Objevte nejlevnější lety

Bulharsko Veliko Tarnovo

Dovolená Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo se nachází na severu Bulharska a je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v zemi. Město je známé svým historickým významem a krásnou scenérií. Je zde spousta památek, které svědčí o bohaté minulosti a plné kultury.

Jednou z největších atrakcí Veliko Tarnovo je tzv. "staré město". Toto malebné oblast se vyznačuje úzkými uličkami, historickými domy a krásnými výhledy na okolní krajinu. Je to jako krok zpět do minulosti, když se procházíte po kamenných ulicích a prozkoumáváte malebné zákoutí. Nejpůsobivější je hrad Tsarevets, který býval v minulosti hlavním městem bulharské říše. Na vrcholu kopce se nachází velký hradní komplex s kostelem, palácem a mnoha dalšími historickými objekty. Pohled na město z vrcholu hradu je jedinečný.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je tzv. "Kvetna zahrada". Tento park se nachází na kopci nad centrem města a je obklopen krásnou přírodou. Procházka tímto parkem nabízí překrásné výhledy na město a řeku Jantra. V parku také najdete mnoho soch a fontán, které dotvářejí atmosféru.

Veliko Tarnovo je rovněž vynikajícím výchozím bodem pro výlety do okolí. V blízkosti se nachází přírodní rezervace "Etar", která je známá svými vodopády a malebnými lesy. Další zajímavá místa v okolí zahrnují klášter "Preobraženski" a Arbanassi, malebnou vesnici s dochovanou architekturou z 17. až 18. století.

Dovolená v Bulharsku je ideální pro milovníky historie, architektury a přírody. Veliko Tarnovo nabízí to nejlepší z těchto předmětů a poskytuje nezapomenutelný zážitek. Je to místo plné krásných památek a fascinující historie, která jistě potěší každého návštěvníka. Pokud hledáte dovolenou plnou objevování a poznávání, pak je Veliko Tarnovo správným místem pro vás.


Počasí Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo je jedním z nejkrásnějších měst Bulharska a také jedním z nejvýraznějších symbolů bulharské historie a kultury. Nachází se v severní části země, na březích řeky Jantra, na úpatí kopců Stareho plácku a Tsarevce.

Počasí v této oblasti je typické kontinentální klima s teplými léty a chladnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, zatímco v zimě se teploty mohou snížit až na -5 stupňů Celsia.

V létě můžete v této oblasti očekávat spoustu slunce a jasné modré oblohy. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce mohou být noci chladné, ale přes den je teplota příjemná a ideální pro turistické aktivity. V oblasti se nachází mnoho turistických tras, které vás provedou krásnou přírodou a historickými památkami města.

Podzim v této oblasti může být velmi krásný, protože stromy začínají měnit barvy, což vytváří nádhernou scenérii. Teploty se však mohou rychle snížit a deštivé dny se mohou stát častějšími.

Zima v městě Veliko Tarnovo může být velmi studená a mokrá. Sníh bývá běžný, ale množství sněhu závisí na roční době a může se lišit v závislosti na nadmořské výšce. Pokud přijedete během zimy, můžete zůstat v teple a užívat si výhled na zasněžené hory, které se nacházejí v blízkosti města.

Jaro je skvělou dobou k návštěvě této oblasti, protože se vše probouzí k životu. Stromy začínají rašit, květiny kvetou a voda z tajícího sněhu naplňuje řeky. Teploty se pomalu zvyšují a deštivé dny se stávají méně častými.

Celkově je Veliko Tarnovo fascinující a krásné město s bohatou historickou a kulturní historií. Navštivte tuto oblast v kteroukoliv roční dobu a užijete si krásné scenérie a zajímavé památky.


Letenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je krásná země s bohatou historií a mnoha turistickými atrakcemi. Jedním z nejkrásnějších a historicky významných měst v Bulharsku je Veliko Tarnovo. Město se nachází ve střední části země a je obklopeno malými kopcemi a divokou přírodou. Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou v Bulharsku, letenka do Veliko Tarnovo je tou nejlepší volbou.

Veliko Tarnovo je největší a nejstarší město v kraji Veliko Tarnovo. Město se nachází na břehu řeky Jantra a obklopují ho kopce a údolí, což z něj dělá ideální místo pro turistiku. Při procházkách městem můžete obdivovat mnoho historických památek, jako například hrad Tsarevets, který je velmi dobře zachovaný a je považován za symbol města.

Další turistickým tahákem ve Veliko Tarnovo je pak Archeologický park Nicopolis ad Istrum, který je umístěn asi dvacet kilometrů od města. Tento park je důležitým kulturním dědictvím Bulharska a nabízí návštěvníkům možnost vidět římské město, které zde stálo v průběhu 2. až 6. století.

Pokud máte rádi přírodu, určitě si nenechte ujít výlet do národního parku Balgarski Ritmy, který se nachází asi hodinu jízdy od Veliko Tarnovo. Tento park je domovem mnoha druhů ptáků, ryb a dalších zvířat, a nabízí návštěvníkům možnost využít spoustu aktivit jako rybaření a pěší turistiku.

Pokud jste se rozhodli pro letenku do Bulharska a chcete navštívit Veliko Tarnovo, tak neváhejte a zarezervujte si letenku co nejdříve. Letiště se nachází v nedaleké Plovdiv a odtud ke městu je to necelé dvě hodiny jízdy. Pokud nechcete cestovat autem, můžete využít také vlak nebo autobus.

Celkově lze říci, že Veliko Tarnovo je krásné historické město s mnoha turistickými atrakcemi. Pokud máte rádi přírodu, kulturu a historii, pak je to pro vás ideální místo. Pro ty, kteří se chtějí zrelaxovat a užít si klidné letovisko, jsou tu také možnosti ubytování a stravování. Takže neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou do Veliko Tarnovo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Veliko Tarnovo


1. Jak se dostat do Veliko Tarnova z bulharského hlavního města Sofie?
- Nejjednodušší možností je cestovat autobusem nebo vlakem. Autobusové a vlakové spoje jsou pravidelné a cesta trvá zhruba 3 hodiny.

2. Kam se určitě podívat v Veliko Tarnovu?
- Hlavní turistickou atrakcí je hrad Tsarevets, který nabízí nádherné výhledy na město. Měli byste také navštívit historické centrum města, kde se nachází řada památek, jako například Carevský chrám.

3. Kde se dá ubytovat v Veliko Tarnovu?
- Ve městě je k dispozici široká škála možností pro ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během letní turistické sezóny.

4. Jaké jsou tradiční bulharské pokrmy, které bych měl vyzkoušet v Veliko Tarnovu?
- V Bulharsku jsou populární pokrmy jako moussaka, banica (křupavý plát těsta s náplní), šopský salát nebo tarator (osvěžující jogurtová polévka). V městě najdete také různé restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční bulharskou kuchyni.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Veliko Tarnova?
- Město můžete navštívit po celý rok, ale nejlepší období jsou jaro a podzim, kdy je příjemné počasí. Během léta bývá teplota vyšší, ale můžete si užít slunečné dny a kulturní festivaly. V zimě jsou v okolí města také lyžařská střediska.

6. Jaké další turistické atrakce jsou v okolí Veliko Tarnova?
- V blízkosti se nachází klášter Preobraženski s překrásnými freskami, přírodní rezervace Emen s řadou jeskyní a vodopádů, a také hrad Arbanasi s unikátními historickými domy.

7. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Veliko Tarnovu?
- Město má dobře fungující autobusovou dopravu, která je však obvykle vytížená během špiček. Nebo si můžete pronajmout auto, pokud chcete mít větší flexibilitu při cestování v okolí. Město je také dostupné vlakovou dopravou.

8. Jaké jsou oblíbené aktivity a outdoorové možnosti v okolí Veliko Tarnova?
- Můžete si užít pěší turistiku v horách Balkan, jízdu na koni nebo cykloturistiku. Okolní příroda nabízí také možnost vodních sportů a rybaření v řece Jantra.


Ubytování Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo je jedním z nejkrásnějších měst v Bulharsku a nabízí mnoho možností pro ubytování. Město, které se nachází na severu země, je známé svou bohatou historií a malebnými památkami.

Pro turisty a návštěvníky města je zde mnoho možností ubytování. Mezi nejoblíbenější patří hotely, penziony a apartmány ve městě. Veliko Tarnovo nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, které vyhovují různým cenovým rozpočtům a preferencím hostů.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z mnoha pětihvězdičkových hotelů ve městě. Tyto hotely nabízejí vysokou kvalitu služeb, moderní vybavení pokojů, wellness centra, bazény a restaurace s lokálními specialitami. Ubytování v luxusním hotelu ve Veliko Tarnovo vám umožní prožít opravdovou pohádku a užít si všechny přednosti a luxus, který tento druh ubytování nabízí.

Pro ty, kteří preferují menší a rodinné provozované ubytování, jsou zde také penziony a rodinné hotely. Tyto zařízení nabízejí útulné a domácí prostředí, často s výhledem na historické centrum města. Pokoje jsou často zařízeny ve venkovském stylu, což vytváří autentickou atmosféru. Penziony a rodinné hotely jsou také skvělou volbou pro návštěvníky, kteří chtějí poznat místní kulturu a tradice a vychutnat si pohostinnost místních obyvatel.

Dále jsou zde také apartmány k pronájmu, které jsou oblíbené zejména mezi rodinami a delšími pobyty. Apartmány jsou vybaveny vlastní kuchyní a obývacím prostorem, což dává hostům větší svobodu a pohodlí. Mnoho z těchto apartmánů se nachází přímo v historickém centru města, což umožňuje návštěvníkům snadný přístup k památkám a atrakcím.

Veliko Tarnovo má také kempy a ubytování v chatkách pro ty, kteří preferují přírodní prostředí a aktivní odpočinek. Tyto zařízení se nacházejí v blízkosti města a nabízejí možnost ubytování ve vlastních stanech, karavanech nebo pronájmu chatky. Kempy jsou ideální pro milovníky turistiky, cyklistiky a dalších outdoorových aktivit.

Není pochyb o tom, že Veliko Tarnovo nabízí široký výběr ubytování pro každého. Bez ohledu na to, zda preferujete luxus, útulnost, nebo přírodní prostředí, určitě si vyberete to správné místo pro váš pobyt ve Veliko Tarnovo.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky