Objevte nejlevnější lety

Botswana Baines Baobabs

Počasí Botswana Baines Baobabs


Botswana, země ležící v jižní Africe, je známá svou výjimečnou přírodou a bohatou zvěří. Ačkoliv se někdy zdá, že počasí v Botswaně je převážně horké a suché, region Baines Baobabs je místem, které nabízí zajímavou a odlišnou klimatickou zkušenost.

Baines Baobabs je síť sedmi monumentálních stromů baobabů, které byly pojmenovány podle skotského umělce Thomase Bainese, který na konci 19. století cestoval po této oblasti a zachycoval svou krásu na plátno. Tyto starobylé baobaby jsou atrakcí nejen kvůli svému zjevu, ale také kvůli jedinečnému počasí, které zde panuje.

Botswana se nachází v oblasti subtropického podnebného pásu a většina země má charakteristicky suché a horké počasí. Nicméně v oblasti Baines Baobabs je situace poněkud odlišná. Tento kout Botswany se nachází na soutoku řek Okavango a Boteti, což přináší jistou úlevu od horka, protože se zde tvoří četná vodní tělesa a oázovitá prostředí.

V barvách počasí dominuje období dešťů, které trvá od listopadu do března. V tomto období se koná také největší migrace zvířat v Botswaně, kdy si tisíce zvířat hledají cestu ke kvalitním pastvinám. Díky dešťům se krajině vrací život, a ve spojení s monumentálními baobaby vytváří okouzlující scenérie.

Během období dešťů se teploty v oblasti Baines Baobabs pohybují od mírnějších 25 °C do 35 °C, což je mnohem příjemnější než běžná horká letní klima Botswany. Kromě teplejších teplot se místní lidé a turisté mohou těšit na krásné slunečné dny. Déšť zde je často krátkodobý a silný, ale po skončení deště je vzduch osvěžující a zeleň začíná kvést.

Jarní období v Botswaně, které následuje po dešťovém období, přináší mírnější teploty a stabilnější počasí. V oblasti Baines Baobabs se teploty zasévají mezi 20 °C a 30 °C, což je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolní přírodu a obdivovat stromy, které jsou staré až kolem 6000 let.

Nicméně v letních měsících, od listopadu do dubna, když je suché období, se teploty v Baines Baobabs mohou vyšplhat až na 40 °C. Tato horká a suchá klima jsou v Botswaně běžná a odráží se v převážné části země. Turisté se proto musí připravit na vyšší teploty, a to jak při prohlídce stromů baobabů, tak při safari v okolních národních parcích.

Baines Baobabs nabízí nejen ohromující přírodní krásy, ale také zcela odlišný klimatický zážitek od zbytku Botswany. Bez ohledu na roční období, kterého se rozhodnete tuto oblast navštívit, zaručeně se zde setkáte s úchvatnými stromy baobabů a jedinečnou atmosférou, která vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Letenka Botswana Baines Baobabs


Botswana je země známá svými nádhernými přírodními scenériemi a bohatou divokou zvěří. Mezi nejžádanější turistické atrakce patří známá rezervace Moremi Game Reserve, Okavango Delta a Chobe National Park. Ale jedním z nejzajímavějších míst v Botswaně je určitě Baines Baobabs.

Baineovi Baobaby, také známé jako "Seven Sisters", jsou skupinou sedmi impozantních baobabů (adansonia) nacházejících se v Makgadikgadi Pans National Park. Tyto majestátní stromy jsou známé svou mohutnou postavou a vznikly kolem roku 1862.

Stromy získaly své jméno podle britského umělce Thomaase Baina, který je v roce 1862 navštívil a namaloval. Jeho obrazem získaly stromy světovou slávu a staly se jedním z nejoblíbenějších míst v Botswaně.

Baineovi Baobaby jsou velmi výjimečné. Stojí na rozlehlé ploše, která obvykle bývá zcela suchá, a díky svému masivnímu vzhledu a úchvatnému krajinářskému pozadí působí dojmem, jako by vyrostly na odlehlých místech. I když jsou stromy úchvatné samy o sobě, jejich skutečná krása se odráží v jejich reflexi v okolním slaném jezeře během dešťového období. To vytváří ohromující a magický pohled, který stojí za to vidět.

Baineovy Baobaby jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst v Makgadikgadi Pans National Park. Turisté sem přicházejí, aby obdivovali tyto obří stromy a obdivovali jejich ohromující krásu. Mnozí také využívají příležitost a fotí tyto ikonické stromy při východu nebo západu slunce, což dodává fotografiím další dimenzi.

Navštívit Baineovy Baobabs však není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Je zapotřebí dostat se na odlehlou lokaci v Makgadikgadi Pans National Park a cesta může být dosti drsná. Doporučuje se vyhledat zkušeného průvodce a řádně se na cestu připravit. Nicméně, zážitek stojí za to!

Pro ty, kteří plánují návštěvu Botswany, návštěva Baineových Baobabů by neměla chybět na seznamu. Tyto ikonické stromy nabízejí nádherné pohledy a nezapomenutelné zážitky. Kombinace ohromujících krajin a obrovských baobabů vytváří scenérie, která Vám doslova vyrazí dech.

Pokud tedy toužíte po dobrodružství a rádi objevujete nová místa, neváhejte a zahrňte Baineovy Baobaby na svůj seznam cestovních cílů. Botswana je země plná přírodních divů a tato ikonická místa rozhodně představují jednu z největších přírodních památek této fascinující africké země.


Dovolená Botswana Baines Baobabs


Během plánování dovolené se často rozhodujeme mezi exotickými a dobrodružnými destinacemi. A jednou z takových míst je určitě Botswana, země v jižní Africe, která nabízí fascinující přírodní scenérie a bohatou divokou zvěř.

Botswana je známá svou rozmanitou flórou a faunou, ale jedno místo, které zaujme mnoho návštěvníků, jsou tzv. Baines Baobabs. Jedná se o skupinu sedmi obřích stromů baobabů, které leží na okraji slané pustiny Makgadikgadi. Tyto stromy dostaly název po slavném anglickém umělci a objeviteli Thomasu Bainesovi, který je v roce 1862 zaznamenal ve svých kresbách.

Navštívit Baines Baobabs je zážitek, který si určitě dlouho zapamatujete. Cesta začíná v hlavním městě Gaborone, odkud se vydáte na severozápad na dlouhou cestu přes krajinu, která se postupně mění v oblast pustiny Makgadikgadi.

Když dorazíte na místo, vaše oči se setkají s impozantním pohledem na tyto obrovské stromy, které dosahují výšky až 20 metrů. Jejich robustní kmeny jsou stoletími rozsáhlé a jejich koruny se zelený liánovým roztomilými živočichy, včetně opic a ptáků.

Při procházce tímto zázrakem přírody se budete cítit jako kdybyste se ocitli v jiném světě. Baobaby vám rády umožní útěk do místnosti, které nejsou na dohled. Každý strom má svou vlastní jedinečnou vizáž a siluetu, která mění barvu podle denních hodin a světelných podmínek.

Kromě divoké výjimky jsou Baobaby také domovem pro mnoho druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených druhů, jako je lambrečnice a skokani. Pokud máte štěstí, můžete pozorovat některé z těchto ptáků v letu a zachytit jejich krásu na fotografii.

Nezapomeňte také vyzkoušet jízdu na hřbetech slonů. Botswana je známá jako jedna z posledních bašt afrických slonů a je to jedinečná zkušenost, kterou byste si neměli nechat ujít. Se slony se pohybujete pomalu v blízkosti baobabů a můžete si vychutnat jejich dokonalou harmonii se vzdouvajícími stromy.

Pokud jste opravdoví dobrodruzi, můžete také vyzkoušet projížďku na člunu po řece Okavango, která je jednou z největších delt na světě. Při této plavbě můžete pozorovat různé vodní druhy živočichů, včetně slonů, krokodýlů a plameňáků.

Během své dovolené v Botswaně byste měli také vyzkoušet místní kuchyni, která je tvořena především masem a čerstvými plody moře. Nejznámější specialitou je seswaa, což je dušené maso z jehněčí nebo kuřecího masa, které se podává s kukuřičným chlebem a omáčkou.

Dovolená v Botswaně s návštěvou Baines Baobabs je zážitek, který vám vyfoukne dech. Spojuje krásu divoké přírody s exotickou atmosférou, kterou nikde jinde na světě nenajdete. Ať už jste milovníkem přírody, dobyvatel nebo jenom cestovatelem, Botswana je destinace, kterou byste měli mít na paměti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Baines Baobabs


Dotazy a odpovědi týkající se Baines Baobabs v Botswaně:

Dotaz 1: Kde se nacházejí Baines Baobabs v Botswaně?
Odpověď: Baines Baobabs se nachází v Makgadikgadi Pan National Park v Botswaně.

Dotaz 2: Jak se dostat k Baines Baobabs?
Odpověď: Nejbližší možné letiště je letiště Maun, odkud je možné využít půjčovnu auta nebo se spojit s místním turoperátorem, který uspořádá výlet k Baines Baobabs.

Dotaz 3: Jaké jsou vstupní poplatky pro návštěvu Baines Baobabs?
Odpověď: Vstupní poplatky se mohou lišit a závisí na místních pravidlech a na to, zda máte průvodce nebo ne. Doporučuje se konzultovat aktuální informace s místními úřady nebo turistickými agenturami.

Dotaz 4: Jak dlouho trvá výlet k Baines Baobabs?
Odpověď: Výlet k Baines Baobabs obvykle trvá celý den. Zahrnuje cestu autem nebo jeepem do Makgadikgadi Pan National Park a návrat zpět. Doba trvání samotné návštěvy Baines Baobabs může být různá v závislosti na preferencech návštěvníka.

Dotaz 5: Jakou dobu je nejlépe Baines Baobabs navštívit?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Baines Baobabs je v suchém období od května doříjna. Během těchto měsíců bývají příznivé podmínky pro fotografie a vyhlídky, protože hladina vody v okolních jezerech je nižší.

Dotaz 6: Co je zvláštního na Baines Baobabs?
Odpověď: Baines Baobabs jsou skupinou sedmi obřích baobabů, které byly pojmenovány po anglickém průzkumníkovi a malíři Thomasovi Bainesovi. Jsou to výjimečné stromy, které mají více než 1000 let a jsou považovány za jednu z nejznámějších a ikonických přírodních atrakcí v Botswaně.

Doufám, že vám tyto odpovědi pomohou. Pokud máte ještě další dotazy, jsem tu pro vás.


Ubytování Botswana Baines Baobabs


Baines Baobabs je jednou z nejikoničtějších přírodních památek Botswany. Nachází se v Makgadikgadi Pans National Park a je domovem pro sedm ohromujících baobabů, které byly vytvořeny slavným cestovatelem Thomasem Bainesem v roce 1862. Tyto baobaby se staly symbolem Botswany a přitahují tisíce turistů každý rok.

Aby si mohli vychutnat tyto památné baobaby, turisté si mohou najmout kemp Baines Baobabs, který se nachází v těsné blízkosti místa. Kemp se skládá z 10 stanů, každý s vlastním sociálním zařízením, sprchou a zdrojem elektrické energie. Kemp také nabízí společnou jídelnu, kde si hosté mohou vychutnat tradiční botswanské jídlo.

Kemp Baines Baobabs poskytuje turistům možnost nezapomenutelného zážitku v srdci africké přírody. Hosté mohou sledovat nádherné západy slunce za baobaby, poslouchat zvuky africké savany a pozorovat širokou škálu zvířat, která obývají okolní oblast. Některé z významných druhů zvířat, které zde žijí, jsou sloni, lvi, gepardi, hyeny, zebry a gazely.

Kromě pozorování volné přírody mohou hosté kempu Baines Baobabs navštívit nedaleké obytné vesnice, které jsou součástí mnoha kulturních programů. Cestovatelé si mohou užít tradiční tance a písně, provozované místními kmeny.

Celkově může být pobyt v kempu Baines Baobabs velmi záživným a nezapomenutelným zážitkem. Tento kemp nabízí základy pro příjemný a bezpečný pobyt s všemi potřebnými pohodlími, zatímco zákazníci si mohou vychutnat nádhernou botswanskou přírodu a její kulturní dědictví.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky