubytovna.

Po válce bylo stadionu vráceno jeho původnímu účelu a v roce 1952 hostil slavné Letní olympijské hry. Byly to první olympijské hry, které se konaly v poválečném období a představovaly velký moment obnovy a obnovy pro Finsko. Mnoho význačných sportovců z celého světa se přišlo závodit do Helsinek a stadion se stal svědkem několika slavných okamžiků, včetně vítězství Emila Zátopka v běhu na 5 000 metrů.

Dnes je stadion ve velmi dobrém stavu díky důkladné renovaci, kterou prodělal. Na stadionu najdete moderní vybavení, jako jsou vylepšené tribuny, nové umělé trávníky a moderní prostředky pro diváky i sportovce. I přesto však byl zachován historický ráz a vzpomínka na minulost se tady cítí na každém kroku.

Navzdory tomu, že stadion slouží především jako místo pro sportovní akce, věnuje se také kulturním a společenským událostem. Po celý rok se zde konají koncerty, festivally i další speciální události, které přitahují tisíce návštěvníků. Můžete si zde naplánovat svůj výlet a zažít jedinečnou kombinaci sportu a kultury.

Navštěva Helsinského olympijského stadionu je pro každého sportovního nadšence a milovníka historie nezapomenutelným zážitkem. Stačí se vydat do Finska a ocitnete se v centru sportovních dějin této země. Stadion je symbolem vítězství, obnovy a jedinečnosti finské kultury.


Dovolená Finsko Helsinský olympijský stadion


Finsko je krásná země, kterou by si každý cestovatel měl přidat na svůj seznam. A pokud se rozhodnete navštívit její hlavní město Helsinky, nemůžete vynechat návštěvu slavného Helsinského olympijského stadionu.

Helsinský olympijský stadion, někdy nazývaný také Stadion Finnair, je ikonickou sportovní arénou, která hostila Letní olympijské hry v roce 1952. Stadion se nachází v parku Töölö, poblíž centra Helsinek, a jeho monumentální architektura okouzlí každého návštěvníka.

Tento stadion je nejen sportovním komplexem, ale také významným kulturním a historickým symbolem. Je jedním z největších sportovních stadionů ve Finsku a může pojmout až 40 000 diváků. Ať už jste fanoušky fotbalu či atletiky, tento stadion nabízí vybavení na nejvyšší úrovni.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je možné si na stadionu zahrát golf nebo si vyzkoušet lezení na jeho slavné věži. Věž je otevřená veřejnosti a z její vrcholu můžete obdivovat nádherný výhled na Helsinky, včetně moře a okolní přírody.

Pokud jste fanoušci historie, určitě byste měli navštívit Muzeum finského fotbalu, které se nachází v těsné blízkosti stadionu. Toto muzeum je věnováno historii fotbalu ve Finsku a zahrnuje mnoho zajímavých artefaktů a exponátů. Zde se můžete dozvědět zajímavosti o fotbalových tradicích ve Finsku a sledovat vývoj fotbalu v průběhu let.

Pro ty, kteří si chtějí užít trochu adrenalinu, na stadionu se konají také různé koncerty a kulturní akce. Můžete si tedy užít nejen sportovní zážitky, ale také hudbu a umění.

Pokud vás zajímá architektura, Helsinský olympijský stadion určitě stojí za prohlídku. Jeho jedinečný design, který kombinuje moderní a tradiční prvky finského stylu, je skutečným zážitkem pro oči. Stadion byl dokončen v roce 1938 a jeho architektura, kterou navrhl finský architekt Yrjö Lindegren, je příslovečným symbolem finského designu.

Závěrem lze říci, že návštěva Helsinského olympijského stadionu je nezapomenutelným zážitkem. Bez ohledu na váš zájem o sport, historii či architekturu, tento stadion vás určitě potěší svými mnoha atrakcemi. Ať už si na stadionu zahrajete golf, vydáte se na věž nebo navštívíte fotbalové muzeum, budete mít možnost prozkoumat jedinečnost finského sportovního dědictví.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky