Objevte nejlevnější lety

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


1) Co je Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je chráněné území nacházející se v Konžské demokratické republice. Je domovem pro několik ohrožených druhů zvířat včetně goril východních nížinných.

2) Jak se tam dostanu?

Nejjednodušší cesta je letadlem do města Brazzaville, následně vlakem do města Léfini a poté autem nebo pěšky přes národní park, který chrání gorily, až do rezervace.

3) Musím si rezervovat dopředu prohlídku rezervace?

Ano, návštěvy rezervace jsou povoleny pouze s průvodcem a je třeba si je předem zarezervovat.

4) Kolik stojí vstupné do Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?

Cena vstupného závisí na délce a typu prohlídky. Vstupné se pohybuje okolo 250-300 dolarů na osobu.

5) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?

Nejlepší doba pro návštěvu rezervace je v období sucha od června do srpna a od prosince do února.

6) Je v rezervaci možné přenocovat?

Ano, v rezervaci je možné přenocovat v několika kempovacích oblastech. Musíte si však zajistit vlastní vybavení a jídlo.

7) Mohu fotit a natáčet ve zdejší rezervaci?

Fotografování a natáčení jsou povoleny pouze s povolením průvodce.

8) Co bych si měl vzít na návštěvu Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?

Je důležité si vzít pohodlné oblečení, dobré boty, sluneční brýle, ochrannou přilbu, repelent, léky proti malárii a pitnou vodu.


Letenka Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je národní park, který se nachází v Kongo, ve střední Africe. Je to úžasná přírodní rezervace, která zahrnuje rozsáhlou plochu tropického pralesa a slouží jako útočiště pro mnoho ohrožených druhů zvířat, včetně goril, slonů a opic.

Pokud plánujete návštěvu této úžasné oblasti, nezapomeňte si zarezervovat letenky co nejdříve. Existuje mnoho leteckých společností, které létají do blízkého města Brazzaville, ale nejbližší letiště k samotné rezervaci je letiště Brazzaville-Maya Maya, které se nachází asi 150 km od parku. Z tohoto důvodu je doporučeno si pronajmout auto, abyste se mohli do parku pohodlně dostat.

Když budete v parku, nemusíte se bát o ubytování, protože v jeho blízkosti jsou k dispozici různé typy ubytování, jako jsou například bungalovy, chaty a další možnosti.

Pokud chcete vidět gorily, máte šanci na nezapomenutelnou zkušenost. Gorily žijí v hlubokých pralesích a je k nim přístup pouze s průvodcem. Průvodci jsou obvykle místní a velmi zkušení. Cesta k gorilám může být náročná a někdy trvá několik hodin, ale když se k nim dostanete, bude to stát za to. Zde se můžete obdivovat velkolepým zvířatům v přirozeném prostředí, jak se pohybují, odpočívají či si po shledání s vámi hrají.

Park nabízí také další zážitky, jako jsou turistické túry, prohlídky vodopádů, procházky po pralesu nebo pozorování mnoha dalších zvířat, které park obývají. Je důležité si uvědomit, že se jedná o chráněnou oblast, proto se zde musí dodržovat určitá pravidla. Pokud budete dodržovat pravidla a chovat se ohleduplně, budete mít nádherný zážitek.

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším přírodním oblastem na světě. Přijďte sem a prožijte bezvadnou dovolenou v srdci divoké Afriky s možností setkat se s některými z nejkrásnějších a nejvzácnějších tvorů na světě.


Počasí Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve se nachází v západní Africe a je domovem pro vzácné druhy zvířat, jako jsou gorily, šimpanzi a sloni lesní. Oblast je značně vlhká a deštivá, přičemž průměrné roční srážky dosahují až 2000 mm.

Počasí v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve dále ovlivňuje to, že se nachází v blízkosti rovníku. Celý rok zde panuje tropické podnebí, s teplotami průměrně kolem 25 °C. V období od října do května navíc trvá suché období, kdy spadne nejméně srážek. Mírně vlhčí je červenec a srpen, kdy zde může být podstatně více srážek.

Důležité je si uvědomit, že počasí v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve může být velmi nevyzpytatelné a měnit se velmi rychle. Bez ohledu na to, zda cestujete v suchém nebo deštivém období, je tudíž důležité s sebou mít vhodné oblečení, které vás ochrání před horkem i před deštěm.

Prozkoumat Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je bezesporu nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, kdy sem zavítáte, můžete si být jisti, že se setkáte s neuvěřitelným množstvím druhů zvířat, které naleznete pouze v této oblasti. Navíc tu naleznete i mnoho krásných přírodních scenérií a panoramat, které vás rozhodně nadchnou.

Planujete-li cestu do Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve, je dobré si ověřit aktuální počasí a zajistit si včas vhodné dopravní spojení a ubytování. S vhodnou přípravou a trochou štěstí se určitě stanete svědky něčeho krásného, co zažijete pouze v této unikátní africké rezervaci.


Dovolená Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve: Skvělá destinace pro dovolenou v přírodě

Pokud hledáte dobrodružnou dovolenou v přírodě, Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je ideální destinací pro vás. Nachází se v Kongo, jedné z nejbohatších zemí na světě, pokud jde o přírodní krásy a biodiverzitu.

Reservace se rozprostírá na ploše více než 3 000 kilometrů čtverečních a sídlí na území národního parku Lesio-Louna. Je domovem ohrožených horských goril a poskytuje útočiště také mnoha dalším ohroženým druhům, jako jsou sloni, leopardi a šimpanzi.

Jednou z největších atrakcí tohoto místa je možnost sledovat gorily v přírodním prostředí. Tato rezervace je jednou z mála lokalit na světě, kde můžete tuto vzácnou příležitost zažít. Odborní průvodci vás provedou přírodním parkem a pomohou vám najít skupinu goril. Můžete se setkat s těmito nádhernými tvory a pozorovat jejich chování z bezpečné vzdálenosti. Je to opravdový zážitek, který si zapamatujete na celý život.

Další aktivitou, kterou si můžete vychutnat během vaší dovolené v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve, je pěší turistika. Rezervace nabízí mnoho dobře označených stezek, které vás provedou neuvěřitelně krásnou krajinou plnou exotické flóry a fauny. Během vaší túry se můžete setkat s různými druhy ptáků, opic a dalšími divokými zvířaty. Pro milovníky přírody je to opravdový ráj.

Mimo aktivit v přírodě je možné také navštívit místní vesnice a seznámit se s kulturou a životním stylem místních obyvatel. Budete mít příležitost ochutnat tradiční kongskou kuchyni a naučit se několik základních frází v místním jazyce.

Pokud plánujete svou dovolenou v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve, je důležité si předem zajistit povolení a sjednat si návštěvu s průvodcem. Obecně platí, že rezervace je otevřena pro turisty po celý rok, avšak je doporučeno navštívit ji v období sucha, kdy jsou podmínky pro turistiku příznivější.

Kromě toho je důležité respektovat místní pravidla, zejména pokyny týkající se zacházení s divokými zvířaty. Vždy mějte na paměti, že se nacházíte v jejich domově a je důležité chránit a zachovávat tuto přírodní krásu pro budoucí generace.

Dovolená v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Návštěva této rezervace vám umožní spojit se s přírodou a zároveň přispět k ochraně ohrožených druhů. Ať už jste dobrodruh nebo milovník přírody, tato destinace vás určitě nadchne.


Ubytování Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve, ležící v Kongu, je jednou z nejvýznamnějších destinací pro ochranu goril a ekoturistiku v Africe. Tato rezervace se nachází pouhých 150 kilometrů severně od hlavního města Brazzaville a rozkládá se na ploše 5000 kilometrů čtverečních. Je to domov pro ohrožené nížinné gorily a slouží jako útočiště pro další ohrožené živočichy.

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve bylo založeno v roce 2001 a od té doby se stalo klíčovým hráčem v ochraně goril a zachování biodiverzity v regionu. Hlavním cílem rezervace je poskytovat ochranu před pytláctvím a ničením přirozeného prostředí goril. Rezervace rovněž podporuje výzkum a vzdělávací programy, které pomáhají zvýšit povědomí o důležitosti ochrany goril a ochrany životního prostředí.

V Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve si můžete vychutnat neuvěřitelnou přírodu a pozorovat jedinečné druhy volně žijících živočichů. Kromě goril zde žijí také šimpanzi, sloni, lemuři, různé druhy antilop a mnoho dalších vzácných živočichů a ptáků. Jedinečnost rezervace spočívá v tom, že poskytuje možnost pozorování a navazování kontaktu s gorilami v jejich přirozeném prostředí, což je zážitek, který zanechává trvalé vzpomínky.

Pro návštěvníky rezervace jsou k dispozici různé druhy ubytování. Můžete si zvolit luxusní ubytování s veškerým komfortem, kde si můžete odpočinout po náročném dni stráveném pozorováním goril, nebo se rozhodnout pro jednodušší turistické chatky a stanová tábořiště pro autentický zážitek v divočině.

Kromě pozorování goril si zde můžete vychutnat také různé další aktivity a dobrodružství. Mezi nejoblíbenější patří pěší turistika, kde si můžete prohlédnout překrásné panoramata a objevovat bohatství flóry a fauny. Mnoho návštěvníků také využije možnost projížďky na lodi po řece Louna, která vám umožní spatřit život na řece a poznat tradiční způsob života v této oblasti.

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je nejen turistickou atrakcí, ale také důležitým centrem pro ochranu ohrožených druhů a výzkum přírody. Vaše návštěva tohoto místa přímo přispěje k ochraně goril a posílení rezervace.

Pokud máte zájem o naplňující dovolenou, která zahrnuje pozorování vzácných živočichů, nádhernou přírodu a podporu ochrany goril, Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je tím pravým místem. Přivítejte tento unikátní kout Afrického kontinentu a stupte do dobrodružství, které vás navždy promění.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky