Objevte nejlevnější lety

Monako The Stade Louis II

Ubytování Monako The Stade Louis II


Monako není jen známé svým luxusním životním stylem a turistickými atrakcemi, ale také svým sportovním dědictvím. Jedním z nejikoničtějších sportovních komplexů v Monaku je Stade Louis II, který slouží jako domovský stadion a ubytování skvělého fotbalového týmu AS Monaco.

Stade Louis II byl postaven v roce 1985 a je pojmenován po jednom z nejvýznamnějších monackých panovníků, Louisovi II. Je umístěn v majestátním prostředí v přímořském Monaku, což jej činí jedním z nejkrásnějších fotbalových stadionů na světě. Jeho unikátní umístění přímo u moře dává divákům nejen nádherné pohledy na oceán, ale zároveň vytváří jedinečnou atmosféru, kterou jiné stadiony nemají šanci napodobit.

Stade Louis II má kapacitu přibližně 18 500 diváků a je domovským stadionem pro tým AS Monaco, který je členem francouzské Ligue 1. Prostředí stadionu je navrženo tak, aby plně vyhovovalo monackému stylu života - luxusu, eleganci a šarmu. Tribuny jsou elegantně navrženy, s výhledy na moře a okolní krajinu, takže každý divák se může těšit na nezapomenutelný zážitek.

Stade Louis II však není pouze fotbalovým stadionem. Je známý také pro atletické akce, jako jsou například závody na 400 metrů, které se v něm pravidelně konají. Stadion hostil také několik velkých sportovních událostí, včetně evropského atletického mistrovství v roce 2011 a finále Ligy mistrů UEFA v roce 1998.

Pro sportovní nadšence a fanoušky fotbalu je návštěva Monaka a Stade Louis II naprostým povinností. Pozorování zápasů AS Monaco na svém domácím hřišti je příležitost k tomu, jak vidět v akci jednoho z nejlepších fotbalových týmů v Evropě. A pro ty, kteří mají zálibu v atletice, stadion nabízí pravidelné příležitosti sledovat špičkové atletické závody.

Nutno dodat, že navštívení Stade Louis II není omezeno pouze na sportovní události. Stadion je otevřen veřejnosti a turistům, kteří chtějí prozkoumat tento ikonický kousek Monaka. Prohlídky stadionu poskytují možnost nahlédnout do zákulisí fotbalového světa a procházet se po jeho světoznámé trávě.

Stade Louis II je neodmyslitelnou součástí sportovní kultury Monaka a místo, které nabízí něco pro každého. Ať už jste fanouškem fotbalu nebo atletiky, nebo prostě jen chcete zažít jedinečnou atmosféru tohoto sportovního stadionu, návštěva Stade Louis II je jednou z nezapomenutelných zkušeností při návštěvě Monaka.


Dovolená Monako The Stade Louis II


Monako je malebný stát ležící na francouzské Riviéře a je známý svou luxusní atmosférou a výjimečným stylem života. Jeho hlavním městem je Monako-Ville, které je domovem mnoha významných památek a atrakcí. Jednou z nejzajímavějších míst pro turisty v Monaku je The Stade Louis II.

Stade Louis II je fotbalový stadion pojmenovaný po monackém knížeti Louisovi II., který byl velkým propagátorem sportu a jeho rozvoje v Monaku. Stadion byl dokončen v roce 1985 a je domovským stadionem FC Monaco, jednoho z nejúspěšnějších francouzských fotbalových týmů.

Stade Louis II je jedinečný nejen svou architekturou, ale také svou polohou. Nachází se na skále nad mořem a nabízí nádherný výhled na azurové pobřeží a přístav. Tato poloha poskytuje divákům jedinečný zážitek z fotbalových zápasů, jelikož se při pohledu na hřiště můžete těšit z krásného panoramatu okolního přírodního bohatství.

Stadion má kapacitu asi 18 500 diváků a je domovem nejen fotbalového týmu FC Monaco, ale také dalších sportů, jako jsou atletika, ragby, gymnastika a plavecké závody. Stade Louis II je známý jako jedno z nejmodernějších sportovních zařízení na světě. Je vybaven nejnovějšími technologiemi a nabízí vynikající facilities pro hráče, diváky i novináře.

Kromě sportovních akcí se na Stade Louis II také pořádají kulturní a společenské události, jako jsou koncerty, módní přehlídky a večírky. Můžete si tedy vychutnat nejen skvělý sport, ale také nabité kulturní programy.

Pokud se chystáte navštívit Monako, nenechte si ujít zážitek z návštěvy The Stade Louis II. Navštívíte příjemný stadion plný historie a energie a zároveň si užijete krásný výhled na azurové pobřeží. Přijďte se podívat na fotbalový zápas, atletické závody nebo si prostě jen užijte atmosféru a nadcházející události.

The Stade Louis II je jedním z nejzajímavějších míst v Monaku a rozhodně stojí za návštěvu. Nechte se unést atmosférou sportu, krásy přírody a neskutečným výhledem na azurové pobřeží. Navštivte tento místo a zanechte si nezapomenutelné zážitky z Monaka.


Letenka Monako The Stade Louis II


Pokud jste fanouškem sportu, může vás zajímat návštěva legendárního stadionu Louis II v Monaku. Tento stadion, který je domovem fotbalového klubu AS Monaco FC, se nachází v blízkosti křižovatky mezi Francií a Monakem.

Stadion Louis II je jedním z nejvýznamnějších sportovních areálů v Evropě. Byl otevřen v roce 1985 a pojme téměř 18 500 diváků. Tento stadion byl navržen podle plánů francouzského architekta Jeana Marca Wilmotteho a pojmenován je po Louisovi II., který byl dlouhodobě králem Monaka.

K dispozici jsou dvě hlavní tribuny, kde se mohou fanoušci pohodlně usadit a sledovat zápasy. Výhled z tribuny je úchvatný a nabízí vám možnost sledovat celý stadion a zároveň nádhernou pohled na Středozemní moře.

Stadion Louis II se nevyužívá pouze pro fotbalové zápasy, ale také pro atletické závody, koncerty a další kulturní akce. V roce 1986 bylo zde dokonce pořádáno evropské mistrovství atletiky, kdy se stadion stal centrem světového atletického dění.

Pokud plánujete návštěvu Monaka a máte zájem o návštěvu stadionu Louis II, nákup letenky je prvním krokem. Letenky z Prahy do Monaka je možné zakoupit zhruba za 5000 Kč. Po příletu na letiště v Monaku se můžete dostat na stadion prostřednictvím místní dopravy nebo taxíku.

Celkově je návštěva stadionu Louis II v Monaku skvělým způsobem, jak prožít sportovní atmosféru a užít si krásného výhledu na město a okolí. Pokud jste nadšenec sportu, určitě byste si neměli nechat ujít tuto jedinečnou příležitost.


Počasí Monako The Stade Louis II


V Monaku, malé zemi nacházející se na jihu Francie, panuje celoročně příjemné a slunné počasí. V letních měsících se teploty mohou vyšplhat až na 30 stupňů Celsia, zatímco v zimě se pohybují kolem 10 stupňů. Vzhledem k tomu, že se Monako nachází u Středozemního moře, jsou letní měsíce taktéž vlhké.

Vzhledem k tomu, že je Monako malé a leží na pobřeží moře, ovlivňují ho chladné mořské proudy, které přicházejí z Alp. Toto může způsobit, že noci budou občas chladnější. V zimě lze očekávat déšť a občasné bouřky, ale převažuje spíše slunečné a teplé počasí.

Když se bavíme o počasí Monaka a sportovních akcích, nelze nezmínit Stade Louis II, která je domácím stadionem pro fotbalový klub AS Monaco a hostí i Mezinárodní atletický mítink Herculis. Stadion se nachází na úpatí Alp, což znamená, že je vystaven teple a slunečnímu záření, což může být pro sportovce náročné.

Z tohoto důvodu se sportovci musí během svých výkonů pravidelně hydratovat a chránit se před sluncem. Vzhledem k tomu, že stadion nemá střechu, je zde riziko přerušení zápasů kvůli prudkému dešti, jak jsme viděli v minulosti.

Přestože počasí v Monaku může být náročné pro sportovce, stále přitahuje mnoho fanoušků a turistů, kteří sem jezdí, aby sledovali sportovní akce nebo si užívali dovolenou na pláži. Ať už je počasí jakékoliv, Monako je stále krásným a příjemným místem k návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Monako The Stade Louis II


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Stade Louis II v Monaku:

1. Jaká je kapacita Stade Louis II?
- Kapacita stadionu je přibližně 18 500 diváků.

2. Jak se dostanu na Stade Louis II?
- Stadion se nachází v centru Monaka a je snadno dostupný pěšky ze všech hlavních turistických oblastí města.

3. Jak lze zakoupit lístky na fotbalový zápas?
- Lístky na fotbalové zápasy AS Monaco lze zakoupit online na oficiálních webových stránkách klubu nebo na místě na pokladnách stadionu před zápasem.

4. Jaké jsou ceny lístků na zápasy v Stade Louis II?
- Ceny se liší v závislosti na důležitosti zápasu a umístění v hledišti. Obecně platí, že lístky začínají na €10 a mohou dosáhnout až €100 nebo více pro prestižní zápasy.

5. Kde se nachází nejlepší místo pro sledování zápasu?
- Neexistuje jedno konkrétní nejlepší místo, protože každý fanoušek má jiné preference. Nicméně nejlepší výhled je z tribuny hlavního tribuny.

6. Kde mohu zaparkovat své auto při návštěvě stadionu?
- Stade Louis II nemá vlastní parkoviště. Doporučuje se využít veřejná parkoviště v blízkém okolí stadionu.

7. Kdy se konají nejdůležitější fotbalové zápasy v Stade Louis II?
- Nejdůležitější zápasy AS Monaco, a také některé mezinárodní fotbalové zápasy, se obvykle konají o víkendech odpoledne nebo večer.

8. Je povoleno na stadionu konzumovat alkoholické nápoje?
- Ano, alkoholické nápoje se smí konzumovat na stadionu, ale pouze v určených prostorech, jako jsou bary.

9. Existuje možnost prohlídky stadionu?
- Momentálně neexistuje oficiální možnost prohlídky stadionu Stade Louis II.

10. Jak se můžu stát členem fanouškovské skupiny AS Monaco?
- Informace o členství v fanouškovských skupinách AS Monaco lze najít na oficiálních webových stránkách klubu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky