Objevte nejlevnější lety

Česko Lednice-Valtice

Dovolená Česko Lednice-Valtice


Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou, která kombinuje krásnou přírodu, historii a kulturu, potom byste měli zvážit návštěvu Česka a konkrétně oblasti Lednice-Valtice. Tato malebná oblast se nachází v jižní části Moravy a je jednou z nejnavštěvovanějších turistických lokalit v Česku.

Královský lednický zámek a zámecký park spolu s valtickým zámkem a jeho okolím tvoří Lednicko-valtický areál, který byl roku 1996 zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO. Tato oblast je známá svými romantickými zámeckými budovami, rozlehlými parky, rybníky a vinicemi.

Lednice je proslavená svým impozantním zámkem, který je považován za jednu z nejkrásnějších staveb svého druhu v Evropě. Tento zámek ve stylu anglické gotiky a tudorovské gotiky byl postaven v 17. století a ukazuje bohatství a přepych tehdejších majitelů. Zámek je obklopen rozsáhlým parkem, který je ideální pro procházky a pikniky. Na rozlehlém území parku se nachází mnoho zajímavých objektů, jako je Apollonův chrám, Vodní hrad a Minaret.

Valtice je další perla této oblasti, která se nachází nedaleko Lednice. Hlavní dominantou Valtic je barokní zámek, který byl postaven v 17. století. Zámek je obklopen nádherným parkem, který se táhne až k hercegovským vinicím. Valtický zámek sloužil jako letní rezidence habsburských panovníků a dnes je známý pro své bohaté sbírky umění a historické interiéry. Uvnitř zámku si návštěvníci mohou prohlédnout například kapli s freskami, barokní salóny, knihovnu a muzeum vína.

Lednicko-valtický areál je rovněž rájem pro milovníky vína. Tato oblast je známá svými kvalitními vínem a vinicemi, které jsou roztroušeny po celém okolí. Některé z těchto vinic jsou otevřeny pro veřejnost a nabízejí degustace a prohlídky kolem vinic a sklepů. Neprojeďte se tedy místní krajinou bez ochutnání některého z těchto výborných vín.

Kromě historických památek a vinic je oblast Lednice-Valtice ideálním místem pro procházky a cykloturistiku. Můžete si pronajmout kolo a projet se podél řeky Dyje, projet se okolními poli nebo navštívit národní park Pálava, který je známý svými skalními útvary a výhledy.

Dovolená v oblasti Lednice-Valtice je výjimečným zážitkem pro každého. Bez ohledu na to, zda máte zájem o historii, kulturu, přírodu nebo víno, toto místo vám nabídne vše. Takže příště, když plánujete dovolenou, nezapomeňte zahrnout tuto úchvatnou oblast do svého seznamu destinací.


Počasí Česko Lednice-Valtice


Lednice-Valtice, dva malebné moravské zámky, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, lákají každoročně tisíce turistů svou bohatou historií a nádhernou přírodou. Avšak, stejně jako v jiných částech Česka, počasí zde hraje důležitou roli, a to nejen pro návštěvníky, ale také pro místní obyvatele.

Lednice-Valtice se nachází ve vinařské oblasti jižní Moravy, kde jsou vhodné podmínky pro pěstování vinné révy. Díky mikroklimatu této oblasti se zde daří mnoha druhům ovoce a zeleniny. Jaro patří mezi nejpříjemnější části roku, kdy se příroda probouzí k životu a kvetou ovocné stromy a zahrady. Průměrné teploty se pohybují mezi 10-15 °C a srážky jsou mírné. To je ideální čas pro procházky zámeckými zahradami a okolními vinicemi.

Leto v Lednici-Valtici je obvykle horké a suché. Teploty mohou dosahovat až 30 °C a srážky jsou velmi omezené. Toto počasí je skvělé pro relaxaci u rybníků nebo v blízkém aquaparku, který nabízí osvěžení vodními atrakcemi. Pro milovníky vína je beznadějným lákadlem degustace místních vín v jedné z mnoha vinoték, které se nacházejí v okolí.

Podzim v této části Česka je překrásný, kdy se listí stromů barví do oranžova a červena. Teploty se pohybují mezi 15-20 °C a srážky jsou o něco vyšší než v létě. Toto je skvělá doba pro procházky vinicemi a okolními lesy, kdy se můžete potěšit krásnými výhledy na krajinu.

Zima je v Lednici-Valtici mírná, ale počasí může být nevyzpytatelné. Průměrné teploty se pohybují kolem 0 °C, avšak v některých dnech mohou teploty klesnout pod nulu a napadnout sníh. Toto počasí vytváří romantickou atmosféru a nabízí skvělé podmínky pro procházky po zamrzlých rybnících a vinicích.

Pokud plánujete návštěvu Lednice-Valtice, je důležité si vzít do úvahy aktuální počasí. Místní meteorologické služby poskytují spolehlivé informace o předpovědi počasí, které vám pomohou naplánovat vaše aktivity a výlety. Ať už přijedete na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, budete bezpochyby ohromeni krásou této části Česka a změnami počasí, které ji ještě více zdůrazňují.


Letenka Česko Lednice-Valtice


Letenka Česko Lednice-Valtice - Kombinace Kulturního Dědictví a Krás Národního Parku

Pokud hledáte ideální destinaci pro víkendový výlet nebo dovolenou, letenka Česko Lednice-Valtice by mohla být tou pravou volbou pro vás. Tato kombinace kulturního dědictví a krás Národního parku je zajímavá pro všechny, kteří ocení krásy přírody a historické památky.

Lednicko-valtický areál se nachází na jihu Moravy a zahrnuje nejen zámek, ale také nádherné krajinářské parky s mnoha cennými rostlinami a zvířaty. Tento unikátní komplex přitahuje každoročně tisíce turistů a stává se stále oblíbenější destinací pro turisty z celého světa.

Zámek Lednice je postaven v romantickém stylu a jeho nádvoří je obklopeno arkádami. Uvnitř zámku najdete nádherné fresky, bohatě zdobené stropy a mnoho cenných uměleckých děl. V parku okolo zámku se nachází mnoho zajímavých budov, jako je například Křížový dvůr nebo Nový zámek.

Na druhé straně se nachází zámek Valtice, který je postaven v barokním stylu. Uvnitř najdete mnoho cenných sbírek, jako jsou například porcelán, sklo a porcelánové figurky. Park okolo zámku nabízí nádherné panoramatické výhledy na okolní krajinu.

V okolí zámku Lednice se nachází Národní park Podyjí, který nabízí nejen krásné výhledy, ale také mnoho zajímavých aktivit, jako je například turistika, cykloturistika a jízda na koni. Park je také domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin, jako jsou například zlatohlavy orel nebo violka karpatská.

Pokud hledáte krásné spojení kulturního dědictví a přírodních krás, letenka Česko Lednice-Valtice je tou správnou volbou pro vás. Tento unikátní region nabízí nádherné zážitky a nezapomenutelné zážitky pro každého, kdo má zájem o historii, kulturu a přírodu. Tak neváhejte a zarezervujte si letenku a prožijte krásný víkend nebo dovolenou plnou dobrodružství a památek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Lednice-Valtice


Nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Česka a místa Lednice-Valtice:

1. Jak se dostanu z Prahy do Lednice-Valtice?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se dostat z Prahy do Lednice-Valtice, je vlakem. Vlaky jezdí přímo do Lednice a cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší atrakce v Lednici-Valtici?
Odpověď: Nejvýznamnější atrakce v Lednici-Valtici zahrnují Lednický zámek, Valtický zámek, Janohradský les, Minaret a Lednické rybníky.

3. Kolik stojí vstupenka do Lednice-Valtice?
Odpověď: Vstupné do Lednice-Valtice se liší v závislosti na konkrétních atrakcích, které si vyberete. Obecně platí, že vstupné do zámků se pohybuje kolem 200-300 Kč.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Lednice-Valtice?
Odpověď: Doporučujeme si vyhradit minimálně jeden celý den na prohlídku Lednice-Valtice, protože jsou zde mnohé atrakce a krásná příroda. Prohlídka samotného zámku trvá přibližně hodinu.

5. Můžeme si s sebou vzít domácí zvíře do Lednice-Valtice?
Odpověď: Ano, můžete si vzít s sebou domácí zvíře do Lednice-Valtice. Je však nutné dodržovat pravidla a dodržovat zákon o ochraně zvířat.

6. Kde se dá nejlépe ubytovat v Lednici-Valtici?
Odpověď: V oblasti Lednice-Valtice je mnoho možností ubytování, ať už se jedná o hotely, penziony nebo pronájem soukromých apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

7. Jak je daleko od Lednice-Valtice do Brna?
Odpověď: Vzdálenost mezi Lednicí-Valticemi a Brnem je přibližně 70 kilometrů. Cesta autem trvá přibližně 1 hodinu.

8. Je možné si pronajmout lod na Lednických rybnících?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout lod na Lednických rybnících. Cena za pronájem se liší v závislosti na délce pronájmu a druhu lodě.

9. Jaké je nejlepší období k návštěvě Lednice-Valtice?
Odpověď: Nejlepší období k návštěvě Lednice-Valtice je jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a okolní příroda je krásně zbarvená. Léto může být velmi horké a přelidněné.

10. Můžeme si přinést vlastní jídlo a pití na prohlídku Lednice-Valtice?
Odpověď: Ano, můžete si přinést vlastní jídlo a pití na prohlídku Lednice-Valtice. V mnoha částech areálu jsou k dispozici piknikové plochy, které jsou ideální pro relaxaci a občerstvení.


Ubytování Česko Lednice-Valtice


Česko je známé svými krásnými památkami a přírodními scenériemi, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejatraktivnějších lokalit v Česku je Lednice-Valtice, která se nachází v jižní části Moravy. Tato oblast je zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO a představuje skvělé místo pro kombinaci kulturního a přírodního poznávání.

Kromě nádherných zámků, které jsou hlavními dominantami této oblasti, zahrnuje Lednice-Valtice také rozlehlé parky, rybníky a vinice. Nejpůsobivějším místem je Lednicko-Valtický areál, který je největším uměle vytvořeným krajinným celkem v Evropě. Turisté se sem sjíždějí z celého světa, aby si prohlédli tuto pozoruhodnou památku.

Pokud se rozhodnete navštívit Lednice-Valtice, budete potřebovat vhodné ubytování. Naštěstí, v této oblasti je dostatek možností, jak najít ideální místo pro váš pobyt. V oblasti Lednice se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízejí komfortní ubytování a výhled na okolní krásy. Pro ty, kteří preferují atmosféru menších a rodinně vedených ubytování, je zde také mnoho možností penzionů a privátů.

Valtice, druhá část Lednice-Valtice komplexu, také nabízí různé možnosti ubytování. Kromě hotelů a penzionů jsou zde také možnosti pronájmu apartmánů a chalup. To je skvělá volba pro ty, kteří si chtějí užít větší míru soukromí a nezávislosti během svého pobytu.

Ať už se rozhodnete pro Lednici nebo Valtici, budete mít blízko ke krásám této oblasti. Zámek Lednice je obklopen rozsáhlým parkem, který se rozprostírá na desítky hektarů. Můžete se projít okolo jezera, navštívit Minaret nebo navštívit Apollonův chrám. Nedaleko je také Valtice, kde se nachází další zámek a také bohatá nabídka vinařství, které jsou totožné s touto oblastí.

Navštěvovat Lednici-Valtice může být velmi zajímavým a klidným zážitkem. Ubytování v této oblasti je snadno dostupné a nabízí široké možnosti pro všechny typy turistů. Ať už preferujete luxusní hotel, útulný penzion nebo soukromý apartmán, jistě si vyberete to nejlepší pro váš pobyt v Lednici-Valtici. Přijďte a objevte krásy této jedinečné části Česka!


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky