Objevte nejlevnější lety

Rakousko Linz

Ubytování Rakousko Linz


Linz je třetím největším městem Rakouska s bohatou historií a mnoha kulturními a turistickými památkami. Pokud plánujete návštěvu Linze, dobře si rozmyslete své ubytování. Linz nabízí různé druhy ubytování od luxusních hotelů až po hostely a apartmány.

Luxusní hotely jsou ideální pro ty, kteří hledají prvotřídní ubytování s mnoha funkcemi. Suchý je příkladem toho, na co luxusní hotely v Linzi nabízejí jako klimatizaci, wi-fi zdarma, výběr z několika jazyků pro televizi na pokoji a parkoviště.

Pro ty, kteří cestují s rodinou nebo skupinou přátel, mohou být apartmány ideálním řešením. V Linzi najdete mnoho apartmánů s různou kapacitou a vybavením, takže si můžete vybrat ten, který nejvíce vyhovuje vašim potřebám. Některé z nich nabízejí plně vybavenou kuchyni, což vám umožní vařit vlastní jídlo.

Hostely jsou skvělou alternativou pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování a spíše chtějí poznávat město a jeho okolí. Hostely v Linzi nabízejí společné pokoje i soukromé a jsou velmi cenově dostupné.

Linz má také řadu Bed & Breakfastů (B&Bs), což jsou obvykle menší a rodinné hotely, které nabízejí vynikající snídaně a domácí pohodlí. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří hledají uvolněnou a neformální atmosféru.

Pokud cestujete do Linzu s nějakým zvláštním účelem, jako je například návštěva konference nebo festivalu, můžete vyhledávat hotely podle umístění blízko těchto akcí. Hotely ve všech cenových relacích na mnoha webových stránkách naleznete.

Celkově byste měli najít ubytování v Linzi, který odpovídá vašim osobním požadavkům a cestovnímu rozpočtu. Pokud budete hledat pečlivě, určitě najdete to nejlepší, co může Linz nabídnout.


Počasí Rakousko Linz


Rakousko je jednou z nejkrásnějších evropských zemí, plnou malebných hor, údolí a historických měst. Jedním z těchto měst je také Linz, které si zaslouží naši pozornost v mnoha ohledech. Jedním z nich je jeho překrásné počasí.

Linz se nachází ve středním Rakousku, nedaleko soutoku řeky Dunaje a řeky Traun. Díky své poloze v blízkosti Alp a v blízkosti velkých vodních ploch má Linz jedinečný klimatický charakter. Zdejší počasí je mírně kontinentální, s mírnými zimami a příjemnými léty.

Linz je známý pro své často slunečné dny. Průměrný počet slunečných hodin zde dosahuje okolo 1800 ročně. To je nad průměrem pro Rakousko a dělá z Linzu jedno z nejslunečnějších měst v zemi. Slunečné dny jsou zde časté, což přináší pozitivní vliv na atmosféru a náladu obyvatel.

Léta v Linzu jsou teplá, s průměrnou teplotou okolo 25°C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosahovat až 30°C. Léta jsou zde také relativně suchá, což je ideální pro turisty, kteří se chtějí vydat na procházky po okolních vinicích nebo se vydat na výlety do hor.

Zimy v Linzu jsou mírné, s průměrnou teplotou kolem 0°C. Sněhová pokrývka je zde sice vzácná, ale když napadne sníh, město nabízí perfektní podmínky pro lyžování a snowboarding v nedalekých alpských střediscích. Zima je také čas, kdy se konají trhy a vánoční akce, které dělají z Linzu skutečně kouzelné místo.

Celkově vzato, počasí v Linzu je pro návštěvníky příjemné a atraktivní. Slunečné dny a příjemné teploty dělají z tohoto města ideální místo nejen pro prohlídky památek, ale také pro relaxaci a užívání si krásy rakouské krajiny.

Takže nezáleží na tom, zda se chystáte do Linzu v létě nebo v zimě, můžete se těšit na příjemné počasí a jedinečnou atmosféru tohoto krásného rakouského města. Užijte si vaši návštěvu a vychutnejte si to, co Linz nabízí!


Dovolená Rakousko Linz


Rakousko představuje pro mnoho Čechů oblíbenou dovolenkovou destinaci. Mezi města, která zaujmou turisty nejen svým historickým a kulturním bohatstvím, ale také krásnou přírodou v okolí, patří i Linz.

Linz je největším městem v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy, které leží na soutoku řek Dunaje a řeky Traun. Město, které má bohatou historii, přináší turistům mnoho zajímavých míst k návštěvě.

Začít můžeme u nejvýznamnějšího turistického cíle, kterým je hrad Linz. Ten byl postaven již ve 13. století a v průběhu staletí byl několikrát přestavěn. Nyní slouží jako muzeum, které návštěvníkům přináší jedinečnou možnost nahlédnout do historie města.

Dalším významným místem je náměstí Hauptplatz, které patří mezi největší a nejkrásnější náměstí v Rakousku. Na náměstí se nachází barokní radnice, katedrála Panny Marie a mnoho dalších historických budov.

Pro milovníky umění se určitě vyplatí návštěva Muzea Lentos, které se nachází na břehu Dunaje. Muzeum přináší exponáty ze světového umění 19. a 20. století a můžete se zde setkat s umělci jako jsou Gustav Klimt, Egon Schiele či Vincent van Gogh.

Mnoho turistů si v Linzi užívá také příjemné procházky po městě nebo po okolních kopcích. Voestalpine Stahlwelt nabízí interaktivní prohlídku oceláren, což je zase lákadlem pro technicky zaměřené návštěvníky.

Pokud máte chuť na nějaké dobroty, určitě si nenechte ujít rodinnou sladkou pekárnu Jindrak, kterou provozuje rodina, jejíž slavné linzer cookies si získaly mezinárodní uznání.

Linz se také pyšní krásnou přírodou ve svém okolí. Turisté si užívají výlety po řece Dunaj nebo navštěvují mnoho krásných zahrad a parků v blízkém okolí.

Celkově je Linz jedinečným místem, které si zamilujete nejen pro jeho historii a kulturu, ale také kvůli stále se rozvíjejícímu modernímu umění a technologiím. Určitě se sem vyplatí na dovolenou zavítat a zažít krásy Rakouska na vlastní kůži.


Letenka Rakousko Linz


Rakousko je jednou z nejkrásnějších zemí střední Evropy, která láká návštěvníky svojí bohatou historií, malebnou krajinou a fascinující kulturou. Pokud se rozhodnete vydat se do Rakouska ať už za dovolenou nebo za prací, město Linz by mělo být na vašem seznamu.

Linz, nacházející se ve středním Rakousku, je největším městem v oblasti Rakouského Podunají. Toto moderní a živé město je známé pro svoji architekturu, kulturu a vynikající gastronomii. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají kombinaci historie a současnosti.

Přílet do Linze je jednoduchý a pohodlný díky letišti Blue Danube Airport Linz. Toto moderní letiště nabízí spojení s mnoha evropskými destinacemi a je jedním z nejdůležitějších leteckých uzlů v Rakousku. Můžete zde nalézt lety z měst jako Vídeň, Frankfurt, Mnichov a mnoho dalších. Díky tomu je Linz snadno dostupný pro návštěvníky z celého světa.

Po příletu do Linze se rozhodněte prozkoumat to, co toto překrásné město nabízí. Začněte svou cestu v historickém jádru města, kde se nachází řada pamětihodností. Patří sem například Linzer Landhaus, slavný gotický hrad známý svou historickou radnicí, která je jednou z nejstarších v Rakousku. Dalším místem, které byste neměli minout, je nová katedrála sv. Martina, majestátní stavba se středověkým vzhledem.

Fandíte moderní architektuře? Pak byste se měli vydat na procházku podél Dunaje, kde se nachází Ars Electronica Center - interaktivní muzeum věnované digitálnímu umění a technologii. Toto futuristické muzeum nabízí příležitost zapojit se do různých interaktivních výstav a experimentovat s nejnovějšími technologiemi.

Milovníci kultury určitě ocení také Lentos Kunstmuseum, jedno z nejvýznamnějších muzeí moderního umění v Rakousku. Tento nádherný moderní dům nabízí rozmanitou sbírku děl od významných umělců z celého světa.

A co se týká gastronomie, Linz určitě nezklame. Nezapomeňte ochutnat Linzského alter Lába, známý rakouský dezert ve tvaru dortu plněný ořechovou náplní. Toto sladké lákadlo je jedním z nejznámějších tradičních pokrmů v Rakousku.

Linz je také strategickým výchozím bodem pro výlety do okolních přírodních krás. Přírodní park Kalkalpen, ležící nedaleko města, je domovem rozmanité fauny a flóry a je ideálním místem pro turistiku a relaxaci.

Letenka do Linze je skvělou volbou pro ty, kdo hledají zajímavou kombinaci historie, kultury a moderního života. Díky svému strategickému položení a bohaté nabídce aktivit je Linz ideálním cílem pro vaši další dovolenou nebo pracovní cestu. Nechte se unést kouzlem Rakouska a objevte vše, co Linz nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Linz


1. Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště do Linzu?
- Nejlepší způsob dopravy z letiště do Linzu je vlakem nebo autobusem. Vlakové a autobusové spojení jsou velmi dobré, a tak se dostanete do centra Linze za přibližně 20-30 minut.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Linzu?
- Linz má mnoho turistických atrakcí, včetně Linzer Schloss (Linzský zámek), Brucknerhaus (koncertní síň), Ars Electronica Center (interaktivní muzeum moderního umění a technologie) a Pöstlingberg (vrcholový kostel a panoramatický výhled).

3. Kde se v Linzu můžu dobře najíst?
- V Linzu je mnoho restaurací, kaváren a cukráren, kde se dá dobře najíst. Mezi tradiční rakouská jídla patří Sachertorte (čokoládový dort), Wiener Schnitzel (řízek z telecího masa) a Tafelspitz (vařené hovězí maso). Doporučujeme navštívit restauraci Donaupark.

4. Jak se dostanu na hlavní nádraží v Linzu?
- Hlavní nádraží v Linzu se nachází v centru města. K nádraží se dostanete městskou dopravou (tramvají nebo autobusem), taxíkem nebo pěšky.

5. Kde mohu koupit památeční suvenýry v Linzu?
- V Linzu se nachází mnoho obchodů s památečními suvenýry. Doporučujeme navštívit obchod s tradičními rakouskými produkty, kde můžete koupit suvenýry jako jsou Mozartovy koule, klobouky nebo suvenýry s motivem Linzu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky