Objevte nejlevnější lety

Botswana Lake Ngami

Počasí Botswana Lake Ngami


Botswana, země ležící v jižní Africe, je známá svou rozmanitostí přírody a ohromujícími krajinami. Jedním z přírodních pokladů této země je také jezero Ngami.

Lake Ngami se nachází v severozápadní části Botswany a představuje jedno z největších sladkovodních jezer na území země. Jeho voda pochází zde od řeky Okavango a slouží jako důležitý zdroj vody pro místní zvířecí populace, které se sem pravidelně scházejí k napajedlům.

Jedním z zajímavých aspektů souvisejících s jezerem Ngami je však jeho proměnlivost v závislosti na počasí. Když se počasí stává extrémně suchým, jezero se může téměř úplně vyschnout. To se však stává jen velmi zřídka, protože je zásobováno přítoky z řek a dalšími mezipřítoky.

Navzdory tomu, že není nejturisticky vyhledávanější destinací v Botswaně, jezero Ngami je oázou pro ptáky a další druhy živočichů. V oblasti okolo jezera můžete pozorovat různé druhy ptáků, jako jsou volavky, pelikáni, plyšáci a mnoho dalších. Je to také domovem mnoha druhů savců, včetně slonů, kudu, nosorožců, antilop a mnoho dalších.

Nicméně, pokud jde o počasí, může se jezero Ngami proměnit z malého jezera na obrovskou vodní plochu během dešťového období. Během deštivých měsíců se voda z řeky Okavango přelévá do jezera, zvyšuje jeho úroveň a poté proniká do okolních plání, které se promění v úrodné močály a mokřady.

Toto období, kdy je jezero Ngami naplněno vodou, je obzvláště přitažlivé pro ptáky a další vodní živočichy, které sem přicházejí k hnízdění, krmení a odpočinku. Ptáci, jako jsou bukáčci, volavky a kolpíci, se shromažďují ve velkém množství, vytvářející nádherný pohled na oblohu.

Kromě přítomnosti mnoha druhů živočichů je jezero Ngami také obklopeno nádhernou přírodou. V okolí můžete obdivovat baobabové stromy, které jsou charakteristické pro tuto oblast, a zároveň si užít úchvatné sluneční západy a srážky. Zkrátka, počasí kolem jezera Ngami nabízí širokou škálu scenérií a zážitků, které potěší jak přírodní nadšence, tak i turisty.

Jezero Ngami je tedy jedinečnou přírodní a příjemně divokou lokalitou v Botswaně. Jeho proměnlivost v závislosti na počasí dává možnost pozorovat úžasné scény přírody, které se mění v průběhu let. Pokud plánujete návštěvu Botswany, nezapomeňte zahrnout jezero Ngami do svého seznamu zastávek, abyste mohli zažít jeho jedinečné a fascinující počasí.


Letenka Botswana Lake Ngami


Botswana Lake Ngami je jednou z nejzajímavějších turistických atrakcí v Botswaně. Lake Ngami se nachází v severozápadní části Botswany a rozkládá se na ploše více než 4 000 kilometrů čtverečních. Toto jezero je v současnosti hlavním zdrojem vody pro zemědělské oblasti v severozápadní Botswaně.

Letenky do Botswany je možné sehnat nejvýhodněji na jaře a na podzim. V létě může být horko a suchá krajina může být méně přitažlivá pro turisty. I když letenky do Botswany mohou být poměrně drahé, jsou to přesto investice, která se vyplatí, protože Botswana Lake Ngami nabízí jedinečný zážitek pro turisty z celého světa.

Jezero Ngami je významné také pro jeho velké množství ptáků, zvířat a rostlin, které se zde nacházejí. K vidění jsou tu sloni, gnu, krokodýli, hroši, šakalové a mnoho dalších druhů zvířat. V blízkosti jezera Ngami se nachází také mnoho obcí a vesnic, kde se můžete seznámit s místní kulturou a zvyky.

Nejlepší způsob, jak projít region Lake Ngami, je po vodě. Můžete si pronajmout kánoe a proplout po jezeře, nebo se vydat na rybolov. Pro turisty, kteří si chtějí vychutnat pohled z výšky, existují k dispozici lety po regionu na malých místních letadlových společnostech.

Botswana Lake Ngami je opravdu krásným místem, které stojí za návštěvu. Nedostatek turistů je to, co toto místo udržuje tak nezkažené a přírodní. Toto místo nabízí jedinečné zážitky a výhledy, které nelze nalézt nikde jinde na světě. Pokud hledáte možnost silně obecného dobrodružství, může to být cesta v Botswanu a později do regionu Lake Ngami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Lake Ngami


1. Kde se nachází jezero Ngami v Botswaně?
Odpověď: Jezero Ngami se nachází v severovýchodní části Botswany.

2. Jak velké je jezero Ngami?
Odpověď: Jezero Ngami má proměnlivou velikost v závislosti na srážkách, ale může dosáhnout až 5 000 čtverečních kilometrů.

3. Jaká je hloubka jezera Ngami?
Odpověď: Hloubka jezera Ngami se také mění v závislosti na srážkách, ale obvykle se pohybuje mezi 1 a 3 metry.

4. Jaká fauna lze nalézt kolem jezera Ngami?
Odpověď: Jezero Ngami je známé svou bohatou faunou, včetně slonů, buvolů, žiraf, krokodýlů, nilských koní a mnoho dalších druhů zvířat.

5. Lze na jezeře Ngami rybařit?
Odpověď: Ano, je možné rybařit na jezeře Ngami, zejména je zde možné chytat různé druhy kaprů, sumců a basilánů.

6. Může se jezero Ngami vyschnout?
Odpověď: Ano, jezero Ngami se často vysychá v suchých obdobích, a to kvůli nedostatkům srážek v oblasti.

7. Je na jezeře Ngami možné provozovat vodní sporty?
Odpověď: Vzhledem k častému vysychání jezera Ngami není provozování vodních sportů příliš obvyklé. Nicméně, při dostatku vody, je možné provozovat například kajak, kanoe nebo jízdu na člunu.

8. Existují v okolí jezera Ngami ubytovací zařízení?
Odpověď: Ano, v okolí jezera Ngami se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně kempů a lodních táborů pro turisty.

9. Jaká je nejlepší doba na návštěvu jezera Ngami?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu jezera Ngami je v období dešťů, které přichází mezi listopadem a dubnem. V této době je pravděpodobné, že jezero bude plné vody a fauna v okolí bude nejaktivnější.

10. Jaké další turistické atrakce lze v okolí jezera Ngami nalézt?
Odpověď: Kromě jezera Ngami se v okolí nachází i mnoho dalších turistických atrakcí, jako je národní park Chobe, Delta Okavango, poušť Makgadikgadi a mnoho dalších přírodních rezervací.


Ubytování Botswana Lake Ngami


Botswana je země plná překrásné přírody a jednou z nejkrásnějších lokalit, které můžete navštívit, je jezero Ngami. Nachází se v severozápadní části země a nabízí návštěvníkům unikátní možnost ubytování přímo na jeho břehu.

Lake Ngami je obklopen nádhernou krajinou a je jedním z největších sladkovodních jezer v Botswaně. Toto jezero je domovem bohaté fauny a flory, včetně vzácných a ohrožených druhů zvířat, jako jsou sloni, krokodýli, žirafy nebo antilopy. Mnoho ptáků zde nachází své útočiště a je ideálním místem pro pozorování ptáků.

Pokud se rozhodnete navštívit Lake Ngami, můžete si vybrat ze široké škály ubytování. Existuje několik lodgí a táborů, které vám poskytnou vše, co potřebujete pro pohodlný pobyt přímo u jezera.

Většina ubytování je přizpůsobena přírodním podmínkám a zároveň respektuje místní kulturu a tradice. Pokoje jsou čisté a pohodlné a nabízejí vám dokonalý výhled na jezero a okolní krajinu. Mnoho ubytovacích zařízení přímo na břehu jezera navíc disponuje soukromou terasou nebo balkonem, kde si můžete vychutnat klid a krásu okolní přírody.

Výhodou ubytování u jezera Ngami je možnost zapojit se do různých aktivit, které zde nabízejí. Můžete se vydat na safari, ať už autem, na koni nebo pěšky, abyste poznali divokou zvěř a ptáky tohoto regionu. Rybáři se mohou těšit na bohaté možnosti rybolovu, kde mají možnost chytit mnoho druhů ryb včetně sumce nebo tilapie. Pro milovníky vodních sportů je tu možnost pronájmu kajaku nebo kanoe.

Navíc, mnoho ubytování nabízí také možnost organizování výletů po okolních oblastech, jako je například Makgadikgadi slané jezero nebo Delta řeky Okavango. Tyto výlety vám umožní objevit další nádherné přírodní scenérie a zvířecí druhy.

Výběr ubytování u jezera Lake Ngami v Botswaně je bezesporu skvělou volbou, pokud hledáte klidnou a odpočinkovou dovolenou v přírodě. Budete mít možnost prozkoumat krásy jezera a okolního prostředí a zároveň si vychutnat pohodlí a pohostinnost ubytovacích zařízení.


Dovolená Botswana Lake Ngami


Botswana je africká země, která se pyšní svou překrásnou přírodou a bohatou divokou zvěří. Jedním z nejkrásnějších míst v zemi je jezero Ngami, které láká turisty z celého světa na svou jedinečnost a exotickou atmosféru.

Jezero Ngami se nachází na severozápadě Botswany, blízko hranice s Namibií. Jedná se o sladkovodní jezero, které se při příznivých podmínkách rozprostírá na rozloze 90 kilometrů čtverečních. V minulosti bylo jezero Ngami součástí rozsáhlého vnitrozemského jezera Makgadikgadi, které se dnes už neexistuje. Zůstal jen malý zbytek jezera, který vytváří nádhernou oázu uprostřed rozsáhlé pustiny.

Jezero Ngami je především známé díky své bohaté divoké zvěři. V jeho okolí se nacházejí mnohá chráněná území a národní parky, které slouží jako domov pro různé druhy zvířat. Tady můžete spatřit slony, buvoly, žirafy, zebry, antilopy a mnoho dalších. Je to ideální místo pro safari, kdy se můžete vydat na průzkum přírody a objevování unikátní flóry a fauny.

Pro milovníky ptáků je jezero Ngami také rájem. Někteří odborníci říkají, že zde lze spatřit až 450 různých druhů ptáků, včetně vzácných dravců, čápů, pelikánů a mnoha dalších. Podle toho, jaká je roční doba, budete mít možnost spatřit různé druhy ptáků, od tažných druhů až po ty, které zde žijí po celý rok.

Kromě pozorování zvěře a ptáků si můžete vychutnat také jiné aktivity na jezeře Ngami. Oblast je ideální pro rybolov, ať už se jedná o sportovní rybaření nebo rybaření pro potravu. Ryby jako jsou tilapie, sumci a kapři jsou v jezeře hojné, a tak můžete skvěle strávit odpoledne u vody.

Pokud se rozhodnete navštívit jezero Ngami, doporučuje se vyjet na výlet s místním průvodcem. Ti vám ukážou nejlepší místa na pozorování zvěře, ochrání vás před možnými nebezpečnými situacemi a zároveň vám přinesou zajímavé informace o životě v této oblasti.

Než se vydáte na dovolenou do Botswany a k jezeru Ngami, je důležité se důkladně připravit. Botswana je země s drsným klimatem, a tak se doporučuje sebou vzít vhodné oblečení a obuv, sluneční brýle, opalovací krém a dostatek vody.

Dovolená u jezera Ngami v Botswaně je skutečným dobrodružstvím. Ponořte se do přírody, objevujte nové druhy zvířat, pozorujte ptáky a vychutnávejte si okouzlující scenérie. Jezerem Ngami je jedním z pokladů Botswany, které stojí za to objevit.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky