Objevte nejlevnější lety

Itálie Lago di Como

Ubytování Itálie Lago di Como


Lago di Como, známé také jako Comské jezero, je jednou z nejvíce fascinujících a romantických destinací v Itálii. Nachází se v regionu Lombardie a je obklopeno nádhernou krajinou s horskými vrcholy a malebnými vesničkami. Tohle jezero je oblíbenou atrakcí pro turisty z celého světa a nabízí širokou škálu ubytovacích možností.

Pokud máte rádi klid a pohodu, můžete se rozhodnout pro pobyt v jednom z mnoha luxusních hotelů, které se nacházejí přímo u jezera. Tyto hotely nabízejí nejen krásné pokoje s výhledem na jezero, ale také vynikající restaurace, wellness centra a další služby, které vám umožní maximálně si užít vaši dovolenou.

Pokud preferujete více samostatnost, můžete si pronajmout apartmán nebo vilu. Některé z těchto ubytování se nacházejí přímo u jezera a mají vlastní pláže, což vám umožní strávit čas u vody v klidu a relaxu. Další možností je ubytování ve vesnicích v okolí jezera, kde najdete malebné penziony a bed and breakfast.

Lago di Como je také oblíbeným místem pro svatební cesty a romantické dovolené. Existuje mnoho luxusních a romantických hotelů, které nabízejí speciální svatební balíčky a služby, jako například plavby po jezeře ve stříbrném křídově bílém parníku.

Jezero samotné nabízí nekonečné možnosti pro zábavu a relaxaci. Můžete se projet na lodi přes jezero a obdivovat nádherné vily, které se nacházejí na jeho břehu. Okolní kopce pak nabízejí mnoho turistických tras a cyklistických stezek, které vás provedou nádhernou krajinou a nabídnou vám panoramatické výhledy.

Lago di Como je také známé svými vynikajícími restauracemi, které nabízí nejen tradiční italskou kuchyni, ale také speciality z regionu Lombardie. Můžete si vychutnat chutě čerstvých ryb a mořských plodů přímo z jezera, doplněné místními lahůdkami jako je Grana Padano sýr a proslulé Lombardské víno.

Pokud plánujete svoji dovolenou v Itálii, Lago di Como je skvělou volbou pro luxusní a romantické ubytování. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel, pronajmete si vlastní vilu nebo se rozhodnete pro penzion, budete mít šanci objevit krásu tohoto mimořádného místa a strávit relaxační dovolenou v jedné z nejkrásnějších částí Itálie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Lago di Como


1) Jak se dostanu k jezeru Como z hlavního města Itálie, Říma?
Odpověď: Nejbližší letiště k jezeru Como je letiště v Miláně, kam můžete letět z Říma. Poté můžete vzít vlak nebo autobus do města Como.

2) Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě jezera Como?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu jezera Como je od května do září, kdy je teplota příjemná a vy můžete využít vodních aktivit a krásného počasí.

3) Jaké jsou nejlepší aktivity, které si můžu užít na jezeře Como?
Odpověď: Na jezeře Como si můžete užít plavbu lodí, procházky po nábřeží, vodní sporty (např. windsurfing), procházky po okolních horách, návštěvu historických památek a také výlety do okolních měst jako je Bellagio nebo Varenna.

4) Kde se nachází nejlepší místa k ubytování na jezeře Como?
Odpověď: Nejlepší místa k ubytování na jezeře Como jsou města jako Como, Bellagio, Varenna a Menaggio. V těchto městech najdete širokou nabídku hotelů, penzionů a apartmánů s krásným výhledem na jezero.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace, které bych měl vyzkoušet na jezeře Como?
Odpověď: Na jezeře Como najdete mnoho vynikajících restaurací nabízejících tradiční italskou kuchyni. Některé z nejlepších jsou Ristorante Silvio v Bellagiu, La Contrada v Como a Albergo Ristorante La Darsena v Tremezzině.

6) Jak dlouho bych měl zůstat na jezeře Como, abych si ho opravdu užil?
Odpověď: Doporučuje se zůstat na jezeře Como minimálně 2 až 3 dny, abyste měli dostatek času objevit krásy jezera a navštívit okolní místa. Pokud však máte více času, můžete strávit i týden a prozkoumat jezero a jeho okolí ještě více.

7) Jaké jsou nejznámější atrakce a památky na jezeře Como?
Odpověď: Mezi nejznámější atrakce a památky na jezeře Como patří Villa Carlotta, Villa del Balbianello, katedrála v Como, Zámek Vezio a Faro Voltiano.

8) Můžu si pronajmout loď nebo vodní sportovní vybavení na jezeře Como?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout loď na jezeře Como. Existuje několik firem, které nabízejí pronájem lodí. K dispozici je také možnost pronájmu vodního sportovního vybavení jako je windsurfing nebo paddleboarding.

9) Která místa v blízkosti jezera Como stojí za návštěvu?
Odpověď: V okolí jezera Como stojí za návštěvu město Milán se svou slavnou katedrálou Duomo, Comské údolí se svými krásnými jezery a horami, a také švýcarské město Lugano, které je známé svým jezerem a překrásnou architekturou.

10) Jaké jsou nejbližší letiště k jezeru Como?
Odpověď: Nejbližší letiště k jezeru Como je mezinárodní letiště Malpensa, které se nachází asi 45 minut jízdy od jezera. Další možností je letiště v Bergamu, které je asi hodinu jízdy od jezera.


Dovolená Itálie Lago di Como


Itálie je země plná krásných míst a zajímavých lokalit, které stojí rozhodně za návštěvu. Mezi takovými místy najdeme také jezero Lago di Como, které se nachází na severu Itálie v Lombardsku. Je jedno z nejznámějších jezer nejen v Itálii, ale i v Evropě. Pokud plánujete svou další dovolenou a stále rozjímáte, kam vyrazit, Lago di Como je skvělou volbou.

Právě díky své poloze mezi Alpami a Milánem nabízí Lago di Como návštěvníkům nejen přírodu, ale i kulturu a životní styl severní Itálie. Jezero klade velký důraz na udržování své jedinečnosti, což znamená, že zde nenajdete žádná velká průmyslová města ani vysoké budovy. Místo toho se můžete těšit z malebných středověkých městeček na březích jezera a krásné přírody.

Největším městem na břehu jezera je Como. Historie města sahá až do římských dob, což z něj činí fascinující místo pro návštěvu. S procházkou po krásné historické čtvrti můžete navštívit Katedrálu svatého Larena, starobylou bránu Porta Torre a mnoho dalších památek. Dalšími městy, které stojí za návštěvu, jsou např. Bellagio, Menaggio a Varenna, kde se snoubí krása italského jezera s historickými památkami a úchvatnými výhledy.

Jezero Lago di Como nabízí také množství aktivit na vodě. Můžete si pronajmout loď nebo katamarán a prozkoumat jezero sami. Pokud rádi plavete, jezero nabízí čistou vodu a mnoho pláží, kde si můžete užít slunce a relaxovat. Jezero je také skvělým místem pro rybaření a windsurfing.

Podél jezera najdete mnoho pěších stezek a cyklostezek. Můžete si užít krásné výlety po okolních kopcích s úchvatnými výhledy na jezero a okolní krajinu. Cyklisté mohou užívat mnoha serpentinami a strmými stoupáními, což se stalo oblíbeným tréninkovým místem profesionálních cyklistů.

Pokud hledáte luxusní dovolenou, Lago di Como má pro vás mnoho luxusních hotelů a vil, které nabízejí prvotřídní služby a neuvěřitelné výhledy. Na druhou stranu, je zde také mnoho cenově dostupných možností ubytování, jako jsou například malé apartmány nebo pokoje v penzionech.

V Itálii se výtečně stravujete a Lago di Como není výjimkou. Můžete ochutnat mnoho tradičních italských jídel a specialit, jako jsou například plody moře, řízky Milanese nebo Risotto alla Milanese, které pocházejí z Lombardska.

Celkově je Itálie Lago di Como ideálním místem pro dovolenou, pokud hledáte nádhernou, avšak klidnou destinaci, s krásnými přírodními krajinami, fascinující historií a místní kuchyní. Ať už jste romantický pár, rodina nebo skupina přátel, Lago di Como bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Itálie Lago di Como


Lago di Como: Skrytý poklad Itálie

Jedno z nejkrásnějších jezer na světě, Lago di Como, se nachází v severní Itálii a je považováno za skrytý poklad této země. Toto malebné jezero leží v regionu Lombardie a je obklopeno horskými vrcholy a malebnými vesničkami, které přitahují návštěvníky svou přírodní krásou a klidem.

Lago di Como se rozprostírá na ploše téměř 146 kilometrů čtverečních a dosahuje maximální hloubky přes 400 metrů. Je to také třetí největší jezero v Itálii, což svědčí o jeho obrovské velikosti. Díky své poloze a okolním horám je jezero obklopeno nádhernou krajinou, která si získala srdce mnoha umělců a celebrit, včetně slavného amerického herce George Clooneyho, který si zde dokonce koupil letní dům.

Jezero Lago di Como a jeho okolí nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro návštěvníky. Jednou z nejvíce navštěvovaných oblastí je město Como, které se nachází na jižním konci jezera. Toto historické město je plné nádherných kostelů, náměstí a pevností, které svědčí o bohaté historii této oblasti. Turisté zde mohou navštívit slavný Katedrálu svatého Mária a také vzít si výlet na lanovku na vrchol hory Brunate, odkud se jim naskytne úchvatný výhled na celé jezero.

Další zajímavou destinací na jezeře je město Bellagio, které je považováno za perlu Lago di Como. Bellagio je známé svými romantickými uličkami, malebnými domy a úchvatnými výhledy. Návštěvníci se mohou projít zahradou na mysu San Giovanni, pobavit se ve slavném kasinu nebo se jen tak procházet kolem jezera a obdivovat jeho krásu.

Při návštěvě Lago di Como byste také neměli vynechat vesnici Varenna. Tato malebná přístavní vesnice nabízí úžasné výhledy na jezero a okolní hory. Turisté se zde mohou projít po úzkých uličkách, prozkoumat místní hrad Castello di Vezio nebo si vychutnat tradiční italskou kuchyni v jedné z místních restaurací.

Pokud toužíte po adrenalinovějších aktivitách, můžete si pronajmout loď a projet se po jezeře. Ať už si vyberete motorovou loď, jachtu nebo kajak, všechny možnosti nabízejí úžasný zážitek a možnost obdivovat jezero z vody. Některé lodě dokonce nabízejí i možnost trošku se potopit a prozkoumat podvodní svět jezera.

Pokud si plánujete návštěvu Lago di Como, nezapomeňte si dopřát také leteckou jízdenku do Itálie. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí spojení do nedalekých letišť, jako je Milano-Malpensa Airport nebo Bergamo Airport. Na letenku můžete najít dobré nabídky online, stačí jen vybrat ten nejlepší termín a podívat se na různé možnosti letů.

Lago di Como je opravdu skrytým pokladem Itálie, který nabízí přírodní krásu, klid a možnost objevovat malebné vesničky. Užijte si atmosféru a kouzlo tohoto místa, které inspirovalo mnoho umělců po celá desetiletí.


Počasí Itálie Lago di Como


Itálie je země s pestrým klimatem, které se liší od regionu k regionu. Jednou z nejkrásnějších lokalit v Itálii je jistě Lago di Como, nejhlubší jezero v zemi. Počasí zde vytváří ideální podmínky pro turisty, kteří chtějí užít si nádherné přírody a krásného jezera.

Lago di Como se nachází v oblasti Lombardie v severní Itálii, nedaleko od Alp. Jeho poloha v kombinaci s horským okolím má vliv na místní klima. V letních měsících je zde mírné a příjemné počasí s teplotami kolem 25-30 °C. Jeho voda je čistá a osvěžující, takže se lidé rádi koupou nebo provozují vodní sporty.

Zimy v této oblasti jsou chladné a vlhké, s teplotami kolem 5-10 °C. Okolní hory občas přijdou s překvapením ve formě sněhu, který udělá z jezera ještě překrásnější místo. Mnoho lidí navštěvuje hořejší oblasti, kde mohou vylézt na sněhu pokryté skály a sjezdovat na lyžích. Kromě toho jsou v okolí také ledovce, které turisty fascinují svou krásou.

Podzim a jaro jsou obdobím, kdy je počasí poměrně proměnlivé. Teploty se pohybují kolem 10-20 °C a může být chladno a deštivo. V těchto obdobích jezera získávají svou typickou atmosféru díky barevným listům a mrholení.

Vzhledem k výjimečné kombinaci horského a jezerního prostředí je Lago di Como skutečným rájem pro turisty a umělce. Oblast nabízí mnoho venkovních aktivit, jako je pěší turistika, cykloturistika, vodní sporty a jachting. Kromě toho jsou kolem jezera roztroušeny malebné vesnice s historickými památkami a bohatou kulturou, které stojí za návštěvu.

Ať už se rozhodnete Lago di Como navštívit během léta, zimy nebo jara, můžete se těšit na nádhernou krajinu a přírodní scenérie. Možnosti volnočasových aktivit jsou téměř neomezené a počasí vám jistě umožní vychutnat si vše, co tato italská perla má nabídnout.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky